Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen van Van der Hooft toch Marktcommissie overleg het college van Waterleidingbedrijf Touringcarbedrijf in het goud Slecht zwemmen in Het Weegje HAVO-ATHENEUM en de Gouwe Nationale kollekte Zwakzinnigenzorg I DE BRON „De Rijnstreek” Bezichtiging van Bethelkerk Grote jaarlijkse bazar enthousiaste „Paddestoel” in lang genoeg gewacht Heren, u hebt nu Conditietest trim-actie UITNODIGING cees van es haar stylist tel. (01828) 2522 Bejaardenmiddag R.K. Jongerendienst R.K. Jongerendienst Bazar voor zending groensvoorde 1 8 waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 22 OKTOBER 1970 26e JAARGANG - Nr. 2206 I alle 49 In het verenigingsgebouw, Stationsstraat 16. Na de pauze discussie. Werkgroep HAVO-Atheneum Waddinxveen Ook Cees van Es’ herenkapper Krijn Bijl gaat mee naar de nieuwe zaak in Groensvoorde. De te verwachten drukte hier willen wij vermijden door knippen-volgens-afspraak, zodat u altijd op tijd kunt worden geholpen. Geen wachten meer. Cees van Es wacht nu op Keurig geregeld niet? Maar eer u gaat bellen voor een afspraak - ’t is natuurlijk even wennen - houdt u even de openingsuren in het oog: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 12 uur en van 13.15 tot 18 uur, zaterdag van 8 tot 17 uur. (Woensdagmiddag - kinder - middag: óók volgens afspraak). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. De heer Baas roemde het werk van zoveel vrijwilligers, vooral de dames, die zoveel ’sfeer’ in het clubgebouw weten te brengen. En de medewerking van het gemeentebestuur niet te ver geten. In dit verband speet het hem, dat de burgemeester, wiens enthou siasme elk jaar weer zulk een inspi rerende invloed heeft, deze keer ver hinderd was. kwamen! De flessen wijn, de taarten, de poppen, de vliegtuigen en allerlei andere verrassingen kwamen in ge lukkige handen en de kwartjes en dubbeltjes stroomden de bedienende helpers in ruime mate toe. Maar ook de andere ’stands’ vonden gretig aftrek: er werd gegrabbeld, geschoten, geraden, gevist, touwtjes getrokken en enveloppen geopend en dat alles om voor weinig centen grote prijzen te bemachtigen. Er heerste al deze drie dagen een sfeer van vrolijke, soms hartstochte lijke medewerking van jong en oud en de stemming bleef ook bij de „verlie zende partijen” opperbest, want het ging immers voor een goed doel GOUDA De bemoeizieke motie van de Boskoopse gemeenteraad ten spijt is verleden week burgemeester C. A. van der Hooft gekozen in het college van overleg van het interge- meentelijk overlegorgaan Gouda en omstreken. Dat kan nu dus op 31 okto ber (en later nog een keer in februari en in mei) Men kan zich opgeven bij laan 107, tel. 3200, de h^er C. Kwaak, Brugweg 97, tel. 3320 of de heer F. J. van Steen, Vij- verlaan 43, tel. 3184. Het gaat nu juist om diege nen, die zelden of nooit (meer) iets aan sport doen. Via de conditieproef wil T.O.O.S. de ze mensen erachter laten ko men, dat het de hoogste' tijd wordt om de body zo nu en dan de nodige beweging te ge ven. Bij de vaste „trimmers” en „trimsters” van deze vereni gingen en ook bij de actieve leden van de overige sport clubs zal het meestal wel goed zitten. bureau Gouda, H. de Ru (secretaris bestuur van de samenwerkingsschool te Zoe- termeer). Maandagavond 2. november om 20.00 uur INFORMATIE, en DISCUSSIEAVOND over I Op het ogenblik zijn er in Neder land 35 dagverblijven voor ouderen, 50 kinder dagverblijven, 80 gezins vervangende tehuizen en 6 short-stay homes. Er moeten nog komen 150 dag verblijven voor ouderen, 300 kinder dagverblijven en 90 gezinsvervangen de tehuizen en 6 short-stay homes. Geeft u dus met milde hand aan de collecte voor de geestelijk gehandi capten in ons eigen land. Leerlingen uit de hoogste klassen van de Mavo- scholen collecteren voor dit goede doel in de week van 23 tot 30 oktober. Het gironummer van het landelijk kollekte-bureau zwakzinnigenzorg te Utrecht is: 1122222. WADDINXVEEN Dinsdag 27 oktober wordt in het Herv. wijkge- bouw Esdoomlaan om 2.30 uur weer een middag voor bejaarden gehouden. WADDINXVEEN Het water van Het Weegje in Waddinxveen, dat deel uitmaakt van het recreatieschap Reeuwijkse Plassen, voldoet maar op enkele punten min of meer aan de normen, die men aan zwemwater mag stellen. Dat is gebleken uit de bemon stering, die vorig jaar zijn genomen. Het water van de Gouwe wordt zonder meer ongeschikt geacht als