Gouden huwelijk WSE winst Gouwe-nieuws Schaaknieuws Kerstzangavond 1 «as» 645300 NOTIB-DEN HAAG Winnaars van de kinderpuzzel Ti Groeneweg behaalt volle op PDK (2-0) w Waddinxveen moet punten met Archipel delen (1-1) merk. 9 W- o de merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde tl ■i r lm r- gw Pagina 4 4* 4 7 a A O O Efe -A Op een zeer zwaar en moeilijk bespeelbaar veld hebben Waddinxveen en Archipel in een op redelijk peil staande wedstrijd de puntjes broederlijk ge deeld. In de eerste helft speelde het meer ervaren Archipel iets beter dan de gastheren, maar tot scoren kon het in het begin niet komen. De Waddinx- veners verdedigden bekwaam. Na ruim een kwartier van verdedigen begon Waddinxveen langzamerhand vat op het spel te krijgen en kon meer in de anval komen, maar dit leverde niets op, mede door het zeer slordig plaat sen van de Waddinxveners. De nederlaag van O2, die WSE in de thuiswedstrijd van RVC te slikken kreeg was verdiend. Beide doelpunten kwamen tot stand door fouten in de Waddinxveense defen sie en de voorhoede bracht er, on danks het harde werken van Koet sier en B. Droog ook al niet veel van terecht. Na vier achtereenvolgende neder lagen heeft Groeneweg weer eens de volle buit binnengehaald. Dat ge beurde op een goed bespeelbaar ter rein in slechte weersomstandigheden. Slachtoffer werd PDK, dat met een 2—0 nederlaag naar huis werd ge stuurd. WADDINXVEEN Met de 25ste kerstzangavond welke volgende week donderdag 17 december wordt ge houden, gaat Vox-Jubilans een tra ditie onderbreken. Wegens het niet gereed zijn van de restauratie van het orgel van de Brugkerk, zal dit kerstzangfestijn dit maal worden gehouden in de pas in gebruik geno men Bethelkerk aan de Bilderdijk- laan. Prettig rollen, ‘ekkerroken. altijd zin in TW/h F WEEKBLAD VOOB WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 10 dec. 1970 ■cr 9 <V*’ 3<ï GAST AAN AAffST V\ inzenden aam NOVIB - van Blankenburgstraat 6 - 's-Gravenhage naam: adres: en van I ZEVENHUIZEN Woensdag zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar K. Metselaar en N. Metselaar-van Eyl, in het huwelijk is getreden. Op 11 december hopen zij het feest met hun acht kinderen en vijftien kleinkinderen in Hotel Vos te vieren. mee mocht Archipel wel het meest tevre den zijn. je-wel” te zeggen hard inschoot en RVC op 02 bracht. WSE probeerde alles om een redelijker resultaat te bereiken, waarbij zelfs Huis man mee naar voren trok. Ook zijn zwoe gen bracht geen succes. Verder dan een schot van Geers over de lat en twee cor ners kwamen de Waddinxveners niet. Het zag er in het begin niet naar uit, dat Groeneweg met de eer zou gaan strij- UITSLAGEN: Gouwe 2-B.Z.P.C. 2 (dames) 10 Gouwe 4-B.Z.P.C. 4 (heren) 31 G.Z.C. 1-Gouwe 1 (heren) 7—7 PROGRAMMA 11 dec. te Alphen: A.C.C. 2-Gouwe 2 (H) 12 dec. te Alphen: A.Z.C. 3-Gouwe 2 (H) 12 dec. te Gouda: O.Z.V a-Gouwe a (J) Idem: Gouwe c-L.Z.C. c (jongens) Idem: Gouwe b-A.Z.C. b (jongens) 12 dec. te Katwijk: de Zijl 1-Gouwe 1 (D) 15 dec. te Gouda: B.Z.C.-Gouwe c (I) De zwembus naar Gouda vertrekt van af zaterdag 10 minuten eerder dan tot dusver. Op 16 december om 20 uur wordt er in restaurant ’de Unie’ een kienavond ge houden voor leden van 15 jaar en ouder. 1 -IK FTW" Hier is dan de oplossing van de kinder puzzel uit onze Sinterklaaskrant. Wie de goede landen en de goede letters vond kwam op de lekkernij SPECULAAS uit. Dat waren er een heleboel. Het lot moest de winnaars van de waardebonnen aan wijzen. Het zijn: Ineke van Nielen, Noordkade 52, Waddinxveen 15, Carl Pappot, Prins Alexanderstraat 12, Waddinxveen 10,Jolanda Breedijk, Julianastraat 9, Moerkapelle 7,50) en Marja van Vliet, Jac. van Lennepstraat 9, Waddinxveen 5, o Dusscldorp was toen zo gul om RVC voor de tweede keer een Sinterklaaspre sentje aan te bieden. Hij presenteerde de bal aan Van der Werf, die zonder „dank- plaats: -- doet mee met de aktie ’Een gast aan tafel’ stort op rekening 64 53 00 van de NOVIB te Den Haag f 6,-per jaar/half Jaar/kwartaal maand D ƒ18,- per jaar half jaar kwartaal maand