PROGRAMMA moet winst in Moerkapelle-zat. Waddinxveen-zon. rn romm Alphen met Hockey nieuws STANDEN Waddinxveen zat. Be Fair De Zevenklappers Volleybal Be Fair Gouwe-nieuws Schaaknieuws Hengelnieuws Onfortuinlijk W.S.E. Haastrecht laten Groeneweg duel gelijk Moerkapelle gelijk tegen RCV 1-1 Zwemcompetitie elfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde merk. Pagina 5 Damnieuws I Supportersbus '3; g Strafschop ga O.S.S-succes Via zijnet? Ja ZONDAGVOETBAL ZATERDAG VOETBAL JUNIORENVOETBAL ZATERDAG VOETBAL ZONDAGVOETBAL 9 I geschoten Maasdammer de stand op 10 kon brengen. Van beide zijden demonstreerden men daarna een zo groot gebrek aan schotvaardigheid dat in de stand geen verandering meer kwam. De Groeneweg-doelman Pierre van der Weyden is hier voor de zoveelste maal een Alphen-aan- valler te vlug af. De wedstrijd eindigde in een 11 gelijkspel. Heinenoord-Be Fair Be Fair 2-Excelsior 2 Moerkapelle-Aarlanderveen, 15.30 u. Rijnstreek-RCV, 15.30 uur RCV 2-Jodan Boys 3, 12.30 uur Be Fair-Bodegraven 2, 12.30 uur Waddinxveen-Spirit4,15.30 uur Bergambacht-Be Fair 5,15.30 uur Be Fair 6-Aarlanderveen 3,10.30 uur Moerkapelle 3-Spirit 6,12.00 uur Aarlanderveen 4-Be Fair 7,10.30 uur Aarlanderveen 5-Moerkap. 4,12.30 u. Be Fair 8-RCV 3,12.30 uur 8 8 8 8 8 6 7 6 6 6 6 6 6 6 6 9 9 8 8 7 7 5 5 9 8 6 6 5 5 5 9 9 9 7 7 5 5 5 4 4 4 4e klasse C: Voome Rozenburg Be Fair Maasdam 5 5 5 6 6 5 5 5 6 5 9 7 8 9 5 5 5 5 5 6 9 7 7 6 5 5 4 4 4 4 3 9 9 8 6 4 4 7 6 6 5 4 4 4 2 2 WADDINXVEEN Zaterdag 31 oktober om kwart over een vertrekt een bus voor supporters van Be Fair vanaf het Warnaarplantsoen voor de uitwedstrijd naar Heinenoord. WADDINXVEEN Het tweede vijftal van Excelsior wist met 7-3 te winnen van O.D.C. I uit Oudewater. Jammer was dat deze ploeg maar met 4 spelers opkwamen, dus al met een 2-0 achterstand moesten beginnen. Excelsior II-O.D.C. I: G. Heeren-N.O. 20; F. van Kempen- A. de Groot 1-1; A. Compeer-J. W. Nederend 02; D. Zwanenburg-P. Boere 20; C. Stolker-J. Krugt 20. Totaal: 73. Voor het clubkampioenschap werd de zesde ronde gespeeld: G. van der Zijden-C. H. Kramp 11; A. Koster- B. van Eijk 02; T. Twigt sr.-H. Boele 02; J. de Heer-T. Driesse 02; P. Swart-A. Blom 20; W. van der Heij- den-T. H. Leferink 20; C. Blonk-J. Vermeulen 02; A. Zwanenburg-G. Heeren 20. In de voor RCV altijd weer moeilij ke wedstrijd tegen Moerkapelle wer den de punten gedeeld. Voor de rust waren de Waddinxveners stukken sterker maar weer was het maken van doelpunten een moeilijke taak. Toen L. van Treyen een kwartier na de rust met een kopbal 10 maakte leek het een gewonnen wedstrijd voor. RCV. Toen echter De Jeu zich liet beïn vloeden door het provocerende spel van Dekker van Moerkapelle en ook de scheidsrechter hierin trapte werd hij uit het veld gestuurd. Daardoor werd drie minuten voor tijd de gelijkmaker nog geboren. Hoewel Be Fair beter voor de dag kwam dan een week geleden moest het door schotloosheid de winst met 10 aan Maasdam laten. De Wad dinxveners kregen voor rust twee kansen: een kopbal van Sleeuwen- hoek ging echter naast en een dreigen de situatie uit een doelworsteling werd nog net door Maasdam bezwo ren. Na een kwartier raakte Kraan on fortuinlijk uit balans, waarop een toe- Waddinxveen is met een 22 gelijk spel teruggekomen van de uitwed