voor Berghuis r I DE AS GELEGD wonnen een Modelflat Verdubbeling van kantoren Van Schaik Waddinxveen kan op de valreep 4 miljoen lenen Zevenhuizen moet gebied tuinbouw beperken Deze veertig gratis vliegreis „VERHEUL” IN E M 1 Pagina 5 Waddinxveen few Zevenhuizen GOUDSE BIOSCOPEN Catastrofe Autobussen AG E N A k DOKTERSDIENSTEN ZEVENHUIZEN Naar aanleiding van het door de gemeente ingestelde beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 2 augustus 1967 waarbij gedeeltelijke goedkeuring is onthouden en gedeel telijk goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan „landelijk gebied”, dezer gemeente, is bij brief van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening de gemeente het Koninklijk Besluit van 17-10-’70 toege zonden. Burgemeester A. van ’t Verlaat zei in de zitting van de gemeente raad, dat de gemeente zich hiermede moet verzoenen, met het toegewezen tuinbouwgebied, alhoewel de gemeente wel meer grond beschikbaar zou willen hebben. WADDINXVEEN Het kantoorcomplex van Van Schaik en Berghuis Interieurbouw N.V. aan de Zuidkade te Waddinxveen zal door een belang rijke nieuwbouw aan de noordzijde van het bestaande gebouw ruim worden verdubbeld. Vorige week is in besloten kring de eerste paal voor deze uit breiding geslagen door drie jubilarissen in het bedrijf, nl. de heren C. Sol, P. Bakker en M. Stoetman, die dezer dagen samen meer dan een eeuw in dienst zijn van het bedrijf. Moerkapelle E te u R v< ei gi ze Vf G di ee z’; oc ui Het 450 man tellende personeel van Leyland zal in de eerste plaats wor den ingezet om de ravage op te rui men om dan te zien wat er van een nieuwe opbouw van het bedrijf is te voor aflevering, in de vlammen op. Dat maken. WADDINXVEEN/GOUDA De enorme montagehal van British Ley- land Nederland N.V. op de grens van Gouda en Waddinxveen is gisteravond door een onstuitbare brand weggevaagd. Het niets ontziende vuur heeft het bedrijf volkomen vernietigd. „Verheul” - (zoals iedere Waddinxvener het complex nog noemde) - is niet meer. De schade is nog onschatbaar, zal zeker enige tientallen miljoenen belopen. Zes brandweerlieden zijn met ver wondingen of ademhalingsmoeilijheden in ziekenhuizen opgenomen. De brand is door de Goudse brandweer met hulp van veertien korpsen uit de omliggende gemeenten bestreden. De eerste assistentie kwam van de Vrijwil lige Brandweer uit Waddinxveen, die de gecombineerde hoge en lage druk- spuit en het voltallige personeel inzette. Alleen deze eenheid wierp al onge veer vijftig slangen in de strijd. WADDINXVEEN Notaris In ’t Hol heeft dinsdag uit de vele hon derden inzendingen voor de prijs vraag. die de Waddinxveense mid denstand speciaal voor de jeugd had uitgeschreven veertig winnaars en winnaressen getrokken. Deze geluk kigen gaan woensdagmiddag 16 de cember van luchthaven Rotterdam af een vliegtocht boven Nederland maken in een Fokker Friendship. De gevraagde slagzin luidde: „Vlie gen boven Nederland, dankzij onze middenstand.” Parkeerverbod WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen kan twee burgerzins- leningen sluiten voor een totaal van vier miljoen gulden. De ene van twee-en-half miljoen is aangeboden door de Nederlandsche Midden- standsbank, de andere van anderhalf miljoen door de Amro-Bank. Gister avond heeft de burgemeester de ge meenteraad hiervan op de hoogte ge steld. Dinsdag 22 december is er een raadsvergadering, waarin hierover beslist moet worden. Bermbeveiliging Gezinsverzorging - ,-^fl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 10 dec. 1970 (foto Sjaak Noteboom) In de montagehal ging een vijftiental autobussen, waarvan er zes gereed waren alleen al betekent