Aanvullende huursubsidie persoonlijke zaak een Be Fair-nieuws Veel spanning bij jeugd-judoka’s Raadsvergadering Waddinxveen ■■FJ RAIFFEISENBANK NmI WADDINXVEEN 1 JR SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Bijkantoor Wat staat u nu te doen? De woning Het inkomen De bijdrage De huurprijs Tijdens de Raiffeisen-Spaar week verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder een premie van f. 5,—. Bovendien wordt iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. Waddinxveen Oranjelaan 40-42 tel. 01828-4566 Bijkantoor Kon. Wilhelminaplein 2 tel. 01828-4566 Groensvoorde 14 tel. 01828-4566 30 oktober Een persoonlijke zaak - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 22 okt. 1970 3. 5. WADDINXVEEN Op vrijdag 23 ok- tober a.s. begint onze grote Klaverjas- competitie. Aanvang 8.00 uur. En op vrijdag 30 oktober a.s. is er een grote kienavond met vele mooie prijzen. Aanvang 8.00 uur. De bijdrage kan alleen worden ver strekt aan huurders van gesubsidi eerde woningen, waarvoor het rijks- subsidie na 31 maart 1960 is verleend. Of het een zogenaamde woningwet woning is of een particuliere huur woning is niet van belang. Bij de ge meenten is bekend welke complexen woningen onder de regeling vallen. De bijdrage wordt alleen verstrekt als uw inkomen minder dan 15.000 bedraagt. Onder inkomen wordt ver staan: dat deel van het inkomen, waar over loonbelasting of inkomstenbe lasting wordt betaald, het zogenaam de belastbaar inkomen. Als in het ge zin kinderen zijn, wordt op het be lastbaar inkomen nog een aftrek toe gepast. Voor de toepassing van de re geling wordt gemakshalve aangehou den het inkomen over het afgelopen jaar verhoogd met 5%. de eigenaar wordt betaald. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs verminderd met: 240 per jaar als in de huurprijs een bedrag zit voor een centrale verwar- mingsinstallatie en bovendien met 300 per jaar als in de huurprijs ook een bedrag voor stookkosten is be grepen; de bedragen die betrekking hebben op een bij de woning horendie garage of bedrijfsruimte; in de huurprijs begrepen bedragen voor meubilering en stoffering; in de huurprijs begrepen bedragen ter vergoeding van maaltijden, verpleeg hulp en dergelijke. Als de huur niet geheel, maar ten dele ten laste van de huurder komt, wordt de huurprijs voor het bepalen van de bijdrage naar evenredigheid verlaagd. Dit is het geval als de huur der heeft onderverhuurd of met een of meer anderen gezamenlijk heeft gehuurd. Het geldt ook bij inwonende kinderen, die tenminste f 1000 per jaar verdienen. In het laatste geval bedraagt de vermindering 200 per jaar per kind. Aanvraagformulieren zijn bij de ge meente verkrijgbaar. De bijdrage moet elk jaar bij de gemeente wor den aangevraagd. In 1970 moet dit gebeuren vóór 1 december; WADDINXVEEN De Waddinx- veense gemeenteraad komt vanavond om 20 uur in ’t raadhuis bijeen ter be handeling van de volgende agenda: Als u meent in aanmerking te ko men voor deze aanvullende huursub sidie, kunt u een aanvraagformulier bjj de gemeente halen. Bij dit formu lier is een uitvoerige toelichting ge voegd en de tabel die voor het bereke nen van de bijdrage wordt gebruikt U zendt het formulier - volledig inge vuld - aan de gemeente terug. U krjjgt dan bericht op uw aanvrage. Als u een bjjdrage wordt toegekend, wordt deze gestort op de door u opgegeven giro rekening. In 1971 en volgende jaren telkens vóór 1 juli; of - als de woning op een later tijdstip wordt betrokken - binnen drie maanden, te rekenen vanaf de datum waarop de huur is ingegaan. De gemeente voorziet de aanvragen van advies. De beslissing wordt geno men door de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid tn Den Haag. Van de genomen beslissing krijgt de huurder bericht. De hoogte van de bijdrage wordt jaarlijks vastgesteld aan de hand van het belastbaar inkomen en de huur. De