strijd tegen het Haagse HMSH, een uitslag die de verhoudingen goed weergaf. De Hagenaars, die op het eerst de aanval opende, kwamen na tien minu ten op 10 toen de achterhoede van Waddinxveen zich verkeek op een hoge voorzet, waarna de midvoor hard langs De Joode kogelde. Na een kwartier trok Schouten de stand gelijk in goede samenwerking met Bras (11). De laatste bracht twee minuten later zelfs 12 op het scorebord toen hij een voorzet van Bonefaas met het hoofd in de touwen sloeg. Na rust verslapte Waddinxveen. HMSH kwam danig opzetten en wist uit een doelworsteling de eindstand op 22 te brengen. Waddinxveen-Floreant, 15.00 uur Be Fair-Jodan Boys, 15.00 uur Stolwijk-Moerkapelle, 15.00 uur Spirit-Groeneweg (terr. Gouderak) 15.00 uur Waddinxveen-Oudewater, 15.00 uur Waddinxveen 2-Nieuwerk. 2,13.45 u. Groeneweg-Soccer Boys, 15.30 uur Groeneweg-Nic. Boys, 14.15 uur Moerkapelle-Be Fair, 14.15 uur Olympia 4-Waddinxveen 4,15.30 uur Waddinxveen 2-Be Fair 2,10.00 uur Waddinxveen 3-Floreant 5,11.00 uur Floreant 4-Be Fair 3,11.00 uur Floreant-Moerkapelle, 11.00 uur Floreant 2-Moerkapelle 2,10.00 uur Be Fair 3WSE 2,11.00 uur Afdeling Gouda: 8 14 7 12 8 8 8 8 8 9 8 8 4e klasse D: Lenig en Sn. 5 Rijswijk Archipel Alphia Waddinxv. BEC Vredenb. HMSH ODI Full Speed Wippolder Nic. Boys Zwervers Gouderak Nieuwkoop Oudewater Schoonhov. WSE Haastrecht Socc. Boys RVC profiteerde daar dankbaar van en boekte op de valreep een niet meer verwachte 03 overwinning. - Met een uitstekende Kouwenhoven als vervanger voor de geblesseerde Klos in het doel heeft Moerkapelle een verdiende 20 zege op Moordrecht behaald. Na een half uur kwamen de blauw- witten op 10 toen De Knegt in een snelle uitval Kievit lanceerde, die on houdbaar raak schoot. Ook na rust speelde Moerkapelle fel op winst. Na een kwartier leidde Zwarteveld een uitstekende aanval in, die door Tepper met een doelpunt werd bekroond (20). Zwarteveld schoot hierna vlak over de lat en Moordrecht had pech met twee schoten, die rakelings naast gin gen. In de stand kwam geen verande ring meer. Kort na het begin moest Van Adri- chem bij Moordrecht worden vervan gen door Van Meeteren. Boevé kwam in de loop van de strijd de gewond ge raakte Kouwenhoven onder de Moer- kapelse lat vervangen. W. van Vuuren-C. G. H. van ’t Land 10; L. Jongsma-D. van ’t Zand 10; W. van Oort-P. Rijsdijk 01; Drs. W. H. Wientjens-Th. H. Etman 01; A. v.d. Starre-P. Leydes J-J; N. E. Plantfeber-A. van Dijk 1-0; L. Wolfs-T. J. M. van ’t Hof 1—0; P. Broer-C. Berghout 10; G. de Willi- gen-C. A. Vermeulen J-J; A. Versluis -J. H. J. Zantman 10. De uitslagen van de 9e ronde voor de huishoudelijke competitie waren: W. Verstoep-A. A. van Oort 01; J. van Oort-P. Perdijk afgebr.; W. v. Oort-N. E. Plantfeber afgebr.; P. Broer-W. van Vuuren 10; G. Ber nard-A. Littooy 01; A. Versluis-A. H. Schoemaker 01. Groeneweg kwam in de vierde mi nuut toch op 11. Van Vliet brak op rechts door en bood Van der Haak een goede scoringskans. Deze werd echter in het strafschopgebied onderuit ge haald. De door de goed leidende scheidsrechter terecht toegekende strafschop werd beheerst benut door Sleeuwenhoek. Groeneweg probeerde nu door te drukken maar schoten van De Jong en Van Vliet misten de goede richting. Groeneweg kwam na een kwartier goed weg toen doelman