Waddinxveen Onderzoek Bevolking geeft wensen voor belangrijk Welslagen zeer Muziekschool wil voor ton subsidie ruim een enquete woningbouw autohandel nv R n Nieuwsblad in Slotnieuws van de Sint Nicolaasaktie Accurate jongedame Onafhankelijk voor Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen Raad vergadert volgende week over begroting ItJ „Hollands Hart” staakt uitgave r ■gj RAIFFEISENBANK Ml WADDINXVEEN State ■Wil te->tetetetete; w DE BRON LUXE WARENHUIS DE BRON SPEELGOEDPAKHUIS ■/te7 HET TELEFOON 2401 L HET jectereo, dat zij zowel voor de plaatselijke bevolking als voor de overloop uit de agglomeraties Den Haag en Rotterdam zo aantrekkelijk mogelijk is. Ondermeer zal ook het bestemmingsplan Groenswaard III hiernaar kunnen worden gericht. Het is daarom uitermate be langrijk, dat de inwoners, die in deze enquête worden be trokken hieraan zoveel mogelijk meewerken: van de con clusies, die uit hun antwoorden worden getrokken hangt een stuk van de toekomst van Waddinxveen af. Verhuizen TELEFOON 2401 Direktie Weekblad voor W’veen/ Hollands Hart Bejaardenmiddag WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad behandelt volgende week de gemeentebegroting voor 1971. De vergaderingen zijn vastgesteld op woensdag 9 december om 1930 uur en donderdag 10 de cember om 14 uur, zonodig gevolgd door een avondvergadering. WADDINXVEEN Van maandag 7 december tot en met dinsdag 11 december wordt in Waddinxveen een woningmarkt-onderzoek gehouden. In de avonduren van die dagen zal de Stichting Bouwcentrum uit Rotterdam door alle wijken enquêteurs langs de deuren sturen, die de mensen aan de hand van een formulier zullen vragen welke wensen zij hebben ten aanzien van het woongerief en alles wat daaraan vast zit Op grond van de uitslag van deze enquête zal de gemeente voor de toekomst de woningkeuze in de bestemmingsplannen zo kunnen pro- uw rekeningen betalen via de Raiffeisenbank. Service van de Raiffeisenbank ’'.speciaal voor u. Zestig jaar. Voor burgemees ter Van der Hooft was het woensdag een dag om alleen, teruggetrokken in zichzelf, de zaken eens te overzien. Met een beetje weemoed: zestig jaar, de tijd gaat vlug. Met een beetje trots: kijk, dat is er in zo’n korte tijd uit Waddinx veen gegroeid. Met een vurige hoop: zou dat daar, ginds aan de horizon, in die laatste vijf jaar nog volgebouwd worden? Daarnaast was het ook een erg feestelijke dag. Eerst ’«-och tends op het raadhuis, waar al het gemeentepersoneel de gro te baas op een gezellig samen zijn kwam feliciteren en later in de middag in de ambtswo ning „Piasrode”, waar een zeer drukke verjaarsreceptie werd gehouden. (foto Sjaak Noteboom) Doorstroming Het is te hopen, dat degenen, die worden uitgenodigd voor het geven van hun mening, spontaan aan het welslagen van de enquête zullen medewerken. Van hen zal het im mers mede afhangen, welke kant Waddinxveen in de toekomst met zijn woningbouw zal opgaan. Als de enquête vlot verloopt zal reeds half januari een indruk kunnen worden gegeven in welke richting men moet gaan. Het is daarna het werk van de computers om een week of zes later de zaak af te ronden tot een com pleet rapport, waarop men defini tieve plannen kan ontwerpen. Zeer tot onze spijt zullen wij met ingang van 1 januari 1971 de uitgave van het weekblad „Hollands Hart”, de speciale editie van het Weekblad voor Waddinxveen, die werd ver spreid in Zevenhuizen en Moerkapelle, moeten staken. Wij hebben deze beslissing no de en na ampel beraad geno men. Immers, in de loop der jaren is ’’Hollands Hart” voor vele in woners