een schade van ruim een miljoen gulden. Het uiterst brandbare materiaal als gasflessen, autobanden en chemische pre paraten boden het vuur een even gewild als gevaarlijk voedsel. De vlammen sloe gen tientallen meters hoog uit. Verder gingen het magazijn en een aan tal personenauto’s en tenslotte de gigan tische hal verloren. Smit, Nic. Beetslaan 38; Ronald Vlasveld, Brugweg 70; Peter Versluis, Heggewinde 51; Peter v.d. Heuvel, K.W.singel 21; Okke Spruyt, Noordeinde 2. Deze jongens en meisjes krijgen thuis nader bericht. Ned. Herv. Kerk: 10 uur en 18.30 uur: ds W. G. J. van der Sluys. Geref. Gemeente: geen opgaaf ontvangen Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds J. van den Heuvel; 18.30 uur: ds E. M. Bakker, Rijs sen. Bethclkcrk: 9.30 uur: ds R. J. v.d. Hoef. Papendrecht; 17 uur: ds T. van ’t Veld. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink 19 uur: ds W. R. v.d. Zee, jeugddienst. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds W. J. Smidt, Voorschoten; 17 uur: ds B. Koekkoek; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds W. J. Smidt. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds T. van 1 Veld; 18.30 uur: ds J. van den Heuvel. Rien van der Graaf, de jeugdige figaro uit de Dorpsstraat heeft zijn kapsalon verplaatst naar de Kerk- weg. Daar kunnen nu ook de da mes terecht. Zij komen dan onder de vakkundige handen van Riens lieftallige verloofde Nelleke de Bruin. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: dr. R. J. van der Meulen, Scheveningen. Ver. Vrijz. Herv.: 6.30 uur: ds J. van Ros- sum, Voorburg. WADDINXVEEN De firma Van der Linde heeft een nieuwe modelwoning ingericht. Het is ditmaal een vierkamer- flat, gelegen aan de Elzenhorst 69. De technische installatie is als vanouds van de fa. Heemskerk, de bloemsierkunst van Wiertsema. De flat is te bezichtigen woensdag van 2 tot 5 uur, vrijdag van 7 tot 9 uur en op zaterdag van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Om ongeveer twaalf uur was men de brand meester. Het duurde daarna nog tot rond twee uur eer de brandweer het nablussingswerk zo ver had, dat men met een gerust hart naar huis kon gaan. Na een flink uur, terwijl van allerwege brandweerwagens huilend hun hulp nog kwamen aankondigen, scheen het vuur te luwen. Het was een illusie. Even later gierden de zweepslagen van vuur weer door de avondlucht. Een beangstigend, maar toch fascinerend schouwspel, dat door honderden omstanders ademloos werd gadegeslagen. Voor de fabricage van autobussen is de brand catastrofaal. De fabriek in Waddinxveen was het enige punt, waar Leyland dit onderdeel van zijn produktie verzorgde. De overige afdelingen van het bedrijf zoals de opslag van personen auto’s en onderdelen zijn gedecentrali seerd over verscheidene punten in het land. WADDINXVEEN Zat. 12 dec. E. M. L. Hemminga, Dorps- Hier zijn de winnaars: los Lindhout, Pr. Marijkestraat 15; Ton- ny v.d. Loo, Noordkade 55; Ingrid v.d. Gaarde, leplaan 111; Margit Walraven, Busk. Huetlaan 5; Chris Brand, Just, van Effenlaan 7; Nelleke Trapman, D. van Schagenplantsoen 4; Wim Huisman, Pr. Alexanderstraat 11; André Bakker, Zuid kade 46; Jan Reym, Noordkade 203; Ro bert van Veen, Souburghlaan 16; Adrie Oudijk, Noordeinde 77; Dineke Mar chand, Fr. Hendriklaan 29; Rinie v.d. Bas, Wm. de Rijkelaan 48; Luud Aalsma, P.C. Hoofstraat 28; Aart Bootsma, Sou burghlaan 22; Marja van Vliet, Jac. van Lennepstraat 9; Gerda van Es, Acacia- straat 44; Ronald Harmens, Busk. Huet laan 22; Ronnie Wesseling, St Victorpiein 15; Johnie Huisman, Pr. Alexanderstraat 11; Magdalena Boskma, Tollenslaan 127; Jan van Pinxteren, Akkerwinde 42; Jan