WSE voor Waddinxveen-zat. Be Fair volleybal na start een punt liggen Meer dan helft van auto's vervuilt lucht te veel Ongelukkige nederlaag benard Groeneweg „Be Fair” laat Waddinxveen ontgaat zege op Alphia door arbiter r< merk. dfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde in ■L' 1 Pagina 4 Schaaknieuws Damnieuws Gouwe-nieuws Voor 'n gouden idee naar: F. Spruytenburg Met invallers voor Toor, Theo Geers en Kameraad trad WSE thuis aan tegen Oudewater. Hoewel WSE in het veld niet de mindere was moest het aanzien, dat de gasten een 13 zege mee naar huis namen. Het ont brak bij de Waddinxveners aan een doorzetter. Oudewater had die wel in Heemskerk, Prins en Stalvoord. - WADDINXVEEN Het tweede herenteam van Be Fair volleybal heeft zaterdag zijn tweede verlies- punt moeten incasseren. In een wed strijd waarin volleybal werd gespeeld van een goed gehalte, deelde het de punten met V.C.H. uit Haastrecht. spreekt de taal van uw hart De door Be Fair met enige zorg tegemoet geziene wedstrijd tegen Teylingen is nogal meegevallen. Het eerste damesteam van Be Fair, dat zaterdag een nogal vermoeide indruk maakte, bleek weer geheel hersteld. Geef 'n warm en waardevol ge schenk. Geef goud. ’n Ring van massief goud...’n Ring met flonke rende steen... een fraai bewerkte broche...eenprachtige armband... een sieraad van een halsketting Wij tonen u graag onze complete collectie sieraden. Komt u eens (vrijblijvend) langs? In een vrij harde wedstrijd heeft Groeneweg ietwat ongelukkig, maar zeker niet onverdiend met 20 ver loren van een technisch beter RA VA. Deze nederlaag kwam pas vijf minuten voor het einde tot stand. Voordien had Groeneweg in de ver dediging goed stand gehouden en was het met snelle tegenaanvallen dicht bij een doelpunt geweest. Paal en lat stonden echter succes in de weg. Hengelnieuws DEN HAAG Meer dan de helft van de door de ANWB gekeurde auto’s verontreinigt de lucht onno dig door een te hoog percentage koolmonoxyde (Co) in de uitlaat gassen. Dit is het resultaat van me tingen die de bond heeft verricht in de week van 2 tot 7 november in zijn technostations te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Ook de twaalfde competitiewed strijd was voor Waddinxveen-zater- dag geen onoverkomelijke hindernis. Ook nu was het echter weer geen gemakkelijke opgaaf. De Jodan Boys bezig aan een opmars, speelden stuk ken beter dan tijdens de vorige ont moeting. Vooral het middenveld was goed bezet, met enige geroutineerde spelers. De voorhoede beschikte echter over te weinig klasse om het aanvoerder Westdijk c.s. moeilijk te kunnen maken. Waddinxveen heeft in de uitwed strijd tegen koploper Alphia ver diend een punt weggehaald. Had scheidsrechter Bouman niet aan de thuisclub enkele vroege Sinterklaas- suprises gegeven, dan hadden de Waddinxveners zeker met de volle winst naar huis gekeerd. iLivizor eerlijk c Innen 1 oede n0- ektor. Pi jmera. I alogeenl 1 •jij JUWELIER V' SPECIAL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 3 dec. 1970 Promotie-klasse dames: Be Fair 1-Be Fair 2 3—2. Uitslag promotie-klasse heren: Jupiter 1-Be Fair 1 03. Be Fair begon de vierde set beter, maar misschien zat de inspanning van de derde set nog in de benen want de harde klap pen waren er niet meer. Het gevolg was dat V.C.H. de aanval weer op kon ne men. Het blok bij Be Fair vertoonde nu ook slijtagegaten. In deze spannende set won V.C.H. uiteindelijk met 13-15 en be haalde daardoor een verdienstelijk gelijk spel. Uitslagen overige teams: Dames - Be Fair 3-Zevenklappers 1 13 Dames - Be Fair 4-Rad./M VC 5 0—3 Meisjes - Be Fair B-Rad./BVC A 0—3 Heren - Dosko 1-Be Fair 3 30 Heren - Be Fair 4-Jod. Boys 2 31 Jongens - Be Fair-Zevenklappers 13 De meisjes aspiranten speelden hun eerste competitiewedstrijd