en Zelfbescherming hield oefening commissies van Vrienden Muziekschool donateurs gaan werven Overlegorgaan benoemt advies wanneer gaal u uw bril kopen Bethel-kerk met blijdschap dankbaarheid geopend I f 14,90 De klop op de deur BOEKHANDEL VELDWIJK N.V. - lil »- I- A Pagina 3 Werk aan de wereld Dankbaarheid Ouderavond Concert Schaatsavond GOUDSE BIOSCOPEN Big Wheel speelt in Zevenhuizen J.GRIT contactlensspecialist korte tiendeweg 12 gouda teL01820-13033 kleiweg 108 gouda tel.01820-16033 kerkweg189 waddinxveenteL01828-4303 Loterij Paddestoel Wintersport Orgel j «5 'ga k F 4 ±7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 5 nov. 1970 f I I Passage 145 - Telef. 01828-2620 Waddinxveen. Nee, niet een bril. Maar üw bril. Met de glazen die uw ogen nodig hebben. In de tint, die voor u het prettigst is. Methet montuur, dat met uw gezicht een persoonlijk geheel vormt. Feilloos passend, zodat u niet merkt dat u hem draagt. Het juiste advies bij Grit, Meester-dpticien. „Wanneer wij als christenen de mensheid nog wat willen brengen Gezien de grote belangstelling voor deze uitzending hebben wij het complete verhaal in boekvorm voorradig. 1 In prachtband Bij Albert Heijn werd deze week de liefste baby van Wad- dinxveen gekozen. Uit 70 me dedingers kwam Ellen Kerver van de Peter Zuidlaan als winnaresje te voorschijn. Maar de naaste concurrentjes moch ten er evenzeer wezen. (Hun moeders trouwens ook). (foto Sjaak Noteboom) mr. opticien Er werd verondersteld dat in de ge meente Zevenhuizen op verscheide ne plaatsen, bijna gelijktijdig - grote en kleinere branden ontstonden. De alarmering had grotendeels plaats via de telefoon en verder per ordon nans. De objecten waren: Een auto- ongeluk bij de huishoudschool aan de Burg. Klinkhamerweg een auto- brand met 2 slachtoffers die naar ’t Groene Kruisgebouw werden ver voerd; een oliebrand bij de heer Luit aan de Vlietkade (4 slachtoffers); brand op het industrieterrein (be streden in aanjaagverband - afstand 400 a 500 m.) met behulp van brand weer Oud-Verlaat en instorting oude pastorie - met 5 slachtoffers. WADDINXVEEN De prijzen van de verloting op de grote bazar van speeltuinvereniging „De Paddestoel” zijn gevallen op de nummers 318; 757; 519; 873; 903 en 120. De prijzen kunnen worden afgehaald aan Aca- ciastraat 22 te Waddinxveen. Op de nabespreking in Hotel Vos, noemde burgemeester A. van ’t Ver laat, die de oefening heeft bij ge woond met de heer J. C. den Broe der, waarnemend kringhoofd van de B.B., het een spectucalaire oefening en dankte de aanwezigen voor hun opkomst. waddinxveen De openbare kleuterschool „Pinkelotje” houdt dinsdagavond 10 november om 19.45 uur een ouderavond in de Klaas de Vriesschool. Na het huishoudelijke gedeelte, waarin o.m. drie nieuwe bestuursleden word engekozen, is er gelegenheid werkstukken van de kinderen te bezichtigen en met de leidsters van gedachte te wisselen. Ook buiten deze aktie om kan men zich natuurlijk als donateur opgeven en wel aan de Muziekschool bij me vrouw Kolb, tel. 4422, of bij mevr. Albers, Amalia van Solmsstraat 34, tel. 3042. WADDINXVEEN Het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk houdt dinsdag 17 november om 8 uur in het Geref. Verenigingsgebouw een voorlich tingsavond over de mogelijkheden van een wintersportvakantie. Er worden kleurenfilms en dia’s ver toond. derkerk aan den IJssel; 6. C. T. de Langen, Vlist. De voorzitter: (burgemeester van Gouda) algemeen bestuurlijke zaken, politie, brandweer, bescherming bevolking en voorlichting. gedelegeerde C. A. van der Hooft: woningbouw en woonruimteverde ling. gedelegeerde drs. J. Borgman: ruimelijke ordening (planologie). gedelegeerde J. Aten: verkeer, vervoer en waterwegen, gedelegeerde drs. L. H. B. Rienks. financiën en onderwijs. gedelegeerde P. J. Verhoef: Gemeentesecretaris H. Jenné stelde zaterdag de nieuwe sportacomodaties van de Hoc keyclub Waddinxveen in ge bruik. Hij deed dat door het hijsen van de vlag, nadat hij een toespraak had gehouden. Daarin zei hij onder meer dat er in Waddinxveen toch tel kens weer mensen worden ge vonden die bereid zijn een steentje bij te dragen ter be vordering van de leefbaarheid van het dorp. Hij sprak de hoop uit, dat de hockeyers bin nen niet al te lange tijd nieuwe velden in het sportpark ”De Sniep” kunnen betrekken. ZEVENHUIZEN Big Wheel de undergroundpopgroep die onlangs tijdens buitenlandse tournee optrad in het befaamde Olympiatheater in Parijs, komt zaterdagavond in Hotel Vos te Zevenhuizen spelen. Deze Haagse formatie, bekend om hun heavy muziek en soms woest show- werk, is voortgekomen uit The Hagues en The Nicols en bestaat uit Robby van der Zwan (sologitaar), Carel Hagemans (zang), Cees Hoo- gerheide (basgitaar) en Shel Schel- lekens (drums). Hoewel Big Wheel nog geen ander half jaar geleden is opgericht en geen commerciële muziek speelt, heeft het al twee hitwerkjes op zijn naam staan „If I stay too long” en „Curly Girl”. Tevens is de groep reeds vele malen opgetreden voor de televisie. De avond wordt geor ganiseerd door de Jeugdgroep van de Vereniging van Openbaar Onder wijs Zevenhuizen. De zaal gaat om half acht open. De Stichting Vrienden van de Mu ziekschool organiseert vrijdagavond 13 november om 20 uur een concert in de Ontmoetingskerk. Deze uitvoe ring zal worden verzorgd door lera ren en leerlingen van de Streekmu- ziekschool en een aantal vooraan staande amateurs. Nadere gegevens over dit concert worden binnenkort bekend gemaakt. WADDINXVEEN De Streekmu- ziekschool Waddinxveen, die - zoals wij vorige week meldden de stich tingsvorm heeft aangenomen om een hechtere zekerheid te krijgen voor de toekomst, heeft onlangs rugge steun gevonden in de oprichting van de ’’Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool Waddinxveen en Omstreken. Deze stichting stelt zich ten doel de Muziekschool in de ruimste zin van het woord te steu nen bij haar werk. Hierbij wordt vooral gedacht aan de aanschaffing van muziekinstrumenten, bladmu ziek, grammofoonplaten e.d., mate rialen, waaraan een grote behoefte bestaat. Maar direkt stond een stralende ds. T. van ’t Veld klaar om als praeses van wijkgemeente Noord het ge schenk voor eigen gebruik weer over te nemen en te getuigen van zijn grote blijdschap en dankbaarheid aan God voor dit grote moment. Nadat het liturgisch centrum door ouderling C. K. van der Starre en enkele leden van de jeugdverenigin gen was ingericht, bracht burge meester Van der Hooft de felicitaties over van het gemeentebestuur. De hem gebrachte dank plaatste hij weer naar hervormde zijde terug door te stellen dat het gemeentebe stuur juist de hervormden dankbaar is omdat zij hun taak hebben ver staan en met dit kerkgebouw de Oranje- en Vondelwijk hebben afge rond. zullen we moeten zorgen voor plaat sen waar men God kan ontmoeten: Wanneer ik u een wens mag meege ven, dan is dat de hoop dat u een strijdende, biddende en zingende kerk zult blijven en er op uit zult trekken om de van het Evangelie- vervreemden in dit bedehuis samen te brengen. Gods rijke zegen en een stampvolle kerk toegewenst” zo be sloot de burgemeester. De jonge stichting heeft nu reeds een aantal donateurs, maar zal haar bestaan uiteraard alleen kunnen rechtvaardigen als deze kring van