der Hooft niet op de hoogte van voor ons in Braderie: een en al gezelligheid bliksemactie voor hospitaalschip Zevenhuizen Damnieuws Dinsdag a.s. raad in Veilig Verkeer door kinderen met reflex-laarsjes Natuurmonumenten 100.000 leden Ötoffeh Boskoop: „Ondemocratische burgemeester niet streekoverlegorgaan Waddinxveners in Yo-Yo finale m OOJT voor „Schip Ahoy” ie GORDIJN Voorwaarts in de prijzen Woensdag 14 oktober: Nieuwe eisen Waddinxveen ooyman I Zevenhuizen EKER DOKTERSDIENSTEN Baron van Dedem moet nu kiezen Kou, regen en wind konden niet verhinderen dat het op de Luifelbaan het afgelopen weekeinde een gezellige boel was. Wethouder H. Huizer opende de Braderie die de Luifelbaan-winkeliers organiseerden ter gelegenheid van het tweejarig bestaan. Aanwezig was ook wethouder Ph. Kroes. Door het slechte weer was het gezelschap gevlucht in schoenwinkel Ronaat. Zevenhuizen Beoefenaar van vergeten ambachten als mattenvlechter, klompen maker en wolspinner leefden gedurende twee dagen op in enkele van d ekraampjes die langs de gehele Luifelbaan stonden opgesteld. Er was ook een bijenkorfmaker bij. Wedstrijden in het raden van gewich ten van allerlei voorwerpen, prijsvragen, extra geschenken bij aan kopen, gratis proeven en keuren, kortom een grote hoeveelheid attrac ties maakten de Braderie tot een luilekkerland voor zowel de jeugd als de volwassenen, die overigens minder massaal kwamen opzetten dan was gehoopt. Maar op zulk noodweer had dan ook niemand ge rekend. Bazaar Volksonderwijs Provincie garant voor leningen oki WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 8 okt. 1970 Verstoord ”Passage"131 -Telf: O 1828-2766 Waddinxveen Dijkgraaf. toond. WONINGINRICHTING STOFFEERDERIJ hartigen. Dat ik over deze gang van zaken uitermate verstoord ben, kunt u gerust neerschrijven.” Ivers >uds Fotocopiën van 20 tot 50 ct naar R ’69. DRUK- en STENCIL-werk vlotte levering. Boekhandel Burger. Dorpstraat 80, W’- veen. 9 Voorstel tot (herbenoeming van de leden van het college voor de verlening van bijstand. 9 Voorstel tot benoeming van een commissie voor het onderzoek van de gemeente-begroting, dienstjaar 1971. 9 Voorstel tot machtiging van het college van burgemeester en wet houders om in het jaar 1971 kasgelden c.q. gelden in rekening-courant op te nemen en vaste geldleningen aan te gaan. 9 Voorstel tot inwilliging van een aanvraag ex artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de bijzondere school in de buurtschap Oud Verlaat. 9 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 220.000,ten behoeve van de afbouw van het gebied tussen de Boslaan, de Burge meester Boerstraat en de Eendrachts- weg. 9 Voorstel tot herbenoeming van de leden van de woonruimte-advies- commissie. 9 Voorstel tot aankoop van eigen dommen, gelegen in het westelijke gedeelte van het bestemmingsplan Dorp. De Dunant, die in 1959 van stapel liep op een werf in Millingen werd speciaal voor deze taak gebouwd. De snelle ontwikkelingen op me disch gebied hebben zich zo snel ontwikkeld dat het schip vandaag de dag de eisen niet meer kan doorstaan. Het nieuwe schip, waar voor u dus een heel klein In Zevenhuizen zullen de junioren van ’Groene weg’ in de bebouwde kom de gelden inzamelen. De bewoners buiten de be bouwde kom worden verzocht zelf hun gaven te brengen en kunnen daarvoor terecht van half negen tot tien uur bij de Raiffeisenbank en de Ned. Middenstands- bank. jaar van 1972 in de vaart komen. Behalve op 14 oktober zal tot 19 oktober a.s. op de sportterreinen van de meeste verenigingen voor hetzelfde doel worden gecollecteerd. Het gemeentehuis van Waddinxveen zal van woensdagavond 14 okto ber 7 uur open zijn tot middernacht. Mocht u de collectanten van ’Schip Ahoy’ aan de deur hebben gemist dan kunt u altijd nog daar terecht. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. G. van der Vlist. Ned. herv. kerk: 9.30 uur: ds D. van Vliet en 18.30 uur: ds L. A. Klootwijk, Ede. Bethel: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld en 17 uur: ds D. van Vliet. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink en 19 uur: ds. A. W. Lenderink, Rotterdam. Te koop Solex en een DRU aardgas gevelkachel voor werkplaats of atelier. Tol lenslaan 61, W’veen. Telef. 