tegen VSTS uit Bodegraven. Zij verloren met 30 maar het mocht de stemming niet drukken. Programma: 3 dec. dames Vires 1-Be Fair 3,20 uur 4 dec. heren Be Fair 4-Jupiter 4, 21 uur. Spelmoment uit Alphia-Waddinx- veen: doelman De Joode van Wad dinxveen smoort een aanval. De doelman van RCV is hier de WDS-midvoor net te vlug af. Een dreigend moment. Maar het had niet veel om het lijf. De Waddinx veners wonnen tenslotte met 51. Uitslagen: Donk 2-Gouwe 4 (heren) 32 Gouwe 3-G.Z.C. 3 (heren) 14 Gouwe 5-Barracuda 1 (heren) 72 de Zijl-Gouwe 2 (heren) 42 Programma: 8 dec. te Gouda: Gouwe 1-Vivax (dames) Gouwe 2-B.Z.C. 1 (dames). Zwemmen te Gouda. In verband met Sint Nicolaas is er a.s. zaterdag in gouda geen zwemmen. Op 12 december is er weer normaal zwemmen. De bus vertrekt echter 10 minuten vroe ger. ber een St. Nicolaaswedstrijd. De wedstrijd wordt gevist in de Am stel. Aanvang 8.30 uur. Vertrek station 7.30 uur. Inschrijfgeld 2,-. Inschrijven bij J. Hoogendoorn, hen gelsport, vóór vrijdag 4 december a.s. 19 uur. Kon. Wilhelminasingel 55 Waddinxveen Tel. 01828-2077 Advertentie) 'k'k'k'kir'k'k'k'kir'k'k-k'k Is „zij” jarig? WADDINXVEEN Uitslagen win tercompetitie schaken ’70/’71 (Ronde B): L. Wolfs-Drs. W. H. Wientjens J. H. Smit-J. van Oort 0-1; P. Broer-P. Perdijk afgebr.; G. de Willigen-W. van Oort 1-0; W. van Vuren-H. Schoenmaker 1-0; A. v.d. Starre-A. v.d. Ende 1-0; A. Oomkens-A. A. van Oort 1-0; W. Ver stoep-A. Versluis 0-1. Op 8 december zal W.S.V. 1 een uit wedstrijd spelen tegen Spangen III. Uitslagen 13e ronde van de jeugdcom- petitie: N. Littooy-F. van Dijien 1-0; H. Kooyman-G.v.d.Born 0-1; H. v. Offeren- K. Zuidam 0-1; P. v.d. Berg-O. Glasbeek 1-0; W. de Waardt-G. Burger 0-1; E. van Beest-L. de Kooter 0-1; J. Voskuilen-P. Overdijk 0-1; C. v.d. Berg-A. Schrooder 0-1; H. van Koten-J. van Weele 1-0; R. Koenen-C. Hofman 0-1; F. J. Dullemond- W. v.d. Eyk0-l. Opperwachtmeester C. van Heeren, postcommandant van de Rijks politie in Moerkapelle, nam vorige week na zes jaar afscheid van deze gemeente. Hij is overgeplaatst naar ’s-Gravenzande, waar hij plaatsvervangend groepscomman dant wordt. Op het raadhuis was onder het toeziend oog van burge meester Keijzer onder meer de groepscommandant van Waddinx veen, adjudant J. Koelma, aanwe zig om de scheidende opper te danken voor de samenwerking. Teylingen dat inmiddels zijn eerste nederlaag te pakken had - het verloor van Olympia - was niet de tegenstander die Be Fair in moeilijkheden kon brengen. Met driemaal 7-15 werd Teylingen ver slagen. Taktisch speelde Be Fair als team een sterke wedstrijd, alleen in de derde set met een voorsprong van 1-11 liet het Teylingen nog wat terug komen. Verder dan 7-11 liet Be Fair het niet komen. Re soluut greep het ook deze set, daarmee de einduitslag Teylingen-Be Fair 1 op 03 bepalend. Invaller bij Be Fair - Jacq Koren - ver vulde zijn taak als spelverdeler voortref felijk. Zijn set-up’s lagen uitstekend en een aanvallend Be Fair zette ook deze set in ruime winst om (15-3). Ondanks de waarschuwende woorden van coach Lupo Westerhuis werd de 3de set wat nonchalant begonnen. Vijfmaal werd de opslag gemist. V.C.H. had dit net nodig om het gedeukte prestige wat op te vijzelen. Bij de stand 1-7 volgde een time out. Be Fair kwam nog wel terug maar V.C.H. wist voor te blijven. Met 14-16 moest Be Fair afhaken. Direct na het begin zette RAVA een fel offensief in. Groeneweg, dat door een omzetting in de ploeg wat onzeker be gon, werd in de verdediging gedrongen. Zo moest de prima spelende Sleeuwen- hoek na 7 minuten op het nippertje red den, toen de deze middag wat onzekere keeper Van der Weijden de bal los liet. Hij deed dit even later weer, toen de Groenewegdefensie bleef staan voor ver meend buitenspel. Hierna