van Waddinxveen zat. Be Fair volleybal Hockeynieuws Gouwe-nieuws Hengelnieuws RCV Hengelnieuws De Zevenklappers Groeneweg wint met geluk veel sterker VOC Oude wapens op antiekbeurs NMB ook als u ƒ2000.- of 10.000.- wilt lenen! ft -.-Ijl Site! !pA a - v Ji w iTte w ga met uw tijd mee -ganaardenmb! merk. POTASCH en PERLEMOER IN TEXTIEL Waddinxveen fde merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde IBiRIJSI I. ij - w Supportersbus Be Fair •W- I FLORIDA - BOSKOOP DE BESTE KLUCHT ALLER TIJDEN - altijd zin in TWIN prettig rollen, .lekker roken - XtefA g -5 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 22 okt. 1970 Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: competitie nog maar vijf maal gepas seerd is en bleef met rustig spel over eind. WADDINXVEEN Op zaterdag 10 oktober zijn de competitiewedstrijden weer begonnen voor de Kring Gouwe Rijnstreek der K.N.Z.B. Tot dusver werden de navolgende wedstrijden gespeeld: Jongens: B.Z. en P.C. b-de Gouwe c 01; Jongens: de Gouwe a-Vivax 41 Heren: de Gouwe 2-G.Z.C. 2 11; Da mes: de Gouwe 1-O.Z.V. 1 10; Heren de Gouwe 5-Boskoop 2 31; Heren: G.Z.C. 4-de Gouwe 3 14. Het wedstrijdprogramma tot en met 27 oktober is als volgt: zaterdag 24 oktober te Bodegraven: Kring zwem- competitie; Zaterdag 24 oktober te Enschede: E.Z.C. I-de Gouwe I (be ker) nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Voorafgaande aan deze wedstrijd speelden de Waddinxveense dames vriendschappelijk tegen een Bloemen- daalse combinatie. Uit de 0-8 over winning van onze dames blijkt wel dat vooral de voorhoede deze trai- ningsmogelijkheid niet onbenut heeft gelaten. Hopelijk plukken zij hiervan de vruchten in de aanstaande zondag te spelen competitiewedstrijd tegen V.C.L. in Den Haag. De heren zijn die dag vrij. Ook de junioren zijn inmiddels aan een regelmatige serie ontmoetingen begonnen, zij het nog niet met positief resultaat. De meisjes verloren met 8-0 van V.C.L.; de jongens moesten hun meerdere erkennen in de Kieviten (Wassenaar) en wel met 3-1. Deze loei van Schouten leverde Waddinxveen tegen BEC niet meer op dan ’n buitenspelgoal. Zaterdag 24 oktober 8.00 uur Johan Kaart en Johan Boskamp in de glansrollen van hun leven Prijzen 5,en 7,50; leden NUT betalen 5,o de eerste rang Normaal 7,50. Kaartverkoop aan de zaal van 17 oktober af. Groeneweg, met als invallers A. Minne en G. van Vliet, heeft na een slechte en vrij harde wedstrijd geflatteerd met 1—0 van Voc gewonnen. Groeneweg starte met de vrjj harde wind mee maar het was Voc dat het eerste ten aanval trok, en zo ontstond er al spoedig gevaar toen een harde kopbal net naast ging. Groeneweg moest zich beperken tot uitvallen maar de voorhoede met slechts twee man, was tegen de robuuste Voc-verdediging kansloos. Hebt u op korte termijn geld nodig? Bij de NMB wordt u zonder omslag geholpen. Bijvoorbeeld 2000,— in handen, betaling in 18 x ƒ125,19. Of 10.000,- in handen, betaling in 36 x ƒ340,79. Ook voor andere bedragen kunt u prettig te recht bij elk NMB-kantoor. Waddinxveen Een op een behoor lijk pijl staande ontmoeting, waarbij de thuisclub verdiend de punten in eigen huis hield. W’veen ging direct in de aanval, de Sportlust ploeg die goed probeerde te voetballen kreeg het eerste kwartier geen voet aa de grond. Niemand zou dan ook vreemd hebben opgekeken als de thuisclub al in de beginne ruim afstand had genomen. Met kunst en vliegwerk bleef de Sortlust-verdediging echter overeind. Ook ging dit nogal eens gepaard met enig vaardig handbal- werk binnen de beruchte lijnen, ar biter Schonewille die overigens goed floot, wilde deze gevallen echter niet