3 kW E? AUTOSCH r hun herfstdag De Zevenklappers Gouwe-nieuws De „miljoenenerfenis” „Be Fair volleybal” bindt Hengelaars hielden hun harfe+rlafr Punch aan de zegekar elfde merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde merk. GLASBEEK Kies een FOCWA-bedrijf Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf Is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. kenmerk voor vakwerk Pagina 2 Li Wat heeft de novembermaand te bieden? Recepten voor de maand november Dam-schaaktoernooi door Tom Lodeivijk Produkt van de maant! prettig rollen, lekker roken WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 nov. 1970 Noordkade 24 - Tel. 01828-2588 :DCWA Wordt vervolgd arms Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosseriebedrtjvea. I I I I I I I I I B I I I I I I I I I I I I I I PORTUGESE SCHOTEL */j kg appelen (b.v. Goudreinetten), 1 kg koude, gekookte aardappelen, 2 uien, blikje tomatenpuree, peper en zout Z'h dl bouillon of water met bouillonblokjes, boter of margarine GESAUTEERDE SPRUITJES 1 kg spruiten, boter of margarine, peper, zout WORTELEN SPPECIAAL 1 kg wortelen, boter of margarine, peterselie, bouillonblokje, peper, zout, citroensap APPELEN Van alle fruitsoorten worden er in ons land het meest appelen ge- i i i i i i i i i i i i i i B I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I De uiten schoonmaken, snipperen en in boter of margarine gaar- smoren. Ondertussen de appelen schillen en in blokjes verdelen. De appelblokjes even met de uien mee laten smoren. Vervolgens de in blokjes gesneden koude, gekookte aardappelen toevoegen en het ge recht met de deksel van de pan even flink doorbakken. Daarna de in houd van een blikje tomatenpuree door het gerecht roeren, de bouillon toevoegen en de schotel met peper en zout verder op smaak brengen. De pan sluiten en het gerecht nog even laten stoven. WADDINXVEEN In het kader van de Sportweek wordt op 6 febr. 1971 in het Geref. Verenigingsge bouw voor de 17-de keer het grote dam- en schaaktoernooi gehouden. Er wordt gespeeld in hoofdklasse en eerste, tweede en derde klasse. Men kan zich reeds nu ogeven als deelnemers. Voor het dammen bjj C. H. Kramp, Piet Heinstraat 32 en voor het schaken bij A. Versluis, Noord kade 40b, beiden te Waddinxveen. Het inleggeld bedraagt f 2,50 per toernooi. De koolbladeren loshalen, wassen en in water met zout even koken. Het binnenste gedeelte van de kool fijnhakken. Het gehakt op de ge wone manier met geweekt brood, ei en kruiden aanmaken, maar er ook de gehakte kool doormengen. Een paar gekookte koolbladeren op elkaar leggen. Er een rolletje gehakt op aanbrengen en de kool bladeren eromheen vouwen. Wat boter of margarine of olie in een pan verhitten en de koolrolletjes licht bakken. Wat water of kool- vocht toevoegen en de rolletjes verder gaarstoven. Ze opdienen ge garneerd met een kant en klaar gekochte Italiaanse saus en er naar verkiezing rijst bij geven. WADDINXVEEN Zaterdag 31 oktober organiseerde de Hengel- sportvereniging Waddinxveen haar tradiotionele Herfstdag, ’s Morgens werd er onder zeer slechte weersom standigheden gevist in de Oude Rijn te Alphen aan den Rijn. 40 henge laars w.o. 10 jeugdleden haalden 271 vissen op de kant, waarvan 52 maat- Grove winterwortelen schillen en in plakjes snijden. Kleinere wor telen schrappen en zonodig halveren. De wortelen wassen en laten uitlekken. In een 