Deelnemers Sint Nicolaas aktie 1970 vieren Openbaar Kunstbezit gaat derde lustrum Krediet inrichting r.k.-kleuterschool Raadsvergadering Waddinxveen Oplossing puzzel van 15 oktober AUTOSCHADE? 1 De „miljoenenerfenis” Sinterklaas in Zevenhuizen GLASBEEK kenmerk voor sd vakwerk IEPLAAN EIKENLAAN T. Bron SNIEPWEG G. Haast voor niets V/addinKveen ;egeven op brood, melk en benzine. Zevenhuizen Prijspaard EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK!! door Tom Lodewijk Wordt vervolgd O&ÜHütktijKESrAND TROMPSTRAAT H. Asscheman PIET HEINSTRAAT P. van der Starre Nieuwe jaargang D. Verwey A. Kerver Drogisterij van Mourik G. van Ringelenstein J.Tol P. van Erk G. Hollander HENEGOUWERWEG J. Ulteé A. Jongejan L. W. Versluis Fr. Versluis Gebr. Kooyman Kranenburg de Bruin A. R. van der Berg R. van der Wal G. Lochmans Sjaak Noteboom Boekhandel Veldwijk Fa. J. H. Mulder Zn. Nic. Vis C. Vermey C. van Leeuwen J. G. Dool BRUGWEG G. P. Kravesl 1 i ZEVENHUIZEN Sinterklaas zal zaterdag 28 november zijn intre de doen in Zevenhuizen. Om half elf wordt hij op de kruising Dorpsstraat -Tweemanspolder ingehaald door het fanfarekorps „De Kleine Trom petter”, waarna de Goedheiligman een tocht door het dorp maakt. Kies een FOCWA-bedrijf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 19 november 1970 Xö VOOR J en Noordkade 24 - Tel. 01828-2588 Hoofstuk III ua m ~£i ua ra» aa ---- - aüTntj thuis raken in de wereld, maar die zich op het gebied van de kunst wat onwennig voelen, hebben terwille van hun kinderen de reproductie-albums op de plank staan. De nieuwe jaargang omvat weer een keur van oude en moderne werken: egyptische kunst, Dürer, Rembrandt, Frans Hals, Breitner, van Gogh, maar evengoed werk dat zó uit het atelier van tijdgenoten is gekomen; hebben we aan dat laatste niet vooral behoef te - goede zakelijke oriëntatie over het kunstgebeuren van vandaag? Op je eigen houtje vind je daarin nauwe lijks de weg. En toch is het van be lang, daar wèl een beetje in thuis te zijn, want je moet toch aannemen, dat nu levende kunstenaars vormen zoe ken voor dingen die ook ons betreffen, al kjjken we tegen hun werk nog zo onwennig aan. Ook de televisieprogramma’s bie den oud en het allernieuwste. Er komt een serie programma’s over het mu seum van oudheden in Leiden, over de late middeleeuwen met o.a. prach tige miniaturen; maar evengoed over experimenten waarmee nu kunste naars bezig zijn, bijvoorbeeld doordat ze met een computer werken, of niet meer verf, linnen, brons of steen als werkmateriaal geberuiken, maar de Anderen hebben geen aanleiding, zo ver te denken - hun gaat het om lou ter kijkplezier; de kwaliteit van de reproducties maakt dat ruimschoots mogelijk. Weer anderen gebruiken Openbaar Kunstbezit dankbaar als een uitweg uit de radeloosheid van wat ze die-of-die nu weer met z’n verjaardag (of bij welke andere fees telijke gelegenheid ook maar)" moeten geven. Het is bijzonder eenvoudig, abon neer te worden, of een ander abonnee te maken: 14,90 storten op postgiro 1665, Openbaar Kunstbezit, Amster dam, met duidelijke vermelding van naam en adres, is voldoende. Dat is nog minder dan wat 9 pakjes sigaretten kosten. Of je van Openbaar Kunstbezit méér plezier hebt dan van 9 pakjes sigaretten, zal wel een zaak blijven van ja-en-nee. Maar dat je langer plezier hebt van een hele jaar gang prachtige reproducties, is wel zeker. i i i i 9 3 i t