4860. WADDINXVEEN Op het zater dag gehouden drumband-concours te Boskoop wist de Drumband „Voor waarts” ondanks de veelal jeugdige leden een fraaie tweede prijs te be halen. Tegelijk ontving Voorwaarts de beker voor het behalen van het op één na hoogste aantal punten in zijn afdeling. Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur: ds. P. Robbers, Rotterdam. Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. Speciale aanbieding diverse tekentafels, compleet bij R ’69. Herv. wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. Eij- senga, Leusden en 18.30 uur: ds T. v. ’t Veld. firma GEBR. De originele Smyrna kost normaal ƒ37,50 per kg. Bij ons voor minder dan de halve prijs, nl. 15,p. kg. De kwaltieit is beter dan welk merk ook (Als U het tegendeel kunt bewijzen graag). Bel daarom eens voor inlichtingen 4501. Tes- selschadelaan 22. Voor al uw lichtdrukwerk zaamheden. R ’69. De meest uitgebreide sor tering tekenmateriaal bij R’69. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft zijn laatste restje goodwill bij de Boskoopse gemeenteraad verspeeld. In de raadsvergadering van vorige week werd een motie aangenomen (met alleen de stemmen van de wethouders tegen) waarbij de beide Boskoopse vertegenwoordigers in het streekoverleg orgaan Gouda en Omstreken werd verzocht de kandidatuur van Waddinx- veen’s burgemeester in het college van overleg (als vertegenwoordiger van het district Boskoop-Reeuwijk-Waddinxveen) niet te steunen. noemde burgemeesters zitting in heb ben. Woensdagavond 14 okto ber bereikt de actie ’Schip Ahoy’ zijn hoogte punt. In één uur tijds zal een bliksemcampagne dan ca. vijf miljoen gul den moeten opbrengen voor de bouw van het nieuwe hospitaalschip van het Nederlandsche Rode Kruis. Om zeven uur zullen die woensdagavond in heel Nederland duizenden sportmensen uitzwermen voor een grootscheepse huis-aan-huis-collecte en als om acht uur diezelfde avond de collectebussen naar de verzamelpunten worden gebracht, ver wachten de organisato ren in deze recordtijd vijf miljoen gulden bijeen gebracht te hebben. De televisie stelt u in staat de uitslag af te wachten, want om twin tig over acht begint de NOS via Nederland 1 een speciaal programma dat tot middernacht zal du ren. Aan dit programma wordt door vele topspor- deel van 5 miljoen kunt ters en bekende artiesten bijdragen, zal in ’t voor in de eerste wedstrijd voor het Gouds damdistrict wist Excelsior een 13-7 overwinning te behalen op Denk en Zet uit Reeuwijk. De Reeuwijkers blunderden nogal waardoor de overwinning zo groot was. Uitslagen (eerste naam Excel sior) P. SwartS. M. v. Eijk 2-0; C. H. KrampG. Bitter 1-1; T. Twigt sr.— M. v. d. Berg 2-0; H. Boele—W. M. Mac. Ledd 0-2; G. v. d. Zijden—J. v. Wensveen 0-2; A. BlomA. Looze- koot 2-0; J. de HeerJ. v. Zwol 1-1; A. A. RietveldD. Oosterwijk 1-1; A. ZwanenburgJ. de Haan 2-0; C. Blonk—J. Versluit 2-0. Maandag 12 oktober speelt Excel sior zijn tweede wedstrijd uit tegen Schoonhoven. Vertrek 19 uur vanaf café De Unie, Kerkweg. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Van zaterdag 14 uur tot maandag 8.00 uur: W. Vroegindewey, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793 - 687. Commentaar van burgemeester Van der Hooft: „Het spijt me dat ik u wei nig kan zeggen. Er is een motie aan genomen die ik niet ken. Opnieuw ben ik de aangeklaagde die zich niet mag verdedigen. Men heeft met mij nooit contact opgenomen om over deze zaak te praten. Het is allemaal weinig de mocratisch. En dat voor mensen die de democratie zó hoog in hun banier hebben geschreven dat ze zonder meer kiezen voor een gekozen verte genwoordiger, terwijl de benoemde man misschien veel méér capabel zou kunnen zijn om hun belangen te be- Te koop PLANTENKASJE met verwarming, t.e.a.b. A. Wamaar, Kerkweg 155, Waddinxveen. meegewerkt. Het gebeu ren vindt plaats in het nieuwe Ahoy-complex in Rotterdam. Het nieuwe schip moet de opvolger worden van de ’J. Henri Dunant’, het bekende Rode-Kruis- schip dat u ongetwijfeld al eens heeft zien varen in die Gouwe. Duizenden langdurige zieken, inva liden en gehandicapten hebben onvergefelijke dagen doorgebracht in de elf jaren dat de Dunant dienst deed. Zo’n maxi-vest breien vergt veel wol. Gebruikt u wol van Oudijk, dan kost het niet meer dan 10, Want wol van Oudijk kost slechts 95 cent, per 100 gr. Hebt u het nog nooit ge zien? Kom dan eens vrij blijvend kijken. Tessel- schadelaan 22 tel. 4501. 