Bromfietser is Meer dan een caravans in onQe/an w om 6^S3®O -MWIB-S8EN HAAS openbaar vervoer te snel af miljoen Europa Volkskerstzang Winkelcentrum Dorpstraat haarden gasfornuizen droogautomaten L. VERHOEFF Bromfietser breekt arm bij botsing Jarige Zwamborn kreeg veel lof Oliebollen-aktie van „Brugkoor” wasautomaten gaskookplaten Koel- en Vrieskasten en kisten Anne Frankcentrum in Kerstsfeer V F 1 51 De klop op de deur BOEKHANDEL VELDWIJK N.V. tl Kom voor de feestdagen eens passen bij: W|| voow UW MODESCHnFN f 14,90 Pagina 9 Groter Komfort EEN BOEKEN3ON IS ALTIJD RAAK!! kado voor onder de kerstboom f 17,95! Het L feestelijk schoentje in goud of zilver! Een Een prachtig gekleed zwart suède schoentje. Pantoffels te kust en te keur. o gup** TEL: 2384 KERKWEG 9 DIMPLEX O O Spitsuur z* pF 1» 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 17 dec. 1970 (Advertentie) CAST AAN TAFET cun 7‘. gas, olie, kolen; voor verwarming Elektr. verwarming 4 f - inzenden aan: NOVIB - van Blankenburgetraat 6 - 's-Gravenhage na am: adres: van Koopt u bij Telef. 01828-2710, Dorpstraat 105, Waddinxveen Landelijk Erkend Installateur. Passage 145 - Telef. 01828-2620 Waddinxveen. De recente publikatie van de ”Com missie Openbaar Vervoer Westen des lands” over het personenvervoer in de Randstad gaf de redactie van ’’AutoVisie” aanleiding om zelf een aantal praktijkproeven te nemen. Gezien de grote belangstelling voor deze uitzending hebben wij het complete verhaal in boekvorm voorradig. Het werd toch een niet al te sombere verjaardag. Want wat voor aanmerkingen er ook uit de raad los kwamen op gemeen telijke zaken, de lof van alle fracties voor de heer Zwamborn en zijn dienst was unaniem groot. Met een toast tijdens de maaltijd tussen de middag- en avondver gadering bevestigden de raadsleden hun waardering voor de jarige nog eens extra. caravans per 1000 auto’s, België telt bijna 30 en Noorwegen, Zweden en Zwitserland 20, West-Duitsland 16 caravans per 1000 auto’s. Italië is op caravangebied nog een vrij achterge bleven gebied getuige het cijfer van 3 caravans per 1000 auto’s. In prachtband WADDINXVEEN De grote recrea tiezaal van het Anne Frank centrum zal op beide kerstdagen van 14.30 uur tot 17.30 uur zijn geopend voor alle bejaarden van Waddinxveen. Er zal dan een gezellige kerstsfeer heer sen en ook het buffet is open. Donderdag 24 december is er voor alle bejaarden een kerstmiddag. Hierover volgen nadere gegevens. Zaterdagavond 19 december om 8 uur wordt rond de kerst boom op het Koningin Wilhel- minaplein in Waddinxveen de traditionele volkskerstzang ge houden. Het muziekkorps en de zangbrigade van het Leger des Heils uit Gouda zullen weer hun medewerking verle nen. Burgemeester Van der Hooft zal tijdens deze bijeen komst, waarbij men hoopt op de komst van jong en oud, het Kerstevangelie voorlezen. AMSTERDAM Het aantal cara vans in Europa is de laatste jaren bliksemsnel gestegen en bedroeg me dio 1970 1 1/4 miljoen. Engeland - van oudsher het caravanland bij uit stek - gaat aan de kop met 480.0Q0 toer- en stacaravans, gevolgd door Frankrijk met 250.000. Nederland komt met 125.000 op de vierde plaats direkt na West-Duitsland met 176.000 De gebruikelijke internationale ver gelijkingsmaatstaf is het aantal ca ravans per 1000 personenauto’s. Hieruit blijkt dat Nederland en En geland in verhouding de grootste caravandichtheid hebben met ca 50 WADDINXVEEN De direc teur van de dienst Openbare Werken, de heer A. M. Zwamborn, was vorige week donderdag jarig. Hij mocht dit feest ’s-middags en ’s-avonds uitzit ten op de ainbtenarentribune in de raadszaal, waar burgemeester en wethouders op zijn bijstand moesten kunnen rekenen bij de begrotings- debatten. DEN HAAG Niet alleen in het stadsverkeer, maar ook in het verkeer over wat langere afstanden blijft de bromfiets een ernstige concurrent te zijn van het openbaar vervoer. Dit kan worden afgeleid uit het dezer dagen verschenen rapport van de ’’Commissie Bevordering Openbaar Vervoer Westen des lands”. Bij een uitgebreid onderzoek - dat in 1966 werd inge steld - bleek de bromfiets op de afstanden tot circa 15 kilometer een sneller vervoermiddel te zijn dan bus of tram. WADDINXVEEN Op de hoek van de Kerkweg en de Prinses Beatrix, laan is maandag een 52-jarige brom fietser uit Waddinxveen aangereden door een personenauto, die hem bij het rechtsafslaan sneed. De brom fietser brak hierbij een arm. De