Waddinxveen willoos ter slachtbank tegen VCS RCV Moerkapelle zat. Oud-raadslid Schouten - 80 jaar - overleden Be Fair Volleybal Schaaknieuws Succes agenda 1971 Koorconcert voor bejaardenflat Be Fair bleef weer zonder doelpunt Waddinxveen zat. klopt Moerkapelle Boekhandel VELDWIJK N.V. i De Gouwe uit bekerstrijd merk. Fde merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde Al ligt voor u klaar - /'A A 'ij r Vechtjas Damnieuws prettig rollen}- Jekker roken s Passage, Telefoon 2620. Het mag dan waar zijn, dat het Haagse VCS een klasse hoger speelt dan Waddinxveen en zelfs de lijstaanvoerder van klasse 3A is, dat mocht toch geen reden zijn voor de gastheren om zich met zo weinig verzet naar de slachtbank te laten voeren: met 05 werd Waddinxveen kansloos uit het bekertoernooi gewipt. In de laatste seconden kon Doorn- heim de stand nog op 32 brengen, toen de doelman van de gastheren een kogel van Kleijn, afgevuurd na een snelle doorbraak, niet goed onder controle kon krijgen. J. H. Smit-J. Kleiweg 1-0; L. Wolfs- N. E. Plantfeber 1-0. Uitslag 9e ronde voor de jeugdcom- petitie: Bij de jeugd wordt zeer fel gestreden om de bovenste plaats. Na 8 ronden zijn er reeds 4 koplopers met 6 pun ten. Met een klein verschil in pun ten volgen P. v.d. Hoek, G. v.d. Bom en H. Kooyman, die de situatie in de bovenste gelederen, zeer nauwlet tend in de gaten houden, om toe te slaan, zich nog verder in de kopgroep te plaatsen. Het eerste kwartier van de matige wedstryd tegen Sportief was R.C.V. oppermachtig, wat in de 10e minuut resulteerde in 10. Dit doelpunt ont stond doordat de achterhoede van Sportief volkomen in paniek geraakt was, waardoor J. v.d. Voorst keihard in kon schieten. Dit schot ketste af op een der verdedigers van Sportief en de bal kwam voor de voeten van H. Neef die beheerst scoorde. Door een fout van de achterhoede, die te traag reageerde, kon Griffioen daarna met een geheel vrij veld voor zich rustig naar het doel optrekken en beheerst de gelijkmaker scoren. In de 5de minuut van de tweede helft scoorde K. Gardenier, die een door v.d. Voorst doorgekopte bal in het Sportief-doel tikte. Sportief had echter al gauw een antwoord hierop, en kon door een doelpunt van G. Griffioen weer gelijk komen. R.C.V. wilde echter meer, en ging verwoed in de aanval, wat een kwartier voor tijd de winnende treffer opleverde van H. Neef. Wat Sportief ook nog probeerde de verdediging van R.C.V. maakte geen fouten meer. oorlog was hij ook voorzitter van de woonruimtecommissie. Tenslotte was hij ook vele jaren bestuurslid van Volksonderwijs en de algemene wo ningbouwvereniging „Waddinxveen”. Maarten Schouten stond met Van Ardenne en Simon Pille van meet af aan voor in de strijd van de arbeiders beweging in Waddinxveen. Hij was een ware vechtjas die sterk leiding heeft gegeven aan het streven naar een beter bestaan voor de werknemers in de meubelindustrie. Hij beheerde twintig jaar het agent schap van de Arbeiderspers en kon zo door de verspreiding van kranten gro te invloed uitoefenen en geestelijk voedsel geven aan zijn medearbeiders. Hierin vond hij steeds alle steun van zijn gezin. De heer Schouten was drager van de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. Het stoffelijk overschot zal zater dag 14 november om 13.15 uur op de algemene begraafplaats te Waddinx veen ter aarde worden besteld. De overledene is opgebaard in de aula van „Souburgh,” waar vrijdag avond 13 november tussen 7 uur en 