zwemwater. Het water van de Reeuwijkse Plas sen langs de ongerioleerde oever- bebouwing is onbetrouwbaar, doch in andere delen van de plassen kan rede lijk worden gezwommen. Dit alles blijkt uit het antwoord, dat gedeputeerde staten hebben gegeven op de vragen, die het PvdA-statenlid drs J. Borgman mede namens zijn fractiegenoten Swiebel en Veldhoen aan het college heeft gesteld. Prima slagen en nog VOORDELIGER ook! bij als het gaat om SPEELGOED HUISH. artikelen LUXE geschenken, etc., etc. Eikenlaan 54 - leplaan 122 Telefoon 2401, b.g.g. 4647 Op de gezellige jaarlijkse bazar van speeltuinvereniging ,,De Paddestoel” konden jong en oud zich in de prijzen werken met leuke spelletjes. (foto Sjaak Noteboom) Zondag 25 oktober zal in de Ontmoetingskerk een worden gehouden. Aanvang van deze dienst 11.45 uur. Wij rekenen op een grote belangstelling. Voor deze jongerendienst is er donderdag 8 uur nog een koorrepetitie voor het zangkoor. WADDINXVEEN Het Waddinx- veense gemeenteraadslid mevrouw Rottinghuis-Pruijmboom (KVP) is ge kozen in het algemeen bestuur van het waterleidingbedrijf „De Rijn streek”. Burgemeester G. W. baron Van Dedem van Boskoop, heette deze charmante aanwinst extra welkom met een bloemenruiker. De aftredende bestuursleden P. M. F. Smolders, voorzitter, G. W. baron Van Dedem, tweede voorzitter, P. Lips, secretaris en J. G. Meerburg, tweede secretaris, werden herkozen. Onder de kredieten, die werden be schikbaar gesteld, waren er twee voor Waddinxveen: een van 5000,voor de aanleg van een hoofdleiding langs de Verlengde Staringlaan en een van 25.000,voor de reconstructie van de Tweede Bloksweg. In diens plaats begroette hij nu de loco-burgemeester, wethouder P. Lips, die vervolgens in een gloedvolle speech het werk van deze speeltuin vereniging roemde. „Het gemeentebe stuur heeft veel aandacht en waarde ring voor al het werk dat zoveel da mes en heren belangeloos voor onze jeugd in dit deel van onze gemeente reeds jaren verrichten”. Hij voorspelde dat in verband met de opening van het Bejaarden Cen trum „Het Anne Frank dienstverle- tnings Centrum” de ’vergrijzing’ van het Sniepkwartier zeker in verjonging zal worden omgezet, door de komst van veel jonge gezinnen. Op verzoek van de voorzitter zette de heer Lips het Draaiend Rad van Avontuur in werking, waaruit heel de avond en de volgende dagen de prijs winnende nummers te voorschijn X S.-A js Waddinxveen De nieuwe Bethel kerk van de Hervormde Gemeente san de Bosboom Toussaintsingel is au zover gereed, dat zij voor de in gebruikneming op donderdag 29 ok tober kan worden bezichtigd. Er wordt „open huis” gehouden op za terdag 24 oktober van 15 tot 17 uur en van 19 tot 20.30 uur. Iedere be langstellende is dan welkom. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21. telefoon 01828-3088. WADDINXVEEN Het touring- carbedrjjf Gebroeders Buitelaar in Waddinxveen heeft dinsdag zjjn gou den jubileum gevierd. En dat kon na tuurlijk niet anders danmet een „dagje uit” in de autobus. De beide oprichters, de heren W. S. en G. Bui telaar met hun echtgenotes, dochter mejuffrouw C. M. Buitelaar, die het bedrjjf nu runt en de vaste chauf feurs trokken er op uit. Gezellig kof fiedrinken in De Meern en een feest diner in Leersum. Waarbjj een van de feestgangers wel onvermijdelijk „dienst” moest doen: als bestuurder van de bus. Abonnement: 2,37 per Kwartaal bl] vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bl) contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prljs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De gebroeders Buitelaar, die met hun 86 en 84 jaar natuurlijk al flink op leeftijd komen, maar nog steeds met het bedrijf meeleven, begonnen in 1920 een autobusdienst tussen Bos koop en Rotterdam. Nou ja, „auto bus” het was eerlijk gezegd een omgebouwde meubelwagen. Maar hij reed best. Later werd daarbij de lijn Gouda- Zotermeer overgenomen, die in 1942 op last van de bezetters werd gestaakt en na de oorlog door het toenmalige „Citosa” werd voortgezet. Van de trouwerij ging men na de oorlog over op het groepsvervoer en het touringcar werk. Met zes bussen en twee taxi’s is Buitelaar nu een be drijf, dat overal uitstekend staat aan geschreven. WADDINXVEEN In het gezellig versierde clubgebouw in het Sniepkwar tier begon donderdagavond het driedaagse gebeuren: de veldslag om de nodige middelen te veroveren voor rente- en aflossing: 1.600,en kapitaal voor