Rijnsburger, Wilhelminakade 22; Leo Vcrhoeff, Dorpsstraat 105; Frankie Ley- endeckers, Peppelhorst 3; Anja Heems kerk, Dorpstraat 35; Renata Boer, Jac. v. Lennepstraat 1; Bart Zwamborn, v. Mekl. Schwerinlaan 5; Janneke Möhle, Vondel- laan 74; Alex Boer, Mauritslaan 66; Alex v.d. Krans, Trompstraat 25; Annemieke de Haan, Prunusstraat 11; Bert van Nie ten, J.D.Kade 102; Rob Koren, J.D. Kade 73; Joke van Hoven, leplaan 17; Jaap de Het nieuwe gebouw, dat is ontworpen door het N.V. Bouwkundig Ingenieurs bureau Stuurman te Waddinxveen, krijgt een gevellengte van veertig meter en een diepte van ruim dertig meter. Van de drie bouwlagen zullen er in eerste aanleg twee worden gerealiseerd, waarbij de parterre wordt bestemd voor kantoor en de eerste etage de noodzake lijke uitbreiding gaat geven aan de be staande en veel te klein geworden show- roomaccommodatie. De toenemende activiteiten van dit tot de OGEM behorende Waddinxveense be drijf in de sector interieurbouw en kan toorinrichting hadden o.m. tot gevolg dat met name aanzienlijk meer showruimte noodzakelijk werd om de opdrachtgevers en architecten uit het gehele land een duidelijk inzicht te kunnen geven in het complete pakket dat Van Schaik en Berg huis als interieurbouwer kan bieden. Ten behoeve van bezoekers is aan de voorzijde van het gebouw een parkeer- strook geprojekteerd. Zo wordt er geen nieuwe tuinbouw aan Noord- en Zuideinde toegestaan, terwijl bestaande bedrijven mogen uitbreiden in verband met landschappelijk schoon wel rond Bredeweg, doch niet ten noorden van Zuidelijke Dwarsweg. En verde mag nog een klein stukje langs de rijksweg, dat niet aantrekkelijk is voor tuinders, voor de tuinbouw worden gegeven. De plannen, voor een rijksweg nabij de Middelweg naar de Krimpenerwaard gaan niet door, doch wel is in het be stemmingsplan opgenomen de andere rijksweg, die over Moordrecht gaat doch die voorlopig niet gerealiseerd wordt. Zo spoedig mogelijk zal er een begin worden gemaakt met de voorbereidingen van het geprojecteerde zoetwaterkanaal naar de Gouwe ten westen van het Noord einde, nabij Moerkapelle. De heer C. Nobel (v.v.d.) had graag gezien dat bij het nieuwe bestemmings plan het tuinbouwbedrijf van Kaashoek en het aannemersbedrijf van Van der Knaap, gelegen naast de voetbalvelden in de Zuidplas, ook voor recreatie worden gebruikt, waarbij hij eraan dacht, dat dit een aangewezen plaats kan zijn voor een gemeenschapscentrum. Hierop zei de voorzitter dat dit al wordt bekeken, maar dat een lange weg moet worden bewan deld. De lening van de Amro-Bank werd maandagmiddag om twee uur in principe afgesloten. Om vijf uur diezelfde dag zou de minister van binnenlandse zaken de kraan voor dit soort leningen sluiten. Per autokoerier zijn Gedeputeerde Staten nog voor dit fatale uur van de principe-lening op de hoogte gebracht. De eerste twee jaar zal er zonder deze leningen geen enkele belangrijke investe ring kunnen worden gedaan. B. en W. hebben de raad zeven verschillende pro gramma’s met urgente investeringen voor gelegd, die van deze vier miljoen kunnen worden uitgevoerd. Om de kosten te dekken zal onvermij delijk een verdere belastingverhoging no dig zijn. Wil Waddinxveen zijn werkelijk urgente voorzieningen uitgevoerd zien, dan zal dit een offer gaan kosten van ongeveer 1,50 per gezin per week. In ons blad van volgende week komen wij nader op deze zaak terug. gerstunnel is het Kerk pad verlegd en zal het inplaats van fietspad wandelpad wor den. Wel mag een fiets of bromfiets aan de hand worden meegevoerd. Dit alles met het oog op de veiligheid van de voet gangers. In de nieuwe voetgangerstunnel mogen geen fietsers of bromfietsers. Deze