VOLKSKERSTSAMENZANG Van Ginkel N.V. Geen kinderspel E? Laat uw kerstbout pijnloos slachten flUTOSCHAl Supporters Jan Bazen richten eigen club op De „miljoenenerfenis” Zaterdag 19 december a.s. bij de kerstboom op het Koningin Wilhelminaplein m.m.v. Leger des Heils uit Gouda. Aanvang 20.00 uur LAAT JE RIJDEN! 1 GLASBEEK ERUM Kies een FOCWA-bedrijf kenmerk voor vakwerk w V I Pagina 2 Waddinxveen Zevenhuizen Moerkapelle 1111 EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! door Tom Lodewijk Jubileum D. J. Sjoer Kerstfeest Brugkoor ZEVENHUIZEN Schaatskern- ploeglid Jan Bazen uit Zevenhuizen heeft een supportersclub. Onlangs is hiertoe het initiatief genomen nadat bekend was geworden dat het Comi té Jong Sporttalent - dat voorheen Jan Bazen financiële steun verleende - zichzelf had opgeheven. Jan Bazen dreigde hiervan het slachtoffer te worden. Door de oprichting van de Supportersclub ”Jan Bazen”, zoals de naam officieel luidt, konden eventuele moeilijkheden tijdig wor den voorkomen. Elk jaar bereiken de Neder- landsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren als bijv, pluimvee en konijnen, op vaak afschuwelijke wijze worden gedood. Er zijn gevallen be kend, dat konijnen levend wer den gevild en ook dat kippen levend werden geplukt. Er zijn in ons land verschil lende abbatoirs, waar men voor zeer geringe prijs de die ren kan laten slachten, het vlees wordt dan ook nog door deskundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van die ren ook tot bona-fide poeliers wenden. Dierenbescherming wijst er voorts op, dat o.m. het ophan gen van konijnen en het levend plukken van kippen en derge lijke voor de wet strafbaar is en dat hiertegen door politie en de over het gehele land ver spreide inspecteurs der vereni ging zal worden opgetreden. Houdt bij de jaarwisseling ook uw huisdieren in huis: maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in paniek gebracht of lopen zij ernstig letsel op. HILVERSUM Glaasje op? Laat je rijden!” Een dringend advies dat het hele jaar door van kracht is. Want alcohol en verkeer verdragen elkaar nooit. De trieste ongevallen cijfers wijzen echter uit, dat het no dig is daarop te blijven hameren. Zeker in een maand vol feestdagen, wanneer mensen er één of twee of drie of vier of nog meer nemen. Duivenexpositie WADDINXVEEN Reisbureau A. van Ginkel in Waddinxveen is omgezet in een naamloze vennoot schap en zal zich verder presenteren als Reis- en Passagebureau Van Ginkel N.V. Als gevolg van een de zer dagen tot stand gekomen bunde ling zal ook Reis- en Passagebureau ’’Hart van Holland” te Gouda (’sel uitmaken van de nieuwe N.V. Dit bureau zal evenwel onder eigen naam blijven opereren. I Sb*Ig WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 17 dec. 1970 (Advertentie) Noordkade 24 Tel. 01828-2588 Wordt vervolgd I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I WADDINXVEEN De heer D. J. Sjoer was vandaag vijfentwintig jaar als medewerker verbonden aan de veehou derij van de heer W. J. Moons aan de Kromme Esse. Vanavond zal de jubilaris in intieme kring worden gehuldigd. I l l l I 1 l l l l l I I I I l l I I I 1 I Dit vertederende ’’Kinderspel” in spireerde ’n Chinese kunstenaar uit de 12-de eeuw. Een reproduktie er van wordt gegeven in een van de talrijke wenskaarten, die UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Naties, ook dit jaar rond de feest dagen weer uitbrengt. U kent het motto „Groet een vrind en help een kind”. Eén kind? Duizenden en duizenden kinderen in 115 ont