Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen over aan met in Sleutels voor eerste bewoonster van t Anne-Frankbuis Grote brandweer Jeugdbrandweerdag f 235.813,60 voor Jan van Leeuwen 1 Partijen laten uitspraak bevolking Uitvoering werkzaamheden VAN LOON EN ZOON Moerkapelle gelooft zelfstandige toekomst peletonsoefening enz. Groensvoorde Bejaardensoos opent op 21 oktober Receptie voor Reigersburgh niet praten over Zevenmoer.... Nog maar even I if. ws GESLAAGD SI MCA 1OOO GESLAAGD f Zilveren jubileum Maak een proefrit bij: I Enige niet „13 goed” tt Weekblad Hollands Hart 26e JAARGANG - Nr. 2204 DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 Redden Geen optochten Mentaliteit c. Centraalgarage IN El Nieuwe Markt 19-27, Gouda. Tel. 01820-15000. 60 „Wij willen eerst de bevolking in lichten over hoe de situatie nu feite lijk ligt.” Dat zegt ir. S. Koper van Algemeen Belang. Ook bij deze party is het inzicht gegroeid dat bepaalde gemeenten het hoofd in dé schoot zul len moeten leggen. ,,U zult van ons geen optochten voor het behoud van een zelfstandig Moerkapelle zien. Er zijn inderdaad onhoudbare toestan den by sommige gemeentegrenzen en het is duidelijk dat daar eens een eind aan komt. Wij willen eerst eens pra ten met de inwoners en met andere partijen. Daarna kunnen we met een definitief plan komen.” WADDINXVEEN De heren W. A. P. F. L. de Kooter en J. E. van Schie uit Waddinxveen slaagden voor het diploma aspirant-constructiewerken- lassen van de Stichting Vakopleiding in de Metaalnijverheid Smecoma. ilver OUd; In een zeer geanimeerde bijeen komst memoreerde één van de direk- teuren, de heer M. de Gelder, de le vensloop van de heer De Knikker bij de N.V. en overhandigde hem na mens de Maatschappij voor Handel en Nijverheid het vererend Getuigschrift en de zilveren legpenning met het daarbij behorende draaginsigne. Uit handen van gedelegeerd com missaris de heer H. Mulder sr., ont ving de jubilaris een enveloppe met inhoud, terwijl de heer H. A. Hoogen- doorn het cadeau van het personeel overhandigde. De heer De Knikker dankte ten slotte direktie en collega’s voor de on vergetelijke morgen. WADDINXVEEN Het tienjarig bestaan van de manége De Reigers burgh, reeds gevierd met een jeugd- ponywedstrijd, wordt zaterdagavond opgeluisterd met een receptie van de familie Van der Dreggen in de foyer van de manége. Aanvang acht uur. De eerste bewoonster van het verzorgingscentrum voor bejaarden, mevrouw De Hartog, kreeg donderdagmorgen de sleutels van haar nieuwe appartement. Een gelegenheid waaraan natuurlijk niet zonder meer kon worden voorbij gegaan. Vandaar de aanwezigheid van bur gemeester C. A. van der Hooft, van maatschappelijk werkster mej. Van Drimmelen, van mevrouw Postma-Mulder van het stichtings bestuur en natuurlijk ook de heer F. M. van Tol, oud-wethouder en voorzitter van de stichting Bejaardenhuisvesting Waddinxveen. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft opent woensdag avond 21 oktober het dan gereedgeko men winkelcentrum Groensvoorde op de grens van Groenswaard 1 en 2. Om kwart voor zeven *s avonds is er een feestelijke byeenkomst in de hal van de Ontmoetingskerk, waarna de officiële openingshandeling wordt verricht om ca. acht uur. Het winkelcentrum, dat deze start natuurlijk niet onopgemerkt voorbij zal laten gaan, is gebouwd door de N.V. Bouw- en Aannemingsmaat- schappij P. Rehorst in Waddinxveen en telt tien winkels. WADDINXVEEN Aan de econo mische hogeschool van Rotterdam slaagden voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen de heren A. H. F. Braam, C. van Hitten en L. H. Wallast uit Waddinxveen. Het Zevenmoerbosveen van burgemeester Van der Hooft, nog niet zo lang geleden door hevig geschrokken gemeentebestuurders uit de omliggende gemeenten nadrukkelijk van de hand gewezen, komt weer om de hoek kij ken nu de gedachten van Waddinxveen’s burgervader over de opheffing en samenvoeging van gemeenten en de vorming van streekgewesten groten deels lijken overgenomen door mr. Beernink, minister van binnenlandse zaken. De minister heeft in zijn Nota Bestuurlijke Organisatie gepleit voor de opheffing van alle gemeenten met minder dan zesduizend inwoners. In een begeleidende brief vraagt de minister de gemeenten zelf initiatieven te ont plooien om te komen tot gemeentelijke herindeling. „Dat Moerkapelle in zijn huidige vorm niet zal blijven voortbestaan is voor ons geen vraag meer. Met ons bedoel ik dan het afdelingsbestuur, want op 26 oktober gaan we over dit punt in de ledenvergadering spreken. Het bestuur komt dan met een afge rond advies