Algemene beschouwingen NILFISK Medisch ABC Raadslid betrapt met bandrecorder Voorzitter ontnam het woord aan raadslid Harms LVERHOEFF Dorpsstraat 1 05 Tel. 01828 2710 WADDINXVEEN PEUGEOT 204 BREAK ^.^kabouters I Jonge kracht i.J i X it K42V TOL BRUTE KEUS HUISHOUDELIJKE art ■éÉ'T VAN GENT (PvdA) (A.R.) AUTOBEDRIJF GEBR. v. d. HAAR pagina 6 Diversen Huisraad, kledinn P. H. Vergeer Geb. f 1 2.50 d Huish. pnrsonee? gevr. en aanheb. Auto’s, motoren, fietsen De trots van elke HUISVROUW Verhouding „De tweede: Een betere, maar dan ook veel betere verhouding tussen raadsleden en het college van burge meester en wethouders, alleen maar bevorderlijk voor een snel besluit en uitvoering van noodzakelijke objec ten. In sommige zaken moet een col lege vlug kunnen handelen. Bij te lange beraadslagingen en teveel tijd verlies is vaak de kans al weer Voor bij. Onze fractie aanvaardt gaarne deze begroting zonder zich bij voor baat op kleine onderdelen daaruit te binden. Zij zal zich positief opstellen tegenover u.” Reglement Bejaarden Raadhuisplan WADDINXVEEN Opnieuw is het gisteravond in de gemeenteraad van Waddinxveen tot een fel treffen gekomen tussen burgemeester Van der Hooft en de PvdA-afgevaardigde drs Harms. Het ging ditmaal alle perken te buiten en liep tenslotte zo hoog, dat de voorzitter het raadslid het woord ontnam. Sociale zorg Beschuldiging Vervolg van pagina 3 Verontreiniging „Ten slotte, Mijnheer de Voorzitter, hopen wij dat het komende jaar waarin het vele dat in deze begroting ten uitvoer zal moeten worden ge bracht, een jaar zal zijn van samen werking, van goed teamwerk, niet ’alleen in het college van burgemees ter en wethouders, maar ook met dit college en de gehele raad. Dit alles gesteund door uw goede ambtenaren korps. Wij wensen u en uw ambtena ren hierbij Gods zegen toe.” Recreatie Met betrekking tot de bevordering van de leefbaarheid (om het woord nog maar eens te gebruiken) stellen wij vast, dat de bouw van het jeugd- en jongerencentrum, waarvoor in ieder geval middelen zijn gereser veerd, snel van de grond moet ko men. En al moeten uit financiële overwegingen prioriteiten worden gesteld, in wezen geldt hetzelfde voor de tot stand koming van een over dekt instructiebad. Een instituut als de streekmuziekschool met een leer lingenaantal van 250 a 300 is uit on ze plaatselijke gemeenschap niet meer weg te denken; ook dat vergt middelen uit de gemeentelijke finan ciële pot. WADDINXVEEN De fractie voorzitter van D’66 in de Waddinx- veense gemeenteraad heeft gister avond tijdens de raadszitting voor een pijnlijk incident gezorgd. Zonder dat hij hiervoor toestemming had ge vraagd en ook zonder zijn mede- raadsleden te hebben ingelicht had hij tussen zijn paperassen een minia- tuurbandrecorder ter grootte van een flink sigarettendoosje opgesteld. Dit werd ontdekt door zijn buurman in de raad, de heer Van Heteren (Gemeentebelangen), die onmiddel- lijk via de voorzitter de raadsleden ervoor waarschuwden, dat hun woor den ongeweten op een band werden vastgelegd. Woningbouw oJag WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 10 dec. 1970 I j. 1 1968 1967 Fiat 125 o. KNAURS Te koop van particulier: Tel. 01828-3874 gevraagd, 15-20 jaar in boomkwekerij BOEKHANDEL VELDWIJK N.V. Passage 145 encyclopedie voor gezond heid en ziekte raadsleden gezamenlijk, welke bestuurs bevoegdheden hebben. Sommige van de thans functionerende commissies van ad vies en bijstand aan B. W. komen daar voor bepaald in aanmerking”. Voor autoverzekeringen naar D. Verweij. leplaan 51 Telefoon 01828-2539. Vraag offerte. Lage premie. Goe de service. Ook voor uw KERSTSTER naar onze plantenKAS, Tuinbouwweg 2a, W’veen. Wij hebben in onze plan tenkas MOOIE CYCLA MEN vanaf f 1,75. P. Ver- wey, Tuinbouwweg 2a. Te koop grammofoonplaten talencursussen Frans, Duits Engels, Spaans en Italiaans, geheel compleet z.g.a.n. f 25.