l 1 I I I a l l I l l l l Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosserie be drijven. —R I 8 I I I N I 6 8 I I n E I P B B 1 8 I N HORIZONTAAL: 1. ha; 3. li; 5. is; 7. om; 9. aak; 10. Aa; 11. T.T.; 12. loo; 14. stronk; 15. iedere; 17. rot; 18. straf; 21. del; 22. oei; 23. atm.; 25. regen; 28. eer; 29. Oeral; 33. ik; 34. neon; 36. duet; 38. fa; 39. de; 41. essé; 44. Kaag; 46. or; 48. emelt; 50. ren; 51. geste; 53. aai; 55. Ida; 58. Els; 60. anker; 61. R.K.O.; 64. botter; 66. orkaan; 68. rei; 69. d.d.; 71. N.S.; 72. lam; 73. R.K.; 74. Ee; 75. ut; 76. ml. VERTICAAL: 1. hartig; 2. ako; 3. lak se; 4. ia; 5. it; 6. stift; 7. old; 8. moeder; 9. A.T.O.; 13. ore; 14. sr.; 16. el; 19. tien; 20. aard; 22. one; 24. moe; 25. R.I. 26. e.k.; 27. enkel; 30. etage; 31. af; 32. la; 35. ons; 37. U.S.A.; 39. de; 40. em.; 42. sta; 43. Erin; 44. knie; 45. aga; 46. O.T.; 47. re; 49. ekster; 52. straal; 54. aarde; 57. drost; 58. eb; 59. lor; 62. kam 63. on; 65. tik. Na loting werden de boekenbonnen toegekend aan Sjanie van Mejjeren, 2e Bloksweg Ig 7,50) en de heer J. Tiele, Lijsterbesstraat 23 5,bei den te Waddinxveen. Wanneer men al deze voordelen bij elkaar optelt, is een abonnement Openbaar Kunstbezit haast voor niets. En dat terwijl je er zoveel genoegen aan beleeft, en er thuis van alles mee kunt doen. Tal van ouders, die graag willen, dat hun kinderen een beetje Hij vestigt daarna zijn hoofdkwartier in het levensmiddelen- en zelfbedienings- bedrijf Van der Berg aan de Dorpsstraat. Daar kunnen kinderen zich met de Sint laten fotograferen tegen inlevering van een plakvel met twintig zegels. De kinde ren krijgen dan bovendien een verrassing. De reklamevereniging „Door Sparen Vergaren” viert het Sinterklaasfeest dins dag 1 en woensdag 2 december in Hotel Vos. Januari 1971 begint de vijftiende jaargang Openbaar Kunstbezit. De initia tiefnemers van destijds - allereerst de beeldhouwer Joh. G. Wertheim, de eigenlijke ’’uitvinder” van Openbaar Kunstbezit - zullen wel nauwelijks heb ben vermoed, dat hun idee zó aan zou slaan en goed zou zijn voor drie kroon jaren. Er zijn nu in totaal zo’n l1/» miljoen reproductiealbums in omloop. Zelden worden ze van de hand gedaan door de gelukkige bezitters en gebeurt dat al eens - door verhuizen naar een kleinere woning b.v. - dan komen er op een advertentie honderden brieven van mensen, die zo graag ook de allereerste, nu intussen uitverkochte, jaargangen willen hebben. Uw bedrijf voor betere en snelle service! Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen vragen de gemeenteraad een krediet van 8.300,beschikbaar te stellen aan de Stichting voor Katholiek Onderwijs St Victor voor de inrichting van één lokaal van de 4-de r.k.-kleuter- school „Pinokkio”. De medewerking voor de bouw van deze school werd in juni door de raad verleend. De kleuters zijn thans (tijdelijk) ondergebracht in één lokaal van de twee- klassige houten noodschool aan de Bil- derdijklaan. In hetzelfde lokaal was tot 1 augustus één klas van de Prins Willem- Alexander-kleuterschool gehuisvest. Deze dependance is opgeheven. De Prins Willem-Alexander-kleuter- school - ondergebracht in de Mgr. Bek kersschool - heeft inmiddels een depen dance gesticht in het drie-klassige houten gebouw aan de Mozartlaan. De populariteit van Openbaar Kunstbezit is niet verbazingwekkend. Een kunstboek, dat je als het ware zelf verzamelt: de