van Zevenhuizen en Moerkapelle een begrip ge worden. Door dit weekblad kwamen deze gemeenten ook dichter bij Waddinxveen te staan en omgekeerd. Van meet af aan is echter de exploitatiemogelijkheid van dit blad door de beperkte opzet een nijpend vraagstuk geweest. Ten gerieve van onze trouwe lezers hebben wij de uitgave echter volgehouden. De steeds stijgende kosten, aan de groei waarvan in het komende jaar zeker geen einde zal komen, hebben de exploi tatie van „Hollands Hart” nu aan een grens gebracht, waar van het overschrijden niet meer verantwoord zou zijn. Dit spijt ons oprecht. Het is een afscheid, waarbij wij onze abonnees en onze medewerkers slechts kunnen danken voor het vertrouwen en de trouw, die ze ons in de afgelopen jaren hebben ge schonken. WADDINXVEEN Het bestuur van de onlangs opgerichte Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen heeft bij het gemeentebestuur een subsidie van 102.000,per jaar. Alleen met een dergelijke overheids steun, zo meent het bestuur, kan de Muziekschool haar lessen geven te gen een redelijk tarief, waarbij de (uitstekende) docenten ook een re delijke salariëring krijgen. Uit een gesprek met de Rijksinspecteur voor het Muziekonderwijs is gebleken, dat muziekscholen, die aan deze twee voorwaarden willen voldoen volgens de landelijke cijfers werken met een verlies van 70 tot 75%. Uw AOW uitkeringen kunt u uitbetaald krijgen via de Raiffeisenbank. Dit i geldt ook voor andere pensioenen j of inkomsten. I Gemakkelijk! Bespaart u veel tijd en moeite. En u kunt over uw geld beschikken wanneer u dat zelf j het best uitkomt. Wij openen dan een „privé-rekening” op uw naam; een kosteloze bankreke- J ning, die bovendien nog 3'/2% rente geeft. U kunt i dan ook, als u dat wenst, SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Weekblad voor Waddinxveen op aanvraag. DONDERDAG 3 DECEMBER 197# (Advertentie) Advertentie) van ca. 19 jaar. Sollicitaties aan: (Advertentie) dejong's Fluwelensingel 59 a Telefoon 01820 -17122 GOUDA 1 Inzenden van advertentie* en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Zeer belangrijk is de laatste vraag in de De lestarieven voor de Muziekschool Waddinxveen liggen veel te hoog, vaak op het dubbele van dat in andere gemeen ten. Hierdoor ontstaan er sociale verschil len, waardoor kinderen van minder ver mogende ouders zouden worden uitge sloten van het muizekonderwijs, dat vol gens het stichtingsbestuur toch algemeen moet zijn. De middenstanders, die deelnemen aan de St Nicolaasaktie kunnen, nu de Raif feisenbank zaterdag 5 december is ge sloten, op de laatste dag van de aktie nog zegels betrekken bij G. van Ringelenstein, leplaan, C. van Mourik, Kon. Wilhel- minaplein en N. Mulder, Kerkweg (Pas sage). Aan de andere kant verdienen de do centen te weinig, zodat het - met de steeds groeiende belangstelling voor het muziekonderwijs voor ogen - een niet denkbeeldig gevaar is, dat deze leerkrach ten naar andere scholen zullen worden weggezogen. Het bestuur van de Stichting Streek- muziekschool Waddinxveen meent dat het muziekonderwijs in de gemeente op een tweesprong staat en dat men nu moet beslissen, of men dit onderwijs wil veilig stellen of niet. Wil men dat, dan zal al leen subsidiëring een oplossing kunnen bieden. De kinderen, die mee willen dingen naar een van de veertig vliegreizen boven Nederland, moeten de oplossing van hun puzzel uiterlijk zaterdag 5 december in leveren bij de heer C. de Bas, Jan Dorre- kenskade 69 of de heer T. Ververs jr„ Beethovenlaan 11. Voor onze mechanische voorraadadministratie