sympathisanten een flinke uitbrei ding ondergaat. Binnenkort beginnen de ’’Vrienden van de Streekmuziekschool” een ak tie om nieuwe donateurs te werven. ZEVENHUIZEN Dinsdagavond om zeven uur werd in Zevenhuizen alarm gegeven voor een grootscheep se oefening waaraan meededen: de Bescherming Bevolking (Zelfbe- schermingsploeg) ol.v. de heer W. C lazing, de brandweercorpsen Dorp en Oud-Verlaat resp. o.l.v. de heren A. Slingerland en J. Oskam; de E.H. B. O. o.l.v. mevrouw W. Metselaar- Boom en supervisie van dokter J. A. Ensing; en de rijkspolitie o.l.v. op perwachtmeester J. v. d. Bent. WADDINXVEEN Vorige week heeft hervormd Waddinxveen onder zeer grote belangstelling van kerkelijke en burgerlijke zijde zijn nieuwe Bethel- kerk aan de Bilderdijklaan in gebruik genomen. Onder het grote aantal genodigden waren o.m. burgemeester C. A. van der Hooft en de wethouders P. Lips en H. Huizer. De president-kerkvoogd, de heer T. de Bruin bracht in zijn welkomstwoord speciaal dank aan de burgemeester, die zich tijdens de voorbereiding en bouw ook voor hervormd Waddinxveen in de ruimste zin van het woord een burgervader had getoond en aan de heer Zwamborn, directeur van Openbare Kerken. Dat Waddinxveen ook een fraai or gel rijker is geworden liet de heer J. Schellingerhoudt als intoneur van de fa Pels van Leeuwen te Alkmaar horen in een eerste bespeling, die uitmonde in een samenzang van Psalm 84, waarin de aanwezigen hun dankbaarheid uitzongen: „Hoe lief lijk, hoe vol heilgenot, o Heer der legerscharen God, zijn mij Uw huis en tempelzangenl”. Nadat ds. J. van den Heuvel het of ficiële gedeelte van deze plechtige ingebruikneming had afgesloten, kondigde buiten de klok de eerste kerkdienst aan waarin ds. T. van ’t Veld voorging. ZEVENHUIZEN De collecte voor de anti-hongeractie voor het project Werk aan de Wereld van de Novib, Unesco en Unicef, bracht in Zeven huizen totaal 458,44 op, waarvan 103,90 in Oud-Verlaat. Reunie: Do., Vr. 8.15 u. Za. 7-9 u. Zo. 3-5 u. ”7 Killers uit Texas” 14 j. Zo. 7-9 u. Di. Wo. 8.15 u. ’’Spreken fluisteren en steunen” 18 j. Thalia: Do. 7.30 u. Za. 2.30-7.30 u. Zo. 3-7.30 u. Ma. Di. Wo. 7.30 u. ’’Wood- stock” 14 j. Za. 10 u. Wo. 2.30 u. ”De laatste Ro bin Hood”. WADDINXVEEN De Jeugdcon- tactraad organiseert dinsdag 10 nov. een busrit naar de Amsterdamse kunstijsbaan Jaap Eden. Iedere schaatsliefhebber of -hebster kan zich opgeven, om dit voorproef je van de komende winter mee te maken. De bus zal vertrekken om half zeven van het perkeerterrein achter het gemeentehuis en zal omstreeks half twaalf weer in Waddinxveen zijn. Men kan zich opgeven bij de volgen de adressen: R. Zoethoutmaar, Sint Victorstraat 5 en F. Leenen, J. Wil lem Frisoweg 53. De kosten van de busreis en de toegang tot de baan bedragen 6.-. Dit bedrag moet bij het opgeven gelijk voldaan worden. Uiterlijke datum van inschrijven is vrijdag 6 november. De predikant had als tekstgedeelte genomen Genesis 28 19a - „En hij noemde de naam van die plaats Beth-el”. Sprekende over het thema „Ontmoeting met God” gaf hij een uitleg van de betekenis van deze naam: de plaats waar Jacob in een droom God ontmoette en waarvan de Utrechtse kunstenaar Pirkner in het raam van de zuidgevel op bijzonder fraaie wijze een afbeelding heeft ge maakt. De dominee hoopte dat in deze kerk velen tot een werkelijke ontmoeting met God zouden komen en het daar door inderdaad een huis van God zou worden. GOUDA De Raad van Overleg van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Gouda en Omstreken vergadert morgenavond op het Goudse stad huis om te komen tot de benoeming van de leden van de