Brandweerbeker gaat naar Groen van Prinsterer viert A.R.-hestuurdsrs in Waddinxveen Speciale verkoop VAN EEUWEN Groot concert van Chr. Mannenkoor Manege „Reigersburgh” 10-jarig bestaan OOK voor Bil V) Sallandse schouderham 'H s Ogli 1 Damnieuws EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Waddinxveen looyman 150 gram 98 Zuidkade 3 Zevenhuizen GOUDSE BIOSCOPEN NCVB-avond IE KEI DOKTERSOIENSTEN I ^«1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 15 okt. 1970 i •Passage" 131 -Telt: 01828-2766 - Waddinxveen l mms WONINGINRICHTING STOFFEERDERIJ WADDINXVEEN Woensdag 21 oktober hoopt de N.C.V.B. afd. Wad dinxveen zijn vergadering te houden in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoomlaan, aanvang 7.45 uur. De heer Hiersema van de N.V. Or ganon uit Oss zal een lezing houden met als onderwerp: „Een bedrijf in dienst van de gezondheid”. Na de pauze volgt een vertoning van dia’s, waarbij een indruk zal worden gegeven van de wijze waarop genees middelen worden vervaardigd. WADDINXVEEN Zat. 17 oktober: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Zon. 18 okt.: E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078. Apotheek Van Doom beide dagen gesloten. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. Knol van Laren (N.H.). Ver. Vrijz. Herv.: 18.30 uur: ds J. van Rossum van Voorburg. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds A. Boertje, Krimpen a.d. Lek; 19 uur: ds J. G. van der Vlist. Chr. Afgesch. gem.: 9.30 uur en 17.00 uur: ds A. P. Verloop. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Bethel: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 17 uur: ds T. van ’t Veld. De heer en mevrouw Van der Breggen op het tienjarig feest van hun manege temidden van bloemen en trofeeën. WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van de damclub Ex celsior werd de vijfde ronde gespeeld. De uitslagen waren: C. Blonk-T. Twigt jr 20; C. H. Kramp-R. v. Dijk 20; A. Blom-G. Heeren 20; B. van Eijk-W v.d. Heijden 1—1; T. Twigt sr.-J. Vermeulen 20; G. v.d. Zijden- A. Koster 20; A. Zwanenburg-Th. Leferink 20; P. Swart-A. Molenaar 1—1; T. Driesse-H. Boele 1—1; C. Stolker-A. A. Rietveld 11; D. Zwa nenburg-J. de Heer 20. Het tweede vijftal kon het niet bol werken tegen Moordrecht 1 en ver loor met grote cijfers, namelijk 82. De uitslag was: Moordrecht 1-Excelsior 2: P. Twigt- G. Heeren 11E. Kijkuit-F. v. Kem pen 20; H. Admiraal-A. Compeer 11; T. Nicolai-C. Stolker 20; B. Boon-L. Heeren 20. Totaal 82. Het eerste team verloor van het Schoanhovense DEZ met 128. Schoonhoven-Excelsior: C. Stoppe- lenburg-P. Swart 20; P. Schep-C. H. Kramp 0—2; B. de Hoop-T. Twigt sr. 11; D. Veer-H. Boele 11; C. van Oostrom-G. v.d. Zijden 11; T. de Mik-A. Blom 2—0; M. Kuyk-J. de Heer 11; A. Mesker-A. A. Rietveld 20; M. Droog-A. Zwanenburg 11; B. Rijhoek-C. Blonk 11. Totaal 12-8. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Van zaterdag 14 uur tot maandag 8.00 uur: J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-204. firma GEBR. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds S. v. d. Bos, Rotterdam; 19 uur: dr A. van Haarlem, Groningen. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds D. J. Modderaar; 18.30 uur: ds B. Koekkoek; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds H. J. Swierts, Koudekerk a.d. Rijn; 17 uur: ds C. J. v.d. Drift, Nieuwer- kerk a.d. IJssel. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: eerw. heer P. Noordmans van Benschop; 19 uur: ds E. Bouman van Urk. WADDINXVEEN Het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor geeft dinsdagavond 17 november een con cert in de Ontmoetingskerk. Op dit concert zal ook het in maart opgerich te Knapenkoor voor het eerst in het openbaar optreden. Er wordt verder medewerking ver leend door een gemengd koor van 185 leden, een bekend organist en een alt- zangenes. Het Knapenkoor en het Mannen koor repeteren iedere dinsdagavond resp. van 18.30 uur tot 19.30 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur in de Ont moetingskerk. Voor beide koren zijn nog altijd belangstellenden welkom. Spreekuren Maatschappelijk Werk ster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-v.d. Meent, maandag, woens dag en vrijdag ’s morgens van 9.00- 10.00 uur en woensdagavond van 7.00 -8.00 uur in wijkgebouw ’Het Anker”, Kerkweg 234, tel. 4522. De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerkweg, maar achterom via de Noordkade. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds D. van Vliet. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds H. Stolk, Scheveningen; 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. WADDINXVEEN Even half negen jongstleden zaterdag werd Waddinx veen opgeschrikt door een enorm sirenegeloei. Dit angstaanjagend gehuil bleek afkomstig van de drie brandweerwagens die Waddinxveen rijk is. De nog wat slaperige bewoners zagen op deze wagens echter niet alleen brandweerlieden, maar ook een kluwen joelende schoolkinderen. AI dit spektakel maakte deel uit van het gebruikelijke rondritje, dat steeds aan de jaarlijkse Jeugdbrand- weerdag pleegt vooraf te gaan. Het terrein van het jaarlijkse spuitfestijn was ditmaal gelegen aan de Stationsstraat. De avond tevoren waren hier door de brandweermannen een aantal ”zeskamp-show” attributen neergezet, waarop de jeugd haar behendigheid zou moeten tonen. nen te erg kan zijn, het sterke geslacht toch zegevierde. Na een driewerf hoera werd hierna dank gebracht aan de leraren, in het bijzonder aan de heer Koppelaar, die wederom voor deze wedstrijd hun vrije tijd beschikbaar hadden gesteld. Een viertal van hen bond nog de strijd aan, die ging om een door de heer Vos beschikbaar gestelde fles „Schiedams vocht”. Deze strijd werd eveneens ge wonnen door de Groen van Prinsterer school, nl. door de heer Willemstein, hoofd van deze school. Wethouder Huizer reikte hierna de wisselbeker uit aan Nico van Harre- wijn en de fles spiritualiën aan de heer Willemstein. En toen volgde het echte vuurwerk. Met vereende krachten werd het tij delijk onderkomen van de heer Kop pelaar opgenomen en op een veilige WADDINXVEEN De Zuidholland- se vereniging van Anti Revolutionaire Gemeente- en Provinciebestuurders is zaterdag op haar jaarvergadering te gast geweest op het raadhuis van Waddinxveen. Rond de zestig be stuurders - gedeputeerden, staten leden, burgemeesters, wethouders en gemeenteraadsleden - woonden de bij eenkomst bij. Na een welkomstwoord van voor zitter N. van der Brugge, gedeputeer de van Zuid-Holland, werd een huis houdelijke agenda af gehandeld. Hier na hield de CHU-gedeputeerde ir. N. Buijsert een referaat over het onder werp „Ruimtelijke Ordening”, dat hij toetste aan de bestuurspraktijk. De lezing gaf genoeg aanleiding tot een interessante discussie. Na een lunch waren de vergaderden de gast van het gemeentebestuur van Waddinxveen. Onder leiding van bur gemeester C. A. van der Hooft werd een excursie gemaakt door de ge meente, waarbij de bestuurders onder meer het centraal antennesysteem in Vondelwijk en Groenswaard I, de mgr Bekkersschool en de Koningin Julia- naschool en het dienstencentrum be zichtigden. De Hervormde Gemengde Zangvereniging „Vox Jubilans” vierde vorige week haar vijfentwintigste verjaardag. Dat ging gezellig onder elkaar op een bijeenkomst in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan, waar natuurlijk in de eerste plaats een jubileumfoto van het zilveren koor werd gemaakt. Niet alleen het koor jubileerde. Er waren ook zes zangeressen en zangers, die gedurende al die vijfentwintig jaar blij heb ben meegezongen. Zij verdienden daarmee de „gouden muzieksleutel”. Tweede voorzitter W. Burger viel de eer te beurt deze onderscheiding uit te reiken aan de dames A. van Ringelenstein, A. Verhoef, M. de Wit en L. Hofman en aan voorzitter A. Kooyman en de heer P. Alblas. Na een welkomstwoord van de J. v.d. Heuvel hield de heer Kooyman een feestelijke rede, waarin hij onder het motto „Van het harmonium naar De Doelen” een overzicht gaf van het wel en wee van vijfentwintig jaar „Vox Jubilans”. Daarna waren er vele warme supporters, die in de feestelijk versierde zaal hun lof voor het koor niet onder stoelen of ban ken staken: burgemeester Van der Hooft, oud-burgemeester Warnaar, ds Van ’t Veld namens de Hervormde Gemeente, de oud-predikant ds J. Verwelius, een vertegenwoordiger van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor en ga zo maar door. Het was allemaal heel gezellig en plezierig. Natuurlijk luisterde de jublilaresse met liederen uit heden en verleden haar eigen feest op en ook de ere-gast Feike Asma droeg aan het orgel hiertoe zijn steentje bij. (foto Sjaak Noteboom) hippische wereld heeft van de gele genheid gebruik gemaakt om de fa milie met het bereiken van deze mijlpaal te felicitren. De heer H. Glasbeek jr. hield tij dens deze receptie een toespraak, waarin hij onder andere memoreer de de verandering welke zich in het bedrijf van de heer v. d. Breggen