9 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 311.200,voor het bouwrijpmaken van gronden, bestemd voor de toekomstige woningbouw. 9 Voorstel tot verkoop van gronden, bestemd voor industrieterrein, gelegen aan de Onderweg. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds. M. Boot, Oudewater en 17 uur: ds. D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. J. Modderaar en 17 uur: ds B. Koekkoek. De Zevenhuizense gemeenteraad komt dinsdagavond 13 oktober bijeen voor het behandelen van de volgende voorstellen van B. en W.: In korte tijd is het gemoderniseer de Yo-Yospel bij de jeugd populair geworden. Allerwegen is duchtig ge oefend; tijdens de weekends zijn er in vele plaatsen buurt- en school- wedstrijden gehouden, waarvan de winnaars zaterdag tegen elkaar in het strijdperk treden. Dan namelijk heeft om 15 uur in Alphen a. d. Rijn in het Clubhuis Kindervreugd, Hugo de Grootstraat 100, de eerste regionale finale plaats, waaraan behalve Yo-Yo-winnaars uit Tiel, Gouda, Waddinxveen, Uit hoorn en Alphen zélf ook andere ge gadigden deelnemen, die zich door oefening sterk weten. De winnaar van deze regionale fi nale wordt afgevaardigd naar de over enkele weken te houden natio nale kampioenschappen te Rotter dam en Amsterdam. Uit Waddinxveen doen aan deze regionale finale mee: Wilfer van de Capelle, Wim Tijstërman en Fred Een moeilijk parket ovjerigens voor burgemeester Baron van Dedem, die nu moet kiezen tussen zijn raad (waar hij het op dit punt niet mee eens is) en zijn collega en buurman. De andere Boskoopse vertegenwoordiger, de heer Booij, heeft er geen problemen mee. Volgens de geruchten zou hij, de oud-wethouder, maar al te graag be reid zijn de, heer Van der Hooft op te volgen. Een poging van de heer Booij om de heer Van Schie uit de Wad- dinxveense raad kandidaat te stellen, zou slechts een schertspoging zijn. De heer Van Schie heeft voor deze taak immers geen tijd? Waarom wil Boskoop de Waddinx- veense burgemeester niet meer als zijn vertegenwoordiger? De heer B. Ge- leynse, indiener van de motie, gaf ons de volgende verklaring: „Met alle waardering die wij voor de heer Van der Hooft hebben, hij is een zeer sym pathiek mens, kunnen wij weinig be wondering opbrengen voor zijn hou ding jegens die Waddinxveense raad. Natuurlijk mag hij met zijn raad doen wat hij wil en hebben wij daarmee niets te maken, maar ik kan me toch niet onttrekken aan het onbehaaglijke gevoel dat hij ook in het streekover legorgaan alles op eigen houtje zal willen doen. En daar hebben wij als Boskopers wél met hem te maken, want daar is hij ook onze spreekbuis. En ik kan me nauwelijks voorstellen dat hij speciaal voor die gelegenheid in een andere huid zou kruipen.” De heer Geleijnse en zijn collega’s in de raad zijn bovendien nog niet de roemruchte samenvoegingsideeën van Waddinxveen’s voortvarende burge meester vergeten. Daarbij komt dat de Boskoopse raad nu de voorkeur geeft aan de democratisch gekozen vertegenwoordiger in het streekover legorgaan, waar toch al zoveel be- De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land heeft dezer dagen het hon derdduizendste lid ingeschre ven. In de afgelopen jaren heeft de vereniging een snelle groei te zien gegeven: in 1965 was het ledental nog ca. 50.000. Natuurmonumenten is opge richt in 1906 en heeft zich als landelijke particuliere organi satie ingezet voor het behoud van natuurgebieden, bossen, landgoederen e.d. in ons land. Tot nu toe werd met steun van vele Nederlanders en ook van de overheid ca. 25.000 ha ver worven. Een aankoop die enige jaren geleden veel aandacht trok, was die van het Deeler- woud. In totaal bezit de ver eniging nu 110 verschillende natuurmonumenten. Voor het clubkampioenschap werd de vierde ronde gespeeld. De uitsla gen waren als volgt: F. v. Kempen A. Compeer 1-1; T. DriesseG. Hee- ren 2-0; A. Koster—W. v. d. Heyden 2-0; L. HeerenD. Zwanenburg 0-2; T. Twigt jr.