Ton Geers weggestuurd VUURWERK Groeneweg Lage Prijzen Be Fair-dames alleen aan DE BRON Radius leiding zege op na 20 Kanonslagen GRATIS!! Waddinxveen haalt een punt weg bij L. en S. Hengelnieuws Kerstruilbeurs kerstverlichting - kerstglas - kaarsen DE BRON Schoonhoven wringt zich ■dop nippertje naast WSE Arbiter staakt ruw duel tussen RVC en Zwammerdam A 6 T, merk. Enorme Sortering de merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t is sterk, allemaal hetzelfde I i 995 Pagina 5 Damnieuws HaKo-bal tournooi Gouwenieuws Schaaknieuws Bij aankoop van 10 gulden aan Vuurwerk Eikenlaan 54 - leplaan 122 Telefoon 2401 Ondanks de blanco eindscore 00 was de goede en sportieve wedstrijd tussen Groeneweg en het Haagse Quick het aankijken ten volle waard. Onder leiding van de uitstekende arbiter Van Hogenelst bleef de span ning er tot de laatste minuut in. WSE heeft aan de uitwedstrijd tegen Schoonhoven niet zo’n prettige her innering meegenomen. In de eerste plaats maakten de gastheren één minuut voor tijd gelijk, zodat de Waddinxveners de volle winst ontging. Bovendien werd Ton Geers in de tweede helft van deze vaak te felle wedstrijd door scheidsrechter Van Heiningen wegens natrappen van het veld gestuurd. Een ongeoorloofde en onbeheerste reflex, dat is waar. Maar de arbiter had niet gezien, dat de ’boosdoener’ in vrije positie door een tegenstander met beide handen werd vastgehouden. Kamer v. Koophandel altijd zin in TWIN J WADDINXVEEN Als enige nog ongeslagen teams in de promotie klasse hebben vrijdagavond Radius en Be Fair aan de Staringlaan in een rechtstreeks duel uitgemaakt welk team de leiding zou nemen. Het is Be Fair geworden. Beide teams, gebrand op de overwinning, moesten in een vijf- setten in een door de aanwezigheid van veel publiek sfeervolle zaal uitvech ten. Waddinxveen heeft verdiend een punt weggehaald bij Lenig en Snel en zodoende voor de zesde maal gelijk gespeeld. In de eerste helft waren beide ploegen gelijk aan elkaar, mis schien met de bezoekers als de iets betere ploeg. Maar evenals in de vorige wedstrijd werd er bijzonder slecht geplaatst. Geslaagd WADDINXVEEN De speel tuinvereniging „De Paddestoel” or ganiseert op zaterdag 19 december een grote kerstruilbeurs in het club huis gelegen aan de Lijsterbesstraat. Deze kerstruilbeurs is geopend van 10.30 uur ’s morgens tot 19.00 uur ’s avonds. De toegangsprijs bedraagt voor groten vanaf 14 jaar 0,50 per persoon en voor kinderen beneden 14 jaar 0,15 p.p. Als extra verrassing wordt een gratis verloting gehouden; het toe gangsbewijs geldt als lot. De trek king van deze verloting met zeer fraaie prijzen zal ca. half vier plaats vinden. Zwammerdam is duidelijk van plan de onderste plaats zo gauw mo gelijk te verlaten, en is hier tegen R.C.V. duidelijk mee voor de dag gekomen. Voor de rust werd het nog met de buitenspelval gedaan, wat echter twee maal verkeerd afliep, waardoor Freek Boere ongehinderd alleen door kon gaan en de doelman kansloos kon passeren (02). TV WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 17 dec. 1970 (Advertentie) 8—2 8—0 Advertentie) Eikenlaan 54 leplaan 122 Telefoon 2401 DAMES Be Fair 1 'ersum jda Programma: Zaterdag 19 dec. te Katwijk: L.Z.C. b-De Gouwe b (jongens); Sleutelstad-Gouwe (meisjes); Dinsdag 22 dec. te Gouda: Gouwe-B.Z.P.C. (meisjes). Uitslagen: Gouwe 1-Vivax (dames) 91 Gouwe 2-B.Z.C. 1 (dames) 23 A.Z.C. 2-Gouwe 2 (heren) 31 A.Z.C. 3-Gouwe 2 (heren) 23 O.Z.V.