'pan een flink klontje boter of margarine smelten en hierin de wortelen met wat fijngesneden peterselie onder regelmatig omroeren licht bakken. Vervolgens het sap van een halve citroen toe voegen. Een bouillonblokje in wat water oplossen en bij de wortelen doen. Het gerecht verder in plm. 20 minuten gaar laten worden. als ze wel eens lachend opmerkte. Haar vriendinnen, die zich nog steeds afvroegen wat ze in de man zag, moesten toegeven dat ze een béste man aan hem had en dat zij blijkbaar nog altijd alles in haar zag. Maar dat zo’n man, met zo’n stel hersens, met zo’n nuchtere en heldere kijk op tal van zaken, maar ge noegen nam met zo’n bescheiden plaats in het leven! Dat snapte ze niet. Als ze dan naar andere kerels keek, met veel minder in hun mars maar met een veel gro tere mond. Neem Suringa, die voorzitter was van de kiesvereniging! Neem Panman, die de lakens uitdeelde in de coöperatie. Neem lui als Mispelblom en Bakker, die in de Raad zaten. Heus, ze zouden met hun licht de wereld niet verblinden. Maar ze zaten toch maar voor aan, hun namen kwamen in de krant. En Jaap bleef daar maar zoet zitten op de Boerenleenbank, zou er straks zijn zilveren jubileum vieren en je had een dot van een kans dat wanneer straks de ouwe heer Wierin- ga met pensioen ging, dat die praatjesmaker, die Boes mans, nog benoemd werd en dat ze Jaap passeerden, hoewel hij van het bankwezen al meer had vergeten dan Boesmans er ooit van zou weten. Maar ja! Boes- Uw bedrijf voor betere en snelle service! ZEVENHUIZEN In de tweede set in de wedstrijd Zevenklappers 1- Radius/MVC 5 bleek Cees Snel nog steeds een slagvaardige aanvaller. Dankzij hem, veelal na goed aange ven van Guus v. d. Bovenkamp, werd de stand weer gelijk nadat de eerste set gemakkelijk door Zevenklappers was gewonnen. Zevenklappers geschrokken, kwam toch snel terug, vooral spelverdeler Jaap van Rijs bracht de gewenste openingen. Radius/MVC raakte ver moeid, de laatste set bracht zelfs een 15-2 zege en door het talrijke publiek luid begroette 3-1 winst. Bij de dames had Jupiter geen moei te met het le damesteam, dat meer steeds niet de juiste af weer kon vin den op de harde aanval. De jongens-junioren boekten hun vijfde overwinning, terwijl de meis jes junioren er tegen Be Fair ook al in slaagden ongeslagen te blijven. KOOLROLLETJES MET GEHAKT 1 groene of gele kool, 250 g gehakt, sneetje oud brood, peper, zout, nootmuskaat, ei, water of bouillon, Italiaanse saus De spruitjes indien nodig schoonmaken door de buitenste blaadjes te verwijderen. Een stukje van de stronk afsnijden. De groente wassen en in kokend water met wat zout ongeveer 15 minuten koken. De groente af gieten en laten uitlekken. Een klontje boter of margarine verhitten en de spruitjes toevoegen. De spruijes onder af en toe om schudden verhitten. Als de spruiten licht gekleurd zijn ze met peper verder op smaak brengen. Er nog een klontje boter of margarine door schudden. PEREN Nog steeds zullen de diverse pe rensoorten in ruime hoeveelhe den verkrijgbaar zijn. Het is niet waarschijnlijk dat in de lage prij zen verandering zal komen. Tot de rassen die te koop zijn behoren de Bonne Louise, Conference, Lé- gipont en Beurré Alexandre Lu cas. Ook kan er worden gevraagd naar de Doyenné du Cornice. Dit is een van de fijnste handperen die in Nederland worden geteeld. Het is een grote, brede peer, geel bruin van