zoeken wij een WADDINXVEEN Voor de laatste trekking in de loterij van de St Nicolaas aktie van de Waddinxveense middenstand dienen de opplakkaarten, die als lot mee dingen, uiterlijk maandagavond 7 de cember om 22 uur te zijn ingeleverd bij de bekende adressen. WADDINXVEEN In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt dinsdag 8 december om 2.30 uur weer een middag voor bejaarden gehou den. De vragen in de enquête zijn van dien aard, dat de ondervraagden volkomen anoniem blijven. Zij hebben o.m. betrek king op samenstelling van het gezin, in deling en ouderdom van de woning, oor deel over de kwaliteit van de woning, verkoopwaarde of huur, tijd van wonen in Waddinxveen, plaats van herkomst. Maar ook wordt een antwoord ver wacht op de vraag: „Vindt u Waddinx veen een aantrekkelijke woongemeente?” en dat antwoord mag dan variëren van „zeer aantrekkelijk via aantrekkelijk, ’t Het zijn overigens lang niet alle Waddinxveners, aan wie om medewerking wordt gevraagd in dit marktonderzoek. Het Bouwcentrum heeft uit de bevolkingsregisters systematisch achthonderd adressen gelicht. De gezinshoofden, die op deze adressen wonen en de inwonenden (naar schatting 200) mogen representatief worden geacht als woordvoerders van de totale Waddinxveense bevolking. De enquête wordt uitgevoerd door inwoners van Waddinxveen, voornamelijk dames, die aan de oproep van het Bouwcentrum om zich voor dit belangrijke werk beschik baar te stellen gehoor hebben gegeven. eerste serie: „Bent u van plan te verhui zen?” Als daar „ja” op wordt geantwoord wordt er overgeschakeld naar een tweede lijst en de antwoorden, die volgen op de hierop voorkomende vragen geven een direct beeld van de eigenlijke wensen, die de ondervraagde aan zijn (toekomstige) woning stelt. Ook inwonenden, die eerst de basis vragen hebben beantwoord, kunnen als zij verhuisplannen hebben hier him wen sen uiten. Waarom wilt u verhuizen: wo ning te klein? te groot? te slecht? te duur? of heeft u trouwplannen? of zoekt u een eengezinshuis. Blijft u in Waddinxveen of wilt u naar elders? Wil u een huurwoning? een koopwo ning? een bejaardenwoning? En wat mag dat kosten? En wat voor woning had u gedacht: eengezinshuis? portiekflat? galerijflat? drive-in-woning? bungalow? boerderij of nog iets anders? En wat voor woonkamer: doorzon? L-vorm? Z-vorm? Dergelijke en verder gedetaileerde vra gen moeten tenslotte een totaalbeeld kun nen vormen van de behoeften en de wen sen, die onder de bevolking leeft. Het be hoeft amper betoog, dat met deze weten schap in de hand de doorstroming einde lijk kans krijgt op gang te komen. Men weet dan tenminste wat de eventuele doorstromers zoeken en wat zij te bieden hebben. De gemeenteraad heeft vorige maand een bedrag van 13.500,beschikbaar gesteld om dit marktonderzoek naar de woningbehoefte mogelijk te maken. gaat wel en niet aantrekkelijk tot ver schrikkelijk om te wonen”. En ook wordt gevraagd wat u nog in Waddinxveen mist. Daar kan men alle kanten mee uit. Scholen, winkels, sport- accomodaties, recreatiemogelijkheden, hotel, cafe, winkels, vervoer, noem maar op. En de zeer tevredenen kunnen ook antwoorden „niets”. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.em. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 5,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. AOW betalingen Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Groensvoorde 14, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. 26e JAARGANG - Nr. 2212 te L te-; '"■"'te

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1