Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen over Enquête onder de ouders Uit Sjoelbakken Voetbalspellen DEBRON Bingo-avond V.0.0. Jena 2000 DEBRON Fornuisjes Winkeltjes DE BRON Waddinxveens paar gered gebroken autowrak Zilveren jubileum korps Rijkspolitie „Snerttocht” door Waddinxveen Vruchtdragende discussies samenwerkingsschool 250 gram wol gratis HULP IN HET MAGAZIJN HULP IN DE GARAGE MONTEUR vervolg op pag. 4 Gebroken Naar huis Automobielbedrijf BOONSTOPPEL N.V. Eigen milieu Strenge normen Bejaardenmiddag <c «M||| J DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 26e JAARGANG - Nr. 2208 SPEELGOEDHUIS Het echtpaar werd ijlings naar het Eikenlaan 54 Tel. 2401 jaarden gehouden. LUXE WARENHUIS Eikenlaan 54 Tel. 2401 Gevraagd voor direct: om opgeleid te willen worden. SPEELGOEDHUIS Eikenlaan 54 Tel. 2401 Waddinxveen - tel. 01828 - 2344 - 2350 Op vijf man na, die zich liever van een mening onthielden, stelde de gehele zaal zich aan het slot van de avond in een adhaesiebetuiging achter een adres van de werkgroep, waarin het gemeentebestuur wordt verzoht de kwestie nader met de groep te willen bestuderen. Een ander positief resultaat leverde de werving van leden voor de voorlo pige ouderverenigingen: bijna honderd mensen meldden zich: 50 voor de openbare richting, 25 voor de rooms-katholieke en 21 voor de protestant- christelijke. school voor HAVO-Atheneum. Het stond van tevoren vast dat op deze avond geen beslissingen zouden wor den genomen. Toch was het een vruchtdragende bij eenkomst door de verhelderende referaten van drie inleiders, de toelichting namens de werkgroep en de discussie, die van echte belangstelling getuigde. vuur en vriesvaste kookpan van de T.V. Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Hier bleek, dat de vrouw een zware hersenschudding en een aantal kneuzingen had opgelopen. De heer Van der Loo kon later op de dag met een gebroken been, een hoofdwond en kneuzingen alweer tiaar zijn woning aan de Peter Zuid- laan worden vervoerd. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. In een slip draaide de zware auto toen om zijn as en sloeg met de ach terkant tegen een boom. De achter wielen bleven hierachter haken, waardoor de wagen in twee stukken brak. WADDINXVEEN Het Korps Rijkspolitie viert woensdag 11 no vember zijn vijfentwintigste verjaar dag. De districtsgroep Waddinxveen herdenkt dit zilveren jubileum met het beroeps- en reservepersoneel op een bijeenkomst om half negen des avonds in de raadszaal van het ge meentehuis, waar burgemeester Van der Hooft adjudant Koelma en zijn mannen zal ontvangen. WADDINXVEEN Bij een noodlottige slippartij op de Hogeveenseweg tussen Hazerswoude en Boskoop is in de nacht van zondag op maandag de auto van het jeugdige echtpaar P. van der Loo uit Waddinxveen tegen een boom gevlogen. De klap kwam zo hard aan dat de wagen, een Citroen ID, finaal door midden brak. Het achterste deel van de auto bleef achter de boom haken, het voorste deel kwam een dertigtal meters verder tegen een tweede boom terecht. Als door een wonder kwamen de 24-jarige heer Van der Loo en zijn 21-jarige vrouw, met wie hij pas kort was getrouwd, er redelijk goed af. Alle wandelaars worden onthaald op een kop dampende ’’snert”. Weekblad voor Waddinxvee ”Elk kind moet zich in deze school geborgen weten en zijn eigen milieu herkennen. De school moet de ou ders voor hun kind katholiek, prote stants en humanistisch onderwijs aanbieden. De school is niet ’’neu traal”, zij geeft samenwerkingson- derwijs, waarin ieder zichzelf terug kan vinden.” ”Dit gaat niet gemakkelijk, maar als de wil er werkelijk is kan men veel bereiken,” aldus dr Stellinga, ”Wij zijn in goede harmonie, maar zonder elkaar te sparen tot het punt geko men dat de school in Bijlmer kan starten.” Vervolgens was het woord aan drs. P. Leeuwens, leraar aan het Ignatius college te Amsterdam en eveneens lid van de Werkcommissie Open School Bijlmer. Ook hij benadrukte de ideëele achtergronden, die de sa menwerking in de Bijlmer stutten. De hierachter stekende argumenta tie moet des te sterker gelden, wan neer er ook een praktische noodzaak is tot samenwerking. ”Wij moeten de pluriformiteit van de samenleving ook binnenbrengen in de onderwijssituatie. Wij zien dit als een positief goed, dat kleur en spanning geeft aan de samenleving,” aldus de heer Leeuwens. Hij vertelde, dat er wel bezwaar, maar ook veel steun gekomen was van het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. De katho liek heeft een grote gehechtheid aan eigen onderwijs, maar toch willen Bijna een kwart miljoen gul den werd de heer J. van Leeu wen uit Zevenhuizen rijker door als enige voetbaltoto 