Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle en Zevenhuizen Koop dag een aan vreugde voor onze ouderen tussen van DE BRON en 5 Gulden Lucifersaktie voor verhuizing WSE Officiële opening bejaardencentrum Welfare-winkeltje van Rode Kruis DE BRON PLASTICANT bouwdozen van de T.V. DE BRON t r Waddinxveense ouders zijn bereid tot medewerking samenwerkingsschool Prettig gesprek besturen van Boskoop W addinxveen 33 BOOT Kom j w I 4 pakjes MARGARINE voor 98 ct zolang de voorraad strekt. Eikenlaan 54 leplaan 122 Tel. 2401 bij BOOT in Bodegraven I AH 1 1 J DE BOTERBERG BOTERBERGJE Groene Kruis I s Opvallend VERZILVERDE KANDELAARS VERZILVERDE KOEKSCHALEN Geslaagd - Eikenlaan 54 leplaan 122 Tel. 2401 Aanvraag Opbrengst collecte Bingo-avond V.O.O. --f x x U zult er een unieke collectie, èlectronische orgels en piano’s aantreffen van vele merken, modeHen en pdjzdn. voor een kwaliteits piano of orgel kijken en vergelijken 26e JAARGANG - Nr. 2209 DONDERDAG 12 NOVEMBER 1970 B LS maakt van een bij aankoop van (foto Sjaak Noteboom) Zet het beste beentje voor! En goede zaken toegewenst! Het gaat in feite om de naam van Waddinxveen! Zeer opvallend in de uitslag van de enquête is dat ook de ouders van leer lingen, die op een van de scholen van protestant-christelijke richting zitten in overweldigende meerderheid de voorkeur geven aan een samenwer kingsschool in Waddinxveen boven een school van eigen voorkeursrich ting in Gouda of Alphen. De openingsplechtigheid wordt ver richt door de heer J. W. van Borse- len, consulent voor Bejaardenhuisves ting bij de centrale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid van het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. WADDINXVEEN Het Anne Frank centrum aan het Jan van Bijnenpad te Waddinxveen, waarvan de woon- flats voor bejaarden in de afgelopen weken zijn bevolkt, wordt dinsdag middag 17 november om half drie of ficieel geopend. WADDINXVEEN Een groot aan tal leden van de voetbalvereniging W.S.E. trekt maandagavond 16 no vember de straat op om te trachten aan de Waddinxveense bevolking spe ciale pakken W.S.E-lucifers te slijten. De lucifers kosten een gulden per pak. De aktie is op touw gezet door de verhuizingscommissie, die onder meer tot taak heeft zoveel mogelijk geld in het laatje te brengen om straks de verhuizing naar het terrein in de Von- delwijk waar te kunnen maken en ook daar een grote schare jeugd op ver antwoorde wijze op te vangen. Vanavond, donderdag 12 november, om half acht is er een belangrijke le denvergadering in het clublokaal. Volgende week donderdag 19 no vember is er een contactavond, waar op men kan klaverjassen en pandoe ren om aantrekkelijke prijzen. WADDINXVEEN De heer P. Dijkshoorn slaagde voor het candi- daatsexamen civiel ingenieur aan de afdeling der Weg- en Waterbouw kunde van de Technische Hogeschool te Delft. Speelgoedhuis Luxe Warenhuis Eikenlaan 54 leplaan 122 Tel. 2401 Voor ander voortgezet onderwijs in samenwerkingsverband (zoals MAVO, Lagere Technische School e.d.) kozen de ouders van 316 leerlingen of 48,7% en die van 78 leerlingen of 12% voor scholen van eigen voorkeursrichting elders. De ouders van 22 leerlingen onthielden zich van een mening. Zij ziet in de uitslag het verzoek aan de raad om voor 1 februari 1971 bij de minister van Onderwijs en We tenschappen een aanvraag voor deze school in te dienen door de Waddinx veense bevolking nadrukkelijk onder schreven. kundigen, uit welke vertegenwoordi ging een werkgroep zal worden aan gewezen. Voorts werd gesproken over vuilverbranding, wegenplanning e.d. De gesprekken tussen de colleges zullen iedere twee maanden worden voortgezet, beurtelings in Waddinx veen en Boskoop. Deze bijeenkomst stond in het teken van een goede har monie met de duidelijke wens tot sa menwerking. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Groene Kruis houdt maandag 30 november om 20 uur haar jaarvergadering in een van de zaaltjes van die Ontmoetingskerk. WADDINXVEEN De enquête, die de Werkgroep HAVO-Atheneum Wad dinxveen heeft gehouden onder alle basisscholen, heeft uitgewezen dat een zeer groot aantal van deze ouders positief staan tegenover de stichting van een samenwerkingsschool voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen, waarin dan een openbare, een protestant-christelijke en een rooms-katholieke stroming gaan samenwerken. Er werden in totaal 756 enquêteformulieren uitgereikt. Hiervan kwamen er 649 ingevuld terug. Uit dit zeer hoge percentage (86,6%) blijkt dat de vraagstelling over een samenwerkingsschool in elk geval in een brede kring van de Waddinxveense ouders belangstelling heeft. WADDINXVEEN De dagelijkse besturen van Boskoop en Waddinx veen hebben maandag op het raad huis in Waddinxveen een samenspre- king gehouden over problemen, waar bij deze gemeenten ten nauwste be trokken zijn. De planologische ont wikkeling zal thans aan een studie worden onderworpen. In het bijzon der zal aandacht worden besteed aan de ontwikkeling van het Bosplan en het realiseren van een nieuwe oever verbinding over de Gouwe, waarbij beide gemeenten in gelijke mate zul len zijn gebaat. Vastgesteld werd, dat Boskoop zijn karakter als sierteeltgebied moet be houden en dat daarnaast de mogelijk heden moeten worden geschapen om in de toekomst de natuurlijke aanwas van de gemeenten op te vangen. Er zal een plan worden bezien over de toekomstige woningbouw, reke ning houdende met de taak, die ook Waddinxveen wellicht nog heeft te vervullen. De planologische commissie zal be staan uit alle vertegenwoordigers van de beide colleges, met de stedebouw- WADDINXVEEN De opbrengst van de collecte voor zwakzinnigen zorg heeft in Waddinxveen opge bracht 966,33. WADDINXVEEN De Vereniging Openbaar Onderwijs (V.O.O.) houdt heden, donderdag 12 november, een grote bingo-avond in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Iedereen kan meedoen aan dit bingofestijn, waarin vele prij zen zijn te winnen. Aanvang 20.15 u. In een schrijven aan de gemeente raad, waarin de Werkgroep de uitslag van de enquête - die overigens nog nader zal worden uitgewerkt - be kend maakt stelt zij, dat hieruit over duidelijk de bereidheid van de ouders De Waddinxveense amateur - toneelgroep ,,Toi-toi”, die nu zo’n dikke twee maanden be staat, is noest aan het repeteren. Iedere donderdagavond komen ze bij elkaar, de dames en he ren, die op 12 maart in het Ge reformeerd Verenigingsgebouw het blijspel „Grand-gala des ar tistes” op de planken willen brengen. En dan is het daar leuk en gezellig. Maar vooral is het ook luisteren naar wat Cees Niemans, de regisseur zegt. In maart kunt u ze dan in volle actie zien. Het zijn staande v.l. n.r.: Rien Steenbergen, Ciska Niemans, Eddy Schook, Kitty Verheglen, Marius Verboom, Bert Bulkema, Dia Hoogeveen en regisseur Cees Niemans. Zit tend v.l.n.r. Cissy Hermans, Frido Ritter (die de naam ”Toi- toi” bedacht), Irene Bottema, Jan van Swieten en Monica Rijsdjjk. Voor die toneeluitvoe ring komt er eerst nog op 30 januari een bingo-avond. Daar moet dan wat geld uit komen. Want toneelspelen is erg leuk, maar er komen ook heel wat kosten kijken. Weekblad voor Waddinxveen is gebleken om te komen tot een scho lengemeenschap voor -HAVO-Athene um in samenwerkingsverband in Waddinxveen. Op de belangrijkste vraag: indien u voor voortgezet onderwijs de keus had tussen een ontmoetingsschool in Wad dinxveen (openbaar-prot.chr.