kleur met een zwakke blos. Het vruchtvlees is zeer sap pig en smeltend zoet. Naast handperen zijn inmiddels ook de stoofperen op de markt verschenen. Bij stoofperen kan eveneens onderscheid worden ge maakt in verschillende rassen. Gieser Wildeman Deze stoofpeer is tamelijk klein van vorm en de schil is bruingeel gekleurd met veel roest. Het vruchtvlees is zacht en korrelig. Saint Rémy De Saint Rémy is groot en peer vormig. De kleur is groen, later geel. Het is een rinse, afkokende stoofpeer. APPELEN In november komt een veelge vraagd appelras op de markt, de Golden Delicious. Deze bekende appel is middelmatig groot en re gelmatig van vorm. De kleur va rieert van groengeel tot geel. Het vruchtvlees is vast en bijna zoet teeld. De beteelde oppervlakte loopt elk jaar terug, maar naar verhouding zijn de opbrengsten sterk gestegen. Dit is o.a. een van de oorzaken waardoor de appel- prijzen zich de laatste jaren ge middeld op een laag peil bevin den. Apelen zijn heel gezond. De slag zin „Snoep verstandig, eet ’n ap pel” is niet voor niets zo bekend geworden. Het eten van appels is goed voor het gebit. Door het kauwen worden de tanden als het ware automatisch gereinigd. Daar om is het zo goed om een maaltijd met het eten van een appel te be sluiten. Appelen bevatten veel vi tamine C, maar ook verschillende fermenten, die het verteringspro- ces bevorderen. Tenslotte nog een belangrijk punt: appelen bevat ten weinig kalorieën. Omdat ze echter toch snel het hongergevoel wegnemen, zijn ze zo belangrijk voor degenen die de slanke lijn in de gaten moeten houden. Appelen zijn tegenwoordig bijna het gehele jaar door verkrijgbaar. In juli komen de eerste appelen van de nieuwe oogst, de zoge naamde zomerappelen. In de herfst worden de verschillende bewaarrassen geplukt. Deze wor den na de oogst zorgvuldig opge slagen in fruitbewaarplaatsen en koelcellen om gedurende de win ter te worden verhandeld. Op de ze wijze zijn er tot in juni prima kwaliteitsappelen te koop. juiste licht te zetten en bleek het meestal niet zo sim pel als het leek. Bovenal was daar zijn voortdurende attentie voor haar, die haar het gevoel gaf dat zij voor hem de enige vrouw op de wereld was. Jaap was bij de ouderen meer gezien dan bij de jongelui. Hij was niet vlot. Maar ze wist altijd precies wat ze aan hem had. Suus had in haar jeugd een treurige ervaring haar vader had haar moeder in de steek gelaten, na jaren van gewa pende vrede „om het kind”. Die twee mensen hadden zich in elkaar vergist, hun huwelijksleven was tot een hel geworden. Suus, die kordaat de partij van haar moeder had getrokken, had zich later wel eens af gevraagd of ook hier niet het spreekwoord van de twee die kijven en beiden schuld hebben, van toepassing was. Maar het had haar van kind af beladen met de vrees, zo iets in haar eigen huwelijk te beleven. Jaap gaf haar de zekerheid, dat dit nimmer gebeuren zou. En hij was niet trouw omdat hij te sullig was om in verleiding te komen, maar hij hield van haar, van haar alléén, en nu waren ze zo ver dat ze al grote kinderen hadden en nog altijd ging Jaap „op vrijersvoeten”, zo- Rodenburg sr en Comp alle maten C. Broer tevens winnaar voor een jaar van de J. Hoogendoom wisselbeker. De grootste vis over de Comp wed strijden ging naar K. Broer 40 cm. Het hoogtepunt was wel de uitrei king van de v. d. Steltcup voor de grootste vis in de