8 goed in te vullen. Opper-toto. baas Muylwyck was naar Gouda gekomen om het kapi tale bedrag aan Van Leeuwen uit te reiken. Hij ontving het onder het oog van zijn moeder met een gezicht alsof het een pakje Goudse stroopwafels W veel jongere gezinnen tot een nieu we formule komen. Het initiatief is uitgegaan van ver tegenwoordigers van het openbaar onderwijs en een rooms-katholieke groep, waarin het idee tot samen werking door een pastoraal team was geopperd. Er was vrij gauw veel begrip. Als woordvoerder van de Werkgroep stelde ir H. P. M. Koenen in de aan vang van de avond, dat het de be doeling was gegevens te verschaffen waaruit de toehoorders zich een me ning konden vormen over de plan nen van de werkgroep. Hij hoopte, dat deze mening haar weerslag zou gaan vinden in de enquête, die wordt gehouden onder de ouders van de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen. De uitslag van deze enquête wordt zo spoedig mogelijk gepubliceerd. De heer Koenen gaf als mening van de Werkgroep te kennen dat Wad dinxveen nooit een HAVO-Athe neum zal krijgen als dit initiatief voor een samenwerkingsschool niet slaagt. Een afzonderlijke groep zal nooit het aantal leerlingen bij elkaar kunnen brengen, dat door de steeds strenger wordende ministeriele nor men wordt vereist. Eerste inleider was dr G. Stellinga, rector van de openbare schoolge meenschap te Utrecht en lid van de Werkcommissie Open School Bijl mer. Hij stelde tot zijn grote vreug de vast, dat in 1971 in de Bijlmer meer een samenwerkingsschool van onconfessionelen, katholieken en protestanten van start gaat. Daarbij stelde hij voorop, dat daar geen Het ongeluk gebeurde in een flauwe bocht van de weg. De heer Van der Loo, die met vrij hoge snelheid moet hebben gereden, raakte daar in de berm. Bij een poging de wagen weer op de rijbaan te krijgen heeft hij toen de macht over het stuur verloren. WADDINXVEEN De Werkgroep HAVO-Atheneum Waddinxveen, beter bekend als de ’’Groep van 18”, heeft maandag in het Geref. Verenigingsgebouw voor zo’n tweehonderd belangstellende ouders een informa- ti- en discussieavond belegd, waarop van gedachten kon worden gewisseld over de mogelijkheid en de wenselijkheid van het stichten van ’n samenwerkings- De Wandelkring Gouda en Omstre ken organiseert zaterdag 7 novem ber voor de zevende keer haar „Snerttocht”, die ditmaal door Wad dinxveen en omgeving gaat. De tocht wordt georganiseerd in samen werking met de wandelgroep van seeltuinvereniging „De Paddestoel”. Er wordt door groepen en door in- dividuelen gelopen over afstanden van 5, 10 of 15 kilometer. De start voor de 15 km is om 2 uur, die voor de 5 en 10 km om 2.30 uur bij het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Men kan zich daar zaterdagmiddag nog inschrijven. Abonnement: 2,37 per Kwartaal E>lj vooruitbetaling: postabonnementen 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prljs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen WADDINXVEEN Het bestuur van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (V.O.O.) organiseert voor iedereen op donderdag 12 november een Bingo-avond in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Voor, deze avond, die om 20.15 uur begint, zijn vele aantrekkelijke prij zen beschikbaar. WADDINXVEEN Dinsdag 10 no vember om 2.30 uur wordt in het Hervormd Wijkgebouw aan de Es- doornlaan weer een middag voor be- U heeft onze wol nog nooit gezien, en u denkt dat het voor 95 cent per ons toch niets kan zijn. Wij willen het tegendeel bewijzen, want deze week krijgt iedere volwassene tegen inlevering van deze advertentie: (zonder enige koopverplichting en zolang de voorraad strekt). Bel of schrijf om inlichtingen G. OUDIJK, Tesselschadelaan 122 TeL 4501. Het voorste deel met het echtpaar op de voorbank schoot als een raket door, kraakte een boomje en kwam tegen een verder opstaande boom tot stilstand. Toegeschoten buurtbewoners von den mevrouw Van der Loo zwaar gewond in het wrak. De bestuurder lag verderop in een greppel Overal lagen brokstukken van de gekraak te wagen verspreid. De brokstukken van de totaal vernielde auto van het echt paar Van der Loo, dat zondag nacht wonderwel het ongeluk onder Hazerswoude overleef de, werden naar een garage in Waddinxveen gesleept. (foto Sjaak Noteboom) praktische noodzaak was voor een samenwerkingsschool (zoals dit in Waddinxveen wel het geval zou zijn) maar dat hier gewoon mensen van allerlei richting eindelijk hun kin deren eens aan elkaar durven toe vertrouwen en deze een opvoeding willen geven in de geest, waarin zij later in de samenleving met elkaar moeten werken. «e 3 i J

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1