Raad Zevenhuizen na G ei waarom? Subsidieaanvraag tuinders lang debat aangehouden a |Qjy 1; Waddinxveen Oud-raadsleden gehuldigd Be Be I g ^4 gpR |H|| ra»! I feil ga met uw tijd mee ga naar de nmb! vind je dat nou zo gek dat ik klant bij de nmb ben... KWALITEITEN 1 MATRASSEN en DEKENS BB V - i R I 1 Waddinxveen Felle reacties Industrieterrein W.S.E.-nieuws Zevenhuizen ooyman IV I i t Kerkweg 216 Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich j thuis voelt! IN VELE G C K e1 0 n „Dringen” Aangehouden Commissies Aardgas J-Bj. Speelhoekjes si -I - te Rol WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 15 okt. 1970 DONE finan- a' z< "Passage" 131 -Telf:01828-2766 Waddlnxveen e< ei j».. B- WONINGINRICHTING STOFFEERDERIJ w ki ZEVENHUIZEN Ondanks het feit dat de raadsagenda slechts elf punten telde, duurde de dinsdagavond in Zevenhuizen gehouden raadsvergadering tot ruim elf uur. Op belangrijke aan de orde zjjnde punten, werd vooral door de nieuwe raadsleden gereageerd. Het was dan ook de eerste raadsvergadering in de nieuwe zittingsperiode. Het begon al bij de notulen en vervolgens bij de ingekomen stukken. WADDINXVEEN WSE houdt donderdag 22 oktober om 20 uur een contactavond met prijsklaverjassen en pandoeren. De zovee die z< weter van h geten dat d siasm reren hinde O K ni D w O] d: firma GEBR. 1 WA tier b midde winte stoel” vriem seizoe nieuw juicht Wade kerk aan nu zc gebn tober word te rd a en v! langs ei al Het was vorige week een heel Waddinxveens feest op het ge meentehuis van Boskoop. Kleu terleidster mejuffrouw Winter werp van „Pinkelotje” trad daar in het huwelijk met de heer Spaans. Dat was reden ge noeg voor haar hummels om in bonte uitdossing die trouwerij luister bij te zetten. (foto Sjaak Noteboom) De voorzitter antwoordde de spre kers, dat het een onbevredigende situ atie wordt, die overschakeling op aardgas. Indertijd verleenden sommi ge gemeenten subsidie van ongeveer f 1.500,Hier waren het echter de gemeenten, die wilden dat de tuinders overschakelden. Doch deze tuinders zijn zelf gekomen om overschakeling. Naar aanleiding van het renteloos voorschot dat het rijk gaat verlenen, uitsluitend voor die gebieden, waar aardgasaanleg niet mogelijk is. Doch bij de huidige situatie kost de olie duurder. Dat renteloze voorschot van het rijk krijgt men dan wel in die ge bieden, doch men is verplicht aardgas te gaan verbruiken zodra het in dat gebied komt.” ZEVENHUIZEN De oud-raads- leden van de PvdA-gemeenteraadis- fractie in Zevenhuizen, de heren A. van Tol, C. Roos en C. J. van Helden, zjjn maandagavond in café „Hof van Holland” door de afdeling gehuldigd voor de vele diensten die zij geduren de een groot aantal jaren de afdeling en in het bijzonder de gemeenschap Zevenhuizen hebben bewezen. Uit handen van voorzitter H. J. de Jong ontvingen zij allen een tuinstoel of zoals erbij werd gezegd: „een zetel waar u eens rustig in kunt gaan lui eren”. De echtgenotes van de gehul- digden kregen boeketten bloemen. Tijdens de geanimeerde bijeenkomst werden enige fraaie, nog niet eerder in het openbaar gedraaide films over Canada vertoond, die de heer C. v.d. Graaf maakte gedurende zijn reizen in dat land. „Bjj deze tuinders is het een andere situatie”, aldus de voorzitter. „Zjj hebben zelf een verzoek om aardgas gericht aan de S.L.F. te Leiden en zjj staan te dringen, daar het voor 1 no vember moet zjjn aangelegd.” „Zij hebben zich moreel en cieel al gebonden aan de S.L.F. Deze tuinders gaan niet over op aardgas voor