bestraffen. De thuisclub kwam toch aan een verdiende voorsprong. Een inworp bereikte de vrij staande v. d. Stelt, die vervolgens Hans de Bruyn de ruimte instuurde. Met een strak schot werd de Sportlust coalie tot ballenvisser gedegradeerd. Voc bleef veel sterker. Maar de op gezette aanvallen strandden op de hechte Groeneweg-verdediging waar C. van Helden en K. Sleeuwenhoek een prima partij speelden. Volgde er nog eens een schot, dan was dit zo slecht gericht dat er weinig gevaar ontstond. De schaarse Groene- weguitvallen waren zeker zo gevaar lijk. Zo moest keeper R. de Wildt in de 27ste en 33ste minuut al zijn talenten tonen bij harde schoten van rechts half H. de Jong, waarna vlak voor de rust een goede combinatie tussen D. v.d. Haak en invaller M. van Prooyen door laatstgenoemde werd gemist. Na de rust een fel en vinnig aan vallend Voc en een verbeten Groene weg-verdediging. Zo ging in de 3de minuut een kopbal van linksbinnen J. Ouwerkerk rakelings naast, waarna in de 5de minuut keeper Van der Weyden zich onverschrokken op de bal moest werpen om onheil te voor komen toen back N. de Kooter te zacht terugspeelde. Wat Voc ook probeerde, steeds was er een Groeneweg-been tussen om doelpunten te voorkomen. En hoe Groeneweg ook zwoegde, het zag prak tisch geen kans om tot goede aanval len te komen en keeper Van der Wildt kon zich in beweging houden bij en kele verre schoten en trugspeelballen. Voc bleef aanvallen ?n in de 27e minuut loste J. Ouwerkerk een schit terend schot dat even schitterend door keeper P. v.d. Weyden werd gestopt, waarna in de 33e minuut linksback de Kooter zijn keeper moest assisteren toen hij een harde kopbal niet onder controle kon krijgen, door de bal van de doellijn te trappen. Nadat het Voc offensief wat was ge luwd, kwam Groeneweg wat meer tot aanvallen. Zo miste D. van der Haak een goede kans bij een voorzet van A. Zuiddam, maar verder kwam Groene weg ook niet. Zo gingen de laatste minuten in. In de 44ste minuut kreeg Groene weg wegens hands een vrije schop te nemen, en van zeker 25 meter loste rechtsback Joh. Herloop een hard schot en via een woud van benen vloog de bal in de touwen, tot uitbun dige vreugde van zijn aanhang, die eerder een doelpunt had verwacht van het veel sterkere Voc. Deze onver wachte voorsprong gaf Groeneweg niet meer uit handen. Met een gewaagde duik voor komt doelman Klos van Moer- kapelle een doelpunt van Bode graven. WADDINXVEEN Evenals vorige jaren houdt de hengelsportvereniging Waddinxveen haar traditionele herfstdag op zaterdag 31 oktober. ’s-Morgens wordt er gevist in de Oude Rjjn te Alphen a/d Rjjn. Aanvang 8 uur. Iedere hengelaar heeft een prjjs. De jeugdleden vissen weer in een aparte klas. Inschrijving uiterljjk 23 oktober ’s avonds 9 uur bjj hengel- sportzaak Hoogendoom. Inschrijfgeld 2,50, jeugdleden 1,25. ’s-Avonds is er weer een contact- avond. Het bestuur heeft gemeend het programma eens te moeten verande ren en heeft zich de medewerking ver zekerd van de Bolero’s uit Delft met cabaret, accordeon muziek, sketches en goochelen. Het programma is als volgt: opening 8 uur precies, zaal open 7.30 uur; uitreiking der prijzen competi ties; optreden Bolero’s; pauze met gratis consumptie; (in de pauze uit reiking prijzen van de wedstrijd); na de pauze kienen om mooie prijzen. Op 14 november organiseert de wedstrijd-commissie de extra wed strijd Alle Maten. Om nu eens wat meer deelnemers aan de waterkant te krijgen is aan deze wedstrijd een puz- zelrit verbonden. Gestart wordt 7.30 uur bij het station en 9.30 uur allen vissen. Er zijn mooie prijzen te win nen. Inschrijfgeld 2,—. Inschrijven