Van der Weij- de misgreep maar Sleeuwenhoek op tijd redding bracht. De wedstrijd zakte tot een steeds lager peil. In de laatste tien minuten kwam het vuur een beetje terug. Bei de partijen zochten nog naar volle winst. Maar verder dan een kopbal van Hulst op de lat en een schot van Van der Haak tegen een der Alphense palen kwam het niet. Groeneweg-Coal Nieuwerkerk-Moerkapelle WSE-RVC, 14.30 uur Moerkapelle 2-Bergambacht 2,14.30 u. Ona 4-Waddinxveen 2,11.30 uur WSE 2-Amm. S.V., 12.00 uur VEP 4-Waddinxveen 3,12.00 uur Zwervers 3-Groeneweg 2,12.00 uur Groeneweg 3-Bodegraven 3,13.30 uur Moerkapelle 3-Nieuwerkerk 4, 12.00 u. Groeneweg 4-Floreant 4,12.00 uur Waddinxveen 4-Zwervers 4,12.00 uur RVC 3-Moerkapelle 4,14.30 uur Groeneweg 5-Oudewater 4,12.00 uur Waddinxveen 6-RVC 4,12.00 uur Stolwijk 6-Groeneweg 6,10.00 uur WSE 5-Woerden 6,12.00 uur De traditionele stevige ontmoetin gen tussen Sportief en Waddinxveen kreeg ook deze keer hun vervolg. De keiharde Sportief-ploeg ging echter nooit over de schreef. Nu moet gezegd worden dat de verdediging over het algemeen wel raad wist met de door zichtige Waddinxveen-aanvallen, zo dat uiterste redmiddelen achterwege konden blijven. Op het zware miniveld van de thuis club kon Waddinxveen vooral voor de rust zijn draai niet vinden. De Spor tief-ploeg, die zelden goed kombi- neerdie, moest het vooral hebben van een enorme inzet. Met lange trappen werd de voorhoede aan het werk ge zet. Resultaten leverde dit niet op hoewel doelman Boeter voor het eerst in deze kompetitie eens werkelijk veel werd bestookt. Hij klaarde het werk zo als gebruikelijk naar behoren. In de eerste helft waarin Hammer al na vijf minuten werd vervangen door Broer, wist Waddinxveen niet te scoren. Na de thee eenzelfde spel- beeld met een iets beter spelend Wad dinxveen. De voorhoede waarin Noor- dam werd vervangen door Van Pruis- sen ontwikkelde meer snelheid. Het zou echter nog tot 15 min. voor tijd duren eer Waddinxveen de nul wegschoot. De Sportief-ploeg die con ditioneel niet meer tegen de tegen standers bleken opgewassen, liet nu meerdere steken vallen. Waddinxveen WADDINXVEEN De H.S.V. or ganiseert op zaterdag 31 oktober haar traditionele herfstdag, ’s Morgens wordt er gevist in de Oude Rijn te Alphen a.d. Rijn. Bij voorinschrijving hebben zich dertig hengelaars gemeld. Het bestuur meent dat dit voor een hengelsportvereniging met bijna 400 leden, te weinig is. Vooral voor leden, die nog nooit in wedstrijdverband hebben gevist, is dit een mooie gelegenheid om er eens mee kennis te maken. Men kan nog inschrijven tot vrijdag 30 oktober tot ’s avonds 7 uur bij J. Hoogendoom, hengelsportzaak of bij het secretari aat: W. Buninglaan 8. Inschrijfgeld 2,50, jeugd 1,25. Iedereen heeft prijs en er zijn hele mooie prijzen. Deze worden uitgereikt op de herfstavond in het Geref. Ver. Gebouw, aanvang 8 uur ’s avonds. De wedstrijd begint acht uur ’s morgens. Vertrek station 7 uur. Zevenhuizen In een spannende, in hoog tempo gespeelde wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter Ui- tenbogerd, trok Zevenklappers 1 in de topper van de week tegen Radius- MVC 3, aan het langste eind. Radius-MVC 3 was duidelijk van plan om de ongelukkige nederlaag van vorige week uit te wissen en nam direct al een ruime voorsprong, maar