kunnen straks via de Tweemanspolder- brug of langs Hotel Vos. Voor het parkeren van vrachtwagens zal de bebouwde kom verboden terrein worden. Er moet binnenkort worden ge parkeerd op een dicht bij de bebouwde kom gelegen parkeerplaats aan de Onder weg. In verband met de begrotingswijziging voor de aanschaf van vuilnisemmers vroeg de heer Nobel of het niet mogelijk zou zijn over te schakelen op plastic zak ken, waarop de burgemeester antwoordde dat de vuilniswagen niet voor dit doel geschikt is en het nog wel even duren zal voor deze helemaal afgeschreven is. Dan zullen de plastic zakken zeker aan de orde komen. Bij dc ingekomen stukken werd ook een schrijven gevoegd van de heer Nobel naar aanleiding van bermbeveiliging aan het Zuideinde. Dagelijks komen er auto's, nu het Zuideinde is opgeknapt, in de ring vaart terecht, daar er geen berm meer is. Hierop antwoordde de voorzitter dat beveiliging niet mogelijk is gezien de hoge kosten en omdat een vangrail er straks bij de reconstructie weer moet worden verwijderd. Tijdelijk worden langs de ringvaart bermplanken bevestigd, zodat automobi listen beter de kant zien. Aan de andere zijde van de weg worden reflectoren ge plaatst. De heer Nobel wilde dat er een brief naar de de Provinciale Staten zou worden gestuurd met met verzoek om een vangrail, waarop de voorzitter ver zekerde, dat het antwoord toch negatief zal zijn. Bij het agendapunt over de in januari of februari te behandelen gemeente begroting vroeg de heer W. H. van Oos- trom (pvda) of de aanbieding ervan niet populair kon worden gemaakt, door mid- Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur: ds A. P. Verloop. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uut en 18.30 uur: leesdienst. Om ongeveer half negen gisteravond werd de brand ontdekt door twee werk nemers van een Amsterdams schoonmaak bedrijf, die op weg waren naar de spuite- rij. Zij stonden ineens tegenover een brandende autobus. Het eerste alarm ging uit naar de bedrijfsbrandweer en de korpsen uit Gouda en Waddinxveen. In middels was een tiental mensen, dat in de fabriek werkte, in veiligheid gebracht. joenenopdrachten uit voor universiteiten en voor de chemische industrie. In de sector kantoorinrichting en -or ganisatie is Van Schaik en Berghuis in gesteld op het realiseren van inrichtingen van tien tot vijfhonderd arbeidsplaatsen. Belangrijke kantoorinrichtingen werden recentelijk o.a. verzorgd bij Fokker en Grolsch. Het kantoorprogramma is sa mengesteld uit een selectie van Neder landse, Franse, Duitse en Engelse pró- dukten, die ten dele op elkaar aansluiten. Tot de gespecialiseerde inrichtingen be horen o.a. de Jaarbeurscongreszaal wat betreft betimmering, balies in de aan komst- en vertrekhallen op Schiphol, in terieurverzorging van de representatieve ruimten in raadhuizen en in bedrijfsge bouwen. Aan de drie jubilarissen, van wie de heren Sol en Bakker beiden 40 jaar en de heer Stoetman 25 jaar aan het bedrijf zijn verbonden, wordt ’s avonds een receptie aangeboden in het Verenigingsgebouw in de Stationsstraat te Waddinxveen. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. straat 66, telef. 2078. Apotheek gesloten. Zond. 13 dec. P. v.d. Linde, Souburgh laan 15, tel. 4100. Apotheek Van Doorn. Pr. Bernhardlaan 3, tej. 4162, geopend. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 19 uur: ds A.F. Hon- koop, Moerkapelle. Remonstr. Gem.: geen dienst. Voll. Evang. Gem. Bethel Boskoop: Burg. Colijnstraat: 9.30 uur: samenkomst; idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur.' Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds J. G. van der Vlist; 19 uur: ds J. G. van leperen. Katwijk aan Zee. Kapel aan de Rotte: 10 uur: ds J. G. van leperen, Katwijk aan Zee; 19 uur: ds I. G. van der Vlist. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: W. Vroegindewey. Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-687 Spreekuren Maatschappelijk Werkster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. Het nieuwe complex, waarvan de gevel wordt bekleed met lichtkleurige gevel elementen, zal voor de Zuidkade een be langrijke verfraaiing betekenen. De bouw, die in het najaar van 1971 moet zijn vol tooid, zal worden uitgevoerd door het Moordrechtse aannemersbedrijf De Joo- de. Van Schaik en Berghuis heeft de laatste jaren een aanzienlijke groei ondergaan, die naar het zich laat aanzien, nog verder zal doorzetten, wat met een uitbreiding van de huidige personeelssterkte van 125 medewerkers gepaard zal gaan. Op het gebied van de laboratoriumin- richting voert het bedrijf jaarlijks mil- del van een huis-aan-huis-circulaire. De voorzitter stelde, dat dit voor dit jaar haast niet meer te verwezenlijken is maar een ander jaar zeker bekeken zal worden. Het gymnastieklokaal aan de Dorps straat werd weer voor een 5-jaarlijkse periode verhuurd aan de Hollandse Mij. van Landbouw, voor de leerlingen van de huishoudschool ’Swanla’. Aan het gemeentepersoneel wordt een zelfde geldelijke uitkering toegekend als aan het rijkspersoneel. Met betrekking tot het voorstel tot de finitieve vaststelling van dc subsidie aan de Diaconale Commissie voor Gezins verzorging van de Hervormde Gemeen ten van Moerkapelle en Zevenhuizen over het jaar 1969, vroeg de heer K. Her- weijer (s.g.p.) of de voorfinanciering door de commissie niet beperkt kan worden daar het een uitermate belangrijke zaak is en alles moet worden gedaan om de zaak soepel te laten verlopen. Waarop de voorzitter antwoordde dat er aan het begin van het jaar niet meer subsidie was gevraagd, en men deze toe name van de kosten gezinsverzorging niet heeft kunnen zien. Voor 1971 wordt deze zaak rijkszorg. De gemeente stelt dan ook voor een subsidie te verlenen van 12.052,25 (waarvan het rijk 80% be taald. (Er was reeds een voorschot be schikbaar gesteld van 13.500,en de aanvullende gevraagde subsidie was 12.052,25). Ondanks verkrijging van deze subsidie heeft de gezinsverzorging nog een nadelig saldo over 1969 van 8.269,41. De raad verklaarde zich akkoord met de verkoop van ca. 2980 m2 grond voor de vestiging van de zaak van de heer J. M. Boode op het industrieterrein. Voor het verder bouwrijpmaken van gronden waardoor straks 400 woningen in aanbouw kunnen komen zal verder worden gegaan met grondaankoop in het uitbreidingsplan West. De heer C. Kreft (chu) stelde dat er tot 1980 ongeveer 700 kunnen worden ge bouwd en dat als het zo vlot door gaat, dit aantal in 1978 al zal zijn bereikt. Hierbij stelde de burgemeester, dat dit een meerjarenplan behelst en dat de ver wezenlijking van deze huizen ongeveer 2| jaar vergt. Nu men begonnen is met de voorberei dende werkzaamheden voor de voetgan- Reunie: Do. en Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Tijd voor de wolven” (14 jr). Zo. 7-9 u., Di. en Wo. 8.15 u.: „Bengeltje” (18 jr). Zat. (nachtvoorst.) 11 u.: „Gevaren der liefde” (18 jr). Thalia: Vr. 8.15 u., Zat. 2.30-7-9.15 u., Zo. 3-5 u.: „Sexyrella” (18 jr). Zo. 7-9.15 u., Ma., Di. en Wo. 8.15 u.: „De man die de misdaad beminde” (14 jr). Zat. 10 u. en Wo. 2.30 „Niets dan pech” A.L. Schouwburg: Vr. 8.15 u„ Za. 3-7-9.15 u., Zo. 3-5 u.: „Commando Attack” (14 jr). Zo. 7-9.15 u., Ma. en Di. en Wo. 8.15 u.: „Catherine het hunkerende hart” (18 jr). 7 X

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 10