zeven Commis sies van Advies. De suggestielijst voor de samenstel ling van deze commissies is als volgt opgesteld: Commissie voor algemeen bestuur lijke zaken (voorzitter mr. P. van Dijke): 1. C. G. Karssen, Bodegraven; 2. N. W. M. Mooyman, Oudewater; 3. A. H. van Gent, Waddinxveen; 4. H. C. Vermaat, Moordrecht; 5. J. A. van der Vlist, Gouderak; 6. A. de Jong, Ammerstol. Commissie voor woningbouw en woonruimteverdeling (voorzitter C. A. van der Hooft) I. J. Martens, Bodegraven; 2. A. van ’t Verlaat, Zevenhuizen; 3.1. Luteyn, Berkenwoude; 4. J. A. van der Plas- sche, Krimpen aan de Lek; 5. A. van Wijngaarden, Bergambacht; 6. va cature lid, Gouda. Commissie voor ruimtelijke ordening en planologie (voorzitter drs. J. Borgman) 1. Mr. J. J. Croles, Bodegraven; 2. J. L. A. van Miltenburg, Oudewater; 3. C. H. van der Linde, Nieuwerkerk aan den IJssel; 4. M. J. Muller, Lek- kerkerk; 5. W. C. van Iperen, Schoon hoven; 6. P. G. van der Weele, Gou da. Commissie voor verkeer, vervoer en waterwegen (voorzitter J. Aten) 1. Jhr. Mr. W. H. D. Quarles van Uf- ford, Reeuwijk; 2. W. Tol, Boskoop; 3. W. H. van Oostrom, Zevenhuizen; 4. J. Huurman, Gouderak, 5. D. Ne ven, Lekker kerk; 6. A. J. M. Houdijk, Gouda. Commissie voor financiën en onder wijs (voorzitter drs. L. H. B. Rienks) 1. M. G. Groenenberg, Driebruggen; 2. drs. D. van Beek, Woerden; 3. J. Booij, Boskoop; 4. P. F. J. van Schie, Waddinxveen; 5. A. van Dienst, Krimpen aan de Lek; 6. vacature - burgemeester Haastrecht, Stolwijk en Vlist. Commissie voor economische zaken en land- en tuinbouw (voorzitter P. J. Verhoef): 1. A. G. Hoogenboom, Driebruggen; 2. G. W. baron van Dedem, Boskoop; 3. J. G. Diepenhorst, Bergambacht; 4. W. P. H. Janssen, Haastrecht; 5. W. J. G. Roeper, Stolwijk; 6. drs. B. W. Buenk, Gouda. Commissie voor milieubeheer, wel zijn, recreatie ij sociale zorg (voor zitter A. Hoogendoorn) I. B. H. G. ter Haar Romeny, Woer den; 2. L. Boom, Reeuwijk; 3 drs. P. J. Vos, Moordrecht; 4. W. H. Egge, Berkenwoude; 5. P. B. Bakker, Ou- Schouwburg: Za. alleen 9.15 u. Zo. 7-9.15 u. Ma. Di. Wo. 8.15 u. ’’Meisjes Internaa(k)t”. 18 j. Do. 8.15 u. Za. 3-7 u. Zo. 3-5 u. (Vr. geen filmvoorstelling). ”De maan sluipt meee”. 14 j. De heer Den Broeder dankte voor de uitnodiging voor deze oefening en prees de goede samenwerking tus sen de diensten. Hij roemde de groots opgezette oefening en de goed gekozen objecten, hoewel hij de berichtgeving voor verbetering vatbaar vond, daar alles per telefoon bij een eventuele ramp niet voldoet. Ondanks enkele schoonheidsfoutjes noemde hij het een geslaagde oefe ning. De heer T. Verwey, direkteur van architecten- en ingenieursbureau Stuurman NV, droeg hierna het fraai kerkgebouw over aan het kerk bestuur. De architect zei de opdracht bijzonder boeiend te hebben gevon den, geïnspireerd door de funktie waarvoor het projekt zou dienen heeft hij zich met al zijn medewer kers ten volle kunnen inzetten. Vervolgens kreeg de penningmees ter, de heer H. de Rooy het woord, die de verraste president-kerkvoogd een cheque overhandigde van 439.000.830,— als opbrengst van alle in de afgelopen jaren gevoerde akties en schenkingen. „Die zal ik gauw in mijn zak steken” reageerde de heer De Bruin, die het kerkge bouw hierna overdroeg aan de asses sor van de centrale kerkeraad, ds. D. van Vliet. economische zaken en land- en tuin bouw. gedelegeerde A. Hoogendoorn: milieubeheer, welzijn, recreatie en sociale zorg. Bij verhindering of ontstentenis van de voorzitter zal deze worden ver vangen door de gedelegeerde C. A. van der Hooft. - ■z' ^28

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7