- per cursus. Tel. 070- 652405 of 111097. Gevraagd: NETTE WERK. STER voor een ochtend p. week. Mevr. A. Zaal-de Jong, Nic. Beetslaan 188, tel. 01828-2316. KASTEN-CENTRÜM CASH EN CARRY Dorpsstr. 119, Zevenhuizen Tel. 01802-342 of 496 Rechtstreeks van fabriek. 1 deurs reclame leg 165 x 50 x 40 cm, f 69,50; 1 deurs 175 x 60 x 55 cm hang, f 93,50; 1 deurs 175 x 60 x 55 cm leg, 100,2 deurs Bij C .Verwey, Kerkweg 69, CYCLAMEN en KERST STERREN. Voor uw reparatie werk zaamheden op timmer- en metselgebied. Brugweg 83, Waddinxveen. Telef. 2848 DE KLUSJESMAN KUNSTGEBITTEN REPA RATIE. Tandtechnisch Be drijf D. Bak’. L. Tiendeweg 32 Gouda, tel. 14778. den Ham 41 Boskoop Tel. 01727-3072 van dec. 1967 in uitstekende staat, ruime en prak tische auto voor gezin en zaak. Geheel compl. incl veiligheidsriemen en triplex voorruit. Vraagprijs 3875. Chopinlaan 30, Waddinxveen, boom laat. Glory A.B. enz. Joh. Kats CAzn, Numans- dorp, tel. 01865-579. Komt u ook eens kijken in ’t Kamertje” Exclusieve damesstoffen. Atty de Vrind, Nic. Beetslaan 8, W’veen. Geopend van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur en ’s avonds volgens af spraak. HOUTEN SCHILDERIJ LIJSTEN, tientallen model len. Boekhandel Burger, Dorpstraat 80, W’veen. Goed idee voor Uw BONT in ieder geval kij ken bij DE GROOTSTE en GOEDKOOPSTE BONT- ZAAK van Nederland. Dui zenden korte en lange BONTMANTELS tegen zeer aantrekkelijke LAGE BETAALBARE PRIJZEN. Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig schriftelijke garantiecerti- ficaat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst zeer soe pele kredietservice. DE BONTKONING, Hoogstraat 97, Rotterdam, telef. 010- 117.117. Vrijdgavonds tot 9 uur geopend. Als U van buiten de stad komt, krijgt U bij koop reisgeld terug. December-cadeau-maand Als attraktie ’n enorme voorraad buitengewoon mooie BONTMANTELS. Moiré, waarde f 425.-, nu slechts 259.-; kidhead, waarde 450.-; nu slechts f 298.-; Peraianer Pattes, waarde 625.-; nu slechts f 398.-. Verder alle soorten korte en lange BONTMAN TELS tegen werkelijk lage □rijzen! Kredietservice mo gelijk. 3 jaar garantie Uw waarborg. De bontzaak met Nederlands grootste sorte ring en lagere prijzen LA REINE, Jonker Fransstraat 75, Rotterdam-Centrum, tel. 010-110756. Bereikbaar met alle trams en bussen. Vrij parkeren! Als U van buiten de stad komt, krijgt U bij koop reisgeld vergoed! Te koop: 1 BLOEM MAH. KAST Formule, 2 mnd. oud J. van Kooten, Mauritslaan 4, W’veen. Te koop aangeb.: 1 Erres WASMACH. met verwar ming i.z.g.st. met een groot blad erover en een CEN TRIFUGE Zanussi. Kerk weg 20. Te koop: ANTIEK KAMER Misschien wel een zeer goede investe ring, mijnheer de Voorzitter. Immers later kan het totaal als een goede kantoor ruimte, vlak bij een groot parkeerterrein tegen een goede prijs worden verkocht. Het is zelfs mogelijk dat dit de beste be legging is voor de gelden, die als reserve voor het nieuwe raadhuis worden uit getrokken.” „Nog twee wensen in deze op St. Nico- laasavond geboren beschouwingen. De eerste: Het zou bijzonder nuttig, zo niet noodzakelijk zijn een ambtenaar als public relationsman aan te stellen. Het wonen, vestigen van bedrijven en kanto ren is een zaak die door reclame-maken en goodwill-kweken zeker kan worden bevorderd. Bij gunstige resultaten werpt dat ook weer voordelen in de schoot van de actieve gemeente.” 