Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Spoedig begin met aanleg rlichting Grote bazar van G. OUDUK JR. „De Paddestoel” I Nog dit jaar langs de Henegouwerweg Kom L f f I te Gratis remmen en vermogen testen! Gratis koplampen stellen! 5 Winkeliers in Groensvoorde OPEL, SPORTIEF EN BETROUWBAAR WOLWEEK f 1 1,25 f 6,85 I Begroting sluit, belastingen gaan omhoog bij BOOT in Bodegraven r 1 L DONDERDAG 15 OKTOBER 1970 Secties Ouderavond een trui voor f 6,85 MANTA serie, G.M. EURO-SERVICE Hockeyclub opent huis en veld Hoe is het mogeiijk, 1 60 masten I 1 4 (J zult er een Cinieke collectie electronische orgels en piano’s aantreffèn vari veie merken, modellen én prijzen. ««JÈ voor een kwaiiteits piano of orgel kijken en vergelijken I V i F 26e JAARGANG - Nr. 2205 (foto Sjaak Noteboom) in onze gemoderniseerde Werkplaats en Diagnostic-center. Tevens show van de komplete en uitvoerige inlichtingen over ons nieuw ingevoerde systeem. Vanaf maandagavond 19 t.m. vrijdagavond 23 oktober van 18.30 uur tot 22.00 uur. dejongs Fluwelensingel 59 a GOUDA Telefoon 01820 - 17122 4 (Soedan). WADDINXVEEN De speeltuin vereniging ,,De Paddestoel” organi seert op 15 en 16 oktober 1970 een grote bazar in haar clubhuis aan de Ljjsterbesstraat. Vanavond om 19.15 uur wordt de bazar geopend door burgemeester C. A. van der Hooft. Waddinxveen telde vorige week twee gouden bruidsparen. Hier de heer en mevrouw Visman- Geerlings, die in hun woning aan de Brederolaan felicitatie - bezoek kregen van wethouder Huizer, compleet met de ge meentelijke fruitmand. De wethouder was ook present, toen een paar dagen later het bruidspaar Hejjboer-Leenderse in het Hervormd wijkgebouw het gouden feest vierde. Ook deze jubilarissen kregen een mand met sappig fruit. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De kleuter school ,,’t Hazeveld” houdt maandag 26 oktober een ouderavond om 8 uur in de school. De heer De Leeuwe, le raar handenarbeid te Den Haag, zal daar spreken over: „Wat doet het kind op de kleuterschool”. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. geen vervuiling tegen gaat en het on derhoud tot een minimum kan be perken. WADDINXVEEN De „Hockey club Waddinxveen” opent zaterdag middag 31 oktober om 15.30 uur offi cieel zijn clubhuis en veld aan de Vondellaan. De opbrengst van deze bazar is be stemd voor rente en aflossing van het clubhuis en het voortzetten van het winterwerk voor de jeugd. Iedere avond kunt u verder vanaf zeven uur terecht om te proberen en kele van de zeer fraaie prijzen in de wacht te slepen. Dit jaar zijn er enkele nieuwe spe len bij gekomen om het geheel nog aantrekkelijker te maken dan vorige jaren. Ook de prijzen zijn dit jaar ge varieerder. Ter gelegenheid van de i I Onze SMYRNA wol kost normaal 15,per kg.; nu slechts Ook ’s avonds geopend. Tesselschadelaan 122, tel. 4501 WADDINXVEEN In het nieuwe Waddinxveense winkelcentrum Groensvoorde, dat woensdagavond 21 oktober door burgemeester Van der Hooft wordt geopend zullen zich de volgende bedrijven vestigen: super markt Van der Slujjs (Vivo), broed en banketbakkerij G. Huizer, drogis terij A. van der Heiden, slijterij Ooms, zuivelhandel Van Leeuwen, schoenen magazijn Van der Lee, dames- en herenkapper Van Es, slagerjj Koot en een bijkantoor van de Coöperatieve Raiffeisenbank. steeds aan de buitenkant, hetgeen de verlichting een maximum aan rende ment geeft. Voor de verlichting zullen natrium- lampen worden gebruikt. Deze geven voor autowegen de beste kleur en de grootste helderheid aan het licht. Ook op de Rijksweg 12 zijn dergelijke lam pen in gebruik. De lampen, die men op het oog heeft, zijn zeer zuinig in het gebruik maar hebben niettemin de grootst mogelijke lichtbron. De armaturen worden van het bekende „sneeuw- schoenmodel”. Zij zijn gesloten, het- WADDINXVEEN De afdeling Openbare Verlichting van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken gaat binnen afzienbare tijd beginnen met de aanleg van de verlichting van de Henegouwerweg tussen Rijksweg 12 en het gemaal bij de grens van Reeuwijk. Gedeputeerde Staten hebben geen bezwaar gemaakt tegen deze voorziening langs het Waddinx veense gedeelte van deze