aan van van Hartelijke huldiging Stortbaas J. Schouten Weinig nieuws in antwoord college aan de raad JOLOP JVARMTE OVERAL r Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen Belangrijk 3 Koopavonden en winkelsluiting Vier inbrekers aangehouden Postkantoor rond de feestdagen Él ‘O ADVISEURS RAIFFEISENBANK rJM WADDINXVEEN SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN tl H ,1 ’s-avonds geopend M if i 1 5 4: reis-en passagebureau u II van 19.00 tot 21.00 uur vervolg op pag. 3 l Op woensdag 23 en 30 december a.s. zijn onze kantoren Algemene Bank Nederland N.V., Amsterdam Rotterdam Bank N.V., Ned. Middenstandsbank N.V., Nutsspaarbank, Coöp. Raiffeisenbank. VAN GINKEL NV WADDINXVEEN In een volle raadszaal is de heer J. Schouten vori ge week gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum in dienst van de overheid en van Waddinxveen. De eerste, die de jubilaris voor het front van zijn collega's toesprak, was de wethouder van Openbare Wer ken, de heer Ph. Kroes. Hij noemde de heer Schouten met zijn speciale kennis van de moeilijke Waddinx- veense bodem een vakman in zijn functie van stortbaas van de gemeen telijke vuilnisbelt. In verband met de kerstdagen en de jaarwisseling zullen de twee eerst volgende edities van ons blad een dag eerder dan gebruikelijk, dus woensdag, verschijnen. Voor deze kranten van respectievelijk 23 en 30 december dienen advertenties uiterlijk de maandag daar voor, dus 21 en 28 december, om 12 uur ’s-middags in ons bezit zijn. De advertenties met Nieuw jaarswensen voor de krant van 30 december kunnen reeds nu bij onze advertentie-afdeling worden aangeboden. Met een spoedige opgave zult u ons zeer van dienst zijn. De Direktie. WADDINXVEEN De rijkspo litie te Waddinxveen heeft vorige week vier mannen gearresteerd, die enige weken geleden hebben ingebro ken in een magazijn van Van Triet aan de Noordkade. Zij stalen daar een televisietoestel, een radio, een partij wijn en een hoeveelheid choco lade. n n woerden telefoon 03480-3468 WADDINXVEEN Op maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 december zijn er in Waddinxveen koopavonden waarop alle winkels tot 9 uur open zullen zijn. Donderdag 24 december gaan de winkels om 5 uur dicht Woensdag 30 december zijn de winkels geopend, donder dag 31 december sluiten ze om 5 uur. Zaterdag 2 januari zijn alle zaken normaal geopend tot 5 uur. I WADDINXVEEN Burgemeester en wethouders hebben op de tweede dag van de behandeling van de gemeentebegroting antwoord gegeven op de vragen, die daags tevoren in de zeven algemene beschouwingen van de fractieleiders waren gesteld. Veel nieuws kwam hieruit niet naar voren. Dit vond voor een groot deel zijn oorzaak in het feit, dat de voorzitter is voorbij gegaan aan alle vragen over investeringen en prioritei- ten, omdat deze aan de orde komen op de gemeente raadsvergadering van 22 december, wanneer de burger- zinlening van vier miljoen gulden en de daarvoor door het college opgestelde zeven alternatieve bestedings plannen aan de orde komen. Zonder de pretentie te hebben volledig te zijn geven we hieronder puntsgewijs een overzicht van de belangrijkste uitlatingen van bur gemeester en wethouders. □wandheaters(aardgas) □mobiele luchtverhitters vanGinkel nv kerkweg 207 waddinxveen tel.01828-4488A Heeft u belangrijke documen- ten of waardevolle sieraden die u liever niet in huis houdt? De Raiffeisenbank heeft er een veilige plaats voor: een eigen safeloket. Voor enkele guldens per jaar kunt u zo’n loket huren; bank- veiligheid gegarandeerd! Geen risico voor brand, diefstal of verlies. Kom eens kijken hoe het in z’n werk gaat; er ligt ook een folder voor u klaar! Oranjelaan 42, tel. (01828) 4566 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Groensvoorde 14, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. i Weekblad voor Waddinxveen op aanvraag. 26e JAARGANG - Nr. 2214 DONDERDAG 17 DECEMBER 1970 w.iwwu-uaiiM'fflBr i 'is; ’t ;f. k (Advertentie) r, (Advertentie) s Q i Advertentie) I I Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828)4788 (van maandag t.e.