uiterlijk vrijdag 6 no vember vóór 9 uur bij J. Hoogen doom, hengelsportzaak. Bezitters van auto’s worden verzocht him mede werking te verlenen. GOUDA Wie de gelegenheid heeft op zaterdag 24 oktober of zondag 25 oktober naar Gouda te trekken, naar het gebouw ’Kunstmin’ aan de Boele- kade, kan de tjjd van De Ruyter en Tromp zien herleven. De firma J. A. Popyns uit Goor zal hier namelijk een grote wapenshow geven. Men duikt niet alleen terug in de dagen van deze langharige zeehelden, maar ook in vele woelige perioden nadien, toen men gemakkeljjker zijn pistool trok dan zijn chequeboek. Op de antiek- en curiosa-markt die zo langzamerhand niet alleen in Gouda, maar ook op andere plaatsen in ons land tot een traditie is gewor den, kan men een uitgebreide wapen- collectie ontmoeten: pistolen, achter laders, zwaarden, sabels, degens en elk stuk wapen, dat ooit dienst deed of behoorde te doen om iemands moed te bewijzen. Vele van deze zaken kunnen de wanden sieren van even zo vele moderne woningen die hier en daar een stukje romantiek wel kun nen verdragen. Na dit doelpunt liet W’veen merk waardig genoeg de teugels wat vie ren. De Sportlust-ploeg kon terug komen, en zij wisten het de Wveen- defensie nog al eens lastig te maken. De voorste linie toonde echter te weinig intelect, zodat doelman Boe- het eerste kwartier gen voet aan de schoond. Na de rust freeweelde W’veen ver der, zij kwamen op 2-0 nadat van Oyen een strafschop onberispelijk had ingeschoten. De acteur die ver antwoordelijk was voor dit resentje was de Bruyn, die nogal theatraal onderuit ging binnen de lijnen. Het bleek achteraf toch een kostbare treffer te zijn, want een minuut voor tijd werd de W’veen defensie zo in het nauw gebracht, dat een treffer niet kon uitblijven. Het pleit voor de Sportlust-aanvalskracht dat een W’veen seler de eer moest redden 2-1. Kerkweg 216 WADDINXVEEN Zaterdag 24 oktober vertrekt er een supporters bus naar Maasdam. Instappen om 13.30 uur Wamaarplantsoen. In een matige wedstrijd, waarin R.C.V. over het geheel genomen iets sterker was, bleef de stand tegen Aar- landerveen 00. Voor de rust waren er voor de Waddinxveners drie goede kansen, maar de doelman van Aar- landerveen bleef meester van de situ- atiet bij schoten van De Jeu en Van der Voorst. Na de rust werd het spel harder, mede als gevolg van enkele vreemde beslissingen van scheidsrechter Schouten. Aarlanderveen werd ster ker, maar de achterhoede van R.C.V. het weer zien waarom men in deze WADDINXVEEN Zondag kruis ten de Waddinxveense veteranen de sties met de veteranen van B.M.H.C. b in een ontmoeting om de veteranen beker. Onder voor hockey ideale weersomstandigheden ontwikkelde zich een sportieve en voor veteranen snelle stryd op het prachtige complex te Bloemendaal. Na een paar benauw de ogenblikken aan Waddinxveense kant in de beginfase kreeg de ploeg gaandeweg meer vat op het spel waar door het grootste deel van de wed strijd zich op het middenveld afspeel de. Dit werd nog geaccentueerd door het aan beide zjjden veelvuldig han teren van de buitenspel-val. Uit één van de snelle uitvallen wist Hugo Zwenk op prachtige wijze voor Wad dinxveen te scoren. Bjj dit ene doel punt bleef het, maar de Bloemenda lers wisten hun weinige kansen niet te benutten, waardoor de eindstand 0-1 in het voordeel van Waddinxveen werd. Waddinxveen De H.S.V. Wad dinxveen organiseerde op zaterdag 1.1. een prijzen concours maatvis in ’t Weeg je te Waddinxveen. Er waren 20 deelnemers die 52 vissen op de kant haalden. Winnaar werd de heer L. Engels die 16 maat- vissen ving met een totale lengte van 347 cm. De uitslag was: 