ochtendwedstrijd. Deze ging voor een jaar naar de jeugdige Cora Broer. Toen waren de Controleurs van de Hengel wedstrijden aan de beurt. Zij ontvingen een cadeaubon en een prachtige plant voor het vele werk dat zij hebben gedaan om de wed strijden een goed verloop te laten hebben. Na de pauze met gratis consumptie het optreden van de Bollero’s uit Delft met accordeonmuziek, sket ches en goochelen. Zij wisten de aan wezigen aangenaam bezig te houden. Na dit optreden werd er nog een viertal ronden gekiend. Het bestuur en wedstrijdcommissie mag gezien het programma, van zo wel de wedstrijd als het avondpro gramma, op een prachtige propagan- dadag voor de H.S.W. en Hengel sport in het algemeen terugzien. HOOFDSTUK II Toekomstverwachtingen „En wat had de burgemeester?” vroeg Suus Heyblom haar man. „Mag ik nog even de boontjes?” verzocht Jaap Hey blom in het algemeen. Suus zuchte. Dat was haar man. Allerlei andere mannen zouden thuisgekomen zijn en meteen een heel verhaal hebben opgehangen. Ze snapten toch wel dat een vrouw benieuwd was. Maar niet haar Jaap. Die was éérst naar de zaadwinkel ge gaan en had daar een lang gesprek gehad met Tjeuke- ma over de beste bemesting voor tuinbonen, ja, daar kon hij wel lange gesprekken over voeren. En dan verdiept in de krant, en dan de visjes voeren, en dan eten. En daar zat hij nu. Te eten. O nee, zeker niet als een automaat. Want ze hoefde niet te klagen over gebrek aan ap preciatie voor haar kookkunst. Hij kon haar toeknik ken met een glans in zijn ogen of ze Audrey Hepburn was, wanneer hij de geur van de krabbetjes opsnoof of van een kostelijke moot gestoofde schelvis. Hij deed haar maaltijd alle eer aan. En hij informeerde bij de jongens hoe ze het gehad hadden en luisterde aan dachtig naar haar eigen verhalen. Hij was niet onge zellig, daar niet van, maar hij was zo dicht. Hij vertelde zo weinig uit zichzelf en van zichzelf. Hoe was ’t op kantoor? Best. Hoe ging het werk? Best. Hoe voel je je? Best. Alles was best. Een tevredener mens kon ze zich niet voorstellen. En juist die tevredenheid ergerde haar. Suus Heyblom had genoeg kritiek moeten horen toen ze, die slome sladood” verkoos als levensgezel. „Wat vind je d’r van?” vroegen haar vriendinnen. O zeker, hij zal altijd keurig in de kleren, zo zuinig als hij moest leven toen. Hij was hoffelijk, veel meer dan de „leuke” jongens, die niet wisten hoe je een meisje had te be handelen. En hij wist overal van af. Als er eens iemand zo maar in het wilde weg een mening verkondigde, dan wist Jaap met een droge opmerking de zaak in het HALF ZWARE SHAG Hv.aouNO mans was penningmeester van de harmonie en zat in de supportersvereniging van DVC en had zich ge wurmd in het bestuur van het Rode Kruis en zat zijn best te doen om, zij het voorlopig als vlagkandidaat, op de lijst van de gemeenteraad te komen. Als je er eerst maar op stond! En zoveel minachting. Suus had voor Boesmans met zijn gladde praatjes en zijn holle frasen, zo veel heimelijke bewondering had ze voor de fretachtige ijver waarmee hij zich een weg baande naar voren. Die zou er wel komen! Omhooggevallen, misschien wegens gebrek aan zwaarte, maar dan toch omhóóg! En die degelijke zware Jaap bleef maar on deraan bungelen, begroef zijn talent in een zweetdoek! „Ik vroeg wat de burgemeester had?” herhaalde ze strijdlustig. „Wou-ie u wethouder maken vader?” grinnikte Frits. „Hij kon