moest toch toestaan dat Zeven klappers bijkwam en door goed aan- valsspel van aanwinst Harry Hak de le set won. In de tweede set leek Zevenklap pers regelrecht op winst af te steve nen, een 12-8 voorsprong werd be reikt, maar Boegheim en z’n mannen goed profiterend van enige zwakke momenten, wonnen de tweede set met 15-13. De volgende sets gaf steeds een voorsprong van Radius/ MVC te zien, tot Zevenklappers te rugvocht, taktisch wat attenter ging spelen en uiteindelijk met 3-1 won. Het was toch een goede dag voor Zevenklappers, van de overige teams wonnen er 6 en nummer 7 speelde gelijk. De 1-0 zege van de dames op HV 1 uit Boskoop deed trainer Kui pers veel plezier. WADDINXVEEN Zaterdagavond werd door een groep van 21 leden van De Gouwe deelgenomen aan de zwem competitie van de Kring Gouwie- Rijnstreek. De wedstrijden werden te Bodegraven gehouden. Er werd in totaal door 12 verenigingen deelgeno men. De voornaamste resultaten van de Gouwe-leden waren: 100 m. rugslag jongens onder de 16 jaar: H. de Leeuw - 2e plaats; 50 m. vlinderslag jongens onder de 14 jaar: K. Buurman - le plaats; 100 m school slag jongens onder de 12 jaar: H. Ver- wey - 3e plaats; 100 m. vlinderslag jongens onder de 16 jaar: A. v. Straa- len - 3e plaats; 10 x 50 m. vrije slag dames: 3e plaats. Deze ploeg was sa mengesteld uit de volgende dames: T. van Geloven, E. v.d. Eekhout, L. Mooyenkind, M. van Ringelenstein, W. Rupke, M. Strakdal, M. Rietveld, T. Noteboom, J. Mooyenkind en M. Boers-Lochmans. WADDINXVEEN De met enige zorg tegemoet geziene bekerwedstrijd tegen E.Z.C. uit Enschede is voor de Gouwe toch nog met succes geëindigd. Het Gouwe-zevental zag kans om met een 4-2 overwinning uit het water van het Diekman-zwembad te stappen. Al in de eerste minuut had C. v.d. Linde op de twee meter een hand vrij, wat een voorsprong van 01 beteken de. Hierna een vrijwel gelijk opgaan de strijd, waarbij de Gouwe iets ge vaarlijker was en E.Z.C. niet verder kwam dan schoten naast en tegen het latwerk. In deze stand kwam tot in de derde spelperiode geen verandering, toen zag E.Z.C. kans de stand Op 11 te brengen, waarop C. v.d. Linde ant woord gaf door 12 te scoren. Uit een nummerieke meerderheid scoorde E.Z.C. in de 4e periode 22. Een fel E.Z.C. trachtte hierna de over winning te forceren, nam even te veel risico en vanaf de twee meter gaf C. v.d. Linde de Gouwe opnieuw de lei ding. J. Kraan scoorde 20 sekonden voor tijd uit een nummerieke meerderheid met een goed schot 24, waarna de Gouwe de lange reis terug naar Wad dinxveen kon beginnen. Wie de volgende tegenstander in de bekerstrijd is hangt af van de resul taten van de nog te spelen wedstrij den. PROGRAMMA 31 oktober te Gouda: Barracuda-Gouwe II (dames) Gouwe II-B.Z.P.C. II (heren) 3 november te Gouda: Gouwe-Boskoop (meisjes) Donk I-Gouwe I (dames) 7 november te Bodegraven: L.Z.C. a-Gouwe a (jongens) 7 november te Katwijk: de Zijl IH-Gouwe III (heren). Waddinxveen De Waddinxveense hockeydames hebben het er in de uitwedstrijd tegen V.C.L. uitstekend afgebracht. Het jonge Haagse lycei- stenteam zorgde voor een hoog tem po, maar de aanvallen werden steeds meer onderbroken door de Waddinx veense defensie. Hierin speelde Carla Bernhard ook ditmaal weer een prima wedstrijd. Dat de conditie en het samenspel iedere