omzien naam naar AUTOSCH E? Roerend afscheid van J. Leeuwering Lezers Schrijven Geslaagd jeugdweekend Hervormde Gemeente Duizend nieuwe telefoonnummers Collectes Pakistan brachten veel op „Verlanglijstje” Vierde lagere school moet andere ■■1 F lil. 'I F' V t M GLASBEEK kenmerk voor vakwerk Kies een FOCWA-bedrijf Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf Is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparau» (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. rf» 0 ||i' tiilii 1 iw -Mg t”"'7 rwi i F 3 Pagina 3 Waddinxveen i V Zevenhuizen Adventsavond EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK!! EK an DOKTERSDIENSTEN WADDINXVEEN In de aula van de Professor Kohnstammschool voor openbaar mavo werd vorige week afscheid genomen van de le raar J. Th. Leeuwering, in verband met zijn benoeming bij de scholen gemeenschap te Borne met ingang van 1 december. Namens de leerlingen van de St. Paulusschool: Christi F. Moerkapelle Rectificatie Pruikenshow Klaverjassen Burgemeester bij AR Chr. Nat. Onderwijs WADDINXVEEN Zaterdag 28 en zondag 29 november heeft de Herv. Gemeente te Waddinxveen een jeugdweekend georganiseerd. Dit gold de jeugd uit de gemeenten, waarvan de predikant meegewerkt hebben aan de totstandkoming van de L.P. „Bethelklanken”, waarvan de opbrengst bestemd was voor de onlangs geopende Bethelkerk. echt stout Ze gaan als beste vrindjes met elkaar om, leren vast hoe het later zal zijn op de kleu terschool. Steeds zijn er een of twee moeders bij om het grut in het oog te houden. Er wordt kleu- tergymnastiek gegeven door een gediplomeerd kleuterleidster. Tl/Iet de contributie van de ouders is van alles bijelkaar gebracht: een zandtafel, vinger- verf, klei, blokken, boekjes, papier, kwasten. En ook groter speelgoed: wagentjes, auto’s en wat je al meer kunt gebruiken als het weer mooi genoeg is om buiten te spelen. „Het is een noodzakelijk heid gebleken,” zeggen de moeders van het eerste uur na een jaar, „het voorziet in een behoefte.” Dat blijkt alleen al uit de grote belangstelling op de ouderavonden. En wie het dan nog niet wil geloven vraagt het maar aan de peuters zelf: „Kom niet aan m’n schilderij, m’n verf, m’n boekje of m’n handdoek. Dit is mijn peuterklas!” (foto’s Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De vierde openbare school in Groens waard II zal niet de naam dragen van „Kees Boeke”. Dit deelde de voorzitter van de oudercommissie mee in zijn openingswoord aan het begin van de verleden week gehouden ouderavond. Het was de tweede maal, dat de ouders van de leerlingen van deze in augustus gestarte school in een vergadering bijeen waren en ook nu mocht van een verheugende belangstelling worden gespro ken. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Kimmel, heette ver schillende genodigden welkom, onder wie de heren H. J. Egbers en de heer P. C. C. van Vloten, vertegenwoordigers van de ouderraad en de heer A. A. de Bruin, voorzitter van de afdeling Waddinxveen van de vereniging voor Openbaar Onderwijs. liet begon in oktober, een jaar geleden, toen 11 een van de moeders in een flat aan he Me vrouw Kuipers Rietbergplantsoen op een briefje in de lift het idee opperde voor een peuterclub. Al gauw waren er acht van die woelwaters bij elkaar. En het werd al even gauw zo’n drukte in die flat, waar de peuters beurtelings te gast wa ren, dat het haast niet meer te houden was. En toen kwam de oplossing: een lokaal van de kleu terschool aan de overkant, ja, „Woelwater”. Dat was in december. Vorige week hebben de kleintjes dat één-jarig bestaan gevierd. Dat clubje van acht is uit gegroeid tot een totaal van bijna zestig: 22 tussen drie en vier jaar, die dinsdag-, woensdag- en vrij dagmorgen komen, 20 tussen 2 en drie jaar, voor wie de maandag- en donderdagmorgen open staan en dan nog 17 „van alles wat”, die vier middagen te gast zijn. T? n dan knoeien ze en knieteren en spetteren en l-J spatteren. Alles mag zo’n beetje, niemand is 7 I 'L" xs M iihfc J i «dh X F - v .L I if M A X’ w r tVEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 3 dec. 1970 (Advertentie) Noordkade 24 - Tel. 01828-2588 WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Ver. Vrijz. Herv.: geen dienst. kJ -I BESTE MENSEN VAN DE OMGEVING ROND DE SINT PAULUSSCHOOL. WADDINXVEEN In de automati sche telefooncentrale Waddinxveen zijn 1000 nieuwe nummers geïnstalleerd in de nummerreeks 5000 - 5999, die op maan dag 14 december 1970 in gebruik worden genomen, waardoor de nummercapaciteit gestegen zal zijn tot 4000 telefoonaan sluitingen. De 286 wachtenden op telefoon zullen, voor zover er zich geen kabeltechnische moeilijkheden voordoen, enige tijd na de uitbreiding aangesloten worden aan het telefoonnet. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds D. N. Verschoor van Moordrecht. Ned. Herv. kerk: 10 uur: ds A. Gooyer, Delft; 18.30 uur: ds J. H. Cirkel, Bode graven. Geref. Gemeente: geen opgaaf ontvangen Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds A. P. Verloop. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink, 19 uur: ds D. Tersteege. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. J. Mod deraar; 17 uur: ds B. Koekkoek. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds D. v. Vliet; 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds J. van den Heuvel; 18.30 uur: ds T. van 't Veld. Bethelkerk: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds D. van Vliet. Zat. 5 dec.: dr C. A. de Geus, Pr. Beatrix- laan 6, tel. 2676. Apotheek Van Doom, Pr. Bernhardlaan 3, telef. 4162, geopend. Zon. 6 dec.: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Apotheek gesloten. Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Garros 5 eriebedrijvea. WADDINXVEEN In ons bericht over Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst N.V. meldden wij verleden week, dat dit Waddinxveense bedrijf in Hellevoetsluis in de woningbouw voor twee miljoen gulden onder handen heeft. Dit moet zijn „voor twintig miljoen gul den.” WADDINXVEEN De akties, die in Waddinxveen zijn gevoerd voor de hulp verlening aan de watersnoodslachtoffers in Oost-Pakistan hebben mooie resulta ten opgeleverd. De grote landelijke aktie bracht hier 2.400,80 op. In de kerken werd 1.927,53 bij elkaar gecollecteerd. De leerlingen van de Christelijke MAVO brachten 646,23 bijelkaar, die van de Groen van Prinstererschool 113,75. Op de Jan Ligthartschool kwam 155,en op de Theo Thijssenschool 85,80 in de bus. Van een aantal scholen is de op brengst der aktie nog niet bekend. Zoals bekend bracht een collecte, ge organiseerd door de leerlingen van de openbare MAVO al eerder 4.555,op. WADDINXVEEN Woensdagavond 9 december om 19.45 uur houdt de N.C. V.B. afd. Waddinxveen in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoomlaan een ad- ventsbijeenkomst met samenzang en de clamatie. Het programma wordt verzorgd door mevrouw J. Wesselink-Hengkeek. Ned. Herv. kerk: 10 uur: ds J. G. van der Vlist; 19 uur: ds W. Chr. Klumper van Berkel en Rodenrijs. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds H. Huting van Rotterdam. hierna het klankbeeld: „Holland mijn Holland”. Jeugdouderling drs. Van der Pot sloot de avond. Onder het thema: „Jong zijn en toch geloven” werd er de volgende dag om 17 uur in de nieuwe Bethelkerk een dienst gehouden die geleid werd door ds. T. van ’t Veld. De dienst was afgestemd op het jeugdweekend, ’s Avonds werd er een bespreking gehouden over de gehouden preek. Zijn hartejijke dank uitsprekend aan de initiatiefnemers en concluderend dat het jeugdweekend als geheel geslaagd was, sloot ds Van ’t Veld de avond. WADDINXVEEN Vorige week be legde de afdeling Waddinxveen van het N.K.V. een avond, waarop de heer Heemskerk een pruikenshow gaf. Twee mannequins showden de grote collectie pruiken, vervaardigd van echt haar. De dames, die in grote getale waren opgeko men, hebben een interessante avond ge had. Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892 - 2500. Spreekuren Maatschappelijk Werkster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is voor dit spreekuur niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. Vol). Evang. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat: 9.30 uur: samenkomst; idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Wij, leerlingen van de St. Paulusschool, vinden elke morgen als we naar school gaan „hondenhoopjes”. U en andere men sen laten de honden ’s morgens altijd los lopen. Sommige kinderen zijn zelfs bang. Die „hondenhoopjes” zijn niet zo erg fris. Wij vegen onze voeten wel (soms ook niet), maar er blijft toch altijd wel iets onder onze schoenen zitten. Dan komt het in onze gang en klassen. De meisjes of jongens van de 6e klas kunnen het dan weer opruimen. Wilt u alstublieft uw honden niet meer op onze speelplaats en op die van de kleuterschool los laten lo pen. Wij beschouwen het dan als een aar dig St. Nicolaas-cadeautje van u. Onze hartelijke dank. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. Uw bedrijf voor betere en snelle service! WADDINXVEEN In de kantine van voetbalvereniging Waddinxveen wordt vrijdagavond 4 december om 8 uur een wedstrijd prijsklaverjassen gehouden. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft zal dinsdagavond 8 december op de ledenvergadering van de Anti-Revolutionaire Kiesvereniging spre ken over „Waddinxveen en zijn toe komst”. De bijeenkomst, die wordt ge houden in het Gereformeerd Verenigings gebouw, begint om 8 uur met een huis houdelijke agenda. In de gemeenschapsruimte hadden zich verzameld de leerlingen van de school, het personeel, de heer A. Both, chef van de afdeling onderwijs en personeelszaken namens het gemeentebestuur en enkele leden van de oudercommissie. De heer Leeuwerink is verschillende jaren leraar aan deze school geweest. In de eerste plaats werd de heer Leeu werink toegesproken door de leerlinge Adrie Roos. Zij bedankte de heer Leeu werink voor de leuke en vlotte manier van les geven, maar ook voor het feit dat hij een vriend was van de leerlingen. Daar het bekend is dat de heer Leeuwerink een verzamelaar is van antiek bood zij, na mens alle leerlingen, een enveloppe met inhoud aan, zodat hij zelf zijn keus kan bepalen. Namens het gemeentebestuur bedankte de heer Both de heer Leeuwerink voor de manier waarop hij het voortgezet onder wijs in Waddinxveen had gediend. Hij wenste hem alle goeds toe in zijn nieuwe woonplaats en bood een enveloppe met inhoud aan. Van de oudercommissie ontving de heer Leeuwerink twee fraaie antieke schilderijtjes en voor zijn vrouw, die niet aanwezig kon zijn, een fraaie bloemstuk. De heer Egbers schetste de verhouding tussen hem als directeur en de collegae. ,Wij vinden het jammer dat u gaat,” al dus de heer Egbers, „maar in Nederland mag men gelukkig vrij gaan waar men wil.” Namens het personeel werd een en veloppe met inhoud aangeboden. Dat het de leerlingen niet gemakkelijk viel afscheid te nemen bleek wel uit het feit dat verschillende kinderen de water landers de vrije loop lieten. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 19 uur: ds R. Bo gaard, Leiden. Remonstr. gem.: 10 uur: ds G. A. Hooij- kaas. WADDINXVEEN De Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs houdt donderdagavond 10 december een belangrijke algemene ledenvergadering in de gemeenschapsruimte van de Koningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan. Op deze vergadering zal het voorstel aan de orde komen tot ontbinding van de vereni ging en aansluiting bij de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs ’’Groen van Prinsterer”. Verder ging men in op de in dit leer plan genoemde individualisatiemogelijk heden en de toepassingen daarvan door middel van blokkenstelsel en stam- en niveaugroepen. Ook besteedde men aandacht aan het projectonderwijs en de verhouding van deze onderwijsvorm tot de overige leer stof. De aanwezigen bleken zich vrijwel unaniem te kunnen verenigen met de door het onderwijzend personeel voorge stelde vorm van rapportering, waarin geen cijfers meer worden gegeven. Zaterdagmiddag waren de dertig jon geren gearriveerd waarna ds. van den Heuvel het jeugdweekend opende en in zijn openingswoord de plaats van de jeugd in de christelijke gemeente bena drukte. Er stond daarna een bus klaar voor een rondrit door Waddinxveen met als eindpunt het raadhuis. Burgemeester C. A. van der Hooft zorg de hier voor een hartelijke ontvangst en vertelde iets over de burgerlijke gemeen te. In de Brugkerk gaf Ds. Van Vliet enig licht in de historie van kerkelijk Wad dinxveen. ’s Avonds werd er begonnen met een quiz. Het bekende duo „RiKo” vertoonde In de pauze bestond gelegenheid tot bezichtiging van diverse dqor het onder wijzend personeel samengestelde leermid delen en projecten. In december a.s. zal weer een werkbespreking worden gehou den. De heer Kimmel kwam vervolgens te recht bij de naamgeving van de school. Gebleken is, dat de familie Boeke be zwaren had de naam van Kees Boeke aan een school te verbinden, zodat op korte termijn gezocht moet worden een andere passende naam voor deze school te vin den. Vervolgens werkten de aanwezigen in hoog tempo een aantal huishoudelijke za ken af, waaronder de vaststelling van een huishoudelijk reglement. Belangrijkste agendapunt was echter de bespreking van en de discussie over het concept-leerplan voor de vierde openbare basisschool. Aan alle ouders was de inleiding tot dit leer plan, waarin opgenomen de motivatie van de werkwijze, toegezonden, zodat het hoofd van de school de heer H. Male- stein, meende dat hij de inleiding zo kort mogelijk moest houden, om de ouders de gelegenheid te geven over de in dit leer plan genoemde punten te discussiëren. Tijdens deze discussie kwamen diverse vragen los, onder meer over de aanslui ting van het kleuter- en het basisonder wijs. De heer Malestein antwoordde hier op o.m. dat er door het personeel van de vierde openbare basis- en kleuterschool gewerkt wordt aan een programma dat deze aansluiting moet vergemakkelijken. Bovendien merkte hij op dat het spel- en leermateriaal van beide scholen zo vol ledig mogelijk op elkaar zal worden aan gepast. 'K S 1 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5