milieuhygiëne maar zuiver op financiële gronden,” aldus de burge meester. „Deze nieuwe financiële re geling van het rijk zou het licht niet hebben gezien als alle tuinders in de zelfde omstandigheden verkeerden als deze”. (De aardgasleiding door trekken vanaf de bebouwde kom is niet ver). Deze regeling is alleen in het leven geroepen voor tuinders in de achtergebleven gebieden. Toch vond de burgemeester het een goed recht van de tuinders om sub sidie te vragen, maar van B. en W. is het een goed recht dit te weigeren. Het rijk meent dat het niet nodig is aardgas goedkoper te leveren, dan kunnen B. en W. van Zevenhuizen geen enkel motief aanvoeren waarom inwilliging noodzakelijk is. Als het verzoek enige jaren geleden gedaan was, toen hier nog geen aard gas was, zou het een andere zaak zijn geweest en dan was er wel subsidie verleend. Als er in deze zaak nog een lichtpunt was geweest zouden b. en w. zeker anders gereageerd hebben. Hierop antwoordde de heer Her- weijer, dat het logisch is dat de tuin ders aardgas aangevraagd hebben vóór het stookseizoen begint en hij dacht dat de luchtverontreiniging wel een grote rol hierbij speelde. De voorzitter bleef erbij dat deze tuinders het louter om financiële re denen doen. „Op het moment dat het verzoek ingediend werd, was aardgas veel voordeliger” en spreker had ge dacht dat de tuinders wel meer voor him zaak zouden hebben mogen plei ten of minstens de zaak nog eens mon deling zouden hebben kunnen toe lichten. De heer C. Nobel (wd) merkte op dat de burgemeester het van de finan ciële kant benaderde, doch dat de burgemeester het ook eens van de kant van de inwoners moet bekijken. Hierop vroeg dé burgemeester of de meerderheid van de raad ervoor was dat deze zaak voor nadere studie in overweging wordt genomen. Het ant woord was bevestigend en de zaak werd aangehouden. B. en W. zjjn be reid overleg te plegen met de betrok ken tuinders. De heer C. Kreft (chu) deelde ver der nog mede dat naar het hem be kend was de provincie nog steeds een klein gedeelte bij draagt bij de over schakeling op aardgas. De gronden bestemd voor industrie terrein gelegen aan de onderweg te Zevenhuizen kunnen al gedeeltelijk worden uitgegeven. De grondprijs die aanvankelijk was gesteld op 60, m2, is nu gereduceerd tot 43,excl. B.T.W. Twee gegadigden die zich op dit terrein willen gaan vestigen zijn het groothandelsbedrijf van De Spar, momenteel met een hoofdzetel geves tigd te Zoetermeer voor ca. 18.500 m2 en de heer G. Dekker, meubelfabri kant en groothandel in meubelen te Zevenhuizen voor ca. 3600 m2. leder mens vangt geld, geeft geld uit, komt soms geld tekort, kan soms geld overhou den. En geld - da's gewoon iets waar de bank het fijne van afweet. Hou je over, dan vertellen ze hoe je er het meest van kunt maken. Kom je tekort dan weten ze er vaak een mouw aan te passen. Stel dat je centrale verwarming wil laten installeren. Wie heeft daar het geld helemaal voor L liggen? Nou, dan stap je bij de NMB binnen. En dan merk je wat ze allemaal voor je kunnen doen. ïr Verleden jaar nog, met Ajax naar Madrid. De peseta's, de reisverzeke- De heer Kreft vond het voorstel om de gronden aan voormelde te verko pen verheugend en vroeg zich af of er nog genoeg plaats is tot 1980. Indien er nog zo’n zaak komt is het terrein vol. Voor de werkvoorziening vond spre ker het gunstig dat De Spar naar Ze venhuizen komt, er kunnen daar zo’n zestig mensen werken. De heer W. H. van Oostrom (pvda) pleitte een volgende keer erfpacht toe te