Repetitie Brugkoor Anne Frank-centrum van écht Sniepweg wordt voorrangsweg MAAK N LOT VAN UW ZEGEL VEL Puzzel jezelf dat vliegtuig in Vuilnisemmers voor Groenswaard nodig Nieuwe lesmethode „Klaas de Vries” Benders vierde zilveren jubileum bij plantsoenen r F z Reconstructie Esdoornlaan l Ouderavond Normale zaak Idealen Dit is ons volk J. F. Spruytenburg Nieuwe telmachine WADDINXVEEN Het college van B. en W. van Waddinxveen ver wacht, dat na de op handen zijnde opening van de nieuwe Tweede Bloksweg het verkeer door de Es doornlaan sterk zal toenemen. Het acht dan ook een reconstructie van deze laan nodig voor het gedeelte dat ligt tussen de Sniepweg en de lep- laan. Open huis WADDINXVEEN In verband met het gereedkomen van woningen in het plan Groenswaard zal Wad dinxveen dit jaar nog ongeveer 350 vuilnisemmers moeten uitgeven. In het magazijn van openbare werken en bedrijven zijn nog maar 35 em mers voorradig. „De ouden van dagen moeten be trokken blijven bij de stroom des levens en meedenken met de jeugd in de idealen, die Anne Frank heb ben bewogen,” aldus de heer Scho- rel. Hierna kon een ieder het cen trum vrijelijk bezichtigen om te con stateren, dat alles inderdaad zo ge weldig was als uit de vele toespraken had moeten blijken. WADDINXVEEN De Waddinxveense middenstanders gaan voor de veertigste maal ervoor zorgen, dat de bejaarden in het voor jaar hun reis krijgen. Het is al zo’n ingewortelde traditie geworden, dat iedereen het vanzelfsprekend vindt. Zoals het ook voor iedereen een uitgemaakte zaak is, dat hiervoor eerst de Sint Nicolaas-actie, waaruit de winkeliers de reis bekostigen, moet slagen. Nu, daar kunt u aan mee doen. U, mevrouw, u, meneer. En u heeft dan nog kans op vele prijzen. Het enige, dat u heeft te doen is in de weken van de Sint Nicolaas-actie nóg meer dan anders te kopen bij uw eigen Waddinxveense winkeliers. Voor elke gulden, die u besteedt, geven zij u een zegel. Vijftig van die zegels op een opplakvel maken van dit vel een lot. Uw lot. Een lot, dat notoris In ’t Hol wellicht in de komende dagen als prijs- winndend trekt: en dan wacht u een waardebon. Van honderd gulden. Of van vijfentwintig. Of van tien of vijf gulden. Er zijn honderden van die waardebonnen, er zijn honderden kansen. En dan zult u eens géén prijs winnen. Uw goede waar heeft u in elk geval bij uw vertrouwde Waddinxveense winkeliers gehad. En uw goe de daad heeft u gesteld: straks profiteren de ouden van dagen, doordat u heeft geholpen die reis mogelijk te maken. Dus koop, koop de komende weken in Waddinxveen. MAAK EEN LOT VAN UW ZEGELVEL En lever dit dan in bij: Vervo/g van pagina 1 Bejaardenmiddag Ere-burger WADDINXVEEN Nu de Twee de Bloksweg bijna gereed is valt er een grote toeneming van het verkeer op de Sniepweg te verwachten. In overleg met de ANWB en de ambte lijke verkeerscommissie willen B. en W. van Waddinxveen maatregelen nemen om een vlotte doorstroming van het verkeer mogelijk te maken. WADDINXVEEN B. en W. stellen de gemeenteraad van Wad dinxveen voor een bedrag van 4.150,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leermidde len voor de Klaas de Vriesschool. Oranjevereniging WADDINXVEEN De heer J. Benders, die werkzaam is bij de plant soenendienst van openbare werken, was vorige week vijfentwintig jaar in overheidsdienst en al die tijd werkzaam bij de gemeente Waddinxveen. Hij is op een bijeenkomst in de raadszaal temidden van familie en collega’s harte lijk gehuldigd, waarbij burgemeester Van der Hooft de jubilaris meedeelde, Verantwoordelijk w _j4- 6 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 19 november 1970 D 19 enorme kollektie JUWELIER PUZZEL JEZELF DAT VLIEGTUIG IN Maatschappelijk werkster mejuf frouw Van Drimmelen verwelkom de consulent Van Borselen, die het Anne Frank-centrum zou openen. (foto Sjaak Noteboom) soosruimte, die de bejaarden in de recre atiezaal krijgen. Vrijdagavond van 7 uur af wordt in het Anne Frank-centrum „open huis” gehou