-r.k.) of een school naar voorkeursrichting in Gouda of Alphen verklaren de ouders van 520 leerlingen of 80,1%, dat zij een samenwerkingsschool in Wad dinxveen prefereren. De ouders van 107 leerlingen of 16,5% kiest voor een school met voorkeursrichting in Gou da of Alphen. De ouders van 22 leer lingen of 3,4% gaven geen mening. Verder werd de ouders gevraagd naar welke school voor voortgezet on derwijs him kind vermoedelijk zou gaan. Hierop gaven 204 ouders of 31,4 als meest waarschijnlijk op een lyceum, gymnasium, Atheneum of HAVO in samenwerkingsverband en 29 ouders of 4,5% voor dergelijk on derwijs op een school van voorkeurs richting elders. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30 - 17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828-3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Abonnement: f 2,37 per Kwartaal bij vooruitbetaling: postabonnementen f 6,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prljs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. A I jaren en jaren hebben de handeldrijvende middenstanders ervoor gezorgd, dat onze ouderen één dag met auto’s of bussen of varen de echt samen uit gingen. Herhaalde malen ben ik meegeweest en ik had bij thuiskomst altijd het gevoel van dankbaarheid en eerbied voor allen, die deze reis mogelijk maakten. Het is niet een gewone dag uit - het is samen met elkaar op pad, met elkaar praten. Sommigen zien elkaar in tijden niet, maar op zo’n dag hoor je het uitroepen: „Ha zijn jullie er ook?” En er worden dan afspraken gemaakt voor een bezoek. Het gevoel van eenzaam te zijn, wordt daardoor minder en zelfs heel vaak wordt de eenzaamheid opgeheven. Aan al deze - voor de ouderen onder ons - zeer belangrijke zaken kunt ook u medewerken. Alleen maardoor in Waddinxveen te kopen. A Uen, die al jaren Waddinxvener zijn, weten dat alles te koop is in H ons dorp en dat we niet naar de grote stad behoeven te gaan om inkopen te doen - niet voor Sint Nicolaas - niet voor dagelijkse ge bruiksgoederen noch voor duurzame. En de service van onze winkeliers is enorm Nu dan laten we uit dankbaarheid in Waddinxveen kopen om anderen een feest te bezorgen en ons zelf een dubbel feest! We hebben anderen geholpen en óók ons zelf! Koopt daarom in eigen dorp. Een dorp waar het goed is om te wonen, te leven en te werken. rpot onze middenstanders zegt ik „Bedankt!” f betalingsspreiding •'inruilen franco levering landelijke se'rvice-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ ’’i ORGEL- EN PIANOHANDEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN Bezoek de toonzalen ot vraag - brochures. I7oor de veertigste maal zal de Middenstand van Waddinxveen zor- gen voor één dag vreugde voor de ouderen in ons dorp. Deze éne dag uitgaan met enkele honderden bejaarden is een groot feest! En voor de bejaarden! En voor hen, die de reis organiseren! Maar ook voor allen, die door in Waddinxveen te kopen deze uitgaansdag mogelijk maken. Eigenlijk kan ik nu al ophouden met schrijven, wantwat is er mooier dan met elkaar één dag te feesten, maar ook één dag in 1970 met elkaar dankbaar te zijn. Het lijkt een utopie! Toch behoeft dit niet waar te zijn. WADDINXVEEN De afde ling Waddinxveen van het Rode Kruis probeert volgende week weer haar bekende „Welfare- winkeltje” leeg te verkopen. Tientallen mooie, handige en grappige producten, die de ge handicapten met grote toewij ding hebben gemaakt, worden dan aan de man gebracht. De opbrengst zal worden aange wend om het Welfare-werk ook in de nabije toekomst op gang te kunnen houden. Het Welfare-winkeltje is dit jaar niet gevestigd in het oude Notarishuis maar in de hobby- ruimte van het dan pas geopen de Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Burgemeester Van der Hooft zal de opening verrichten op donderdagmiddag 19 november om half twee. Het winkeltje is daarna geopend donderdag van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur, vrijdag 20 november van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur en zater dag 21 november van 2 tot 5 uur. C. A. VAN DER HOOFT, burgemeester van Waddinxveen. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1