1964-1968 1965 1968 1969 1966 1965 Zelfst. HULP in de huish. gevr. voor 1 of 2 halve da gen p.w. per half dec. of begin jan. Mevr. Kamer ling, Beethovenlaan 4, tel. 01828-3557. Wie wil mij 1 of 2 maal p. week HELPEN in de huis houding. Mevr. Toussaint, Chopinlaan 28, tel. 01828- 2718. (dubbellucht) Ford 12m combi 1964-1967 Austin 1300 1968 Morris 1300- 1968 N.S.U. prinz 4 1967 N.S.U. 1000 TT en 1000 c 1967-1970 Ford 17m combi 2- en 4-d. 1965- 1968 Audi 60 2- en 4-deurs 1966- 1969 1969 Gevraagd: voor één och tend in de week een goede HULP v.h.w. Mevr. Visser, de Genestetlaan 47. we daar als plaatselijke overheid iets aan kunnen doen moeten we, één van onze eerste wensen, een zo groot mogelijke spreiding hebben in de totale werkgele genheid in onze gemeente. In de crisis jaren ging het ons dorp niet slecht, om dat landbouw, veeteelt, tuinbouw en ver schillende soorten van industrieën rijk gesorteerd aanwezig waren en er een op vang mogelijk was als het in een bepaalde tak minder goed ging. Bij een steeds ver der doorgevoerde mechanisatie en auto matisering zal er ook minder mankracht nodig zijn, onze landbouw is daar mede een sprekend bewijs van. „Gezegend hij die niets verwacht, hij zal nimmer teleur gesteld zijn”, is een spreuk die Succes deze maand lanceerde. Wij verwachten veel en zouden het op hoge prijs stellen dat het college van burgemeester en wethouders in de komende tijd grote aandacht zou willen schenken aan de bouw en komst van kantoren. Ook nog een potentiële mogelijkheid de wat duurdere huizen in Groenswaard III bevolkt te krijgen. Uit deze laatste opmerking zal het duidelijk zijn dat onze fractie uitbreiding van de gemeente voorstaat en voor spoedige rea lisering van Groenswaard III pleit. Een grotere bevolking immers geeft grotere mogelijkheden. Een sporthal en een over dekt instructiebad prijken nog op de wen senlijst. Met spanning helpen we het col lege hopen dat het Sniepplan spoedig he lemaal haar functie zal kunnen vervul len”. „Nu wij spreken over onze eigen werk methodes willen wij op dit moment ook officieel ons voorstel ter tafel leggen be treffende de wijziging van het reglement van orde voor onze vergaderingen. In middels zijn de tekst van het voorstel en de toelichting in uw bezit. Een kantteke ning: Ten aanzien van enkele artikelen in dit reglement, waarin nogal radicaal is gewijzigd, hebben wij er niettemin naar gestreefd een voor iedereen aanvaardbaar compromis te vinden. Wij hopen, dat de raad tegen die achtergrond dit voorstel wil beschouwen. Wij nemen aan, dat spoedig een commissie ad hoe kan wor den benoemd om het voorstel te bestude ren. „In het afgelopen jaar heeft de raad een krediet gevoteerd voor het doen op stellen van een structuurplan. Dit besluit werd door Ged. Staten goedgekeurd, zij het dat dit college enige voorwaarden aan deze goedkeuring verbond. De gedachten wisseling in deze raad over een te geven opdracht aan de samenstellers van een dergelijk plan moet nog steeds plaatsvin den. Wij zijn van mening, dat dit gesprek niet lang op zich kan laten wachten; niet alleen omdat het bestemmingsplan Groenswaard III mede in het licht van een toekomstige ontwikkeling van Wad dinxveen moet worden bezien. De ge meente is echter ook aangesloten bij het Intergemeentelijk Overlegorgaan Gouda Omstreken. Dit Orgaan, aanvankelijk voorgesteld als een „lichte regeling” tus sen de aangesloten gemeenten, zal zich