den. Alle Waddinxveners, maar natuur lijk in de eerste plaats de bejaarden, zijn dan welkom om het centrum te bezich tigen. B. en W. vragen de raad nu een krediet van 4.200,voor het aanschaffen van 350 vuilnisemmers. De prijs per emmer bedraagt 11,93 inclusief BTW. WADDINXVEEN B. en W. vragen de gemeenteraad een krediet van 2.875,- voor de aanschaffing van een nieuwe tel machine en een tweede schrijfmachine voor het kantoor van de gemeente-ontvan- ger. De aanwezige telmachine dateert van 1961 en heeft een te geringe capaciteit. Jubilaris Benders en zijn echt genote worden gefeliciteerd door de heer A. M. Zwambom, direc teur van Openbare Werken. Op de achtergrond wethouder Kroes. (foto Sjaak Noteboom) zorg ervoor, dat je aan vijfen twintig van die zegels komt, die alle Waddinxveense winkeliers in deze feestweken bij aankoop voor een gulden kado geven. (Natuurlijk hel pen mamma, pappa, grote broer en zus en tante Truus je een handje met dat sparen!). Plak die zegels op en klaar is Kees Nu gauw je wedstrijdkaart gebracht naar meneer C. de Bas, Jan Dorrekenskade 69 of meneer T. Ververs jr, Beethovenlaan 11. Wel uiter- Kon. Wilhelminasingel 55 Waddinxveen Tel. 01828-2077 WADDINXVEEN Dit wordt de kans voor veertig Waddinxveense schoolkinde ren om een echte vliegreis te maken. Woensdagmiddag 16 december gaat van de Rotter damse luchthaven Zestien- hoven een Fokker Friendship de lucht in. Aan boord: de veertig gelukkigen, die door notaris In ’t Hol worden uit geloot als winnaars van die unieke, sensationele puzzel, die de Waddinxveense mid denstanders in hun jaarlijkse Sint Nicolaasactie ten bate WADDINXVEEN Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor „De Brug” houdt met ingang van maandag 23 no vember zijn repetities niet meer op dins dag, maar wekelijks op maandagavond van 8 tot 10 uur in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Belangstellenden zijn altijd welkom op deze repetities. Ada van Steijn werd ook speciaal naar voren gehaald. De burgemeester overhan digde haar het boek „Het korte leven van Anne Frank”. „Je zult in dit boek de mooie en de lelijke dingen over ons volk lezen. En je zult die ook met je jonge leven en met je ouder worden beleven: dit is het Nederlandse volk.” Architect Verwey („Ik ben zeer trots, het was een grootse, bijzonder boeiende opdracht”) en aannemer Reym („vele enthousiaste toekomstige bewoners bel den me op of ze stonden te kijken en te wijzen met hun stok: „Kijk, daar kom ik te wonen.” Hartverwarmend. Dit is beter dan het bouwen van een strafgevangenis”) kwamen met felicitaties, mevrouw Has pels dankte namens de VVH voor de Firma A. van Eeuwen, Zuidkade 3; Drogisterij van Mourik, Kon. Wilhelmina- plein 10; Van Ringelenstein’s Zelfbediening, leplaan 71-73; Boekhandel Van Pinxteren, Zuidkade 157; Firma Van der Linde, Dorpsstraat 38; F. A. Smit, Brederolaan 7; Bakkerij Huizer, Groensvoorde 8. Notaris In ’t Hol trekt de winnende loten op 23, 25, 27 en 30 november en op 2, 4 en 8 december telkens om 9 uur ’s-avonds in het Gereformeerd Verenigings gebouw aan de Stationsstraat. Toen na de vertoning van deze beelden het projectiescherm was opgetrokken trad uit een romantisch bosdecor Ada van Steijn naar voren om de heer Van Borse len een foto-album uit de montage aan te bieden. Vandaag en nu: voorwaarts” was het motto, waaronder een heel gelukkige burgemeester Van der Hooft vervolgens het woord voerde. Hij constateerde dat in Waddinxveen al vele „tien geboden” wa ren uitgevoerd, die zijn vastgelegd in de beleidsnota van het ministerie van C.R.M. met betrekking tot de bejaardenzorg. Hij noemde de ouder wordende men sen de financieel en sociaal vaak minst weerbare groep. WADDINXVEEN Dinsdag 24 no vember om 14.30 uur wordt in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad een middag voor bejaarden gehouden. Dan de spreker namens de bewoners van de flats. Wie kon dat anders zijn dan ere-burger Warnaar, oud-burgemeester van