reproducties en teksten worden in een aantal afleve ringen per jaar bij de abonnees thuis bezorgd en kunnen dan in een royale linnen bewaarbajid worden gestoken. Een kunstboek met toelichtingen, die voor iedereen te vatten zijn, die met een beetje aandacht wil lezen. En dan de onwaarschijnlijk lage prijs: door de grote oplage én doordat Openbaar Kunstbezit werkt zonder winstdoel, kan een jaargang met 60 superieure kleurenreproducties wor den aangeboden voor nog niet eens 15 gulden. film- en televisiecamera. Dat alles is terug te vinden in de nieuwe jaargang Openbaar Kunstbezit, die half janu ari ’70 begint. Ook bij de verschillende televisieseries ontvangen de abon nees toelichtingen, die met kleuren reproducties zijn geïllustreerd. Elke abonnee van Openbaar Kunst bezit krijgt een museumkaart, die hem toegang geeft, gratis of met reductie, tot de vaste collecties van meer dan honderd musea in Nederland en Bel gië; soms zelfs tot grote tentoonstel lingen - zo betaalden de bezoekers van de Goya-tentoonstelling, afgelopen zomer in het Mauritshuis maar 2,50 in plaats van 4,toegang, als ze hun paspoort van Openbaar Kunstbezit konden tonen. Verder bieden op gezette tijden kunst-tijdschriften en musea de abon nees van Openbaar Kunstbezit aan zienlijke kortingen op hun uitgaven; een ’’markt” van om en nabij de 100.000 mensen is belangrijk genoeg om iets op de prijs te laten vallen. 1. Mededelingen en ingekomen stukken; 2. Voorstel tot regeling van het rekening- courant-crediet voor 1971 bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; 3. Voorstel tot vijfde wijziging van de Legesverordening 1967; 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaffing van vuilnisemmers; 5. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor reconstructie van de Esdoornlaan; 6. Voorstel tot het nemen van verkeers maatregelen in verband met open stelling nieuwe uitvalsweg; 7. Voorstel tot het verlenep van mede werking voor de inrichting van één lokaal van de 4e R.K. kleuterschool „Pinokkio”; 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanleg van een trainingsveld; 9. Voorstel tot het verlenen van mach tiging tot het aangaan van vaste geld leningen; 10. Voorstel tot het aangaan en verstrek ken van kasgeldleningen; 11. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor aanschaffing van kantoormachines ten behoeve van kantoor gemeente-ontvanger; 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor het aanschaffen van leermiddelen voor de Klaas de Vri esschool; 13. Voorstel tot verkoop van grond aan de Zuidkade; 14. Begrotingswijzigingen; 15. Vragen van de heer P. F. J. van Schie. positie van verloofde, maar toch welwillend geduld door de heer des huizes en stevig geplakt tegen zijn geliefde, op een stoel met een pluche zitting en nipte voorzichtig aan een glaasje rood. Erg druk was het niet op de visite. Mi ent je had niet veel vriendinnen en voelde er ook niet voor ze mee naar huis te nemen, want ze hadden er niet veel aan. Er zaten een paar ooms en tantes, en de ouwe Lepelaar die altijd de stadsomroeper genoemd werd ómdat wat hij niet wist (en verder vertelde) ook het weten niet waard was, en die altijd zijn hoofd een beetje voorover hield alsof hij bang was dat het minste gerucht hem zou ontgaan. Jasper Lepelaar zat altijd te vissen, pro beerde altijd achter nieuwtjes te komen die hij dan, versierd met feiten uit eigen