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Abonnement: 2,37 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 5,75 binnen het verspreidings gebied en 11,75 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. V. B. is g- n jn is- e 5. 1 l, WADDINXVEEN Op 24 en 31 decem ber zal het postkantoor in Waddinxveen i.p.v. om 18.00 uur reeds om 17.00 uur sluiten. De buslichting van de bijbrievenbussen zal geschieden om 15.30 uur. De laatste lichting van de hoofdbus op het postkan toor is om 17.30 uur. Tevens zal de vrijdagavondopenstelling van 25 december en 1 januari worden verplaatst naar woensdag 23 en 30 decem ber. De heer Schouten is van hulpstoker bij het voormalig gasbedrijf opgeklommen tot zijn huidige positie. Zijn goede dien sten werden op deze bijzondere dag be loond met een promotie naar een hogere rang. Bij deze bevordering bood de wet houder de jubilaris tevens de gemeente lijke gratificatie aan. Ook de directeur van Openbare Wer ken, de heer A. M. Zwamborn. roemde de kwaliteiten van de heer Schouten. Hij zei altijd graag naar diens advies te luisteren als het om zaken van de vuilnisbelt ging, omdat de heer Schouten hier een uitste- Nadat de heer Schouten een dank woord had gesproken kon iedereen hem en zijn vrouw gelukwensen. Dc heer Schouten wordt door zijn collega’s hartelijk gefeliciteerd met zijn zilveren jubileum. (foto Sjaak Noteboom) kende kijk op heeft. Namens het gehele personeel bood hij een fraai horloge aan. De heer S. Kaptein sprak namens het personeel Noordkade, de heer P. Verkade bood een paar handschoenen aan. Er werd daarna hartelijk gelachen om de herinneringen, die de heer J. Benders als collega van het eerste uur ophaalde. Burgemeester Yan der Hooft, die het begin van de huldiging niet had kunnen bijwonen, kwam toen binnen om de lof trompet te steken over de jubilaris, die naast zijn ijver voor de gemeente ook nog tijd geeft aan het verenigingsleven, waar voor hij door de voetbalvereniging „Wad dinxveen” is onderscheiden met een ere- speld. Ook mevrouw Schouten, die bij aanvang in de bloemetjes was gezet, deel de in de hulde. Dochter Schouten, die in een ziekenhuis ligt, werd verrast met een bloemenhulde. De daders zijn vier grondwerkers uit het Brabantse Hedel, die tijdelijk in Wad dinxveen werkten. Een van hen, die nog een appeltje te schillen had met de politie in Gorkum. is aldaar ingesloten. plaatsgehad van een raadsbesluit in soort gelijke zin van een andere gemeente; als de kosten van de gemeentereiniging aanzienlijk zullen stijgen ten gevolge van een andere wijze van vuilafvoer zullen voorstellen tot belastingverhoging niet achterwege kunnen blijven; de Waddinxveense industrie vertoont geen grote eenzijdigheid, zoals de heer Van Heteren veronderstelde. Het Gewes telijk Arbeidsbureau enquêteerde in maart 1969 in deze gemeente 3700 ar beidsplaatsen. In de sector van de nijver heid waren dat er 200. De houtverwerken de industrie omvatte hiervan 27%, de me- taalinstrie 25%, de bouwnijverheid 32% en de overige industrie 16%; ook wordt de stelling ontkent, dat het aantal arbeidsplaatsen met 250 zou zijn afgenomen. Een enquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek van oktober 1963 registreerde 3597 arbeidsplaatsen, eeft onderzoek van het GAB in 1969 kwam tot 3700 arbeidsplaatsen. Ook het aantal ingeschreven ondernemingen bij de Kamer van Koophandel steeg in deze ja- ren met 50, hetgeen vooral gezien tegen de tendens van opheffing van klein mid- denstandsbedrijfjes wijst op een gezonde ontwikkeling; snelle uitvoering van het plan Groens- waard III is noodzakelijk voor de realise ring van de bouw van goedkope woningen en voor de onderwijsvoorzieningen. Het is mede belangrijk voor de winkelcentra De burgemeester zei onder meer: van hem is geen medewerking Ie ver wachten om te bevorderen, dat raads voorstellen, waarover van tevoren overleg is gepleegd met de betreffende raadscom missie, nog eens ter beoordeling naar die commissie te zenden, omdat deze betutte ling van b. en w. hem te ver gaat. ten aanzien van het Bosplan wordt mo menteel overleg gepleegd tussen wethou der Kroes en zijn Boskoopse collega Van den Dool; de door de heer Van Schie gesugge reerde vorming