passen. Ook meende hij geen schrif telijke afspraak bij de stukken van de fa. Dekker te hebben gevonden en vroeg zich af of dit toch serieus was bedoeld, waarop de voorzitter mee deelde dat de heer Dekker reeds voor lopige bouwtekeningen heeft laten maken. Naar aanleiding van aankoop van eigendommen in het uitbreidingsplan West van resp. de heren J. W. Dogte- rom en H. van Voorthuizen vroeg de heer C. Nobel (wd) wanneer de grond bouwrijp kan worden gemaakt, waar op de voorzitter antwoordde dat dit nog niet is vast te stellen, maar zeker in 1971. Tussen de ingekomen stukken en mededelingen door deelde burge meester Van ’t Verlaat mede, dat er op 8 september een onderhandse aan besteding heeft plaatsgehad voor de verbreding van de Burg. Klinkhamer- weg, behorende bij het wegenpakket. De laagste inschrijving was van het aannemersbedrijf T. van Herk en Zn uit Nieuwerkerk voor 679.500, excl. B.T.W. Binnenkort wordt met de werken een aanvang genomen. Een belangrjjk punt ter discussie vormde het verzoek van een elftal tuinders, wonende aan de Noordeljjke Dwarsweg en de Knibbelweg, om een gemeentelijke bjjdrage in de kosten van omschakeling van hun bedrjjven van olie op aardgas. In hun verzoek schrift wezen zjj erop, dat ook andere gemeenten hierin subsidie verlenen. Doch deze regelingen zijn tot stand gekomen in een tijdperk waarin naast de hoge investeringen, de overschake ling van olie op aardgas uit exploitatie oogpunt bezien biet aantrekkelijk was. Daar de situatie nu anders ligt en het voor de tuinders, door de stij gende kosten van olie, aantrekkelijk is om over te schakelen op aardgas, uit een oogpunt van exploitatie, adviseer den B. en W. afwijzend op het verzoek te beschikken en geen subsidie te ver lenen in op zich rendabele investerin gen. De nieuwe Bethelkerk is bjjna klaar. Vandaag had de eerste oplevering plaats. Over twee weken, op donderdag 29 okto ber, wordt de kerk in gebruik genomen. Dit is het fraaie inte rieur van het nieuwe bedehuis voor de Hervormde wjjkge- meente Noord. (foto Sjaak Noteboom) Hierop werd door verschillende raadsleden fel gereageerd. De heer K. Herwejjer (sgp) vond de luchtveront reiniging een zaak van vandaag en gisteren (mede door de mist) en haal de zjjn woorden aan, die hij gesproken had bij het bezoek van de commissaris van de Koningin Mr. Klaassesz, in maart jl. over de luchtverontreiniging. Over de overschakeling van olie op aardgas merkte hij op dat gezien de zojuist afgekomen ministeriële be schikking het voor de tuinders finan cieel een grote uitgave zal worden, terwijl door de subsidieregeling de olie-prjjs gelijk is aan die van aard gas. Hij stelde voor wel subsidie te verlenen. De heer C. Nobel (wd) dacht dat deze investering de tuinders wel 20.000,zal gaan kosten en dat de gemeenschap er mee gebaat is, terwijl ook de heer T. Hogendoom (chu) voor subsidieverlening was, evenals de heer J. Stofberg en de pvda-fractie. De heer C. Kreft (chu) merkte op: „Als het u bekend geweest was, dat het Rijk subsidie (renteloos voorschot) zou geven op olie, had het college van B. en W. dit advies niet gegeven”. Spreker adviseerdje wel subsidie te verlenen. heren K. Herweijer, J. D. Bos, F. Paul, C. Roos en zuster C. J. Meijers, werden allen herkozen. De leden van de commissie voor de verlening van bijstand werden her kozen, doch in de vacature C. Roos werd de heer C. Nobel gekozen. De commissie bestaat nu uit de heer Jac. Stofberg, mevrouw J. M. Boevé-Ames, de heer C. J. van Rooyen en de heer C. Nobel. Naar aanleiding van dit agendapunt verzocht de heer H. J. Sleeuwenhoek (pvda) de commissie uit te breiden tot zeven leden. De commissie die de gemeentebegro ting voor het jaar 1971 zal bestuderen zal bestaan uit de heren W. H. van Oostrom; Jac. Stofberg en K. Her weijer. Plaatsvervangende leden zijn de heren H. J. Sleeuwenhoek, T. Hoo- gendoom en H. G. v.d. Akker. Het college van B. en W. werd weer gemachtigd voor het jaar 1971 kas gelden enz. op te nemen en geldlenin gen aan te gaan. De aanvraag op art. 72 van de l.o.