Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Na vijf jaar werken: Hervormde Gemeente stelt gebruik Komst van Sinterklaas luidt actie Een Telefoniste ORGELBESPELING DINSDAG 3 NOVEMBER autohandel nv Raiffeisen-Spaarweek nog t/m 30 oktober Groensvoorde heet Adriaan welkom J Kom „Bethelkerk” BOOT RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Waddinxveen Oranjelaan 40-42 tel. 01828-4566 in i r M i ONTMOETINGSKERK BEETHOVENLAAN DOOR PIET VAN EGMOND kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven X I I p h g b iifii I DONDERDAG 29 OKTOBER 1970 Centrum Enthousiasme Voor de bakker Kaarten aan de kerk f 1.50 (beneden 18 jaar f 0.50) Zingen bij orgel Raam en Klok Spaans buitenkansje ««1 n - O Bö Tijdens de Raiffeisen-Spaar week verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder een premie van f. 5,--. Bovendien wordt iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. imi 1 Weekblad voor Waddinxveen (foto Sjaak Noteboom) Gevraagd voor zo spoedig mogelijke indiensttreding Leeftijd ca, 19 jaar. Sollicitaties aan: dejong's Telefoon 01820 -17122 GOUDA WADDINXVEEN De Hervormde Gemeente van Waddinxveen zal van avond om half acht de nieuwe Bethelkerk op de hoek van de Bilderdyklaan en de Bosboom Toussaintsingel in gebruik nemen. Daarmee is dan een ideaal verwezenlijkt, waarvoor ruim vijf jaar geleden de grondslag werd gelegd: op 17 maart 1965 «ei de gemeente „ja” toen haar op een gemeenteavond, uitgaande van de kerkvoogdij, de vraag werd voorgelegd of er een eigen kerkelijk centrum moest worden gebouwd in een van de nieuwe wijken, zulks met het oog op de uitbreiding van Waddinxveen en de komst van een zelfstandige gemeente- Noord. WADDINXVEEN Sinterklaas zal op zaterdagmiddag 21 november zijn opwachting maken bij de bevolking van Waddinxveen. De bejaarde goeierd komt om half drie per stoomboot met zijn Pieten aan by het raadhuis. Hij zal daar worden verwelkomd door burgemeester Van der Hooft, waarna hij op zijn schimmel een tocht door het dorp maakt. Hij krijgt hierbij escorte van de muziekkorpsen Voorwaarts en Concordia. Twee dagen daarvoor, op donderdag 19 november, starten de midden standers weer met hun traditionele Sinterklaasactie, waarvan de baten bestemd zjjn voor de financiering van de reis van de Waddinxveense ouden van dagen in 't komende voorjaar. De actie duurt tot 5 december. De Toverzegelactie, waarmee in de twee voorafgaande jaren zoveel succes werd geboekt, is van de baan. In feite was de vorm, waarin deze actie was gegoten in strijd met de loterijwet. In de plaats hiervan komt er nu een attractieve verloting. Alle winke liers geven hun klanten bij aankoop voor één gulden een zegel. Deze zegels moeten op een vel worden geplakt. Heeft men vijftig zegels bij- elkaar dan wordt het volle vel bij een winkelier ingeleverd. De vellen worden genummerd en gelden dan als lot. Op zeven avonden in de actieweken zal notaris In ’t Hol uit deze loten een trekking verrichten. Er zijn hierbij waardebonnen van f 100, 25,10,en 5,te winnen. De luidklok van de nieuwe Bethelkerk aan de Bilderdyk laan. Abonnement: 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6,75 binnen het verspreidings gebied en f 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN Zondagavond 1 november om 9 uur wordt er weer gezongen bij het orgel van de Ont- moetingskerk. De kerkzaal heeft 430 vaste zit plaatsen. Dit aantal kan met 70 wor den uitgebried door middel van uit- schuifbare zittingen aan de banken. Door stoelen te plaatsen in de aan sluitende ontmoetingsruimte kan het totaal aantal zitplaatsen worden op gevoerd tot 620. WADDINXVEEN De dames van het N.K.V. hebben vorige week in grote getale een bezoek gebracht aan banketbakkerij Van den Berg, waar zij kennis maakten met fijne recepten voor lekkere hapjes voor de komende feestdagen. Natuurlijk ontbrak de koffie met gebak niet op deze geslaagde avond. 