in de komende tijd zeker tot een „zwaardere regeling” ontwikkelen, waarbij het wo ningbouwbeleid, het industriebeleid, het onderwijsbeleid, enz., enz. in streekver- band de aandacht zal vragen. Daarom is het noodzakelijk, dat de vertegenwoordi gers van deze raad in het streekoverleg- orgaan duidelijk weten hoe de standpun- „Grote dankbaarheid is er voor het prachtige wooncentrum bejaarden, dat in september gereed kwam. Dat hieraan het Anne Frankcentrum, ons dienstencen trum voor heel de gemeente, kon worden gekoppeld was een gebeurtenis waar in en buiten de gemeente nog dagelijks over wordt gesproken. Als er naast het Rusthuis Souburgh, verzorging van bejaarden, en de zelfstan dig wonenden in het 145 huizen tellende woonflat bejaarden, ook in Waddinxveen nog een verpleeghuis bejaarden zou kun nen komen, zouden wij één van de weini ge gemeenten zijn die in dit opzicht een opvang zou bieden voor allen die om leeftijdsredenen met hun arbeid mogen stoppen. We weten dat hieraan wordt ge werkt. Misschien in een gemeenschappe lijke regeling?” „Is er nu nog geen mogelijkheid de destijds aan de Henegouwerweg afgebro ken woningen door andere en betere te doen vervangen? Kunt u als college al een datum noemen waarop de Kerkweg- woningen in Groenswaard I in aanbouw worden genomen? Waarom is het zo stil rondom alles wat te maken heeft met Winkelcentrum Kerkweg, al of niet over dekt?” „Waarom is het zo druk en vaak over vol in de raadzaal als de gemeenteraad vergadert? Toch is er naar de mening van onze fractie een oplossing te vinden voor vergroting van de raadzaal en moderni sering van dit raadhuis.” „Mogen wij de suggestie doen uit de reserveringen voor de nieuwbouw het naast-liggende pand aan te kopen met de toegangspoort en dit bij het raadhuis te trekken? In de benedenverdieping zou den burgemeester en secretaris zonder trapgeloop hun laatste 5 jaren vol kunnen maken, terwijl de bovenétage’s wat meer noodzakelijke ruimte voor administratief werk zouden bieden. Het ging om een voorstel, zoals de raad ze met de regelmaat van de klok als routinezaak onder de hamer pleegt te la ten gaan. Het opnieuw vast stellen van een voorbereidingsbesluit omdat de gel digheidsduur van het eerdere besluit op verstrijken staat. Tot ieders verbazing klom de heer Harms weer eens op het stokpaardje van zijn wetboekkennis om de zaak haarfijn uit de doeken te doen. De voorzitter kwam eerst met een ge moedelijk „Ach, meneer Harms, dat we ten we in deze raad al jaren.” Maar de heer Harms was niet te stuiten. ..Praat u maar door tot middernacht,” kwam het toen van de heer Van der Hooft. „Met uw college zijn wij van mening, dat het een kwalijke zaak is wanneer, zo als thans, eerst in een laat stadium be kend is waaraan de gemeente financieel in een komend jaar toe is. Ronduit onge lukkig zijn wij met de verschuiving van een groot deel van de kosten van sociale zorg naar de Rijksbegroting en als gevolg daarvan een verminderde uitkering aan de gemeente. Het voor te stellen, zoals de Minister van Financiën doet, alsof ver mindering van uitgaven en vermindering van inkomsten hier ongeveer elkaar dek ken, is zeer misleidend. Wat zijn de finan- s van deze maatregel De socialistische woordvoerder beweer de toen, dat met het oog op deze wijze hanteren van voorbereidingsbesluiten kan leiden tot benadeling van burgers, wier vergunningen ongeldig kunnen worden. „Dat is hier nog nooit gebeurd,”.inte- rumpeerde de burgemeester. „Maar in andere gemeenten wel,” be weerde drs Harms. Toen barstte de bom. „Als u andere