- wet 1920 om een nieuwe leesmethode voor de chr. lagere school in Oud- Verlaat werd goedgekeurd. Er werd een krediet beschikbaar ge steld van 220.000,ten behoeve van de afbouw van het gebied tussen de Boslaan, de Burg. Boerstraat en de Eendrachtsweg. I De leden van de woonruimte- adviescommissie, bestaande uit de Geboren: Huibert Adriaan, z.v. A. Bos en B. Krijgsman. Gehuwd: Comelis Maarten Laan en Willemijntje Oosterom. Ondertrouwd: M. J. van der Starre en C. van Hoven; F. W. C. van der Krans en T. van der Flier. Gehuwd: H. T. M. Dorresteijn en H. P. Slaman; C. J. van Bemmel en P. G. Grootendorst; A. J. Troost en C. M., Brunnekreef. Geboren: Comelis Wilhelm, z.v. C. Vink en J. N. Verboom; Willem Geor ge Henri, z.v. R. A. J. H. Campagne en H. A. de Graeff; Abraham Dirk, z.v. A. van der Spek en E. Degenhard; Richard Machiel Jan, z.v. A. J. v.d. Neut en P. Tolenaars; Geertruida, d.v. D. S. van Eek en H. Bijker; Comelis Corinus Mattheus, z.v. J. A. Lalihatu en L. P. Lodder; Wilhielmina Maria Johanna, d.v. T. J. van Dijk en E. M. de Jong; Marcus Jacobus, z.v. A P. Moll en A. L. M. Hagebdoom; Ange lique Gerarda, d.v. A. Verwoerd en J. C. Wijtenburg; Jolanda, d.v. J. Koster en J. G. Hulshof. Overleden: Suijker, Adrianus Hendri- cus, oud 82 jaar; van Hage, Theodorus oud 79 jaar; van der Put, Johannes Comelis, oud 87 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: rode step, gouden ketting met medaillon, doublé dameshorloge, donkerblauw jack. Verloren: blauwe kinder regenhoed, 2 muntbiljetten, bromfietsplaatje, beige pullover, blauw jack, regen- broek, groene damesportemonnee met inhoud, groene pukkel met inhoud. Mevrouw J. A. Groeneweg-Visser (pvda) vroeg om kleine speelhoekjes voor de kinderen in het nieuwe uit breidingsplan West en vroeg welke speeltuigen en groenvoorzieningen zjjn gepland. (Er komen enkele speel plaatsen met waarschijnljjk b.v. grote kubussen enz. en ook komt er begroei ing zg. kijk-groen). De heer H. G. v.d. Akker (a.r.) adviseerde zelf materiaal te kopen en dan onderhands een aan nemer in te schakelen. Het hoofd van de dienst gemeentewerken lichtte een en ander mondeling toe. Enkele eigendommen gelegen in het bestemmingsplan West zullen worden aangekocht, waarover al overeenstem ming is bereikt, zoals eigendommen aan de Eendrachtsdijk, waar de nieu we lagere scholen komen. Verder werd er nog een krediet be schikbaar gesteld van f 311.200,voor het bouwrijpmaken van gronden, be stemd voor de toekomstige woning bouw. De heer T. Hoogendoom (chu) pleitte hierbij voor openbaar aanbe steden. L ring - gewoon, via de NMB in een zucht voor mekaar. En ben je eenmaal klant dan merk je pas hóe makkelijk het is: be taalcheques, persoonlijke leningen, reke ningen laten betalen. .En vergeet het maar dat de bank er voor de upper- ten zou zijn. Da’s iets van heel vroe- ger. Werkelijk, met de NMB kan ik even goed opschieten als met mijn gereedschap. Heel vlot.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 14