week beter worden werd uit gedrukt in maar liefst vier doelpun ten. Hiertegenover kon het Haagse team slechts de eer redden door één maal te scoren. Door deze verdiende overwinning bereikte Waddinxveen de middenmoot op de ranglijst. De heren waren dit week-end vrij. Zondag spelen de dames tegen mede- middenmoter: Delftse Studenten; de heren treden aan tegen koploper Forescate (Voorschoten). Beide zijn uitwedstrijden. De jongensjunioren boekten hun eerste overwinning te gen H.G.C. Ze wonnen met 3-0. Zowel de jongens- als de meisjes junioren spelen zondag thuis respec tievelijk tegen Forescate en Siseo. WADDINXVEEN De wedstrijd K.V.C. (Katwijk) tegen Be Fair uit Waddinxveen werd gewonnen door het op alle punten beter opererende Be Fair. Het werd Be Fair’s derde overwinning in dit nog prille volley- balseizoen. De eerste set werd door Be Fair ge makkelijk gewonnen met 5-15. Ook de tweede set liet weer een veel fouten makend K.V.C. zien. Be Fair profi teerde er goed van (2-15). K.V.C. opgeschrikt door deze pove re resultaten draaide de derde set op eens wel en nam zelfs een 10-1 voor sprong. Be Fair kwam wel terug maar deze set ging toch verloren (15-12). De vierde set gaf een resoluut Be Fair te zien. K.V.C. moest definitief het hoofd buigen (6-15). Einduitslag: 1-3 voor Be Fair. Terugblikkend op de wedstrijd bleek „Be Fair” toch wel te moeten wennen aan het spelen in een sport hal, want het peil van de vorige wed strijden werd niet bereikt. Zaterdag 31 oktober komt Punch III naar Waddinxveen. Punch leidt in deze promotieklasse gevolgd door Be Fair. Dit topduel zal gespeeld worden om 16 uur in de zaal aan de Staring- laan. Uitslagen: Meisjes B-Dos A 13; Dames 3-Dos 13; Dames 4-V.C.H 1 03; Meisjes A-Olympia A 22; Da mes 5-V.C.H. 2 03; Heren 4-Radius/ MVC 7 31; Heren 3-Vires 1 22; Jongens-Olympia 30; Heren 2-Jupi- ter 30. PROGRAMMA: Vrijdag 30 okt.: VSTS 1-Be Fair 4 (da mes); Be Fair 5-Thor 2 (dames); Be Fair b-Zevenklappers a (meisjes). Zaterdag 31 okt.Be Fair a-Olympia a (jongens)Be Fair 2-Olympia 2 (he ren); Jupiter 2-Be Fair 3 (heren); Dosko 1-Be Fair 3 (dames). Promotieklasse - zaterdag 31 okt.: Dames II-Tomado 14.30 uur; 5 nov.: Skania- Dames I 20.30 uur in Delft. U'- A WADDINXVEEN De Waddinx veense Schaakvereniging is er in ge slaagd uit de vier afgebroken partij en in de wedstrijd tegen Shah Matha uit Rotterdam 3J punt te veroveren. Hierdoor is de uitslag 73 in het voor deel van de W.S.V. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 3e klasse B: Rava DHL Coal Quick Schevening. 7 Groeneweg 6 6 Celeritas PDK Tonegido VOC Alphen RKAVV Zevenhuizen De Zevenhuizense gymnastiekvereniging „Oefening Staalt Spieren” behaalde op de ver- enigingswedstrijden te Lekkerkerk verleden week zaterdag o.l.v. de heer J. Zweere, een eerste prijs. Hun 31J puntentotaal was ruim voldoende om boven aan te staan. In een voor de rust behoorlijke, maar daarna wat rommelige wed strijd, die echter niet onsportief werd, hebben Alphen en Groeneweg de pun ten gedeeld. Met de 11 uitslag kon den beide ploegen vrede hebben. Alphen startte met de sterke wind in de rug. Al na drie minuten kreeg midvoor Boesveld een goede kans, maar zijn schot werd door doelman Van der Weijden gestopt. Groeneweg, dat technisch zeker niet de mindere was, veroorzaakte