VOLOP WARMTE OVERAL Begroting W addinxveen sluit op 211/* miljoen 11 ■II Nieuwsblad Onafhankelijk voor Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen Wildebras DE BRON Zuster Oosterom overleden RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN ;v 1 Geef ons even uw adres Route intocht Sinterklaas I I Vervolg op pagina 3 woerden telefoon 03480-3468 POPPEN CONSTRUCTIEDOZEN AUTO’S Met het in gebruik nemen van het grote woonflat bij het An ne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad zijn vele van onze abonnees verhuisd. En in hun vroegere huizen zijn weer mensen komen wonen voor wie wij daarvóór op een ander adres de krant mochten bezor gen. In alle drukte, die zo’n ver huizing meebrengt hebben ve len vergeten ons even ’n adres wijziging te sturen. Wij vinden het jammer, dat die abonnees nu hun weekblad niet in de bus krijgen. Wilt u ons en daarmee uzelf helpen? Stuur ons even een kaartje met uw nieuwe adres en u krijgt de krant volgende week weer als vanouds be zorgd. Hartelijk dank! □wandheaters(aardgas) mobiele luchtverhitters Prijzen verloting SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Bij de Raiffeisenbank spaart u goed! Voor iedereen de juiste spaarvorm. U kunt kiezen uit tien mogelijkheden: het spaarbankboekje ’dage lijks opvraagbaar5, termijn- spaarrekeningen, ’Het Premiespaarplan’, ’De Zilvervloot’, bedrijfs- spaarregelingen, amb tenarenspaarregelingen, verzekerd sparen, spaardepositobrieven, EURO-spaarboekjes en spaarbusjes. Keuze genoeg! Er ligt een folder voor u klaar Dia-montage WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeentebegroting voor 1971, waarvan de behandeling is vastgesteld in de raadsvergaderingen van woensdag 9 december om 1930 uur en donderdag 10 december om 14 uur, sluit wat de gewone dienst betreft op een bedrag van in totaal 21.250.246,69. Ook vorig jaar was de begroting sluitend, toen op 16.876.319,Zoals wij reeds eer der melden zal voor de handhaving van dit evenwicht en ter beantwoor- Geslaagd VEREDELT UW KLEDING K. W. Plein 57 - Telefoon 01828-3144 - Waddinxveen ding aan de ministerieel vastgestelde normen een aantal gemeentelijke be lastingen in het komende jaar moe ten worden verhoogd. Urgentie I I - I I c M i Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2210 (foto Sjaak Noteboom) DRY CLEANING CHEMISCH REINIGEN c fTt prachtige geheel op pa- nemer J. Reym, die met zijn manschap pen dit totale wonder heeft gewrocht op de dag af binnen de gestelde termijn. De heer Van Tol betrok verder in. zijn dankwoord de ambtenaren van de Pro- höl^h moet bezinnen op de vraag in welke richting de bejaardenhuisvesting zich moet gaan ontwikkelen. En dan geldt als beginsel, dat men moet ko men tot de uiterst mogelijke hand having van de zelfstandigheid voor de bejaarde, waarbij wanneer nodig de helpende hand nabij moet zijn. Met deze opvattingen strookt het Anne Frank-centrum geheel. Een groot pluspunt achtte de heer Van Borselen ook, dat de doorstroming sterk is bevorderd, doordat zeker de helft van de bewoners van de flats een goede wo ning heeft vrijgemaakt. „De weemoed van de herinnering zal bij deze mensen onge twijfeld worden overspeeld door de vreugde om het feit, dat zij hier een zo comfortabel woonmilieu vinden,” aldus de heer Van Borselen. Na de officiële opening van het Anne Frank-centrum konden ook de bewoners van de flats voor be jaarden in de toneelzaal van het originele klankbeeld van de bouw genieten. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828)4788 (van maandag t.e.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. g -■>£ s WADDINXVEEN Er zijn nog en kele prijzen niet afgehaald van de ver loting van de Bejaardensociëteit van 27 oktober. Hier volgen de nummers: 1041, 1958, 3730, 5222, 5228, 5236, 5694, 5735, 6175, 6232. U kunt de prijzen, liefst zo spoedig mogelijk, afhalen bij Mevr. Stuiver, Brug weg 77, Waddinxveen. Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Groensvoorde 14, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. man N.V., diëai pier wist te zetten, bewondering naar aan- WADDINXVEEN In het dlako- nessenhuis te Gouda is na een kort stondige ziekte zuster J. Oosterom, wijkverpleegster van Het Groene Kruis in Waddinxveen, overleden. Zjj werd 37 jaar oud. Zuster Oosterom heeft de Waddinx- veense gemeenschap acht jaar met toewijding gediend en werd alom zeer hoog geacht. Iedereen in Waddinx veen kende haar. Het stoffelijk overschot is vanmid dag op de algemene begraafplaats ter ruste gelegd. naren bij de voorbe^fl^^^W^^Totaïe werk zijn bijdrage geleverd met vele waarde volle adviezen, waarvoor de heer Van Tol hem hartelijk dankte. Die dank ging daarna naar zeer vele anderen. Naar burgemeester Van der Hooft, die bij deze gelegenheid zijn echt genote na haar ernstige ziekte voor het Na gelukwensen aan ieder, die bij het Anne Frank-centrum is betrokken - en dat is in feite heel Waddinxveen - drukte de heer Van Borselen op de traditionele openingsknop: het effect was verrassend. Met zacht de tonen van Beethovens Vijf de op de achtergrond ontrolde zich op een projectiescherm de geschiedenis van de bouw van het centrum, op dia’s vast gelegd en tot een aantrekkelijke montage bijeengebracht door de heren Van Ringe- lenstein en Kooyman. Later op de mid dag konden alle bewoners van de flats dit originele klankbeeld over hun tehuis ook bewonderen. J. W. VAN BORSELEN zelfstandigheid (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Zaterdag middag is het zover: Sinterklaas laat dan om half drie de stoom boot afmeren aan de kade van de Gouwe bij het raadhuis om daarna een triomfantelijke intocht door Waddinxveen te houden. Op zijn schimmel, vergezeld van zes Zwar te Pieten en geëscorteerd door de muzikanten van „Voorwaarts” en „Concordia” en een uitgebreide stoeterij zal de Sint door het dorp trekken, een spoor van driehon derd kilo pepernoten achter zich latend. Nadat Sinterklaas bij het raad huis door burgemeester Van der Hooft is verwelkomd zal hij met zijn gevolg deze route kiezen: Raadhuisplein - Zuidkade - Jan Dorrekenskade - Julianastraat - Kerkweg - Puttelaan - leplaan - Dorpsstraat - Noordeinde - Beet hovenlaan - Willem de Zwijger- laan - Koningin Wilhelminaplein - Koningin Wilhelminasingel en de Brederolaan. Zaterdagmiddag, écht, dan gaat het weer gebeuren Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 5,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld- wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN Aan de Rijks Universiteit te Leiden, is Mej. M. E. den Boer te Waddinxveen geslaagd voor het kandidaatsexamen scheikunde. De straatbelasting voor gebouwde eigen dommen zal verhoogd moeten worden van 23 naar 25 procent. Voor de perso nele belasting stijgen de opcenten van 225 naar 300. Verder staan verhogingen van begrafenisrechten en marktrechten voor de deur. Het rioolrecht wordt voorlopig aange houden op 100,per woning, zoals in 1968 is vastgesteld. Nadat een beslissing is gevallen over de overdracht van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan het Hoogheemraadschap Rijnland zullen de rioolrechten aan de hand van de hieruit voortvloeiende financiële konsekwenties nader worden bezien. De reinigingsrechten blijven ongewij zigd gesteld op 36,per emmer, waar bij echter nu al gewaarschuwd wordt dat in de toekomst een drastische verhoging onvermijdelijk zal zijn wanneer de ge meentelijke stortplaats vol is en het vuil op andere wijze moet worden afgevoerd of verwerkt. In de begroting wordt opnieuw een reservepost uitgetrokken van 100.000,- voor de bouw van het nieuwe raadhuis. De bijstandsuitkeringen zullen in ver band met de in gebruik neming van het Anne Frank-centrum aanmerkelijk hoger komen te liggen dan dit jaar. Door gebrek aan vaste financierings middelen wordt het urgentieplan 1970-’73 ook in het komend jaar bemoeilijkt. Het overdekte zwembad met sporthal staat weer aan de top van de urgentielijst. Eikenlaan 54 leplaan 122 Tel. 2401 i si X s

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1