—Th. Leferink 2-0; C. StolkerB. v. Eijk 1-1; Th. Leferink J. Vermeulen 0-2. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds J. Gras, Dordrecht en 19 uur: ds J. G. van der Vlist. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 en za. 19.00 uur. Chr. Afgesch. gem.: 9.30 uur en 17.00 uur: ds A. P. Verloop. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: leesdienst; donderdag 15 oktober: ds. L. Gebraad, 19 uur. Remonstr. Gem.: 10 uur: ds W. Knop pers, Utrecht. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.C0- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker*, Kerkweg 234, tel. 4522. De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerkweg, maar achterom via de Noordkade. WADDINXVEEN Zaterdag.' Th. G. Blom, Jacob Cats- laan 1, telefoon (01828) 2112. Apotheek Van Doom gesloten. Zondag: dr. C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, tele foon (01828) 2676. Apotheek Van Doom Prins Bemhardlaan 3, telef. (01828) 4162, geopend. ZEVENHUIZEN De afdeling Ze venhuizen van de Vereniging voor Volksonderwijs, heeft gedurende vrij dag en zaterdag jl. een bazar in hotel los gehouden. Door de grote belang stelling kwam men tot een verheu gende opbrengst van bruto 6.910, Men verwacht dat de netto opbrengst ruim 5.000,zal bedragen. De laarsjes zijn dan ook voor kin deren van 8 jaar en ouder. Voor deze kinderen bieden de fel oranje Reflex- laarsjes een uitstekende beveiliging omdat ze daarmee extra opvallen in het verkeer. De V.B.V. beveelt de laarsjes bij alle ouders aan. Ze zien er trouwens erg leuk uit en zijn niet duur. Koop nu betaal later. Voor geldleningen bel 01828- 2539. SJAAK SNACKBAR geslo ten vanaf 5 oktober t/m 20 oktober 1970. Wegens ver huizing naar nieuw pand. Wist u het nog niet? G. Oudijk jr. heeft weer 100% zuivere scheerwol. Bent u geweest toen het bijna al weer op was? We hebben nu weer een grote voorraad aangekregen. De prijs is 95 cent per 100 gr. Tesselscha- delaan 122. Tel. 4501. In de oktobervergadering van Pro vinciale Staten van Zuid-Holland zal worden besloten of de provincie ga rant zal staan voor een aantal door de verschillende recreatieschappen in onze omgeving aan te gane verplich tingen. Het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving wil de garantie van de provincie voor 1 miljoen aan kasgeldleningen voor het jaar 1971 en tevens een verhoging van de lopende provinciale borgstelling voor een be drag in rekening-courant. Voor 1970 is dit 150.000,voor het volgende jaar zal dit 300.000 worden. Het recreatieschap Rottemeren gaat gestaag door met de uitvoering van werkzaamheden in het gebied van het schap. Voor deze werken is nu (voor de tweede keer) f 8 miljoen nodig. :I Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 15.30 uur: ds. A. F. Honkoop, Moerkapelle; woensdag 14 oktober: ds. L. Huisman, 7.30 uur (zendingsavond) Voll. Ev. gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr.: 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20.00 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. „Alle jeugdige voetgangers vanaf acht jaar moeten ze gaan dragen”. Dat zegt de Nederlandse Vereniging Be scherming Voetgangers (V.B.V.) over de zojuist ontwikkelde kinderlaarsjes in een speciale oranje kleur. Bestuur ders zullen kinderen met Reflex- laarsjes eerder opmerken, eerder kun nen reageren, makkeljjker onheil kunnen voorkomen. Het aantal jeug dige verkeersslachtoffers zal hierdoor belangrijk kunnen verminderen. Ouders moeten weten dat het niet verantwoord is kinderen beneden acht jaar zonder begeleiding door het verkeer te laten gaan. Deze kinderen zijn nog niet in staat verkeerssituaties te overzien en handelen nog te impul sief. Jonge kinderen concentreren zich moeilijk op het verkeer en hebben veel meer moeite met de snel en voort durend wisselende verkeerssituatie dan oudere kinderen. Oversteken over drukke verkeersaders vergt zelfs van 8- en 9-jarige kinderen te veel. Onderzoekingen van de bekende Zweedse kinderpsychologe, mevrouw Sandels, hebben dit duidelijk aange-

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5