9 uur gelegenheid is tot condoleantie. G. v.d. Born-T. Goor 1-0; C. Hofman- P. v.d. Hoek 0-1; K. Zuidam-O. Glas beek 1-0; N. Littooy-G. Burger 0-1; H. Kooyman-L. de Kooter afgebr.; P. v.d. Berg-J. Voskuilen 1-0; D. J. Dul- lemond-J. van Weele 1-0; Ed van Beest-R. Koenen 1-0; H. van Koten- Fr. van Dijen 0-1; C. v.d. Berg-P. Overdijk 0-1; W. de Waardt-D. J. Dullemond 0-1; J. van Weele-G. v. d. Born 0-1. Tl TOA ijk om te ma :er met =ren2ui iosti-hoi Uitslag van de 9e ronde voor de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging: L. Wolfs-W. van Vuuren afgebr.; N. E. Plantfeber-Drs. W. H. Wientjens 0-1; J. van Oort-W. van Oort 1-0; P. Broer-J. Kleiweg 1-0; A. Versluis- G. Bernhard */2-%; A. A. van Oort- G. de Willigen 1-0; P. Perdijk-W. Verstoep 1-0; A. Littooij-A. v.d. Ende 1-0; H. Schoemaker-J. H. Smit 1/2-%. Uitslagen van eerder afgebroken partijen: Moerkapelle heeft door een aarze lende verdediging de uitwedstrijd te gen Aarlanderveen zaterdag met 32 verloren. En dat, terwjjl de blauw- witten in de aanval eerder sterker dan zwakker waren dan de gastheren. Aarlanderveen kwam na een kwar tier op 1—0 toen Van Dam een door Van der Weijde genomen hoekschop tot doelpunt promoveerde. Nog geen tien minuten later was het 20: Hertog, in het nauw gebracht door drie Aarlanderveense aanvallers, speelde terug op zijn doelman maar kreeg daarbij de bal zo onfortuinlijk op de slof dat hij in eigen net schoot. Na een half uur kwam Moerkapelle dichterbijKleijn kreeg een corner te nemen, die door Sleeuwenhoek werd afgerond (21). Tien minuten voor het eindsignaal blunderde de hele Moerkapelse ver dedigingslijn. Oskam en Van der Weijde treinden samen door het gat heen en het was 31. WADDINXVEEN In de promotie klasse volleybal dames viel deze week de eerste nederlaag voor het tweede damesteam van „Be Fair” te noteren. In een rommelige wedstrijd werd Be Fair zonder al te veel moeite door Radius M.V.C. naar een 31 neder laag gespeeld. In deze wedstrijd heeft Be Fair geen enkele maal zijn normale spel peil kunnen bereiken. Beter in deze zelfde klasse deed het eerste team van Be Fair het. In Delft werd Skania 1 in 45 minuten tijd naar een 03 nederlaag gespeeld. De eerste set gaf meteen al aan wie hier aanspraak op de volle winst zou maken. Zo’n eerste set is voor een be zoekend team altijd even moeilijk. Be Fair was gauw aan de zaal ge wend en werd de eerste set nog met 10-15 gewonnen, de tweede en derde gaf een nog duidelijker verschil aan. Met 3-15 en 6-15 werd Skania langs de kant gezet. Programma promotie-klasse. Dames: Olympia 1-Be Fair 1,16.15 u. Heren: Jodan Boys 1-Be Fair 1, 16.15 uur. Beide wedstrijden worden ge speeld in de Springers te Gouda. Overige uitslagen: Meisjes: Olympia-Be Fair 30 Dames: Be Fair 3-Jupiter 113 Radius M.V.C. 4-Be Fair 4 31 Heren: Be Fair 2-Vires 1 31 Zevenklappers 2-Be Fair 3 31 Be Fair 4-Thor 2 03 PROGRAMMA. Dames: Rad. M.V.C. 2-Be Fair 3, 13 nov. Be Fair 4-Olympia 3, 14 nov. Meisjes: Olympia C-Be Fair B, 14 nov. Be Fair A-D.V.C. A, 13 nov. Heren: Be Fair 2-Radius M.V.C. 6, 14 nov. Olympia 4-Be Fair 4,13 nov. Jongens: Jodan Boys-Be Fair A, 14 nov. Dit is wat ze een „vloermat” noemen: een snoek van een me ter lang, vijftien pond schoon aan de haak. De heer De Jong van het Sweelinckhof haalde hem vrijdagmorgen met veel vakmanschap uit het water van Het Weegje in Waddinxveen. (foto Sjaak Noteboom) Appel, die als enige wat vuur in de Waddinxveense gelederen bracht, smaakte