bijdrage bedraagt tenminste 120 per jaar en ten hoogste 900 per jaar. Een paar voorbeelden: Bij een be lastbaar inkomen van 8.000 tot 9.000 per jaar en een huurprijs van 2040 of meer per jaar kan een bij drage worden verkregen van 600 per jaar; bij een belastbaar inkomen van 11.000 tot 12.000 en een huurprijs van 2150 of meer: een bijdrage van 180; bij een belastbaar inkomen van 14.000 tot 15.000 en een huurprijs van 3275 of meer: een bijdrage van 420. De toegekende bijdragen zijn netto- bij dragen. Dit wil zeggen dat de even tueel over de bijdrage verschuldigde belasting en sociale verzekeringspre mies reeds zijn ingehouden. De bijdrage wordt verleend, zolang de huurder geen andere passende wo ning tegen een lagere huurprijs kan krijgen. Dit laatste zal jaarlijks moe ten blijken uit een verklaring van de gemeente op het aanvraagformulier. Voor het jaar 1970 is dit nog niet nodig. Aangenomen wordt dat huur ders die in 1970 onder de regeling val len, geen andere passende woonruim te konden krijgen. Na 1970 wordt de bijdrage geleide lijk verminderd als de gemeente van oordeel is dat er wel andere passende woonruimte tegen een lagere huur prijs beschikbaar is. In dat geval wordt de toegekende bijdrage nog een jaar lang volledig uitbetaald. In het tweede en derde daarop volgende jaar wordt 90% van dat be drag uitgekeerd; in ’t vierde en vijfde jaar 70%; in ’t zesde en zevende jaar 50% en in het achtste en negende jaar 30%. De bijdrage vervajt geheel, als zij - tengevolge van de vermindering - minder dan 120 zou bedragen. In 1970 wordt de bijdrage toege kend voor een periode van ten hoog ste negen maanden. Daarna telkens voor ten hoogste een jaar. De bijdrage wordt na elk kwartaal aan de betrok kene uitgekeerd. De uitbetaling ge schiedt rechtstreeks door het rijk. Uitbetaling is alleen mogelijk door overschrijving op een girorekening, eventueel die van een bank of spaar bank. Als man en vrouw beiden werken, wordt het inkomen van de vrouw meegerekend. Een en ander betekent dat het bruto-inkomen hoger dan 15.000 per jaar kan zijn. Als het hui dige inkomen meer dan 25% hoger of lager is dan in het voorgaande jaar, wordt in bepaalde gevallen uitgegaan van het inkomen in het lopende jaar. Huurders, die krachtens de Alge mene Bijstandswet voor hun levens onderhoud een periodieke uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet zijn namelijk mede gericht op dekking van de noodzakelijke woonkosten. Uitgangspunt voor het verstrekken van een bijdrage is dat bij een inko men van 10.000 tot 15.000 meer dan één zesde deel van het inkomen aan huur wordt besteed; bij een inkomen tot 10.000 meer dan één zevende deel. Bij een huurprijs beneden 1025 per jaar wordt geen bijdrage verstrekt. Voor 1970 is het uitgangspunt de op 1 juli geldende huurprijs; Voor 1971 en volgende jaren de op 1 april gel dende huurprijs. Als huurprijs geldt het bedrag, dat voor het gebruik van de woning aan stukken; Voorstel tot wijziging van de Bouwverordening 4. Voorstel inzake het bezwaar schrift van de eigenaren van de percelen Sweelinckhof 17 t/m 31 over de plaatsing van dakkapellen op him woning; Voorstel inzake benoeming van de leden van de marktcommissie; 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van meubilair t.b.v. de Groen van Prinstererschool; 7. Voorstel tot verlening van mede werking voor aanvullende inrich ting van de St. Jozefschool. 8. Voorstel tot het beschikbaarstel len vaneen aanvullend crediet voor schooltelevisie; 9. Voorstel tot het verlenen van aanvullende voorschotten op de exploitatievergoeding t.b.v. scholen voor basisonderwijs; 10. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het maken van een afrastering bij het hockeyveld; 11. Voorstel.tot wijziging van de rechtspositieregelingen 12. Vaststelling begroting van het verwarmingsbedrijf 1970/1971 13. Rondvraag. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 24 september 1970; 2. Mededelingen en ingekomen Waddinxveen Zaterdagmiddag werd in Waddinxveen het traditio nele ’’Herfsttoernooi” verwerkt voor jeugd-judoka’s, georganiseerd door sportinstituut Seis. Het met vele toe schouwers bezette gymnastieklokaal van de Jan Ligthartschool bracht van 2 uur tot even 6 uur zeer vele span nende partijen. Het meest succesvol waren de gebroeders Peter en Paul van Raay uit Waddinxveen, die bei den een eerste plaats opeisten. In de lichtste klasse tot 22 kg was het Paul van Raay uit Waddinxveen die zegevierde over Minne van der Hooft uit Gouda. Peter van Kleef uit Gouda wist na 7 partijen beslag te leggen op de medaille door in de finale André v. d. Bosch uit Woerden met een 2e heupworp te verslaan. (In de klasse tot 27 kg) De groep met de meeste inschrij vingen was die tot 32 kg. In een felle finale bevochten twee Waddinxve- ners de eer die uiteindelijk door Pe ter van Raay met een houdgreep op Jan Hogenelst werd gewonnen. Ook de volgende gewichtsklasse (tot 37 kg) werd een Waddinxveense aan gelegenheid. Na het verstrijken van de 3 minuten vroeg scheidsrechter Mario den Edel een verlenging van 3 minuten. Ook na het verstrijken van deze 3 minuten moest er een be slissing genomen worden. Opnieuw werd Ronny van Zanten winnaar verklaart voor Piet Boere. En of het een Waddinxveense aan gelegenheid moest blijven, vroeg men zich af, toen ook de beide fina listen in de klasse tot 42 kg uit Wad dinxveen kwamen. Hierin zegevier de Bert Esveldt met een houdgreep over Arno Hogenelst. Een bekende naam kwam naar voren in René v. d Kist die de winst op eiste in de klasse tot 48 kg. René zegevierde in de finale over zijn stadgenoot Peter Spaan uit Gouda. Peep Olieman ze gevierde over Jan Modderaar, bei den uit Gouda in de klasse tot 55 kg. En als laatste winnaar kwam uit het strijdperk naar voren Kees van der waal uit Gouda in de klasse boven kg, waarin door scheidsrechter H. Egeter het zeer omvangrijke pro gramma werd afgesloten. Organisa tor Seis reikte hierna de prijzen uit. Bouwen is zo duur geworden, dat elen de kosprijshuur van de nieuw- te woningen niet uit hun inkomen unnen betalen. Daarom neemt de verheid een deel van die kostprijs- iuur voor haar rekening. Zij doet dat oor het verlenen van woningbouw- ubsidies aan woningbouwverenigin- gen, gemeenten en particuliere ex ploitanten. Die woningbouwsubsidies komen de huurders geheel ten goede, Kant zij werken huurverlagend. On danks dit huurverlagende subsidie zijn de huren van de nieuwste wonin- ;en voor sommige huurders toch nog e hoog in verhouding tot hun inko- i tien. Om deze huurders nog wat extra teun te geven is het aanvullende i tuursubsidie ingevoerd. Het wordt in i. Ie vorm van een financiële rijksbij- Irage verstrekt aan degenen, die daar ■oor in aanmerking komen. Dit aan- ullende huursubsidie wordt dus niet verstrekt via de huurprijs van de wo- ting, maar rechtstreeks aan de huur- ler, dus aan d;e persoon. Aan wie het vordt verstrekt en hoe dit in zijn werk ;aat wordt hierna uiteengezet. Wanneer komt u in aanmerking voor de bijdrage? Dit is het geval als u A huurder bent of wordt van een wo ning, waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend; B een inkomen hebt dat minder dan 15.000 per jaar bedraagt; C meer dan één zesde a één zevende deel van uw inkomen aan huur be taalt. De onder A, B en C genoemde voor waarden worden hierna verder toe gelicht. Raiffeisen-Spaarweek 26 t/m 30 oktober Betaalt u meer dan 1/6 a 1/7 van uw inkomen aan huur? En is dat in komen minder dan 15.000 per jaar? Zo ja, dan komt u in beginsel in aan- uierking voor een financiële bijdrage van het rijk. De overheid springt bij als uw huur (te) hoog is in verhouding tot uw inkomen. Daarom kan het lezen van dit artikel in uw eigen belang zijn. /'V w

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7