Waddinxveen. „Wij zijn dankbaar, dat dit huis er staat en dat het met zoveel inzicht van alle betrokkenen is gesticht. Ik ben trots, dat dit in Waddinxveen tot stand is gekomen, door een Waddinx veens bureau ontworpen, door een Wad dinxveense bouwer gebouwd.” Hierna was het voor de heer Van Tol tijd om zijn voorzitterschap officieel over te dragen aan de heer H. Huizer, de nieu we wethouder van sociale zaken. Eigen lijk bekleedt deze de functie ex officio al van 1 september af, maar men heeft de heer Van Tol graag de eer gelaten de openingsceremonie te leiden. Symbolisch droeg de heer Van Tol de voorzitters hamer, die hij ’s-ochtends van de staf van het centrum had gekregen, aan de heer Huizer over. Deze laatste verzekerde, na al weer een dankwoord aan de vele betrokkenen, dat ook het nieuwe college van B. en W. vol waardering is voor wat er is tot stand ge bracht. Hierna volgde een receptie, waarop de burgemeester een toast uitbracht en waar een kort woord werd gesproken door de heer Schorel, vice-voorzitter van de Anne Frank-stichting. „De ouderen lijken een steeds minder zinvolle rol te spelen door de ontwikke ling van de economie en de culturele structuur van de samenleving. Dat mag niet, zo zei de heer Van der Hooft. „Wij moeten niet kijken wat vandaag mogelijk is, wij moeten een visie hebben op de toe komst. Men moet experimenten durven stimuleren, ook door subsidie: lang niet alles kan wachten op de uitslagen van de wetenschappelijke onderzoekingen. In de financiële moeilijkheden moet tegemoet worden gekomen. Dat is de meest nor male zaak waarvoor wij staan. Burgemeester Van der Hooft noemde de oudere mensen de groep, die de grond leggers en de uitbouwers zijn geweest van de plaatselijke samenleving, „een groep, waartoe ook wij straks gaan behoren”. Daarna was ook de burgemeester aan het bedanken toe. En ook nu weer klon ken dezelfde namen. Wel zeer speciaal en als eerste die van de heer Van Tol „voor wie dit centrum een levenswerk is ge worden”. Mevrouw Van Tol kreeg als dank hiervoor een bloemenhulde. in De Sniep. Het geheel ligt er altijd keurig verzorgd bjj en jaarlijks ge nieten duizenden van de gladgescho ren gazons in het Warnaarplantsoen,” aldus wethouder Kroes. Hierna bood hij de heer Benders de gemeentelijke enveloppe met inhoud aan. Namens het gehele gemeenteperso- nëel werd vervolgens het woord ge voerd door de heer A. M. Zwambom, directeur van openbare werken. Hij noemde de heer Benders een figuur, die weinig zegt maar toch niet over zich laat lopen. De bevordering van de jubilaris vond hij volkomen verdiend. Het geschenk van het gemeenteperso- neel bestond uit een set mistlampen. De heer F. van Kempen kwam hier op naar voren om namens de collega’s van de plantsoenendienst een ge schenk onder couvert aan te bieden. Zij vrezen, dat de vele zijstraten, die op de Sniepweg uitkomen de verkeers afwikkeling zullen belemmeren. Datzelf de geldt voor de kruising van de Esdoorn laan met de leplaan. Het college stelt de gemeenteraad daar om voor te besluiten de Sniepweg tussen Kanaaldijk en Piasweg aan te wijzen als voorrangsweg en de kruising Esdoom- laan-Ieplaan als voorrangskruising met dien verstande dat het verkeer op de Esdoornlaan voorrang krijgt. van de Bejaardenreis speciaal voor de lagere schooljeugd heeft uitgeschreven. Jullie weten natuurlijk allang wat je te doen staat. Op school hebben jullie allemaal een landkaartje van Zuid- Holland gekregen. Daarop staat, genummerd, een aantal plaatsen aangegeven. Probeer de namen van die plaatsen uit te vinden. En haal uit die namen de letters, die worden gevraagd. Je krijgt dan een mooie slagzin. Schrijf die slagzin op. En lijk zaterdag 5 december, december om 9 uur in het Gereformeerd Verenigings gebouw veertig winnaars uit trekt: veertig jongens en meisjes, die zo’n pracht van een vliegtocht mogen gaan maken. Anders ben je te Iaat. Is je oplossing goed, dan gaat hij in de grote hoop, waar notaris In ’t Hol dinsdag 