gemeenten en gemeentebesturen wilt be schuldigen moet u namen noemen,” viel de voorzitter fel uit. „Weet u, het is zo rot als er in de krant komt te staan dat er gemeenten zijn die tegen de wet in hun eigen mensen bedriegen. U klaagt aan, maar zij kunnen u niet aanklagen: u is onschendbaar. U kunt een hoop weten in verband met uw werk. Maar nu neem ik het op voor mijn collega’s: u moet namen noemen of uw beschuldigingen herroe pen. Anders ontneem ik u het woord.” De heer Harms deed dit niet. Waarop voor hem de hamer viel. „Het toenemend aantal partijen en groepen, dat in deze raad vertegenwoor digd is, is een situatie, waarin wij enkele worden willen wijden. Sedert de gemeen teraadsverkiezingen van 1966 is dit aantal met twee vermeerderd, terwijl de vóór die tijd gezamenlijk optredende fracties van ARP en CHU sindsdien afzonderlijk ope reren. Vanzelfsprekend is ons standpunt, dat zo goed als voor ons zelf het recht op eisen van vrije partijvorming, wij dit recht ook toekennen aan elke andere par tij of groep. Eén groot vraagteken willen wij echter wel zetten: hebben wij in Wad dinxveen werkelijk negen verschillende groeperingen in een raad van 17 personen nodig om de gemeente te kunnen bestu ren? Wij zijn van mening, dat zulks be paald niet het geval behoeft te zijn en dat wij, hoe goed de verhouding tussen be paalde partijen ook mag zijn, in wezen de krachten verbrokkelen.” „In onze beschouwing van vorig jaar hebben wij nogal uitvoerig stilgestaan bij de bevordering van het betrekken van de ingezetenen bij het gemeentelijk beleid in de ruimste zin des woordt. In dat verband noemden wij het openbaar ma ken van commissie-vergaderingen, het instellen van commissie met bestuursbe voegdheden. het organiseren van hearings over belangrijke onderwerpen van ge meentelijk beleid. Al deze zaken zijn na één jaar nog geen instituut geworden in die zin, dat het gemeentebestuur op het betreffende terrein als organisator en sti mulator optreedt. Met waardering willen wij het intiatief memoreren van de politieke partijen in zake de organisatie van de hearing over ’t bestemmingsplan Groenswaard III. Het zelfde kan worden gezegd van de werk zaamheden van de zg ’’groep van 18”. de groep ad hoc, die de mogelijkheid tot het oprichten van een havo-atheneum in Waddinxveen op overduidelijke wijze heeft aangetoond.” „Het wordt tijd, mdv, dat het gemeente bestuur nu ook in de eigen werkmethode die veranderingen invoert, die de demo cratisering in het gemeentelijk bestuur bevorderen. De openbaarheid van de commissievergaderingen is daartoe een eerste stap. Een volgende kan zijn het in stellen van commissies van raads- en niet ten over de toekomstige ontwikkeling van de gemeente liggen.” Dhr. en Mevr. v.d. Haven, PEDICURES voor algehele voetverzorging; steunzolen volgens gipsmodel; steun panty’s (ideaal tijdens zwangerschap) en alle soor ten steunkousen. Behand. volgens afspr. event, thuis. Vondellaan 13, tel. 01828- 2887. „De grote welvaart in vele delen van de wereld heeft niet die dankbaarheid gebracht die eigenlijk daaraan gekoppeld zou moeten zijn. Meer dan ooit zijn we in een tijd van terreur, van ontvoeringen, kapingen en bankovervallen beland. Meer dan ooit ook lijkt het er op dat het gezag, een moeilijk te definiëren begrip, wordt aangetast en op sommige plaatsen bijna niet anders dan met een scherp daartegen over gestelde macht te handhaven is. Mag ik langzaam-aan-actie’s, niet geheel ver antwoorde stakingen en te ver doorge voerde looneisen, ook een stukje aantas ting van dit gezag noemen?” „Wij