nog het genoegen doelman Doesburg te passeren, maar kon zelfs daar niet blij om zijn: Bras had direct daarvoor een overtreding begaan waarvoor het arbitrale fluitje al had geklonken. Het doelpunt werd afge keurd. Daarbij hadden de Hagenaars het zelf niet nodig om op volle toeren te draaien. Zij willen de kostbare positie op de competitieladder vast houden en waren daarom mpt drie invallers naar Waddinxveen gekomen. En ook zo konden zij het karwei met gemak klaren. Heel in het begin leek het erop, dat Waddinxveen er wel tegenaan wilde. Van der Sluis bracht bijvoorbeeld na vijf minuten VCS-doelman al in de benen om een geraffineerde scorings- poging te beletten. Na een kwartier was het echter be keken. Invaller doelman Van der Krans toonde een aarzeling, waarvan Wetzel als de kippen profiteerde (0-1). Even later bracht deze speler in han dige samenwerking met Tieleman de stand op 02. Daarna kwam Van de Berg na aan scoren toe, maar nu reageerde Van der Krans snel op diens van vlakbij losgelaten kopstoot. Waddinxveen trachtte zich los te werken en kwam via Bras en Koll- man tot een paar aardige aanvallen, maar doelman Doesburg bleek op schoten van Hofstede en Bras paraat. VCS bleef in praktijk veel gevaar lijker en Waddinxveen ging driemaal door het oog van de naald: een dreun van Wetzel tegen de paal, een kopbal van Rietveld net ovjer de lat en een poeier van Aad van de Berg tegen het lichaam van doelman Van der Krans. Na rust weer een goede aktie van Van der Sluis, waaruit de bal rake lings over ging. Maar toen even later Van de Berg raak kopte en het 03 werd gooide Waddinxveen de hand doek in de ring. De resterende tijd werd met weinig interesse uitgespeeld en Bronkhorst en Jaap van de Berg konden de stand op 05 brengen. WADDINXVEEN Het is de Gou we niet gelukt om de volgende ronde van de K.N.Z.B.-beker te bereiken. Een schijnbaar ongeïnteresseerd de Gouwe moest tegen het geroutineerde en snelle D.Z.V. II met een 3-10 ne derlaag genoegen nemen. Een neder laag, die wel is waar verdiend was, maar toch wel iets te groot uitviel. De Delftse ploeg, voor een groot deel bestaande uit oud-hoofdklasse- spelers, begon direkt met een over rompelend offensief, dat in de eerste periode al een 0-4 voorsprong oplever - de. Deze voorsprong werd in de 2e en 3e periode uitgebouwd tot 0-8. Eerst toen ging de Gouwe wat tegen druk leveren, hetgeen resulteerde in enkele doelpunten. D.V.Z. had ook het laatste woord en bepaalde de eindstand op 3-10. UITSLAGEN: Gouwe-Boskoop (meisjes) 23 Donk I-Gouwe I (dames) 22 L.Z.C. a-Gouwe a (jongens) 12 De Zijl III-Gouwe III (heren) 22 Gouwe I-D.Z.V. II (heren) 310 PROGRAMMA: 14 nov. te Gouda: O.Z.V. III-Gouwe IV (heren); 17 nov. te Gouda: Gouwe a-Z.C.L. (jongens); 24 nov. te Gouda: Donk II-Gouwie IV (heren)Gouwe III-G.Z.C. III (heren). WADDINXVEEN Hoe graag men dit ook zou willen is men wegens plaatsgebrek niet in staat alle bewo ners van de bejaardenflat uit te no digen voor de officiële opening van het Anne Frank-centrum op dinsdag middag. De bejaarden worden ver- tegenwordigd door een delegatie. Wel krijgen alle bewoners van de bejaardenflat een concert aangeboden door het Papendrechts Mannenkoor. Dit wordt gegeven op woensdagavond i 18 november in de recreatieruimte van het Anne Frankcentrum. Be Fair heeft het zaterdag opnieuw niet tot scoren weten te brengen: het moest in eigen huis de winst met 0-2 aan Voorne laten. Het begon niettemin veelbelovend. Piet