8 WAAG JE KANS ZEVENHUIZEN Door verhinde ring van de spreker, werd de nationale ouderavond van de chr. lagere school te Zevenhuizen een week later gehouden; en wel donderdagavond 12 november. Het hoofd van de school, de heer K. Huizinga leidde de avond in en heette een zeventigtal bezoeker (ouders) welkom. Daarna werden de vastgestelde punten behandeld door de heer Brouwer, leraar van de Chr. Kweekschool te Gouda. Door het grote aantal ouders kon er geen dis cussie plaats hebben. Wel kon ieder op de vragen reageren. Twee belangrijke punten kwamen op deze avond duidelijk naar voren: er moet meer bezoek van het onderwijzend perso neel aan de ouders plaatsvinden en de rapporten moeten alleen uit cijfers be staan. Hiervan zullen in de eerste plaats wor den aangeschaft tien dozen lotto’s ter completering van de twee jaar geleden aangeschafte moderne leesmethode „Vei lig leren lezen”. Deze lotto’s, die op twee andere openbare scholen in een behoefte blijken te voorzien, behoorden destijds nog niet tot deze methode. De kosten hiervan zijn 893,20 inclusief BTW. Verder wil de Klaas de Vriesschool op aandrang van de inspecteur van het lager onderwijs de nieuwe aardrijkskundeme- thode „Waar mensen wonen” aanschaf fen. Deze methode, waarvan de kosten op 3.250,worden geraamd, is geheel aan gepast aan de eisen, die momenteel aan het onderwijs worden gesteld zoals een grote differentiatie van de lessen, een grote differentiatie in de verwerkings- mogelijkheden en ook bij de verwerking naar aanleiding van de verschillen in aan leg en interesse van de leerlingen. ZEVENHUIZEN De Oranjevereni ging Zevenhuizen houdt vrijdagavond 20 november haar vergadering in Hotel Vos om acht uur. Het wordt een bijzonder be langrijke bijeenkomst, waarop in het be stuur van negen man zes nieuwe leden moeten worden gekozen. Het huidige bestuur heeft in 1957 de Oranjevereniging van de ondergang gered en sindsdien steeds klinkende Oranjefees ten georganiseerd. Men hoopt, dat vrijdag een aantal actieve leden bereid zal zijn de openvallende plaatsen in het bestuur te bezetten. dat hij uit waardering voor zijn goede werk was bevorderd tot opzichter D. De heer Benders is 25 jaar geleden begonnen als hulpstoker bij de voor- ’malige gasfabriek, waar hij in 1948 werd bevorderd tot stoker-machine- I drijver. Na de opheffing van de gas fabriek werd de heer Benders over geplaatst naar de plantsoenendienst. Naast de mededeling over de pro motie kwam de burgemeester met een I tweede verrassing: namens de oud- directeur van openbare werken, de I heer A. C. Kraneveld, die zelf wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, bood hij de jubilaris een persoonlijke attentie [laan. J De wethouder van openbare werken de heer Ph. Kroes - zei dat hij in de korte tijd, dat hij wethouder is tot de ontdekking was gekomen, dat degenen die langs de weg werken veel kritiek te verduren krijgen. Dat geldt ook voor de mensen van de plantsoenen dienst. Maar over het werk van de heer Benders is iedereen altijd tevre den. De kosten van deze reconstructie wor den geraamd op 51.200,waarvan 27.200,ten laste van de post „bestra ten’ kan komen. Hiermee is in de begro ting van openbare werken rekening ge houden. Er blijft dan nog een krediet nodig van 24.000,voor het treffen van die voorzieningen, die verband hou den met de toekomstige functie van de Esdoornlaan. De commissie van advies en bijstand voor openbare werken en bedrijven is met de uitvoering van het plan akkoord gegaan. B. en W. stellen de raad voor het benodigde geld beschikbaar te stellen. De heer Benders dankte tenslotte voor de huldiging en met name voor de bevordering. Hij vergat niet de lof, die hem was toegezwaaid, te delen met zijn echtgenote, die hem steeds tot steun is geweest. Hierna was er gelegenheid de fami lie Benders te feliciteren. „U bent verantwoordelijk voor het Warnaarplantsoen en de sportvelden F-- J

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 13