gevaarlijke, bochtige weg langs de Gouwe. De Wad dinxveense raad heeft hiervoor destijds een krediet van 300.000,beschik baar gesteld. Hierin subsidieert de provincie voor negentig procent. geven wij 25% korting. Dus nu reeds 100% zuivere scheerwol per kg. voor Zo mogelijk wil men de wekzaam- heden maandag over een week star ten. Wanneer het weer dan een beetje meewerkt kan de verlichting van dit deel van de Henegouwerweg om streeks de kerstdagen een feit zijn. Na de voltooiing van deze werk zaamheden zal het Gemeenschappe lijk Energiebedrijf het volgende stuk van de Henegouwerweg tussen Reeu wijk en Boskoop van verlichting gaan voorzien. Het Boskoopse deel van de weg heeft al verlichting, zodat ten slotte het gehele tracée tussen Gouda en Boskoop licht zal krijgen. Zaterdagmiddag vanaf 2 uur kan de jeugd terecht. Er zal dan speciaal met de kinderen rekening gehouden worden. Er is een rad van avontuur, vissen, touwtjestrekken, een envelop- penkraam, pijltjesgooien, flessenwer- pen, kwartjesgooien en grabbelton en schieten, alles met zeer aantrekke lijke prijzen. Met de aanleg van de verlichting wordt begonnen bij het aansluitings- punt op Rijksweg 12, dat onlangs ge reconstrueerd is. De aanleg geschiedt in secties van uit vier voedingspunten, die elk ongeveer veertig lampen van stroom zullen voorzien. Zodra de eer ste van deze secties is gereedgekomen kan zij ook in gebruik worden geno men. De aanvankelijke plannen voor ver lichting van de uiterst gevaarlijke Henegouwerweg dateren al van 1966, toen iedereen het erover eens was, dat er verlichting moest komen maar er geen geld was voor een dergelijk kost baar project. Het gedeelte op Waddinxveens grondgebied zal worden verlicht met totaal rond de 160 lichtmasten, die met een lichtpunthoogte van negen meter om de vijfentwintigmeter zul len worden geplaatst. Deze plaatsing geschiedt diagonaal, dat wil zeggen beurtelings een lichtmast aan de lin ker- en rechterzijde van de weg. In de bochten komt het verlichtingspunt Arie Troost, de populaire chef- badmeester van het Waddinx veense zwembad „De Sniep” en succesvol waterpolospeler in het eerste van De Gouwe is vo rige week getrouwd. Geen ge schiktere plaats voor de bruids foto dan de rand van „het die pe”. Want ook Arie’s charmante bruidje Kate Brunnekreef is goed thuis in het waterpolo. Arie Troost ontmoette haar vorig jaar augustus op een toer nooi in Almelo en scoorde daar mee de treffer van zjjn leven. (foto Sjaak Noteboom) Weekblad voor Waddinxveen Abonnement: f 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en f 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9. Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tubsen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. De openingsplechtigheid begint woensdag om 18.45 uur met een bij eenkomst in de hal van de Ontmoe- tingskerk, waarna om ca. 20 uur de opening volgt. betalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ BfflBOOT ORGEL-óEN PIANOHANDEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN Telefoon 01726-2541 Bezoek de toonzalen of vraag brochures. Nico van Harrewijn heeft op dc Waddinxveense jeugdbrand- weerwedstrijden de wissel - beker voor de Groen van Prin- stererschool overgenomen van de Theo Thjjssenschool. Ook het hoofd van zjjn school, de heer Willemstein, deed het best: hij mocht van wethouder Hui zer een fles cognac in ontvangst nemen als meest geraffineerde spuitgast onder de leerkrach ten. WADDINVEEN Het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen kan de gemeenteraad ook voor 1971 weer een sluitende be groting aanbieden. Dit zal gebeuren in de raadsvergadering van woens dagavond 9 december. Om half acht begint de behandeling van de begro ting dan met de algemene beschou wingen van de fractievoorzitters. De vergadering wordt donderdagmiddag 10 december om 2 uur en daarna zo nodig ook des avonds voortgezet. In de begroting voor 1971 zullen onvermijdelijk enige belastingverho gingen moeten worden doorgevoerd ter beantwoording aan de door de mi nister van financiën en binnenlandse zaken gestelde algemene normen. S«fl| >8 Ml

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1