Oskam was al direct dicht bij een treffer, maar hij zag zijn schot juist voorlangs het doel gaan. Evenveel pech had Harrie Bik, die een pass van De Boom opving, maar toen naast knalde. Het optimisme, dat uit deze prille acties werd geboren, verbleekte al gauw. De snelle Van Oudheusden, die zich samen met Preesman in de Voor- ne-aanval duchtig roerde, bediende linksbuiten Van Halen van een afge meten pass. Deze gaf van dichtbij doelman Van Bruggen beheerst het nakijken (01). Dit vrij onverwachte doelpunt legde een schaduw over hiet spel van Be Fair. Zo kon Voorne in het offensief blijven, waarbij onder meer een loei van Asscheberg rakeling langs de paal ging. Toch kreeg ook Be Fair nog kansen. Glasbeek was de derde man na een bekeken combinatie van Oskam en Van Leeuwen, maar zijn schot ging net over de lat. Een leep boogschot van Chris Voerman vond daarna de snel reagerende doelman Van Dongen op zijn weg. Na rust bleek deze opleving van Be Fair ook maar een illusie te zijn. Preesman, zeer beweeglijk, zag goed, hoe rechtsbuiten Van Driel zich had vrijgemaakt. De voorzet, die volgde, was haast niet te missen. En dat deed Van Driel dan ook niet (0-2). Hierna was het gedaan met de wa penfeiten al mag een kopbal over de lat na een comercombinatie De Boom -Rehorst wel worden vermeld. Het feit dat bij Be Fair Bik werd vervangen door Kloet en bij Voorne Preesman door Van der Meijden ver mocht niets meer te veranderen. De stand na 8 ronden is als volgt: L. de Kooter 6 pt; G. Burger 6 pt; N. Littooy 6 pt; P. v.d. Berg 6 pt; P. v.d. Hoek 5 pt; G. v.d. Born 4^2 pt; H. Kooyman 4% pt; K. Zuidam 3*/2 pt; Fr. van Dijen 3 pt; H. van Koten 3 pt; O. Glasbeek 2*/2 pt; C. Hofman 2% pt; W. de Waardt 2 pt; A. Stuulen 2 pt; J. Voskuilen 2 pt; Ed van Beest 2 pt. H. van Offeren 1 pt; P. O verdijk 1 pt; C. v.d. Berg 1 pt; T. Goor 1 pt; D. J. Dullemond 1 pt; R. Koenen pt Het le tiental speelt haar 2e thuis wedstrijd op 5 nov. a.s. tegen E.B.S. V. uit Bergschenhoek, en op 12 nov. a.s. speelt het 2e achttal een thuis wedstrijd tegen Groenoord 2 uit Schiedam. WADDINXVEEN Wederom moest Excelsior genoegen nemen met een nederlaag tegen B.D.V. In Bleiswijk verloor Excelsior met het kleinst mo gelijk verschil, nl. met 119. Hierdoor is B.V.D. bijna kampioen. Het tweede verloor met 82 van Moordrecht 1 dat oók de titel voor het grijpen heeft. B. V.D.-Excelsior: W. Groenedijk-P. Swart 11; J. Groenewoud-C. H. Kramp 2-0; K. Duyvenstein-T. Twigt 0-2; C. Drost-H. Boele 11; D. van Spengen-G. v.d.' Zijden 11; N. A. Storre-A. Blom 02; J. Slappendel-J. de Heer 20; W. v.d. Heuvel-A. A. Rietveld 20; G. Barelds-A. Zwanen burg 20; W. P. van Loon-C. Blonk 02. Totaal 119. Excelsior II-Moordrecht I: G. Hee- ren-P. Twigt 02; F. van Kempen-E. Kijkuit 1-1A. Compeer-H. Admiraal 02; D. Zwanenburg-G. van Jeveren 0—2; C. Stolker-T. Nicolai 1—1. Totaal 28. Voor het clubkampioenschap werd de 9e ronde gespeeld: C. Blonk-T. Driesse 11; A. Blom- B. van Eijk 11; C. H. Kramp-W. v.d. Heijden 11; J. de Heer-L. Heeren 11; A. A. Rietveld-Th. Leferink 2— 0; R. van Dijk-J. de Wit 2—0. Donderdag a.s. speelt Excelsior thuis tegen D.I.D. uit Zoetermeer. Aanvang 7.30 uur in het Geref. Verenigingsge bouw. Op de spoorwegovergang bij de Goudse veiling aan de Brede- weg tussen Waddinxveen en Zevenhuizen kantelde zaterdag -morgen deze vrachtwagen uit Zoetermeer. Enkele minuten later zou op dat punt de trein Gouda-Den Haag moeten langs razen. Spoorwegemployé