kennis, wetenschap of desnoods fantasie, verder droeg, door Drechtermond. Het hele gespreksprogramma was zo langzamerhand afgewerkt. Het weer was volledig doorgezaagd, de poletieke toestand bood weinig houvast, van de belas tingverlaging kwam ook al niks, de prijzen en de lo- Geboren: Christiaan, z.v. F. Slegtenhorst en M. C. van den Akker; Angela Jacoba, d.v. A. de Knegt en J. Kreft. Ondertrouwd: Jacob van der Eijk Elizabeth van der Pol. Gehuwd: Jeffrey Christiaan Altman en Hendrina Broer. Overleden: Johanna Nieuwland, w.v. Marten Marinus Krijgsman, 56 jaren. WADDINXVEEN Op de Goudse Vee- en Kaastentoonstelling heeft de heer A. van der Breggen te Waddinx veen in de afdeling paarden en pony’s de wisselprijs, aangeboden door het Concours Hippisch Comité midden Zuid-Holland voor de kampioen land- bouwrijpaarden gewonnen met het paard Gijsbrecht. nen gingen maar omhoog, en daarover was iedereen het eens, dus veel gesprekstof was er niet. Moeder Grootendorst behandelde met haar beide schoonzusters uitgebreid het vraagstuk van de ideale vloerbedekking voor een huiskamer. Ouwe Jasper werd hier niet veel wijzer en zijn slimme oogjes gingen naar de vreemde eend in de bijt: de meneer van het raadhuis. „En hoe gaat et nou op ’t raadhuis?”, vroeg hij op eens. Cor, opgeschrokken, anderzijds verheugd dat hij ook eens in de belangstelling stond en vastbesloten bij schoonpapa en uitverkorene een goede beurt te maken, keek gewichtig. „Hoe staat ’t nou met dat stuk grond van Dinge- mans”, stootte Jasper door, „gaan ze dat nou onteige nen of niet?” Tja, dat wist Cor ook niet. Maar wanneer hij het ge weten zou hebben, bedacht hij, zou hij er toch zijn Het grote nieuws Cor Vredeling, ambtenaar ter secretarie, zat op de verjaardag van Barend Grootendorst. Dat kwam om dat Cor „verkering” had met de dochter van Grooten dorst, Mientje. Mientje was moeders mooiste niet, maar een best kind. Cor Vredeling was een jongeling, die na met moeite de mulo te zijn afgelopen, zjjn succes in de gemeente-administratie had beproefd. Hoewel hij in een opgewonden visioen nog wel eens hoopte op een burgemeestersbenoeming, al was het dan maar in een gemeente van 2000 zielen, begreep hij dat er heel wat moest gebeuren vóór het zover kwam. Toen Mientje Grootendorst, bekoord door zjjn wijze opmerkingen en zijn donkere krullebol, haar oog op hem sloeg, meende Cor dat de toekomst wel eens wat rooskleuriger kon worden, want een vrouw-met-centen was altijd een aanwinst. Hij was nu wel niet tot stervens toe verliefd op Mientje, maar zij wel op hem. En het was een goed kind, zou later ook een goede vrouw worden. Wat kon men meer verlangen? De oude Grootendorst had voor zijn dochter wel iets anders op het oog gehad dan een „pennelikker van het raadhuis”, maar diverse pogingen om Mientje een standje hoger te hijsen waren al gestrand. Hij zelf was begonnen met een karretje met kaas en boter langs de huizen, ouderen kenden hem nog als „Het Veluwse Boertje” met een blauwe kiel en op klompen voor ’t mooi. Nu was hij grossier in ruste en had ze dik ver diend, waaraan twee wereldoorlogen niet vreemd wa ren. En als nu die jongen, waar overigens niets op te zeggen viel, zin had in ons Mientje, en Mien kennelijk tot over haar oren verliefd was op die jonge snoeshaan wat zou je er dan tegen doen? Als je er tegen in ging werd het nog erger. En zijn vrouw beaamde het, zoals ze altijd alles