Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen 6 ton voor kleuterscholen Raad stelt hedenavond commissies samen Brandweer- Redacteur ziek Johan Friso jarig Jelsma geopend Sniep sluit Zuidslavische burgemeester in Moerkapelle VAN LOON EN ZOON wedstrijd RAIFFEISENBANK M waddinxveen Jr r Duizendste zwemdiploma uitgereikt n Kandidaten SI MCA 1000 Reigersburgh jubileert met ponywedstrijd Kleuters schilderen voor minister Afgekeurd Maak een proefrit bij: Bejaa rden in iddag Concert Van Egmond j hjong tot oud: de Raiffeisen- k heeft steeds de juiste krvorm! Voor de klein- l spaarbusjes. Voor jonge pen van 15 t/m 20 jaar: f Zilvervloot” met 10% hie over het gespaarde |rag èn de aantrekke- k rente. Voor anderen: iPremiespaarplan, hijnspaarrekeningen l'erzekerd sparen. Er pn totaal 10 moge- [heden; wij advi- I n u graag, welke Irude beste is. II een folder falie inlich ten bij onze Hi Onteigening kost 1180.000 gulden SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN - DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1970 Red. A. I. I Centraalgarage c., 31 ts MOERKAPELLE Acht leerlinge- tjes van de openbare kleuterschool zijn op bezoek geweest op het minis terie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk te Rijswijk. Onder leiding van de leidsters mevrouw I. Djamaloedin en mej. M. Maat en twee leden van de oudercommissie hebben zij daar een viertal schilderstukken aangeboden die zelf door hen werden vervaardigd. Nieuwe Markt 19-27, Gouda. Tel. 01820-15000. 60 WADDINXVEEN Het zwembad De Sniep sluit zaterdagmiddag om 16.45 uur definitief het zomerseizoen 1970 af. Tot dat tijdstip kunnen nog gevonden voorwerpen worden afge haald aan de kassa. WADDINXVEEN In het Her vormd Wijkgebouw aan de Esdoom- laan in Waddinxveen wordt dinsdag middag 29 september a.s. om 14.30 uur weer een soosmiddag voor die bejaar den gehouden. WADDINXVEEN De organist Piet van Egmond zal dinsdagavond 3 november a.s. een concert geven op het orgel van de Ontmoetingskerk aan de Beethovenlaan. Het concert begint om acht uur. cn o snaren Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. missie zijn de plannen nu zodanig gewijzigd dat ze voor GS wél accep tabel zijn, reden waarom het beroep bij de Kroon geen zin meer heeft. B en W stellen dan ook voor dit be roep in te trekken. De Hockyvereniging Waddinxveen heeft voor de reeds begonnen bouw van een kleed, en clublokaal op het tererin in de Oranjewijk 25.000, moeten lenen bij een bank en bij particulieren. Zij vraagt nu de ge meente garant te staan voor dit be drag. De gymnastiekvereniging TOOS zal, als het aan B en W en aan de Sportcommissie ligt, een extra sub sidie krijgen van 1500,TOOS, dat binnenkort 50 jaar bestaat, moest zijn jubileumfonds aanwenden om de sociale lasten te kunnen opbren. gen voor de bij haar in dienst zijnde leraren en leraressen. De vereniging heeft ook een subsidie gevraagd aan het Anjerfonds. Nu bijna de helft van de Neder landse gemeenten lid is van de Raad der Europese Gemeenten moet ook Waddinxveen lid worden, zo vinden B en W. Zij achten de jaarlijkse kos ten, twee cent per inwoner per jaar, voldoende verantwoord voor deel- MOERKAPELLE Donderdag middag heeft burgemeester M. Kan tar van het Zuidslavische dorpje Lak- tasi, dat vorig jaar zwaar werd ge troffen door een aardbeving, een be zoek gebracht aan Moerkapelle. Vergezeld van een tolk werd hjj op het gemeentehuis ontvangen door wethouder C. Douw, die burgemees ter Kejjzer wegens verhindering moest vervangen. Bij het bezoek aan de openbare lagere school ontving de burgemeester eigengemaakte tekenin gen en 134 etui’s met schrijfmateriaal voor de leerlingen v^n de scholen in zijn dorp en een landkaart. Tot nog toe wordt lesgegeven in enkele wa gons van een oude trein. Midden in zijn werk voor het Weekblad voor Waddinxveen/ Hollands Hart werd vorige week woensdag onze redacteur A. Pfeiffer getroffen door een hevige