van een doorstromings- fonds lijkt geen haalbare kaart, omdat on langs een schorsing schijnt te hebben Wethouder Lips zei in zijn antwoord: in het onderwijs zijn er momenteel geen moeilijkheden met lokaalruimte; alle leerlingen zijn ondergebracht en in de Oranjewijk staat zelfs nog een aantal noodlokalen leeg; zeer binnenkort wordt aan de Essen- gaarde begonnen met de bouw van een tweeklassig gebouw t.b.v. de vierde open bare kleuterschool, zodat de vierde open bare lagere school aan het begin van de cursus 1971-72 over alle zes lokalen van het eigen gebouw kan beschikken; de urgentieverklaring voor de bouw van de 12-klassige prot.-chr. basisschool in Groenswaard II is af gekomen. In fe bruari wil men met de bouw beginnen, waardoor in augustus 6 en in september 12 klassen klaar kunnen zijn; midden 1971 wil men beginnen met de bouw van een 2-klassige r.k. kleuterschool in Groenswaard I en een 4-klassige (5 lo kalen) kleuterschool in Groenswaard H nabij de 12-klassige basisschool; binnenkort wordt rijkstoestemming verwacht op de aanvraag voor een nieuw gebouw voor de Chr. MAVO-school; de door D’66 gesuggereerde spreiding van het kleuteronderwijs lijkt niet wense lijk omdat hierdoor de integratie van het kleuter- en het basisonderwijs wordt be moeilijkt. Er zal dan alleen met hoofd leidsters moeten worden gewerkt of met dependances. Dit laatste is haast onaan vaardbaar met het oog op de begeleiding en samenwerking van hoofdleidsters en leidster. De inspectrice zal bovendien niets voor onnodige dependancevorming gevoelen; besturen en oudercommissies wordt verzocht met overtuiging en idealisme door te werken aan de vernieuwingsge- dachten voor het onderwijs, maar daarbij de activiteiten zo te temporiseren, dat het onderwijzend personeel hierbij niet ten onder gaat; binnenkort zal de stilte rondom het jeugd- en jongerencentrum tot het verle den behoren; met de enorme groei van Waddinxveen neemt de behoefte aan accomodaties toe, waarin de zaal van het Dienstverlenings- centrum enige - maar lang niet voldoende - verbetering gebracht. De Jeugdcontact- raad ziet zich in het werk voor de onge organiseerde jeugd belemmerd door ge brek aan behoorlijke accommodatie; op de goedgekeurde begroting van het recreatieschap komt een post voor ten be hoeve van het Weegje, zodat in het voor jaar wordt begonnen met de ontsluiting. Groensvoorde en Luifelbaan. Met alle middelen zal worden getracht Gedepu teerde Staten ervan te doordringen dat een uitvoering in fasen onmogelijk is; voor de uitvoering van de winkelgalerij aan de Kerkweg is nog steeds overleg gaande met de plaatselijke middenstand en de beleggers; het woningbouwplan voor de Victor- wijk is rond en is doorgezonden van de Provinciale Directie naar de Centrale Directie van de Volkshuisvesting; wat betreft de suggestie van de heer Van Tol om het pand naast het raadhuis aan te kopen voor een tijdelijke uitbrei ding van het raadhuis moet worden ge zegd, dat dit pand in vervallen toestand verkeert. Gezien de ligging zou de aan koop niettemin tienduizenden kosten en dan nog geschikt moeten worden ge maakt. Bijbouw aan een gemeentehuis vermindert bovendien de kans op een nieuw raadhuis, zoals in praktijk is geble ken in Alblasserdam en Amstelveen. E Behalve dat wij een eigen interessant Spanje pro gramma presenteren, zijn wij tevens adviseur en all round boekingskantoor voor tientallen ANVR reis organisaties. Enkele daar van zijn: VOOR VLIEGREIZEN Eurotours/Yetclub, Airtour Nespanda, Fit, Sterreizen, Europa Express, Centouri/ Sunliner (Club 18/30), Ho telplan, Magneet, Christof- fels, Chr. Reisstichting, NC RV, D-Tours, BBI, Arke, Trans Europa, Marysol, Broere, Groeneveld/Club GT. VOOR AUTOBUSREIZEN De Jong’s Tours, Magneet, Snel Co, Megga, Broere, Cebuto, Europa Express, Snelle Vleit. VOOR TREINREIZEN Railtour, Trans Europa, Ho telplan, Christoffels, BBI, NS. Ook vele mogelijkheden voor cruises (o.a. op de Mid- dell. Zee) en Rijnreizen. Vraag voor uw vakantie- of zakenreis deskundig en on afhankelijk advies bij on derstaande reisspecialisten. (Advertentie) safeloketten

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 1