ƒ36,- per jaar/half jaar/kwartaal/maand O 72,- per jaar half jaar kwartaal maand wil een spaarbusje ontvangen wil meer informatie handtekening Door de aanhoudende regen werd het veld steeds zwaarder en moeilijker te be spelen. Archipel zou kort voor de rust toch nog de leiding nemen. Uit een hoek schop, twee minuten voor het verstrijken van de eerste helft, werd de bal bekwaam door Westenberg in het doel gekopt (0-1). Waddinxveen startte de tweede helft met een groot offensief. Met veel kunst n vliegwerk werd de bal soms in de eer ie fase van de tweede helft door de Archipel-verdediging uit het doelgebied v/eggehaald. In de 15e minuut zou Waddinxveen loon naar werken krijgen. Twigt mocht voor de derde maal een hoekschop ne men en bij de laatste poging werd een Waddinxvcner in de rug gelopen. Vrije schop besliste de goed leidende scheids rechter. Hans Appel kreeg de bal uit deze vrije schop en met een machtige uithaal schoot hij hoog in de kruising (11). Na de gelijkmaker is Archipel eigenlijk niet meer aan aanvallen toegekomen, hoewel Bonefaas bij een schaarse aanval, na mistasten van doelman De Joode de bal van de doellijn moest wegkoppen. Aanval op aanval rolde op het Archipel- doel af. Met goed samenspel werd enkele goede kansen geschapen, maar tot opluch ting van de Archipel-aanhang ook om zeep gebracht. Zo bleef het 11 en daar- De bruid en bruidegom ontmoetten el kaar 52 jaar geleden op de Goudse ker mis. De bruid, geboren in Waddinxveen, was op haar negende jaar verhuisd naar Reeuwijk. Doordat de heer Metselaar, samen met zijn vader woonde op de boer derij aan de Burg. Klinkhamerweg 82 en geen moeder meer had, besloot men vlug te trouwen; zo waren dan meteen de huis houdelijke problemen opgelost. De boerderij is nu veranderd in een tuinderij en witlofkwekerij, en wordt be woond door een zoon. Het bruidspaar liet naast de boerderij enige jaren geleden een bungalow bouwen. De 70-jarige bruide gom is nog zeer vitaal en helpt zijn zoon op de tuinderij en houdt verder nog var kens. Ook helpt hij zijn vrouw met het zware werk, daar de 68-jarige mevrouw Metselaar veel last van bronchitis heeft. Na vijf minuten bracht Heemskerk de gasten op 0-1, door rustig te profiteren van een weggevertje van de WSE-achter- hoede. WSE werd hierna sterker, maar Van Leeuwen en Stolwijk kregen geen kans het de Reeuwijkse doelman Janmaat werkelijk moeilijk te maken. Ook na rust kon WSE niet doordruk ken. Op het middenveld ging ’t lang niet kwaad, maar de voorhoede wist geen vuist te maken. WADDINXVEEN Doordat de Wad dinxveense schakers het waarschijnlijk iets te gemakkelijk opnamen in de wed strijd tegen Spangen IH, kijken te momen teel tegen een voorlopige 53 achter stand aan. Blijkbaaar hadden ze de schrik van St. Nicolaas nog in de benen, want er werden blunders gemaakt als boterletters. Vooral de bovenste borden leverden zeer weinig punten op, zoals uit onder staande uitslagen blijkt: J. Willems-W. van Vuuren 10; S. Koelink-Drs. W. H. Wientjens J-J; J. W. Meyeren-L. Jongsma 1-0; N. Kleiwegt-L. Wolfs 10; W. de Bruin-P. Broer afgebr. A. H. M. Walter-J. H. Smit 0—1; A. H. Ameling-G. de Willigen 01J. H. Scha- eben-A. v.d. Starre afgebr.; W. Th. van Dijk-A. Littooy 1-0; C. Wetsema-A. Versluis J-J. De kans om kampioen te worden is echter nog volop aanwezig, maar dan mo gen er geen verliespunten meer worden geincasseerd. Uitslagen 13e ronde van de wintercom petitie Ronde A: W. van Vuuren-G. de Willigen 10; W. van Oort-A. v.d. Ende 10; P. Perdijk- A. Versluis 10; A. Littooy-J. van Oort 10; J. Kleiweg- A. A. van Oort 01; H. Schoenmaker-P. Broer 01A. Oom- kens-W. Verstoep 01. Uitslagen 14e ronde van de Jeugdcom- petitiet: F. van Dijien-H. van Kooten 10; G. v. d. Born-P. v.d. Berg 10; W. v.d. Eyk- C. Hofman 01E. van Beest-N. Littooy 01; C. v.d. Berg-H. Kooyman 01; A. Scjirooder-W. de Waardt 10; L. de Kooter-J. Voskuilen G. Burger-J. v. Weele 1—0; P. v.d. Hoek-D. J. Dulle- mond 10; A. Schrooder-E. van Beest 10; R. Koenen-W. de Waardt 01; J. van Weele-P. Overdijk 01D. J. Dulle- mond-K. Zuidam 