bronchitis-aanval. Het ziet er naar uit dat hij zijn werzaamheden gedurende eni ge tijd niet zal kunnen her vatten. De redactie zal der halve alleen in de avonduren telefonisch bereikbaar zijn. Voor de onvolkomenheden in het Weekblad van vorige week (u kreeg o.a. geen ver slag van hearing over Groens- waard) en in die van de ko mende weken vrage nwij uw clementie. WADDINXVEEN Zeven ploegen, waarbij ook een Waddinxveense, zul len zaterdagmiddag a.s. deelnemen aan een brandweerwedstrijd in Bos koop, waarbjj het gaat om de meeste vaardigheid in het gebruik van hoge druk- en persluchtapparatuur. De wedstrijd wordt gehouden in de om geving van de A.P. van Neslaan en begint om één uur. Weekblad voor Waddinxveen Wachtmeester A. Olree werd donderdag gehuldigd vanwege zijn 25-jarig dienstverband bij de Rijkspolitie. Hier wordt hij gelukgewenst door adjudant Koelma. Links mevrouw Olrëe op de achtergrond de heer Meuleman van de gemeente Waddinxveen. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Lianne Mooy- enkind, die maandag haar zwemdiplo ma E behaalde, is daarmee eigenares geworden van het duizendste zwem diploma dat dit seizoen in het zwem bad De Sniep kon worden uitgereikt. Voor het diploma A slaagden 188 aspirant-zwemmertjes, het diploma B werd door 46 kandidaten gehaald. Zestien C-diploma’s konden worden uitgereikt. Zes keer ging het E- diploma naar een nieuwe eigenaar. Met de heer J. van den Berg uit j Waddinxveen heeft het gemeente bestuur geen overeenstemming kun nen over de verkoop 5.20.90 ha grond met enige opstallen in het bestem mingsplan ’t Weegje. De Rotter damse Arrondissementsrechtbank hechtte in juni van dit jaar zijn goed keuring aan de onteigening, die de gemeente nu 180.000,gaat kosten. Het onteigende gebied wordt ingé bracht in het recreatiegebied Reeu- wijkse Plassen en Omgeving. De moeilijkheden rond de vesti ging van een benzinepompstation in het recreatieplan Sniepweg door de heer P. Rupke lijken opgelost. Ge deputeerde Staten onthielden eind vorig jaar hun goedkeuring aan het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de heer Rupke, omdat het tank station ter plaatse niet in overeen- semming zou zijn met het bestem mingsplan. De raad ging hierop in beroep bij de Kroon. In overleg met de provinciale planologische com. Ongetwijfeld komt in de vergade ring van vanavond ook ter sprake de afkeuring van Gedeputeerde Staten van het raadsbesluit betreffende de garantie voor tijdige betaling van rente en aflossing van de door de Stichting Jeugd- en Jongerencen trum af te sluiten geldlening. Mevrouw F. T. van der Torren- Veendorp, van 1951 tot en met 1963 lid van de gemeenteraad, schonk de gemeente bij haar verhuizing naar het Anne Frankhuis een fraaie, an tieke staande klok. Van de directie van de Nederlandse Middenstands Bank ontving burgemeester C. A. van der Hooft een cheque ter waar de van duizend gulden. Dit geld mag worden besteed aan een cultureel doel en werd aangeboden tijdens de opening van het nieuwe pand van de bank in Waddinxveen. Voor de commissie en vertegenwoor digers die de Waddinxveense ge meenteraad vanavond gaat benoe men stelt het college van B en W de volgende personen kandidaat: Woonruimte.adviescommissie: de dames C. E. Schutte-van Kersen en Y. Postma-Mulder en de heren W. J. Moons (voorzitter), F. Alblas en P. de Bruijn. Allen hadden al in de woonruimte-adviescommissie zitting. Algemene Raad Gemeenschappe lijk Energiebedrijf Gouda en Om streken: de heer Ph. Kroets (als wet houder), de heer H. Huizer (als plaatsvervanger). Voor de heer J. van den Roovaart, die als raadslid van Waddinxveen in de Algemene Raad zit dient eveneens een plaats vervanger te worden benoemd. Algemene Raad Waterleidingbe drijf De Rijnstreek: het college wees uit zijn midden als vertegenwoordi ger aan de heer P. Lipd en als plaats vervanger de heer H. Huizer. De heer Ph. Kroes is nu, ondanks het feit dat hij wethouder is, kandidaat