kwam Groeneweg los en met goede tegenaanvallen probeerde het tot succes te komen. Harde schoten van A. en G. van Vliet, die beiden op een goede partij kunnen terugzien, gingen net over. Door beter teamverband bleef RAVA echter de toon aangeven. De Groeneweg- verdediging kon echter steeds in het te korte breiwerk ingrijpen, al moest in de veertigste minuut de paal redding bren gen. Aan de andere kant gaf een hard schot van Heijkoop doelman Putters handen vol werk. Na rust weer RAVA in het offensief. Door slecht schieten en door goed in grijpen van de Zevenhuizense verdedi ging bleef de score nog gesloten. Groene weg ging zich weer meer roeren en zeker niet zonder gevaar. G. van Vliet zag een gevaarlijke boog- bal via de lat corner tikken en had pech toen in de 20-ste minuut een hard schot via de binnenkant van de paal werd ge keerd. Een van de RAVA-backs moest daarna op de doellijn een fraaie kopbal van Sleeuwenhoek uit een corner van G. van Vliet wegwerken. Iedereen hal zich al verzoend met een blanke score. Toen sloeg RAVA toe. Van der Weijden liet zich verrassen door een afstandschot van invaller Rosse (10). Het werd zelfs nog 20 uit een straf schop van Schnoek, die de zwak leidende scheidsrechter Kool erg gemakkelijk weg gaf toen een RAVA-speler over een been van Heijkoop struikelde. Door deze ne derlaag is de positie van Groeneweg in de onderste regionen er niet benijdens- waardiger onder geworden. WADDINXVEEN Excelsior II wist de laatste wedstrijd tegen Damlust III met een overwinning af te sluiten. Met een 8-2 nederlaag moest Damlust III naar Gouda terug keren. Jammer was het dat Damlust III met vier spelers op kwam en zodoende met een 20 achterstand moest beginnen. Voor het clubkampioenschap werd de 12e ronde gespeeld. De uitslagen waren: T. Driesse-C. H. Kramp 2-0; P. Swart-J. de Heer 2-0; R. van Dijk-B. van Eijk 0-2; C. Blonk-A. A. Rietveld 11; A. Blom- T. Twigt sr 2-0; J. de Wit-L. Heeren 0-2; W. v.d. Heijden-A. Zwanenburg 0-2; H. Boele-D. Twigt 2-0; C. Stolker-Th. Lefe- rink 0-2; J. Vermeulen-R. van Dijk 0-2. Tevergeefs protesteerde de Jodan Boys ploeg voor buitenspel. Arbiter Schone- wille bleef terrecht bij zijn beslissing en Jodan Boys mocht aftrappen. Na de thee ontpopte zich een felle strijd. Jodan Boys, dat ’n gelijk spel rook, trok gretig ten aanval. De aanvallen lie pen echter over te veel schijven zodat er van enige verrassing geen sprake kon zijn. Gevaarlijk werd het aan de andere kant toen Hans de Bruyn doorbrak. Op onge oorloofde wijze werd hij binnen de lijnen onderuit gehaald. Specialist Vink benutte de toegekende penalty. De niet zuiver in geschoten bal was te hard om door de Goudse goalie te worden gestopt. Het laatste woord was wederom aan de thuisclub. Een voorzet van Van Pruissen werd door De Bruyn ingekopt (30). Koetsier had pech toen een van zijn vrije trappen, waar hij specialist in is, fraai door Achterberg uit de bovenhoek werd geslagen. Een kwartier voor rust bracht Heemskerk de stand op 01 door een voorzet van Prins te benutten. En dezelfde speler gaf nog voor de thee doel man Jansen voor een tweede maal geen kans (02). In de tweede helft verving Van der Lans de geblesseerde Koetsier. Na een kleine tien minuten wist Compeer vallen de de bal nog net langs doelman Achter berg te schuiven, wat weer hoop in de WSE-gelederen bracht (12). Ton Geers kwam dichtbij de gelijkma ker, maar de Oudewaterdoelman was snel in de goede hoek. Even voor tijd maakte Stalvoord in vrijstaande positie beheerst een einde aan alle Waddinxveense illusies (13). WADDINXVEEN De H.S.V. Wad dinxveen organiseert zaterdag 5 decem- In deze stations werden in het totaal 414 auto’s gecontroleerd. De ANWB stel de zich bij de controle op het standpunt dat 4,5% CO in de uitlaatgassen van een stationair draaiende motor toelaatbaar is. Bij 199 (48%) auto’s kwam minder dan 4,5% CO in de uitlaatgassen voor en bij 215 (52%) was het gehalte meer dan 4,5%. Het hoogste percentage dat werd ge vonden was 12%. Bij ruim 10% van het totaal aantal gecontroleerde wagens werd 9% of meer CO aangetroffen, terwijl bij 26% meer dan 7% CO werd geconsta teerd. 