moeten zowel landelijk als plaat- ielijk. met elkaar wel volledig ons ver- itand goed gebruiken om niet door al leze zaken de economie zodanig te ver zwakken dat daar vele en vaak grote be drijven aan ten gronde gaan. Het is niet meer zo gunstig in Wad dinxveen, denk aan een tweetal fabrieken die in de laatste maanden hun produktie noesten beëindigen waardoor velen wer den ontslagen, maar gelukkig nu nog el ders konden worden geplaatst. Voorzover „Bij dit onderdeel wil ik een paar moorden wijden aan milieu-verontreini- jing. In 1958 openden wij in Waddinx veen het eerste gedeelte van de rioolzui- veringsinstallatie. Wij waren toen onze tijd ver vooruit. De richtlijnen die enkele iaren geleden voor de luchtverontreini- iiing door het stoken van zware olie in de tuinbouw zijn gegeven werpen nu ook zijn vruchten af. De verontreiniging van het oppervlaktewater is echter ook nog steeds een probleem. Vooral bij het ves tigen van nieuwe industrieën zal hierop gelet moeten worden." Kabouters kosten 60 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 75 cent. Plaatsingen uitsluitend d contant. Contract prijs op aanvraag. Brieven onder nummer 25 cent extra. Bewijsnummer 25 cent extra. Kabouters opgeven vóór dins dagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan 0. Waddinxveen. bouw niet een geïntegreerd geheel vor men met de plannen in Groenswaard III. „Is het juist, dat het dienstverlenings- centrum zijn poorten in het weekend ge sloten houdt en dat met name de recre atiezaal op die dagen niet toegankelijk zal zijn. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan spreken wij daarover bij voor baat reeds onze afkeuring uit. Juist op die dagen is de behoefte vooral, voor al leenstaanden, aan een dergelijke ontmoe- tingsgelegenheid groot.” „In de beschouwingen van vorig jaar hebben wij het college gevraagd om een meer-jarenplan voor de bouw van scho-* len voor kleuter- en basis onderwijs in deze gemeente; niet alleen voor het open baar, maar ook voor het bijzonder onder wijs. De noodzaak van een dergelijke prognose willen wij nogmaals beklemto nen. In dit verband wijzen wij op de Nota die de Vereniging voor Openbaar Onder wijs in mei van dit jaar heeft uitgebracht over de toekomstige behoefte aan lokali teiten voor het openbaar onderwijs, wel ke prognose nogal afweek van de basis gegevens waarop tot nu toe de gemeente lijke plannen worden gemaakt.” Autobianchi primula 65c 1970 Renault rlO en rl6 1867-1969 Volkswagen 1300 en 1500 1963-1968 Opel rek. coupé 1966 Opel rek. en rek. caravan 1963-1968 Daf 33 bestelwagen 1969 Daf 750, 44 en 55 1964-1968 •Volkswagen best, en busje» 1968 ”DE VOS” AUTOBEDRIJF Opel Rekord 1967 Opel Rekord 1966 Opel Kadett 1966 Opel Kadett 1964 Opel Caravan 1966 Opel Kadett Caravan 1966 Opel Kadett Caravan 1964 Citroën Ami 1968 Ford Taunus 15M 1967 Garage Dorpstraat 39 Telefoon 2787 Kon. Wilhelminasingel 30 “'~b Telefoon 2554 i Te koop: ANTIEK KAM Inruil en financiering AMEUBLEMENT (late Verkoop alle nwe modellen Biedermeier), tel. 01828. Zondags gesloten. 