als ver tegenwoordiger voor de gemeente raad. In de Algemene Raad hebben al zitting de heren J. van den Roo vaart en J. Havenaar en mevrouw H. L. M. Rottinghuis-Pruijmboom. Als plaatsvervangers stellen B en W voor de heren J. L. van Heteren, D. Uitbeijerse, A. W. Schulte en P. F. J. van Schie. Commissie Ruimtelijke Ordening: de heren P. F. J. van Schie, R. Harms, H. P. Barth, D. Uitbeijerse en P. de Lijster. Onderwijscommissie: de heren F. M. van Tol, R. Harms, D. Uitbeijerse, P. C. C. van Vloten en P. F. J. van Schie. Subsidiecommissie: mevrouw H. L. M. Rottinghuis-Pruijmboom en de heren F. M. van Tol, A. A. van Gent, D. Uitbeijerse en M. P. Barth. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN De Manege De Reigersburgh gaat zyn tienjarig be staan vieren met een pony-wedstrjjd, die zaterdagmiddag 26 september wordt gehouden op de terreinen van de manege aan de Piasweg. Aanvang: 14 uur. Aan deze wedstrijd nemen behalve een team van De Reigersburgh zelf de ponyclub Any Dale uit Muiderberg en de Capelse Pony Club uit Capelle aan den IJssel deel. De ponyclubs uit de directe omgeving beschikken nog niet over voldoende geschoolde ruitertjies om zich met deze drie clubs te kunnen meten (gouden spelddiploma I van de Nederlandse Pony Club). De toegang tot het hippische evenement is vrij. Op vrijdag 25 september viert prins Johan Friso, de tweede zoon van prinses Beatrix en prins Claus, zijn tweede ver jaardag. neming aan het steeds belangrijker wordend gemeentewerk. De Industrie- en Handelsonderne- ming Artilux in Zoetermeer gaat zich vestigen in Waddinxveen. Het bedrijf heeft belangstelling voor ca. 1750 vierkante meter grond van het industrieterrein aan de Mercurius- weg. Het college stelt voor deze grond voor 45,per meter te ver kopen. Op 1 oktober a.s. heeft de twee- klassige openbare kleuterschool Pin keltje zijn maximum bereikt met 76 leerlingen. Er staan dan al zestien kleuters op de wachtlijst, terwijl er in de loop van het jaar de nodige zullen bijkomen. Een derde lokaal wordt daarom ingericht in de houten noodschool aan de Mauritslaan. De ze inrichting zal 8.100,kosten. De christelijke nationale kleuter school De Duiventil is al aan zijn vierde lokaal toe. Een deel van de 125 kleuters gaat al naar school in het twee lokalen tellende noodge bouw aan de Bilderdijklaan en om dat de groei tot het volgende school jaar groter zal zijn dan de drie loka len kunnen herbergen dient nu de hele noodschool in gebruik te worden genomen. De inrichting bedraagt 8.200,—. Van een zestal woningen, die ei gendom zijn van de gemeente, gaat de huur met 6 procent omhoog. Het betreft hier drie huizen aan de He- negouwerweg, twee aan de Kerk- weg (waarbij het politiebureau) en een huis aan het Noordeinde. WADDINXVEEN Trouw aan de traditie gaat Waddinxveen’s nieuwe raad zich in zijn tweede officiële optreden, vanavond, opnieuw wijden aan het samenstellen van de commissies. Daarbij zijn twee ’’babies”, nl. de nieuwe commissies ’’Ruimtelijke Ordening” en ’’Onderwijs”. Hieraan blijkt zowel bij de raad als bij B en W behoefte te bestaan. In Groenswaard I en II komen resp. een roomskatholieke en een christe lijke nationale kleuterschool, waarvan de bouwkosten 300,000 per stuk zullen zijn. Het r.k.-schooltje komt te staan op de braakliggende grond ten zuiden van het verzorgingscentrum en de christelijke school komt ten wes ten van de Kees Boekeschool te staan. WADDINXVEEN Niet zonder feestgedruis is vorige week de geheel vernieuwde winkel van Textielhuis Jelsma aan de Dorpstraat in gebruik genomen. Een verjongingskuur, zo noemde de heer Jelsma de verbou wing terecht. De winkel die tegelijk groter is geworden, biedt nu een rui mer assortiment damesconfectie en baby-, kinder- en kleuterkleding. 26e JAARGANG - Nr. 2202 Abonnement: 2,37 per Kwartaal bl) vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land. exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1