het winterwerk voor spelen, hobbie’s en handenarbeid van clubhuis „De Padde stoel”. De voorzitter, de heer Baas, begroette een grote stroom van ouders en ’vrienden van „De Paddestoel” en releveerde de evenementen van het afgelopen seizoen. Hij constateerde dat het fraaie zomerweer de jeugd meer naar het nieuwe zwembad had gelokt dan naar de speeltuin, maar kon dit ook wel toe juichen. MOERKAPELLE De Vrouwen vereniging van de Ger. Gemeente te Moerkapelle hoopt op woensdag 28 oktober een verkoping te houden van de door de leden gemaakte kleding stukken. Er is ook speelgoed bij voor kinderen en vele andere attracties. ’s-Middags van half drie tot vijf uur en in de avond van zeven uur tot ne gen uur in het vergaderlokaal achter de kerk. De opbrengst is bestemd voor de zending. wuode 10. J. A. v.d. Plassche te Krimpen a.d. Lek 6 en D. Neven te Lekkerkerk 2 stemmen (aftr.). District Ammerstol - Bergambacht - Haastrecht - Schoonhoven - Stol wijk - Vlist vacature J. W. Wegsta pel: Gekozen de heer J. Aten te Schoonhoven 43 stemmen. Verder kregen de heren A. van Wijngaar den te Bergambacht 2 stemmen en I. Luteyn te Berkenwoude en W. C. van Iperen te Schoonhoven ieder een stem. Twee stemmen blanco. District Gouda: Gekozen drs. J. Borg man te Gouda (aftr.) met stemmen. De heer C. Sprekers: Drs. P. Leeuwens (leraar aan het Ignatiuscollege, tevens lid van de werkkommissie Open School Bijlmer). Waddinxveen De gymna stiekvereniging T.O.O.S. wil alle Waddinxveners, oud of jong, man of vrouw, jongen of meisje in gelegenheid stellen uit te vissen of ze lichamelijk goed in elkaar zitten. Dat gaat dan gebeuren op zaterdagmor gen 31 oktober tussen 9 en 12 uur, wanneer T.O.O.S. in de gymnastieklokalen aan het Koningin Wilhelminaplein en de Staringlaan iedereen in ge legenheid stelt een conditie test af te leggen. Dit gebeurt in het kader van de trim-acties van het Kon. Nederl. Gymnastiekverbond, waar onder meer T.O.O.S. en de atletiekafdeling van ’’Wad dinxveen” enthousiast aan meedoen. Waddinxveen Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om in de vergadering van he denavond de volgende personen te benoemen tot leden van de markt commissie van Waddinxveen. De raadsleden H. Huizer, J. L. van Heteren en M. Boere, de marktkoop lieden E. Schouten (Gouda), C. Til- lemans (Reeuwijk) en C. den Uijl (Gouda) en de huisvrouwen mevr. H- J. van den Weide-Kersbergen en mevr. A. P. Noorlander-Ja^knegt. Het ligt in het voornemen van B. en W. de heer Huizer, indien deze wordt benoemd, tot voorzitter van de commissie aan te wijzen. de Geus, chef ruimtelijke ordening van werd gekozen tot secretaris penningmeester. De Goudse burge meester mr. P. van Dijke is ex offi cio voorzitter. Dr. G. Stellinga (rector openbare schoolgemeenschap te Utrecht, tevens lid van de werkkommissie Open School Bijlmer), en één van de leden van de werkgroep, drs G. C. Kamerling In deze motie hadden de Boskopers voor hiet district Waddinxveen-Bos- koop-Reeuwijk, waarvoor de heer Van der Hooft kandidaat stond, hun voor keur uitgesproken voor de keuze van een raadslid inplaats van een burge meester. Grond hiervan was, dat de Boskoopse raadsleden niet vertrouw den op de democratische instelling van de Waddinxveense burgemeester, omdat deze zijn ontstemming over de gang van zaken bij de wethouders- verkiezing in zijn gemeente niet on der stoelen of banken had gestoken. De Boskoopse motie ging zonder meer de grorfcl in, omdat geen enkel raadslid uit de drie gemeenten van het district een kandidatuur wilde aanvaarden. Het college van overleg, dat het be stuur vormt over het intergemeente lijk overlegorgaan, werd als volgt ge kozen: District Bodegraven - Driebruggen - Oudewater - Woerden: gekozen P. J. Verhoef (aftredend) te Woerden met 47 stemmen: twee stemmen blanco. District Boskoop - Reeuwijk - Wad dinxveen. Gekozen C. A. van der Hooft (aftr.) te Waddinxveen met 44 stemmen. De heer J. Booy te Bos koop kreeg 2, de heer L. Boom te Reeuwijk één stem. Twee stemmen blanco. District Moordrecht - Nieuwerkerk a.d. IJssel - Zevenhuizen: Gekozen drs. L. H. B. Rienks te Nieuwerkerk a.d. IJssel (aftr.) met alle 49 stem men. District Berkenwoude - Lekkerkerk - Ouderkerk a.d. IJssel - Gouderak - Krimpen a.d. Lek: Gekozen de heer A. Hoogendoom te Ouderkerk a.d. IJssel met 31 stemmen. Verder kre gen de heren I. Luteyn te Berken- w

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1