8 - Een dag later volgde de oprichting van het Algemeen Activeringscomité Kerkbouw Nederlandse Hervormde Kerk Waddinxveen, dat samen met de kerkvoogdij een financiële basis moest leggen om het plan te kunnen uitvoeren. Het is wijd en zijd bekend wat dit A.A.C. heeft gepresteerd: actie na actie, culminerend in de grote inzameling in het voorjaar van 1969, die op één avond een bedrag van 45.000,opleverde. Na vyf jaar wordt een ideaal verwezenlijkt: de Hervormde Gemeente van Waddinxveen neemt vanavond de Bethelkerk in gebruik. (foto Sjaak Noteboom) - II In de zuidgevel zijn twee sierramen aangebracht, vervaardigd door de Utrechtse kunstenaar Pirkner. Het grootste hiervan geeft een voorstelling van de droom van Jacob uit Genesis 28. In een eenvoudige klokkestoel is een luidklok aangebracht vervaardigd in de klokkengieterij van Petit en Fritsen N.V. te Aarle Rixtel. De klok, die 340 kilogram weegt, draagt als opschrift: „De Here is aan deze plaats” Gen. 28:16 Bethel 1970. Voor de plechtige ingebruikneming van de kerk is voor vanavond de vol gende orde van dienst vastgesteld: ZEVENHUIZEN Het Zevenhui- zense echtpaar G. Hoogeveen-Meyer is gisteren per vliegtuig naar Spanje vertrokken om daar tot 24 december in Malaga vakantie te houden. Het kreeg dit gratis buitenkansje van de lande lijke Algemene Bond van Bejaarden, die uit elke provincie één echtpaar een dergelyke vakantie heeft aange boden. De heer Hoogeveen is sedert enige jaren voorzitter van de Zeven- huizense afdeling van de bond. De vakantiegangers krijgen in Ma laga een apartement in een flat vlak bij de Middellandse Zee. Zij gaan ook hun in Madrid wonende dochter op zoeken: dat wordt een aparte vliegreis van vierhonderd kilometer. Vervolgens wordt het liturgisch centrum ingericht. Ouderling Van der Starre draagt de kanselbijbel binnen, waarna leden van de jeugdklubs een kan met water aandragen, die wordt uitgegoten in het doopvont. Hierop plaatsen catechisanten en een jongere van de oppasdienst broodschaal en beker op de Avondmaalstafel. Al deze handelingen worden gevolgd door Schriftlezing. De intonateur van het orgel, de heer J. Schellingerhoudt zal hierna voor het eerst het orgel bespelen. Dit orgel spel mondt uit in een wisselzang van Dat gebeurde, nadat op een derde kerkbouw-gemeenteavond de plannen van architect T. Verwey van N.V. Architecten- en Ingenieursbureau Stuurman met groot enthousiasme waren ontvangen. In totaal heeft de gemeente 420.000,voor de kerk bouw opgebracht. Op 27 september 1969 sloeg ds T. van ’t Veld de eerste paal, op 15 ok tober 1970 werd het werk opgeleverd. WADDINXVEEN Op de zelfde dag dat de Groensvoorde winkeliers feestelijk hun prach tige winkelcentrum openden - woensdag 21 oktober - werd in het Schuberthof 12 Adriaan Oskam geboren. De winkeliers hebben ’t jonge ouderpaar ook in hun vreugde willen laten de len: dinsdagavond kwamen de heren A. van der Heiden en G. Huizer namens de kersverse winkeliersvereniging een mand, gevuld met produkten uit de Groensvoorde-winkeliers aan bieden. Fluwelensingel 59 a Na een trompetsolo en het zingen van de verzen 1 en 2 van psalm 150 wordt een welkomst- en dankwoord uitgesproken door de president-kerk- voogd de heer T. de Bruin. Hierna heeft de overdracht van het kerkge bouw door de architecten- en inge nieursbureau Stuurman N.V. plaats. Nadat door het Algemeen Active ringscomité de bijeengebrachte kerk- bouwgelden zijn overgedragen aan de kerkvoogdij draagt de president-kerk- voogd het gebouw over aan de asses sor van de Centrale Kerkeraad ds D. van Vliet. Na de aanvaarding door de Centrale Kerkeraad wordt het kerkgebouw dan ten gebruike overgedragen aan de praeses van de wijkkerkeraad ds T. van ’t Veld. voor.een kwaliteits piano of orgel Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag tm. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. U zult er een unieke collectie electronische orgels en piano’s aantréffen van vele merkeiy modellen en prijzen betalingsspreidmg inrüilen franco levering landelijke service-dienst enzovoo.t HARTELIJK WELKOM BIJ ORGEL- EN PIANOHANDEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN - Telefoon 01726-2541 Bezoek de toonzalen of vraag brochures. Bijkantoor Kon. Wilhelminaplein 2 tel. 01828-4566 Groensvoorde 14 tel. 01828-4566 26e JAARGANG - Nr. 2207 f psalm 84. Burgemeester Van der Hooft zal hierna een felicitatiewoord spreken. De nestor der predikanten, ds J. van den Heuvel, brengt dan de dank over van gemeente en kerkeraad, waarna de luidklok zich laat horen. De plechtigheid wordt besloten met een eerste kerkdienst, waarin ds T. van ’t Veld, predikant van de wykge- meente Noord zal voorgaan. sa K 1 X.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1