wikkelingslanden, die ontberingen lijden op alle gebied, maar door UNICEF weer een beetje levens kans en levensvreugde krijgen. En dat is geen kinderspel, dat is bit tere noodzaak. Heel mooie kaar ten voor een nog mooier doel. U kunt ze in Waddinxveen krijgen bij mevrouw R. M. Limborgh-Kooy- tnan, Constandjn Huygenslaan 45, tel. 3412, mevrouw De Man, Bos boom Toussaintsingel 60, tel. 4541 en bij de AMRO-bank, Kerkweg 151. In Zevenhuizen zijn de kaar ten verkrijgbaar bij mejuffrouw M. Vos, Burgemeester Klinkhamer- weg 76, tel. 415. i i i i i i i i E I I I I I I I I I Ondertrouwd: Johanna Wismeyer en Ger- ritje Clasing. Gevonden: groene kinderwant (nylon), paar leren bruine dameshandschoenen, paar babywantjes, Opel sleuteltje, 2 meter gallon. Verloren: bruine herensjaal, sleutelring met 2 sleutels, zwart-oranje gebreide muts grijze fietstas, bankbiljet, groen vistram- tas, rood kinderfietsje, beige dameshand schoenen, voetbalschoenen maat 34, ge breide muts, rood leren étui met inhoud, gouden letterbroche. Ondertrouwd: G. A. Schoenmaker en S. M. Jansen; A. A. Goedhart en T. G. Marchand. Geboren: Yvonne, d.v. A. R. C. van Rin- gelenstein en M. Nagtegaal; Cornelis Jan. z.v. C. K. van der Starre en J. Bakker; Ingrid Maria Petronella, d.v. C. G. A. Burger en C. J. M. Atteveld; Mirjam, d.v. A. de Jong en A. G. de Vlieger; Derk Johan, z.v. C. Neven en J. G. Niezing; Sybe Alexander, z.v. H. A. M. A. de Vries en S. E. A. G. Knubben; Edward, z.v. M. Reichard en H. A. M. van Dijk. Gehuwd: G. A. Staarthof en C. M. Hou- dijk; C. M. de Vries en M. C. Oskam; W Vis en C. E. Havenaar; G. P. Vermeulen en M. M. C. Steenland. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carroeserlebedrfvea. Geboren: Lauwerens, z.v. L. Hertog en H. Breedijk; Peter Paul, z.v. F. Breedijk en M. van Nielen. Ondertrouwd: Dirk Catsburg en Geer- truida van den Berg. WADDINXVEEN Het Waddinx- veens Mannenkoor en het Knapenkoor houden woensdag 23 december om acht uur hun jaarlijkse kerstavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Beide koren zullen hier een aantal kerstliederen laten horen. Jong en oud, die dit ongedwongen kerst feest willen meevieren, zijn van harte .welkom. De toegang is vrij. Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf Is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparaüs (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto's. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman 1 Uw auto is er in goede handen. Vandaar dat Veilig Verkeer Nederland weer de bekende actie „Glaasje op? Laót je rijden!” voert. Overal in het land ver schijnen affiches met het evenbekende mannetje. Boven zijn met een glaasje ’’gekroond” hoofd prijkt het advies ”Léét je rijden!” - door een taxi, door uw we derhelft of een ander lid van het gezel schap, met wie van te voren duidelijk is afgesproken dat hij of zij geen druppel alcohol zal drinken. Léót je rijden - om het na de gezellig heid in café of elders ook op de weg pret tig te houden, om de verkeersveiligheid te bevorderen, om niet gesnapt te worden tijdens een alcohol-controleactie door de politie. „Glaasje op? Laat je rijden!”. Dat ad vies zal ook weer worden gegeven in de televisiespot, die, evenals vorig jaar, ge regeld op de beeldbuis zal verschijnen. Verder heeft Veilig Verkeer Nederland een miljoen bierviltjes, voorzien van het actie-thema, laten vervaardigen, die deze maand dank zij de medewerking van slij terijen hun weg naar de huiskamers zui len vinden. Want ook daar zal vrienden- op-bezoek duidelijk gemaakt moeten worden dat er na een borrel maar één mogelijkheid is: ’’Laat je rijden!”