bestuurder van de auto reed na het ongeluk door, maar meldde zich later bij de dochter van het slachtof fer. Het was een 22-jarige Waddinx- vener, die geen rijbewijs had. Hij zei, dat hij de bromfietser in het geheel niet had gzien. -V s De uitvoering van de nieuwe model len caravans kenmerkt zich door meer ruimte en groter woonkomfort tengevolge van praktische en ruime keukens, royale zithoeken en centra le verwarming. Bovendien is er sprake van grotere koelkasten, lan gere bedden, stromend water d.m.v. elektrische aangedreven pompen. Dit zijn de konklusies van de organi satoren van de internationale cara- vantentoonstelling, die begin okto ber jl. te Essen werd gehouden. De voorkeur van het publiek voor gro tere caravans is onmiskenbaar. Deze tendentie wordt in de hand gewerkt door een gunstige ontwikkeling van de kostprijs door massa-fabrikage en het grotere trekvermogen van de personenauto’s dat een hoger ge wicht van de aanhangwagen moge lijk maakt. WADDINXVEEN Het Wad- dinxveens Mannenkoor „De Brug” houdt ook dit jaar weer een oliebol len-aktie. Op veler verzoek gebeurt dit nu op oudejaarsdag, zodat deze traditionele lekkernij op de traditio nele avond bij niemand behoeft te ontbreken. Verleden jaar waren de oliebollen van het Brugkoor zo in trek, dat lang niet alle liefhebbers konden worden bediend. Het is daarom raadzaam de bestellingen zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk 28 de cember op te geven bij P. den Hertog, Zuidkade 144, tel. 4425 of M. Mos, Da Costaweg 15, tel. 4882. Ondanks de grote kostenstijgingen is de prijs van de olie bollen billijk gebleven. Hierbij bleek opnieuw, dat de brom fiets in het stadsverkeer tijdens het spitsuur sneller is dan de personen auto en het openbaar vervoer. De proef in Den Haag had betrek king op een traject van 4,2 km van af de kruising Haagweg-Herenstraat Geesterbrugweg. Bij aankomst bij de Sophialaan (bij Plein 1813) bleek de bromfietser er 12 min. en 11 sec., de taxi 15 min. en 15 sec., de fietser 17 min. en 47 sec. en de automobilist 21 min. en 57 sec. over te hebben ge daan. Overigens duren de meeste verplaat singen met een particulier vervoer middel (auto, fiets of bromfiets) niet langer dan een kwartier. Driekwart van het aantal bromfietsritten is kor ter dan 15 minuten, ruim 20 pCt duurt 16-30 minuten en bijna 5 pCt langer dan een half uur. Voor auto bezitters zijn deze percentages 60 pCt 23,5 pCt en 11,5 pCt. Voor verplaatsingen binnen de stad bleek de personenauto in het alge meen het snelste vervoermiddel. Op de zeer korte afstanden waren ech ter de tijden van de verplaatsingen per bromfiets korter aldus de Com- missie-Volmuller. Kerstfeest. Fijn Feest. Sfeerfeest. Licht. Warmte. Extra dit Extra dat. Hier. Kerstfeest. Honger. Armoede. Ziekte. Nood. Onrecht. Daar. Vraag: hoe kan vrede op aarde bestaan zonder gerechtig heid voor alle volken en alle mensen Kerstfeest vieren is: eraan werken dat dat waar wordt. Op de hele wereld. Werk dat meer dan twee kerstdagen lang duurt. En intussen? Neem vast een gast aan tafel. Een mens verweg die deel moet hebben aan onze overvloed. Vindt u 'Gast aan tafel' een goed idee om kerstfeest te vieren Geef dan bv. 10% van uw kerstuitgaven (hoe meer u besteedtdes te beter). En stort dit bedrag op de girorekening van de NOVIB. OFNeem voor langere tijd een gast aan tafel door uzelf te verplichten een vast bedrag te storten en daardoor een medemens een dagelijkse maaltijd te garanderen (voor 20 cent per dag koop je al een goede maaltijd in Afrika) Bij een soortgelijke proef in Amster dam van de nieuwe RAI naar de Beurs was de volgorde: 1. bromfiets (12 min. 5 sec.); 2. fiets (15 min. 46 sec.); 3. personenauto (20 min. 32 sec.); 4. tram (24 min. 10 sec.); 5. taxi (30 min. 34 sec.) De auto is, aldus concludeert ’’Auto visie” alleen bij grotere stadsafstan den snel, maar in het centrumver- keer, vooral door parkeermoeiljjk- heden, weinig handzaam. De taxi is in het nadeel, omdat hij te duur is, het openbaar vervoer omdat het te lang duurt. plaats: --- doet mee met de aktie 'Een gast aan tafel' en stort op rekening 64 53 00 van de NOVIB te Den Haag f 6,- per jaar half jaar kwartaal maand ƒ18,- per jaar half jaar kwartaal maand f 36,- per jaar half jaar kwartaal maand f 72,- per jaar half jaar kwartaal maand wil een spaarbusje ontvangen wil meer informatie handtekening k 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 13