met enkele goede ocmbinaties gevaar lijke momenten voor het Alphense doel, maar keeper Rikker reageerde goed op schoten van A. van Vliet en invaller Van der Haak, die een goede partij speelde. De strijd bleef het aankijken zeker waard. De doelen kwamen wisselend in gevaar. Doelman Rikker kon bij voorbeeld een harde kogel van Heij- koop nog maar net tot corner tikken en redde direct hierop fraai op een schot van De Jong. De laatste tien minuten voor de de rust voerde een fel aanvallend Alphen de boventoon. Van der Weij den wist door snel ingrijpen uiterst gevaarlijke schoten van Boesveld en Van Geen nog baas te blijven. Maar drie minuten voor rust ge beurde het: uit een scherp genomen hoekschop op links kopte de meege komen halfspeler Van Geen fraai en onhoudbaar in (10). Na rust zakte het spelpeil ziender ogen en werd het een nogal rommelig geheel. Hoewel Groeneweg nu wind mee had was het eerste initiatief toch weer aan de gastheren en weer moest Van der Weijden rap reageren op een schot van Boesveld. 9 15 8 13 9 11 8 10 Zevenhoven 9 10 Piershil 8 Heinenoord 9 Hoogvliet Bolnes SNS Pelikaan Woubrugge 9 2 4e klasse C: UNIO 5 Bodegraven 6 9 DONK 6 Moordrecht 5 Woerden Nieuwerk. Moerkapelle 5 Wassenaar RKNSV ESTO BGC Flor. Op erg onfortuinlyke wijze heeft WSE de uitwedstrijd tegen Haastrecht met 2—1 verloren. De tweede Haastrechtse doelpunten kwamen tot stand uit een terugspeelbal in eigen doel en na een voltreffer van de bal in zijn gezicht, waar door doelman Jansen niet kon ingrijpen. Bovendien werd na veel geharrewar een goal van WSE-er Jan Toor afgekeurd. Haastrecht kwam al in de eerste minuut goedkoop aan een voorsprong toen Disseldorp tot zijn grote schrik een onschuldige terugspeelbal in zijn eigen doel zag verdwijnen (10). Ton Geers, die achter zijn voorhoe de opereerde, probeerde met steun van de harde ■wind de Haastrecht- doelman Noorlander te verrassen. Een keer moest deze spectaculair redden ten koste van een hoekschop. Koetsier zette hieruit scherp voor, waarop Toor rakelings ovier de lat kopte. Ook Haastrecht kreeg een paar goede kan sen. Versteeg schoot, nadat hij zich goed had vrijgespeeld, voor-langs het doel, een schot van Jongenaal ging vlak langs de paal. Vlak voor rust schoot Jan Toor uit een voorzet van Compeer ineens hard in. Er ontstond veel beroering: de bal zou via het zijnet in het doel zijn be land. Na hevig over en weer gepraat keurde de scheidsrechter het doelpunt tenslotte af. Vijf minuten na rust kwam WSE toch op 1—1: Toor werd in vrije posi tie onderuit gehaald in het strafschop gebied. Hard en zuiver voltrok Geers het vonnis. Kort nadat doelman Jansen knap gered had op een hard schot van Ver steeg greep de pech hem in de kraag bij een poging een vrije trap van Bras te keren kreeg hij de bal hard in het gezicht. Jongeneel kon toen gemakke lijk Haastrcht naar 21 schieten. In de laatste vijf minuten kansen over en weer met veel sensatie. Palen, lat en benen stonden echter verdere veranderingen op het scorebord in de weg. Afdeling Gouda: Floreant 8 16 Bodegraven 8 10 RCV 8 13 Aarlanderv. 8 Sportief Moerkap. Siveo Rijnstreek WDS Zwammerd. 8 KBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 29 okt. 1970 HALF ZWARE SHAG N V. J. GPU NO a

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9