een slechtere kiezen,” meende Lies, nog in haar verpleegstersuniform, die even naar huis had kunnen wippen. „Oom Jacob is dood,” zei Jaap en prikte in de boon tjes. „Oom Jacob? Die uit Amerika?” „Ja.” „En heeft ie u een miljoen nagelaten?” viste Mieke, de jongste. Jaap Heyblom haalde zijn schouders op. Hij was be paald niet van plan om iets los te laten. Morgen wist het hele dorp het. „De burgemeester had het bericht ontvangen van een advocaat daar in Patterson die mijn adres niet wist, maar mij als nabestande bericht wilde zenden.” „En,” vroeg Suus nieuwsgierig, „ben je erfgenaam? Ja, dat moet wel! Je bent zijn enige neef.” „Ik weet helemaal niet of er iets te erven valt,” zei Jaap nuchter. „Ik weet alleen maar dat Oom Jacob dood is. En ik heb nooit gemerkt dat-ie miljonair was.” „Nou, toen met die cheque!” „Wat is vijfhonderd dollar voor een Amerikaan?” Be Fair nu aan de zaal gewend draaide de derde en vierde set beter en ook Sjaak kwam over zijn de pressie heen. De aanval ging beter slaan en Kees maakte menig punt. Zo eindigden de laatste sets in 9-15 en 10-15 in het voordeel van Be Fair. De overige team behaalde de vol gende resultaten: Dames: Be Fair 5-Thor 2 0-3 Be Fair 2-Tornade 3-0 Meisjes: Be Fair 6-Zevenklapper 0-3 Jongens: Be Fair-Olympia 3-1 Heren: Be Fair 2-Olympia 2 3-0 Juiter 2-Be Fair 3 1-3 Programma: Dames: 7 nov. 18.00 uur Be Fair 3-Jupiter 1 6 nov. 20 uur Rad-MVC 4-Be Fair 4 7 nov. 15 uur Jod. Boys 2-Be Fair 5 Meisjes: 7 nov. 14.30 uur Olympia-Be Fair a Heren 7 nov. 16.30 uur Be Fair 2-Vires 1 7 nov. 17.30 uur Zevenkl. 2 Be Fair 3 7 nov. 15.30 uur Be Fair 4-Thor 2 Jongens: 7 nov. 13.30 uur Be Fair-Jupiter WADDINXVEEN Uitslagen van de in de afgelopen dagen gespeelde wedstrijden. Gouwe bG.Z.C. b jongens 2-1 Barracuda 1Gouwe 2 dames 1-3 Gouwe 2B.Z.P.C. 2 heren 0-2 Het programma voor de komende weken luidt: 7 nov. te Bodegraven: L.Z.C. a-en Gouwe a jongens 7 nov. te Katwijk: de Zijl 3-Gouwe 3 heren 10 nov. te Gouda: Gouwe c-L.W.V. b jongens Gouwe 4-G.Z.C. 5 heren 14 nov. te Gouda: O.Z.V. 3-Gouwe 5 heren 14 nov. te Katwijk: L.Z.C. 1-Gouwe 2 dames. Zoals reeds werd medegedeeld is op vrijdag 13 november voor de leden t.m. 16 jaar een kien-beatavond. De ze avond begint om 7 uur. Na het kienen is de verkiezing van miss en mister-Gouwe. Vervolgens is er voor de oudere jeugdleden dansen op de tonen van beat-muziek. Natuurlijk mogen ook de jongeren, mits ze toe stemming hebben van de ouders, nog wat blijven. Na het gunstige resultaat van de Gouwe tegen Z.C.E. (Enschede) is nu ook de bekerwedstrijd voor de 7e ronde vastgesteld. Deze wedstrijd gaat tegen de reserve-hoofdklasser D.Z.V. II Delft en wordt donderdag 5 november om 9 uur te Bodegraven gespeeld. WADDINXVEEN Het eerste he ren team van Be Fair Volleybal be haalde zaterdag zijn vierde over winning. Punch 3 dat hoog geplaatst stond op de ranglijst, werd met 3-1 verslagen. Be Fair starte overigens zwak. In de eerste set stond het al gauw met 1-8 achter. De aanval van Punch draaide goed en het nog stroef draaiende Be Fair werd dan ook met 6-15 versla gen. De tweede set leek een zelfde ver loop te krijgen. Ook nu een achter stand, maar bij de stand 4-9 kwam Be Fair langzaam los. Fanatiek werd de aanval opgebouwd en de achter stand werd omgezet in een voor sprong. Punch dat duidelijk aangeslagen was kon geen vat meer krijgen op het goede spel van Be Fair