4981. De burgemeester liet meteen de gemeen- tebode waarschuwen en gaf deze opdracht de bandrecorder van de heer Barth in bewaring te nemen tot na de zitting. De heer Barth voelde er weinig voor het apparaat af te geven en zei. dat hij dit zelf wel zou uitschakelen. Maar de heer Van der Hooft was onverbiddellijk: „Ik vertrouw het niet dat u dat ding daar heeft.” En hij vertelde, dat kort daarvoor een lid van D’66 per briefkaart, gericht aan de gemeenteraad, had gevraagd hem met een bandrecorder toe te laten. Dit is door het voltallige college met grote beslist heid geweigerd. De PvdA-afgevaardigde drs Harms wilde ook nu zijn zegje doen en verklaar de het in strijd met de uitdrukkelijke wens van de minister van binnenlandse zaken dat de voorzitter post, gericht aan de raad, zelf behandelt. Ik verdeel hier de post en ik maak uit of er bandrecorders in de zaal komen,” zo brak de voorzitter hem af, „het is maar goed dat we hier geen recorders hebben anders stond dat geschreeuw van u er ook op. Met alle drie wethouders, waar de meerderheid van de raad achterstaat, heb ben we dit besluit genomen. Als u wilt kunt u die wethouders vanavond op deze manier afvallen.” En tot de raad: „Vindt u goed, dat we de heer Hanns maar weer de hele avond aan het woord laten? Van mij mag hij zo lang als hij wil, voor mijn part weer twee uur. Ik ga wel weg als het mijn tijd is.” Inmiddels was de gemeentebode al wegewandeld met het nietige voorwerp, dat deze verhitte toeestanden had uitge lokt, in de hand. Volkswagen pick up nu cm. teg, j ±vu,—-, a ueuua dubbelcabine 175 x 100 x 55 cm Vi leg, I Ford transit bestel 135,3 deurs 175 x 150 x 55 cm '/s leg, 176,50; 3 deurs 175 x 150 x 55 cm leg, 190,—. Te koop 10 speelfilms 8 mm f 85.-. Tel. 070-652405 of 111097. ciële consequenties voor deze gemeente?” Over de woningbouw is dit jaar dik wijls gesproken en met name op 14 mei. Toch een paar opmerkingen. In een raads vergadering van juli jl. zijn door het col lege gedachten uitgesproken met betrek king tot de woningbouw en wel speciaal betreffende de bouw van woningen in de goedkoopste sector; zowel in het bestem mingsplan Groenswaard III als in andere delen van de gemeente. Hoewel de raad binnenkort de nieuwe marsroute van het college tegemoet kan zien, willen wij daarop vooruitlopend verwijzen naar het rapport van drs. Kok (Woningdifferen- tiatie Waddinxveen). Deze stelt het per centage sociale woningbouw t.o.v. het to taal aantal te bouwen huizen op ongeveer 50%; een percentage dat voor Groens waard IH op geen stukken na wordt ge haald, zelfs niet na wijziging van de aan- vakelijke plannen. Indien wij - waarvoor wij pleiten - genoemd percentage sociale woningbouw inderdaad willen bereiken, zal het nodig zijn dat parallel aan deze bouw in Groenswaard III tegelijkertijd elders in de gemeente projekten voor goedkope bouw van grond moeten ko men. Als nadeel blijft dan toch nog be staan dat deze elders in de gemeente te realiseren projekten voor goedkopere Pedicure Manicure. Aanm. van steunzolen. L. v. Dijen, H Heyermanslaan 14. Tel. 01828-4221, W’veen. Fiat 1500 en 124 familial» SPRUITENZADEN! STTE- KEMA nr. 1 vroeg en mid- Glas 1700 delvroeg, Roem van Kloos- Peugeot familiale terburen (Bos), Groenen- i Peugeot 504 Ford corsair 4-deurs Scaldia Ford cortina en cortina combi 1968 Ford cortina GT 1965 Ford 12m en 12m coupé 1965 Simca 1000 1968 Opel kadett en kadett car. 1966-1968 Volvo 144 1970 Opel blitz 1% ton en nog enkele ingeruilde wagens. Steeds wisselende voorraad en een degelijke garantie. Derde Kade 54 Gouda Tel. 01820-15733 b.g.g. 01827-2607 Oosteinde 11a, Moordrecht een km. van Julianasluis langs IJsseldijk. Prima aardappelen, uien en bruine bonen. C. van Ber- g i Prima aardappelen, eigen- heimers, meerlanders, bint- jes. C. van Berkel, Noord- einde 102, W’veen. tel; 2277. I Bloemsierkunst Wiertsema Kerkweg 7, Waddinxveen. Tel. 2097. U kunt nu al terecht voor alle kerstartikelen. Kerstgroen Hulst Dadels Kaarsen Kandelaars

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9