1. L. Engels, 347 cm; 16 st. 2. B. Rpdenburg sr. 126 cm 6 st. 3. G. Rijnsburger 100 cm 5 st. 4. B. Rodenburg jr. 75 cm 4 st. Extra prijs na loting B. Rodenburg sr., grootste vis 27 cm. Eindstand competitie maatvis: 1. B. Rodenburg sr., 371 cm, kampioen ’70; 2. L. Engels, 347 cm; 3. B. Roden burg jr., 308 cm. ZEVENHUIZEN Het tweede heren team van volleybalvereniging „De Zevenklappers” heeft zaterdag kans loos verloren van Be Fair 2. Na de goede resultaten in de twee vorige wedstrijden was het team ditmaal niet compleet. Dit gaf in de eerste zet de nodige misverstanden en een verlies van 15-0. In de tweede set ging het beter en in de derde zaten door goede aanvals- acties'van Jan v.d. Linde zelfs even winstkansen, maar Be Fair gaf geen krimp. Het eerste team won vlot van een technisch zwak H.V. uit Boskoop. Het eerste damesteam, dat tegen het ge routineerde Radius/MVC 2 eerst een voorsprong had ging na een saaie wedstrijd zonder punten naar huis. JUNIOREN: meisjes A-Jupiter A 30; Be Fair A-Zevenklappers B 3-0; Jongens A-VSTS A 3-0; Olympia A- Zevenklappers B 30. Waddinxveen Het tweede dames team van Be Fair trad zaterdag j.l. aan tegen Skania uit Delft. Deze tweede competitiewedstrijd gaf een superieur spelend Be Fair te zien. De tegenstand van Skania was nogal pover en leverde geen moeilijkhe den op. Be Fair won met 3-0. Set standen 15-7, 15-5 en 15-1. Het eerste Herenteam speelde te gen Achilles en won deze wedstrijd met 3-1. In een op redelijk peil staan de wedstrijd wist het eerste heren team van Be Fair zaterdag j.l. de volle winst te grijpen. Ook nu bleek weer, alhoewel Be Fair duidelijk de betere ploeg was, dat de krachtsver schillen in de nieuw gevormde pro motieklas uiterst gering zijn. Na een zwak begin in de eerste set kwam Be Fair sterk terug en won met 15-1. Ook in de tweede set keek Be Fair al spoedig tegen een flinke achterstand aan (1-6), nu echter kwam het herstel mede door slecht serveren te laat, en ging deze ver loren met 12-15. De derde set gaf een sterk spelend Be Fair te zien, met 15-6 werd Achilles weggeslagen. In de vierde set speelde Be Fair min der overtuigend, er werd te weinig initiatief genomen, waardoor Achil les zich herstelde van de slechte der de set. Het baatte hen echter niets, met 15-9 werd ook deze set door Be Fair gewonnen. Na de overwinning op Zovoc werd dit de tweede zege voor Be Fair. De overige teams behaalden de volgende resultaten: Dames 4 en 5 verloren beide met 3-0. De beide meisjesteams behaalden leuke resul taten. Meisjes A won met 3-0 van Zevenklappers en meisjes B speelde gelijk tegen Olympia 2-2. Het vierde herenteam speelde, zijn eerste cometitiewdstrijd. Tegen HV uit Boskoop werd gelijk gespeeld 2-2, setstanden 15-4, 12-15, 15-3 en 4-15. Heren 3 won in een matige wedstrijd van Dos 4 met 3-1. Heren 2 had het ook al niet te moeilijk tegen Zeven klappers 2, getuige de 3-0 overwin ning. De junioren jongens verloren met 3-0 van Radius/M.V.C. Met dit team wil het nog niet lukken. Ondanks de aanwijzingen van hun trainer/ coach zagen zij geen kans om ook maar één set te winnen. Programma voor de komende we ken. Zaal Staringlaan. Vrijdag 23 okt. 20.00 uur Meisjes B—DOS-A, en om 21.00 uur Dames 3—DOS 1. Zaterdag 24 okt. 13.30 uur Dames 4— VCH 1, 14.30 uur Meisjes AOlym pia A; 15.30 uur Dames 5— VCH 2; 16.30 uur Heren 4—Radius/M.V.C 7 en om 17.30 uur Heren 3—Vires'1. Uitwedstrijden: Jongens Be Fair —Olympia in Gouda. Heren 2Ju piter in Oudewater. 22 okt. Dames 2Skania in Delft. Heren 1K.V.C. in Katwijk; en 26 okt. Dames 1DAC 1 in Leiden. ’t jtjs&

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5