. ’’Glaasje op? Laat je rijden!” Altijd. Overal. In het belang van eigen veiligheid en die van een ander. Uw bedrijf voor betere en snelle servicel De supportersclub zal Jan Bazen niet alleen financiële, maar ook mentale steun verlenen, door onder andere supporters- reizen te organiseren naar kampioen schappen, waaraan Bazen zal meedoen. Zij heeft hem al in staat gesteld om een week lang zich volledig te wijden aan de training, die door een lastige rugblessure deerlijk in de knel was gekomen, door het verblijf in Heerenveen te bekostigen. Ook sauna- en massagekosten zijn ver goed en er is een verzekering afgesloten tegen diefstal van zijn schaatsspullen. De steun zal slechts dan aan Jan Bazen worden verleend, zo is nadrukkelijk bij de oprichting van de club bepaald, na overleg tussen de de leiding van de sup portersclub met de trainers en de medi sche begeleider van Bazen. Eén maal per jaar wordt er voor de supporters een gezellige avond gehouden. Het lidmaatschap is bepaald op minimaal 7,50 per clubjaar, dat loopt van 1 okto ber tot en met 30 september. Bij het lid worden ontvangt men een fraaie, exclu sieve actiefoto van Jan Bazen, die zal fungeren als lidmaatschapskaart, zoals blijkt uit de tekst op de achterzijde. Zij die lid willen worden kunnen zich opgeven bij: C. Zweere, Burgemeester Klinkhamerweg 25A, tel. 01802-678; J. van Reeuwijk, Dorpsstraat 73, tel. 774 en T. J. van Helden, Noordelijke Dwarsweg 52, allen te Zevenhuizen, tel. 856. Bijdra ge kunnen worden gestort op gironum mer 40.69.77 tn.v. de Ned. Middenstands Bank te Zevenhuizen, met vermelding: ’’t.g.v. Jan Bazen”. wegen nog een jaartje aan te blijven, wat helaas! wegens zijn gezondheidstoestand uitgesloten is we zouden dan toch voor dezelfde beslissing staan als nu, namelijk: wie zal hem moeten opvolgen?” Er was gekuch en geschuif van stoelen. Geurt Grootveld deed zijn ogen open. Alles keek naar de voorzitter. Niemand had enig idee wat meneer De Grauw in het hoofd had. Half en half verwachtten ze dat hij zou aankomen met een of andere relatie, een jonge jurist of econoom. En als hij er voor instond, zouden ze het goedvinden ook. Hij zou er geen vrindje instop pen. als hij niet wist dat die betrouwbaar was. Meer De Grauw glimlachte. Hij las hun gedachten. Hij wist dat ze hem zou den 'volgen, wat hij ook voorstelde. Niet om dat ze zo stom waren, maar omdat ze vertrouwen in hem had den. Hij had andere plannen. „Heren, misschien verwacht u dat ik namen noem. Dat wou ik nu eens niet doen. De nieuwe kassier moet de man zijn, die het volle vertrouwen heeft van het hele bestuur. Ik zou zijn naam van het bestuur willen horen. Komt u maar eens voor de dag.” Ze keken mekaar aan. Niemand wou de eerste zijn. De Grauw keek geamuseerd de kring rond. „Moeilijk hè? Laten we het op een ander chapiter gooien. Laten we eerst ons eens hierover beraden: Moet het iemand ZEVENHUIZEN De Zevenhuizen- se postduivenvereniging De Stormvliegers hield afgelopen zaterdag een tentoonstel ling in het clubgebouw aan de Noorde lijke Dwarsweg. Voor deze tentoonstel ling waren 151 duiven ingezonden. De uitslag van de keuring, verricht door de heer M. Winters uit de Kwakel, is: Eerste prijzen, de heren: J. P. Breedijk (2x), D. Kranenburg, B. Heemsbergen, H. Brands, M. Heemsbergen, H. Brands, H. Verschoor, N. Koppenaal, Joh. Heijkoop en T. van Heijningen. Een tweede prijs wonnen de inzendingen van de heren: W. Verschoor, M. Heemsbergen, H. Sterk, J. Stofberg, J. Stofberg, B. Heemsbergen, B. Heemsberg, Joh. Heijkoop, J. Stofbergen, H. Verschoor, T. van Heijningen en D. Hordijk. Drie duiven van de heer H. Brands hadden het hoogste aantal punten, waar onder de beste duif van de tentoonstel ling. De prijzen, die werden toegekend, bestonden uit huishoudelijke artikelen. zijn van buiten, of een van de eigen mensen van de bank? Wat dacht u?” Als hij dacht dat ze nu los zouden komen, had hij het mis. Verbeeld je, dat meneer Grauw een prima buitenstaander op ’t oog had en zij zouden daar zitten kletsen over een ander. Dan sloeg hij je straks met allerlei argumenten om de oren, deed je tóch zijn zin en sloeg een figuur. De Loor hakte de knoop door. „Nu het toch niet over personen gaat, meneer de voorzitter, -zouwen we toch wel willen dat u zelf es zei wat u daarvan dacht-” „Ik kom er niet onderuit blijkbaar”, lachte De Grauw. „Nu mijne heren, dat wil ik wel. Het gaat mij om de beste man. En dan zou ik zeggen: als we die onder de eigen mensen niet kunnen Vinden, moeten we naar iemand anders uitzien. Er zijn liefhebbers zat hoor, geloof maar. Wees niet bang dat u geen keus kunt maken.” „Hebt u al mensen op ’t oog?”, viste Vermoolen slim. „Néé”, zei De Grauw beslist. „Ik zou u best een paar men sen kunnen noemen die ik geschikt acht, maar dat is heei iets anders, dan dat ik die hier als gegadigden in uw vergadering leg. Trouwens, ik zou er dan veel voor voelen om een adver tentie te plaatsen en het niet te laten aankomen op relaties van mij. Daar voel ik niets voor.” Tot de bundeling van beide bedrijven is besloten om tot een grotere en vooral meer solide reisorganisatie te komen. De omzet van de twee bureau’s, beide met ANVR-erkenning, is vrijwel gelijk. In het afgelopen jaar verzorgden zij gezamenlijk voor circa zevenduizend personen de va kantie of zakenreis. Directeur en grootste aandeelhouder van de nieuwe N.V. is de heer A. G. M. van Ginkel uit Waddinx veen. De bureau’s Van Ginkel en Hart van Holland vertegenwoordigen beide alle bonafide reisorganisaties en zijn boven dien full-service passagebureau. Daar naast heeft het bedrijf ook een eigen va- kantieprogramma in de vorm van een groot aantal zelf-gecontracteerde bunga lows en appartementen langs de gehele Spaanse Middellandse Zeekust met een daarop aanvullend vliegprogramma. Hoofdstuk V. DE BENOEMING In de degelijke, met donker eiken beschoten bestuurs kamer van de bank, de koppen van overleden bestuurderen hen aanstarend van de wand, zaten de bestuursleden. In de voorzitterszetel meneer De Grauw, groot-grondeigenaar, min of meer hereboer, maar ook met aandelen in diverse industrie ën, ongetwijfeld de man die in Drechtermond de meeste duiten in de meeste zakjes deed. Niet alleen daarom was hij voor zitter geworden. Hij had een paar jaar economie gestudeerd vóór hij zijn vaders bezittingen, door diens vroegtijdig over lijden, moest gaan beheren. Hij had relaties, vooral in Den Haag. Dat de positie van de bank in Drechtermond steeds sterker werd, was voor een niet gering deel aan hem te dan ken. Hij was niet alleen maar voorzitter voor ’t mooi. Aan zijn rechterhand zat Grootendorst, de vice-voorzitter, links meneer Wieringa, het grijze hoofd gebogen over het notulenboek. De kassier hield de notulen bij, dat was hier zo de gewoonte, en was dus op iedere vergadering aanwezig. Verder om de tafel zaten Geurt Grootveld, de ogen als steeds half geloken, schijnbaar slapend in zijn stoel, alleen het dunne spiraaltje rook van de bestuurssigaar