01W. van der Eyk- J. van Weele 10; R. Koenen-A. Schroo- der 01. Feike Asma, die volgende week hoopt terug te keren van zijn tournee door de V.S. en Canada, zal het orgel van deze kerk bespelen als solist in werken van Guilmant en I. Zwart en voorts de koor- en samenzang begeleiden samen met de trompettisten Frans Vreugdehil en Ben van Dijk. Vox-Jubilans o.l.v. Andries Noorde- graaf en Jeugdkoor „De Zangvogels” o.l. v. Henny Brinkhorst brengen een gevari eerd repertoire van kerstliederen. Ds T. van ’t Veld mediteert over „Looft God, looft Zijn naam alom”. Deze avond be gint om 7.45 uur. Donderdag 24 december zal Vox-Jubi lans een kerststonde verzorgen in de Oude Kerk van Zoetermeer, samen met de plaatselijke predikant ds G. Boer. Tweede Kerstdag v.m. 10.30 uur zullen Vox-Jubilans en Feike Asma concerteren in De Doelen te Rotterdam. ken. Het eerste kwartier was PDK veel sterker, maar paal en lat en ook de in goede vorm stekende doelman Van der Weijden stonden succes in de weg. Ook zijn collega aan de overkant verstond het vak. Dat bleek toen hij bij een tegenaan val van Groeneweg een keihard schot van A. van Vliet bekwaam wist te stoppen. Langzamerhand wist Groeneweg zich aan de druk van PDK te ontworstelen. Er kwamen enkele goede scoringskansen. Na een indirecte vrije schop vlak bij het doel gaf G. van Vliet een te zacht schot af en schoten van Minne en A. van Vliet von den geen genade in de ogen van de PDK- doelman. In de 37-ste minuut was het echter raak. G. van Vliet speelde zich op rechts han dig vrij en zijn voorzet werd door A. Min ne kalm benut (10). PDK kwam verbeten terug. Van der Weijden moest een zeer gevaarlijk schot van de linksbinnen keren en Heijkoop zag tot zijn opluchting een van zijn voet wegspringende bal tegen de lat belanden en daarna moeilijk te worden weggewerkt. Na rust had Groeneweg het windvoor- deel. Er kwam eerst nog wel gevaar toen Trijtenaar na een misser van Sleeuwen- hoek vrij voor Van der Weijden kwam, maar deze greep goed in. Nog een schot van dezelfde speler vlak naast en daar mee waren de wapenfeiten van PDK wel bekeken. Goede schoten van de beide Van Vliets en Heijkoop werden bekwaam door de PDK-doelman gestopt, Dullaart miste een droomkans nadat hij goed door G. van Vliet was vrijgespeeld. Na een half uur werd A. van Vliet bij een doorbraak zo grof door spil Trijte naar onderuit gehaald dat de scheidsrech ter de PDK-er naar de kleedkamer stuur de. Met tien man probeerde PDK met uitvallen nog iets klaar te spelen, maar de Groenewcg-defensie met een sterk spe lende H. de Jong gaf geen krimp. Een minuut voor tijd bracht D. van der Haak na een solo met een schitterend schot Groeneweg op 20. Roelie Derendorp, de vroegere in- structrice van manege Rcigers- burgh in Waddinxveen, trouwde vorige week met Cees Lamers, in structeur van de Landelijke Rijver- eniging Vclp. Daar moesten na tuurlijk paarden aan te pas komen. En dat deden ze dan ook. Toen het jonge bruidspaar de Immanuël- kerk verliet vormden de edele vier voeters uit Velp en Waddinxveen een keurige erehaag. (foto Sjaak Noteboom) Kerstfeest. Fijn Feest Sfeeffeest Debt Warmte. Extra dit Extra dat. Hier. Kerstfeest. Honger. Armoede. Ziekte. Nood. Onrecht. Daar. Vraag: hoe kan vrede op aarde bestaan zonder gerechtig heid voor alle volken en alle mensen Kerstfeest vieren is: eraan werken dat dat waar wordt. Op de hele wereld. Werk dat meer dan twee kerstdagen lang duurt. En intussen? Neem vast een gast aan tafel. Een mens verweg die deel moet hebben aan onze overvloed. Vindt u 'Gast aan tafel’ een goed idee om kerstfeest te vieren? Geef dan bv. 10% van uw kerstuitgaven (hoe meer u besteedtdes te beter). En stort dit bedrag op de girorekening van de NOVIB. OFNeem voor langere tijd een gast aan tafel door uzelf te verplichten een vast bedrag te storten en daardoor een medemens een dagelijkse maaltijd te garanderen (voor 20 cent per dag koop je al een goede maaltijd in Afrika) IFUG n kap ndrooi Roe met ksel. e rem. F:'' t

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 6