en verloor de tweede set met 15-12. Be Fair, be lust op winst, bleef ook in de derde set het spel dicteren. Bij de stand 10-2 in het voordeel van Be Fair kwam Punch nog terug, maar het moest deze toch gewonnen geven met 15-10. Ook de vierde set lieten beide ploe gen uitstekend volleybal te zien. Het zelfverzekerd Be Fair ging regel recht op de winst af de laatste set werd gewonnen met 15-10. Deze week speelde ook het eerste Damesteam van Be Fair. D volle winst werd ook nu behaald: met 0-3 werd DAC uit Leiden versla gen. Het eerste damesteam en het tweede team, die beide in de promo tieklasse uitkomen, zijn nog onver- slagen Setstanden DAC-Be Fair 1 6-15, 3-15, 9-15. Programma promotieklasse dames: 5 nov. 20.30 uur Skunia-Be Fair 1 7 nov. 14.30 uur Be Fair 2-RMVC 9 nov. 19.30 uur Teylingen-Be Fair 2 Het derde herenteam van Be Fair speelde tegen Jupiter. Deze wed strijd kundig geleid door de heer v. Apeldoorn werd door Be Fair gewon nen. De eerste set ging na een span nend verloop - Be Fair haalde van 14-7 op tot 14-14 met 16-14 verloren. Het liep in de tweede set ook nog niet erg soepel. Be Fair keek al snel tegen een achterstand aan. Maar met de vechtlust waarom dit team be kend staat wist het deze set met 14-16 te pakken. van smaak. Kenmerkend is ook de lange steel. In november liggen er verder nog vele andere soorten in de koel cellen opgeslagen, o.a. de Cox’s Orange Pippin, Goudreinette, In grid Marie, Lombartscalville, Jo nathan, Laxton’s Superb en de Winston. De rijzen zijn over het algemeen laag. KOOLSOORTEN Bij het naderen van de winter kan er wat vaker een van de koolsoorten op het menu worden gezet. Er is een ruim aanbod van boerenkool, gele- en groene sa- vooiekool, wittekool en rodekool. De koolsoorten behoren meestal tot de voordelige groenten. SPRUITEN Spruiten nemen in november reeds een belangrijke plaats in. Als de weersomstandigheden het oogsten niet belemmeren zijn grote aanvoeren mogelijk, met de daarbij behorende redelijke prij zen. In de winkel kunnen we voorts nog een groot aantal verse groen ten aantreffen: witlof, bietjes, kropsla, prei, wortelen, paprika’s, schorseneren, knolselderij en uien. i i I I i E I I I I I I 1 7JL1. JLFC7 gtWWW V JU3, Wil VW&U g 21 cm werd gevangen door het I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I L.. I I I I I I I 1 I I I vissen. De grootste vis, een voorn j R van 1 jeugdlid Cora Broer. De prachtige prijzen werden als volgt gewonnen: 1 K. Broer 203 pt, 53 st.; 2 J. van Eg- dom 147 pt, 27 st.; 3 A. T. van Helden 131 pt, 24 st.; 4 B. M. van As 125 pt, 35 st.; 5 C. Broer 95 pt, 16 st.; 6 W. Hoogerdijk 81 pt, 19 st. De prijzen bij de jeugd vielen als volgt: 1 Wim Hoogerdijk 64 pt, 10 st.; 2 Mie ke Rodenburg 44 pt, 8 st.; 3 Barry Rodenburg 40 pt, 10 st.; 4 Cora Broer 31 pt., 4 st. Er waren voor de jeugd 2 extra prij zen, nl 2 werphengels geschonken door J. Hoogendoorn, hengelsport- zaak en de H.S.W. Voor het grootste aantal gevangen vis gingen zij naar Wim Hoogerdijk en Barry Roden burg met ieder 10 st. ’s Avonds werd in het Ger. Vereni gingsgebouw het tweede gedeelte van de Herfstdag gehouden. De hon- derddertig aanwezigen kregen een mooi programma voorgeschoteld. Begonnen werd met het uitreiken van de Kampioensbeker Kampioe- I nen der H.S.W. in 1970. Bij de jeugd Barry Rodenburg. Comp Maatvis B.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2