beaamd had wat Barend zei en deed. Het meegaande karakter had Mientje van haar moeder, die net als zij heette, maar Hermien werd genoemd. En zo zat Cor, nog wel niet verschanst in de enaantastbare kPSTOK mantisch i ingeboc draaibar gevoerd uren root art of wit Gehuwd: D. van den Berg en M. van Doornik. Ondertrouwd: A. B. van Beek en G. H. van den Bor; D. van Middelkoop en M. Vos; H. W. de Jong en Y. M. du Long; G. A. Staarthof en C. M. Houdijk. Geboren: Marcus Josephus Franciscus, z.v. A. G. van der Wal en G. J. M. van de Zande; Antje Margaretha, d.v. J. Kooistra en H. Hamstra; Ingrid Eugénie Monique, d.v. R. G. Scharff en J. T. M. T. van Leeuwen; Karin Yvonne, d.v. F. H. Gorter en H. G. Kooij; Marinus Hen drik Theodoras, z.v. T. H. van der Touw en H. A. de Kievit; René, z.v. J. Maas kant en J. E. Kievit; Adriana, d.v. J. van Veen en H. Admiraal; Pauline Katinka, d.v. A. Kleijer en H. G. ter Weel; Pieter- nella Jacoba, d.v. C. A. Blonk en C. P. G. Verwij; Geertrui da Cornelia, d.v. C. A. Blonk en C. P. G. Verwij; Peggy Alexan dra, d.v. W. van Vliet en A. J. Both. Overleden: Kamerbeek e.v. Kloet, Johan na Maria, oud 48 jaar; de Waal, Aart, oud 71 jaar; Troost e.v. Verweij. Johanna Hendrina, oud 68 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Z' Gevonden: zilveren bedelkettinkje, over schoen. Verloren: groene regenbroek, zwarte da mesfiets, beige want, bromfietsplaatje, sleutelbos, donker bruine portemonnee met inhoud, blauw gympakje, zwarte por temonnee met inhoud, grijze herenregen jas, een step. mond over hebben te houden. Hij keek dus ambtsedig en zei: „Tja, dat zouden er wel méér willen weten.” „Ik hoor ’t al”, zei Jasper, zonder het te weten de spijker óp de kop slande, „jij weet er altemet ook niks vanaf.” Mientje keek geschokt naar Cor. Zij was ervan over tuigd dat Cor heel veel wist waar hij niet over mocht praten. Ambtenaar. Amtseed. Zij had (van Cor) de in druk dat de burgemeester praktisch geen stap deed zonder uitgebreid overleg te plegen met de heer Vrede ling. Dat hij daar door de ouwe Lepelaar zó mar in de hoek werd gedrukt, was een schandaal. Haar vader grijnsde. Natuurlijk, wat wist zo’n jonge snotneus. Mocht brieven dichtlikken en asbakken legen als de raad was afgelopen. Jasper Lepelaar besloot een ander onderwerp bij de kop te nemen en richtte zich tot de gastheer. „Zeg Barend, jij zit toch in het bestuur van de Boe renleenbank?” „Wis en drie”, zei Grootendorst zonder stemverhef fing. Het was een eer die hem, een der meest gezeten burgers en Drechtermond, naar hij meende als van zelfsprekend toekwam. Hij was er niet eens trots op, het hoorde er zo bij. „Wie komt er nou in de plaats van de ouwe Wienn- ga?”, viste Jasper. Grootendorst trok hetzelfde gezicht als even te voren zijn aanstaande schoonzoon. Hij wist het namelijk ook niet. „We gaan niet over één nacht ijs”, sprak hij gewich- tig. ,^Maar je mag zo langzamerhand toch wel es sollici tanten gaan oproepen”, vond Jasper. „Je kunt toch maar niet van de ene op de andere dag een nieuwe man neerzetten?” „Wie zegt dat we een nieuwe man moeten neerzet ten?” zei Barend uit de hoogte. „Aha. Dus het wordt een van jullie eigen mensen.” „Dat heb ik niet gezegd.” WADDINXVEEN De Waddinx- veense gemeenteraad komt vanavond om 20 uur bijeen op het raadhuis voor de behandeling van de volgende agenda:

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2