heeft voltrokken, namelijk van agra risch naar sport en recreatie. Hierna overhandigde hij namens de vrien den van Reigersburgh aan mevrouw v. d. Breggen een gouden helsketting terwijl de heer v. d. Breggen een goud horloge met inscriptie ontving. In zijn dankwoord memoreerde de heer v. d. Breggen, dat twee van zijn eerste leerlingen te weten de heer J. Hekker voor de paarden en Vin cent v. d. Berg voor de pony’s nog steeds in zijn manege rijden. Beiden ontvingen uit zijn handen een prach tige rijjas. Na afloop van de receptie welke van 8 tot 10 uur duurde, bleven nog een groot aantal bezoekers in een gezellige sfeer bijeen om na te pra ten over de afgelopen 10 jaar en plannen te maken voor de komende. Gezien het aantal bloemstukken (ca. 40 stuks) en het grote aantal aan wezigen op deze receptie, blijkt de manege zeker in een behoeft te voor zien zowel voor de sport, waarbij vooral de jeugd, als voor de recreatie en de ontspanning van de oude gene ratie. St. Victorkerk: zo. 8.00 en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 en za. 19.00 uur. Om negen uur nam de hieer Kop pelaar, hoofd van de Jan Ligthart- school en nestor van de wedstrijd leiding, plaats in een speciaal voor hem gebouwde jurytent en konden de inmiddels teruggekeerde school kinderen beginnen. Telkens ver schenen drie spuitgasten-in-spé aan de start om via de evenwichts- balk en na het aantrekken van een brajidweerjekker, de straalpijp te gaan hanteren, waarbij dan door een gat in een ongeveer 2 m. hoge plank, via een soort afvoerpijp een emmertje water moest worden vol gespoten. Daarna was het weer te rug rennen, jas aan de kapstok en via de evenwichtsbalk weer naar de startplaats. Allereerst kwamen aan de start de leerlingen van de 5e en 6e klas lagere scholen. Er werd met enorm veel vuur gestreden (wedstrijdvuur wel te verstaan), waarbij het enthousiasme van de jeugdige toeschouwers helaas vaak hinderlijk was voor de deelne mers, omdat deze eersten maar al te vaak de wedstrijdbanen blokkeerden, alle vermaningen van de toeziende brandweermannen ten spijt. Toen om ongeveer half twaalf de uitslagen van de lagere scholen be kend waren, kwam voor de jeugd het belangrijkste gedeelte nl. de prijsuit reiking. 's Middags begon het waterballet opnieuw, allereerst met de strijd tus sen de beide mavo-scholen. En toen dit alles achter de rug was, versche nen de nummers 1 van elke school op nieuw in het strijdperk, nu om te kampen om de door het gemeentebe stuur beschikbaar gestelde wissel beker. Na een spannende strijd bleven als besten over: Mirjam Mulder van de Eben Haëzerschool en Nico van Harrewijn van de Groen van Prinste- rerschool, waarbij ondanks het spreek woord, dat één vrouw duizend man- Waddinxveen Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Ma. nege De Reigersburgh werd zater dag door de familie v. d. Breggen een receptie gehouden. De foyer en een gedeelte van de binnenmanege waren hiervoor feestelijk ingericht. Op de achtergrond in de foyer waren op een stellage van hindernismate riaal de bekers opgesteld welke ge durende het bestaan van de manege zijn veroverd in de diverse wedstrij den, ruim driehonderd stuks. Een groot aantal belangstellenden zowel uit de omgeving als uit de plaats neergezet om vervolgens ten prooi te vallen aan de rode haan. Dit fikkie leverde het echte bluswerk op, wat dan ook alleen door echte brand weermannen werd gedaan, waarmee een eind was gekomen aan de Jeugd- brandweerdag 1970. Remonstr. Gem.: geen dienst. Geref. Gem. Boskoop (Mendelweg) 9.30 uur: leesdienst; 19.00 uur: ds H. Rijksen, Gouda. Woensdag 21 oktober: 19.30 uur: ds K. de Gier. Voll. Ev. gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstr.: 9.30 uur: samenkomst. Idem dinsdag 20.00 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttoren studie. Schouwburg: Do. 8.15 u., Zo. 7-9.15 u., Ma., Di. en Wo. 8.15 u.: „Meisjes In ternaast” (18 jr). Vr. 8.15 u„ Za. 3-7- 9.15 u., Zo. 3-5 u.: „Django de Bas taard” (14 jr). Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u„ Zo. 3-5 u.: „In de doodsgreep van het rode monster” (14 jr). Zo. 7-9 u., Di. en Wo. 8.15 u.: „Mondo-Erotica” (18 jr). Za. llu. (nachtvoorst.)„De sexmaniak” (18 jr). Thalia: Do. en Vr. 7.30 u., Za. 2.30 en 7.30 u., Zo. 3-7.30 u., Ma., Di. 2.30-7.30 u.: „West Side Story” (14 jr). Wo. 8.15 u.„Liefde zonder einde” (18 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Klopjacht in Holland”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 11