verradend dat hij was als een stilligend schip, maar onder stoom. Wethouder Tijnje, die een grote manufacturenzaak had opgebouwd en begonnen was „met het pak” en later met de hondenkar. Net als Groo tendorst ”het kaasboertje”. Die twee waren het meestal eens. Dan zat daar de kweker en exporteur Hermans met zijn mooie pak, hij liet ze altijd in Engeland maken. Henri Vermoolen, de rijkgeworden juwelier die stil leefde op een aardig villaatje en wiens zoon de grote winkel in de Hoofdstraat dreef, en Steven De Loor van de fabriek van landbouwwerktuigen Agritech. Alle lopende zaken waren afgehandeld. De voorzitter keek juffrouw Kloos na, de vrouw van de concierge, die met het blad verdween, proefde de koffie en zei humhum. Het belang rijkste agendapunt moest nog komen. Meneer Wieringa keek aandachtig naar zijn notulenboek. „Dan, mijne heren, hebben we hier eh het verzoek van de heer Wieringa, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd ons gaat verlaten. Meneer Wieringa, het is zo ver nog niet, en daarom zal ik hier niet gaan uitweiden. Te zijner tijd hoop ik u, namens alle heren, te bedanken voor alles wat u voor de bank gedaan hebt en dat is niet weinig.” De heer Wieringa keek niet op, hij werd altijd verlegen wan neer hij woorden van lof moest incasseren. Nog altijd. „Zelfs al zouden we de heer Wieringa hebben kunnen be- „Dat maakt het wel eenvoudiger”, vond De Loor. „Dus de zaak zit zo: we bespreken of er bij de mensen van de bank iemand is, die meneer Wieringa kan opvolgen, en is dat niet zo, dan valt er verder niets te bespreken, we zetten een adver tentie en bespreken in een volgende vergadering de binnen gekomen sollicitaties.” „Precies”, zei De Grauw voldaan en zag hoe allen opgelucht knikten. De voorzitter had het weer netjes versierd. Niemand kon hiertegen enig bezwaar hebben en nu konden ze tenminste vrijuit praten. „En dan”, zei De Grauw, „herhaal ik wat ik zei: ik zou daar eerst uw mening wel eens over willen horen. Laat mij nu maar es luisteren.” „Mijns inziens”, zei Tijnje, de manufacturier, „zijn er maar twee mensen die in de termen vallen, gezien hun leeftijd, hun staat van dienst bij de bank en hun positie. En dat zijn de heren Heyblom en Boesman.” Het hoge woord was er uit. „Heeft een van de heren een voorkeur voor één van de twee?”, vroeg de voorzitter, „dan hoor ik dat graag.” Geurt Grootveld dacht na. Hij was Boesman wel iets ver plicht. Hij moest met de hand op het hart kunnen verklaren dat hij zijn best voor hem had gedaan. En hij meende wel te kunnen nagaan, dat Tijnje en De Loor er tegenin zouden gaan. Tijnje vond Boesman een praatjesmaker en schrok zich dood bij het idee, dat die vent nog eens in de Raad zou komen, en De Loor was een schaakvriend van Heyblom. „Ik vind meneer Boesman een actief persoon”, zei hij op zijn slaperige toon. „Hij zit overal in, is in heel het dorp be kend. Hij kan goed met de cliënten overweg. Hij weet wat er in het bankvak te koop is.” „Heyblom soms niet?” vroeg De Loor geprikkeld. Hij had nooit gedacht dat Grootveld zich door Boesman in de luren zou laten leggen. Maar dat zat ’em natuurlijk in de manier waarop die vent zich voor hem uitsloofde in die verlichtings- kwestie. Grootveld keek niet op, zag de rook van zijn sigaar na. „Ik heb het over meneer Heyblom niet gehad”, zei hij, „ik heb het nu alléén over meneer Boesman.” Grootendorst grijns de, hij kende zijn spitsbroeder. Grootveld moest wat doen voor Boesman. En dat deed hij nu. IFÖÏ

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 2