aan de leden. Wordt dat overgenomen of wordt een ander be sluit genomen, dan is de PvdA in ieder geval klaar voor een gesprek met de andere groeperingen. Natuurlijk moet de mening van de gehele bevolking eerst worden gehoord, voordat we met andere gemeenten in contact kunnen treden.” Over de omvang van het nieuwe ge west waarvan Moerkapelle in welke structuur ook, deel zal moeten gaan uitmaken heeft ook de PvdA nog geen mening. „Het is wel zo, dat wij una niem van mening zijn dat we geogra fisch gezien denken in de richting van het streekplan Rijn en Gouwe. Wij maken van dat gebied een veel logi scher deel uit dan van enig ander ge bied waar wij aan grenzen.” Zevenmoerbosveen? „Laten we die naam er in dit stadium nog maar bui- BOSKOOP Donderdag 1 oktober herdacht de heer G. de Knikker uit de Prinses Margrietstraat te Wad dinxveen, dat hij 25 jaar in dienst was by Mulder’s Fabriek van Rollend Materieel N.V. te Boskoop. ten houden. Wij willen en kunnen nog niet concreet stellen hoe het moet gaan worden. Wél essentieel is dat Moerkapelle zo snel mogelijk aanslui ting zoekt bij het streekoverlegorgaan Gouda en Omstreken. Voor mij is het een raadsel waarom dit nog niet het geval is.” dag weer te organiseren zaterdag 10 oktober a.s. Als wedstrijdterrein is dit jaar ge kozen het terreintje gelegen aan de Stationsstraat (tussen Julianastraat en Kanaalstraat). De aanvangstijden van de wedstrijden zijn gesteld op 9 uur en 13.30 uur. Voorafgaande aan de ochtendwedstrijden zal zo mogelijk weer een rondrit met de brandspuiten door de gemeente worden gemaakt. Aan de wedstrijden zijn weer een aantal leuke prijsjes verbonden, ter- wyi de grote prijs, de door het ge meentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker, vorig jaar in handen kwam van de Theo Thijssenschool en dus door deze school verdedigd zal moeten worden. Grote bezwaren tegen de stelling- name van minister Beernink heeft de heer R. Beekhuizen van de Partij van de Arbeid. „Dat de gemeenten eerst inspraak wordt gegeven over hoe hun toekomst er uit zal zien lijkt een reële zaak,” aldus de PvdA-voorman, „maar een paar regels verder in zijn nota zegt minister Beernink dat aan het standpunt van de plaatselijke bevol king niet te veel waarde mag worden gehecht omdat ze niet verder kunnen kijken dan hun eigen gemeentegren zen. Het schetst wel de mentaliteit van deze minister.” By het lezen van dergelijke passa ges bleek de lol er voor de PvdA al gauw af, zo zei de heer Beekhuizen, die echter een gedachtenwisseling over deze zaak met omliggende ge meenten niet schuwt. ZEVENHUIZEN 235.813,60. Dit bedrag, het droombeeld van elke toto-invuller is voor Jan van Leeuwen uit Zevenhuizen, lid van Groeneweg, werkelykheid gewor den. Hij won de toto van eerverleden week, als enige met dertien goed ingevulde kruisjes. De 47-jarige vrijgezel, werkzaam by het export bedrijf Olieman, merkte zijn winst pas een dag later toen hij zijn toto- formulier vergeleek met de resul taten in de krant. Het zesde ko lommetje leverde hem de volle winst op. Een beetje confuus verbelde Jan van Leeuwen een paar dagen later - hij belde niet, maar zond zijn uit slag per aangetekende post keurig op - dat hij met ’t geld geen groot- In Moerkapelle is dat initiatief in middels genomen. Burgemeester I. J. P. Keyzer stuurde de politieke partij en de Nota van de minister toe met het verzoek hierover in eigen kring een standpunt te bepalen. In zijn brief pleit de burgemeester ervoor om ’zo mogelijk tot een gezamenlijk stand punt te komen.’ De heer Keijzer oppert de mogelijk heid dat door gezameniyke actie van de gemeenten die volgens minister Beernink zullen moeten verdwenen, andere duidelijkheden naar voren zullen kunnen komen dan die de be windsman zelf geeft. Hij suggereert het opstellen van staatsrechtelijke, sociologische en financieel-economi- sche rapporten door deskundigen die door de kleine gemeenten gezamenlijk zouden kunnen worden aangetrokken. De drie plaatselijke politieke party en van Moerkapelle, Protestants- Christelijke Samenwerking, Alge meen Belang en Party van de Arbeid, zijn deze weken druk doende om in eigen kring tot een conclusie te gera ken. Dat hierin de totale bevolking van Moerkapelle een stem heeft is hen alle duidelijk. Een hearing zal dus nog wel volgen. WADDINXVEEN De jeugdbrand weerdag begint zo langzamerhand zo wel voor de Waddinxveense school jeugd als voor de Waddinxveense brandweer een traditie te worden. Ook dit jaar hoopt de vrijwillige brandweer van Waddinxveen deze en wel op WADDINXVEEN Door de dienst Bescherming Bevolking kring Zuid- Holland D werd dinsdagavond een grote brandweer-peletonsoefening ge houden. Aan deze oefeningen werd deelgenomen door eenheden van de vrywillige brandweren van Ammer- stol, Bergambacht, Berkenwoudé, Bodegraven, Gouda, Schoonhoven, Stolwyk, Waddinxveen, Woerden en Zevenhuizen (Oud-Verlaat). Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertentie» en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. scheepse veranderingen in zijn le ven gaat aanbrengen. „Ik ga eerst een week of twee niet naar m’n werk, daarna weet ik nog niet.” Van Leeuwen kocht in mei van dit jaar het huis aan de Noordelij ke Dwarsweg waar hij nu woont met zijn moeder van 73. Verstand van voetballen is er bij het invul len van zijn formulier niet te pas gekomen. „Ik laat Feijenoord altijd winnen en voor de rest vul ik het formulier van links naar rechts in. Dus eerst alle kruisjes van één wedstrijd enzovoort.” Een manier van redeneren waar menig toto-enthousiast voorheen waarschijnlijk smalend zijn neus voor zou hebben opgehaald. Maar dat was vóórdat Jan van Leeuwen bijna 2J ton rijker werd Twee opeenvolgende eenheden ruk ten hierby respectievelijk langs de Staringlaan en de Noordkade op naar het terrein van de brand, waar met veel enhousiasme de brand werd be streden. Het geheel was zodanig in scène gezet, dat soortgelijke situaties zich zowel in oorlogsty'd als by vre- desrampen kunnen voordoen. Om plm. 10.15 uur kom het sein ’brand meester’ worden gegeven, waarna nog een nabespreking volgde in het instructielokaal van de brand weer o.l.v. de heer Van Dongen, hoofd van de kring Zuid-Holland D van de Bescherming Bevolking- Abonnement: 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Voorts ligt het in de bedoeling om zeer binnenkort rioleringswerkzaam- heden uit te voeren aan de Kerkweg ter plaatse van het kruispunt Esdoorn laan-Chopinlaan. Hierby zal ’n door steek worden gemaakt door de Kerk weg. Tenslotte zal indien de weers omstandigheden zulks nog toelaten de westelijke oprit van de hefbrug over de Gouwe van een nieuwe asfaltlaag worden voorzien, waarbij tevens een reconstructie van deze oprit zal plaats vinden. irm Uit lu V( I ens i. br .50 ir nu Het doel van deze oefening was drieledig nl. a. als alarmoefening, waarbij de ver schillende eenheden werden opge roepen en zich moesten begeven naar het rampgebied; b. als kaartleesoefening voor de di verse bevelvoerders om vanaf de vertrekplaats bij het rampgebied te komen; het langs verschillende punten binnentrekken van het rampge bied, met daarop de bestrijding van een geënsceneerde grote complex brand, tengevolge van een ’bomin slag’. Als rampgebied werd gekozen het terrein gelegen tussen Staringlaan, Noordkade en Jacob Catslaan. Bij de ze oefening werd gewerkt met aan- jaagverband, waarbij op verschillen de punten in de Vondelwijk en langs de Noordkade een eenheid werd ge stationeerd voor aanvoer van het wa ter naar het rampgebied. Al met al belooft het weer een spannende strijd te worden. WADDINXVEEN In het Her vormd wijkgebouw aan de Esdoorn- laan vindt dinsdagmiddag 14 oktober weer een bijeenkomst plaats van de Waddinxveense Bejaardensoos. Aan vang: 14.30 uur. Ook bij de protestants-christelijke groepering is men, aldus de heer A. Oosthoek, niet zó idealistisch dat Moerkapelle zó’n aparte functie ver vult dat het dorp zonder meer zelf standig kan blijven. Maar als een ac ceptabele bestuursstructuur kan wor den gevonden dan wil deze groepering toch zoveel mogelijk van de zelfstan digheid redden. „Wij denken aan een samenwerking op bijvoorbeeld tech nisch gebied, brandweer, vuilnisop haaldienst en -verwerking, enzovoort. Voor het overige zouden we dan be stuurlijk zo dicht mogeiyk bij de mensen blijven, hetgeen toch altijd nog de meest ideale situatie is.” Zevenhuizen, Moordrecht en Bent huizen zijn gemeenten waarmee de heer Oosthoek het op deze manier wel zou willen proberen. Op voorwaarde natuurlijk dat men ook daar voor een dergelijke bestuursvorm voelt. „Ove rigens vind ik dat op dit punt eerst in Moerkapelle zelf maar eens een uit spraak moet komen.” WADDINXVEEN Door de dienst van Openbare Werken is jL maandag een aanvang gemaakt met herstraat- c.q. asfalteringswerkzaamheden aan de Prinses Beatrixlaan (westzyde). Het ligt in de bedoeling om hierbij de hoofdrijbaan van een asfaltlaag te voorzien, terwyi de zijstraatjes en de trottoirs zullen worden herstraat en op aanleghoogte gebracht. Onmiddel lijk daaraanvolgend zal de Bredero- laan eveneens van een asfaltlaag worden voorzien. .y. /y i ■O

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1