Noor- land uit Zevenhuizen had de te genwoordigheid van geest de trein tegemoet te rennen en armzwaaiend de machinist te waarschuwen. Honderd meter voor de gekantelde auto kwam de trein tot staan. De 24-jarige chauffer M. van Zanten, die tussen twee scher pe bochten in een slip was ge raakt en dé wagen niet meer kon houden, liep alleen een verwonding aan een van de handen op. De passagiers van de trein moesten in een ander treinstel hun reis vervolgen. Het duurde een hele tijd voor de wagen van de rails kon wor den verwijderd: hij bevatte een lading machines voor de export en was door de douane verze geld. Die instantie moest er eerst aan te pas komen om het zaakje opnieuw te controleren. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN In een ver pleeghuis in Hilversum is gistermid dag overleden de heer Maarten Schouten, oud raadslid van de ge meente Waddinxveen en een van de grote voorvechters van de arbeiders beweging in die gemeente. De heer Schouten was reeds geruime tijd ziek. Hij zou zondag over een week 80 jaar zijn geworden. De overledene was van 1933 tot 1958 lid van de gemeenteraad, eerst voor die SDAP, later voor de Partij van de Arbeid. Hij was voorzitter van zijn fractie en in de noodgemeenteraad van 1946 beheerde hij de wethouders- portefeuille van sociale zaken en on derwijs. Meer nog dan door deze verdiensten op het gemeentelijk bestuursterrein was Maarten Schouten in Waddinx veen een grote persoonlijkheid door zjjn werk voor de vakbeweging en de arbeiders. Hij werd in 1916 lid van de Alge mene Nederlandse Meubelmakers- en Behangersbond en bleef dat heel zijn leven. Hij was veertig jaar voorzitter van de afdeling Waddinxveen. Hij was bestuurslid van de Wad dinxveense Bestuurdersbond, die hij eerst als voorzitter, later als secreta ris diende. Ook het voorzitterschap van de SDAP en later dat van dp Partij van de Arbeid, was in zijn handen. Hij bekleedde deze functie van 1933 tot 1958, gedurende dezelfde vijfentwintig jaar, dat hij ook raadslid was. Na de Waddinxveen had in de return te gen Moerkapelle meer moeite met de ze stevige ploeg dan in de thuiswed strijd. De Waddinxveense ploeg, die weinig ruimte kreeg, kon alleen voor de rust tot doeltreffende acties ko men. De spitsen Vink en van der Stelt moesten echter te gehaast aanleggen om de Moerkapelse defensie te kun nen kloppen. Vooral Vink was nogal ongelukkig met zijn schoten. Erg lang kon Moerkapelle echter niet overeind blijven onder de Wad dinxveense druk. Van der Stelt be zorgde met twee schroeiende afstands schoten en een van dichtbij ingescho ten bal Waddinxveen een 0-3 voor sprong. Na de thee liet Waddinxveen de thuisclub wat komen, de acties van de voorwaartsen waren echter te steriel van opzet om de hechte Waddinx veense defensie te verontrusten. Laat ste man E. Smeels die bekwaam doel man Boeter verving heeft dan ook weinig moeilijk werk gehad. Dekker was de enige in de thuis- j club-voorhoede die tot een voldoende wist te komenhij kreeg echter te wei nig steun van z’n medespelers om ge vaarlijk te worden. De Waddinxveen-voorhoede die nu wat meer ruimte kreeg, wist zich nu wel kansen te scheppen: de mogelijk heden werden echter niet meer be nut. De thuisclub wist de eer te red den door een strafschop te benutten. Een handsbal werd met dit presentje gehonoreerd. De opgaaf was voor Dekker niet te moeilijk (13). HALF ZWARE SHAG N.V. J. G R U N O

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 10