24 auto’s waarbij meer dan 4,5% CO vrij kwam konden in het geheel niet worden afgesteld, omdat ingrijpende re paraties of wijziging van sproeiers nood zakelijk waren. In principe wordt het CO gehalte tot een zo laag mogelijk percentage terug ge bracht, ook al is dit reeds minder dan 4,5%. Bij 138 auto’s die aan de gestelde eisen voldeden was dit echter niet moge lijk, omdat de motor dan slechter statio nair ging lopen. De Waddinxveen-voorhoede kon even eens weinig gevaar stichten, meestal kon de stug verdedigende Jodan Boys-ploeg wel voor opluchting zorgen. Alleen als goalgetter de Bruyn aan de bal was moest de stormbal worden gehesen en verschil lende keren moest van de noodrem ge bruik worden gemaakt om hem af te stop pen. Nog voor de rust zou Waddinxveen af stand gaan nemen. Een hard ingeschoten bal kon de Goudse doelman niet klem- vast krijgen, de van zijn borst terugsprin gende bal werd beheerst door De Bruyn in het net getikt (10). In de eerste helft had Waddinxveen de wind in de rug en was minstens de gelijke van de gastheren. Het speelde in het begin goed en scoorde in de 20ste minuut dan ook verdiend. Na een goede combinatie tussen Van der Sluis en Twigt gaf de eer ste door naar Hofstede die alleen voor de Alphia-doelman geen fout maakte (01). Even later was het bijna 02 toen Hof stede alleen doorbrak. Door twee verdedi gers werd hij in het strafschopgebied op ongeoorloofde manier van de bal afgezet, terwijl de arbiter rustig liet door voet ballen. Waddinxveen trok zich terug in de ver dediging en hierdoor kon Alphia lustig aanvallen. Maar het had de hulp van de scheidsrechter nodig om gelijk te komen. In de 30ste minuut werd de bal hoog voor het doel gezet. Stopper Van der Horst kopte de bal weg, waarna de koppen van hem en de Alphia-middenvoor tegen el kaar kwamen. Ze rolde allebei op de grond waarbij de Alphiaan een kreet slaakte. Strafschop besliste de zwak lei dende arbiter en na veel geharrewar vol trok Verwieren het vonnis 11. De wedstrijd werd hierna ruwer, mede omdat de scheidsrechter er niet tegen op trad. Alphia startte in de tweede helft met een sterk offensief, dat echter geen succes had bij de sterke verdediging van Wad dinxveen, dat zelf met gevaarlijke uitval len ook geen succes kon boeken. Het spel werd nog een vijftal minuten onderbro ken omdat een hond onder grote hilari teit van de toeschouwers bezit nam van het veld en dit niet wilde verlaten. De Alphia voorwaartsen geloofden er zelf niet meer in een overwinning, want de Waddinxveense veste, met doelman De Joode aan het hoofd, maakte geen fout. Zelfs had Waddinxveen kort voor het eind een schitterende kans op de over winning, toen Hofstede bij een lange pass vanuit de defensie zich door de verdedi ging van Alphia rommelde, de doelman incluis en scoorde. De scheidsrechter keurde het doelpunt echter af, omdat een van de Alphia-verdedigers aan zijn shirt had getrokken. De vrije schop, die Wad dinxveen als troostftrijs toegewezen kreeg leverde niets op, zodat het 11 bleef. Be Fair startte overigens overweldi gend. Met de regelmaat van de klok sloe gen Frans Rahms en de zijnen V.C.H. in de eerste set naar een 15—4 nederlaag. De tweede set gaf het zelfde beeld te zien. V.C.H., dat beslist niet slecht speel de, zag geen kans het blok van Be Fair te misleiden. HALF ZWARE SHAG N.V. J. GR UNO-. PM

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 6