-Gouwe a (jongens) 05 Gouwe c-L.Z.C. c (jongens) 03 Gouwe b-A.Z.C. b (jongens) 04 de ZijKl-Gouwe 1 (dames) 01 Gouwe 1-Z.P.S. 1 (heren) 10—3 Gouwe 4-Woerden 2 (heren) 71 Be Fair won met 20 van Zeven hoven, Twee punten in de knip, maar dat was dan ook de enige reden tot juichen. Het was een bar slechte wedstrijd, waarin Oskam en Van Rijn voor de doelpunten zorgden. Hier een vergeefse aanval van Zevenhoven op de Waddinx- veense defensie. onderschept door de goed keepende Lenig en Snel-doelverdediger. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het spel feller en de arbiter had het bij zonder moeilijk. In de laatste minuut kreeg Waddinx veen eindelijk loon naar werken. De op gerukte centrale verdediger Schouten ving de bal in het strafschopgebied op, pas seerde een verdediger en de doelman en schoof de bal in het net (11). Direkt na de aftrap floot de scheidsrechter voor het einde. ER sma- e ma- veet i bakt ijzer 2 HALF ZWARE SHAG N.V. J. QRUNO 9—18 9—18 8— 12 9— 12 7—8 9—10 9—8 In de tweede helft zakte het peil. Ver hoef schoot tot opluchting van WSE net over de lat, aan de andere kant kopte Compeer in handen van doelman Rovers. Zijn collega Jansen redde daarop, klem- vast na een vrije trap van Verhoef. Nadat bij Schoonhoven Staal was ver vangen door Walkot en bij WSE Theo Geers door Vermij moest Rovers opnieuw in aktie komen op een fel schot van Com peer na een vrije trap van Koetsier. Het incident met Ton Geers maakte WSE daarna tot een tien-mansploeg. Tot overmaat van ramp maakte Schoonhoven in de laatste minuut nog gelijk toen Slap pendel onhoudbaar inschoot. WADDINXVEEN Vrijdag 18 decem ber, de laatste schooldag voor de kerst vakantie, wordt op de Prof. Kohnstamm- MAVO voor de vijfde maal het traditio nele HaKo-baltoernooi gehouden, waar aan alle klassen met jongens- en meisjes- ploegen en ook de leraren meedoen. Het toernooi begint om 9 uur in het gymnas tieklokaal aan het Koningin Wilhelmina- plein. In het eerste kwartier kreeg WSE ver scheidene goede kansen. Ton Geers en W. Compeer vonden echter in laatste instan tie de goede doelman Rovers op hun weg. Toch zou WSE de leiding nemen. Bij een goede aanval schoof Jan Toor afge meten door naar W. Compeer, die in vrij staande positie prompt raak schoot (0-1). Tien minuten voor tijd maakte Verhoef voor Schoonhoven gelijk. In een rappe spurt ging hij de WSE-achterhoede voor bij en even later was Jansen een geslagen doelman (11). Voor rust liep WSE uit naar 12 toen J. Toor uit een voorzet van Ton Geers loeihard inkogelde, nadat doelman Ro vers de bal had gemist. GOUDA De kamer van Koophan del en Fabrieken voor Gouda en Omstre ken houdt haar eerste openbare vergade- /ring in 1971 woensdag 6 januari om 15.00 uur, in het gebouw der Kamer, Westha- ven 52 te Gouda. Tijdens deze vergadering zal de Voor zitter der Kamer de nieuwjaarsrede uit spreken. Na afloop van de vergadering zal van 15.45 tot 16.45 uur de nieuwjaars receptie van het bedrijfsleven worden ge houden. Na de thee ging het meer gelijk op: het technisch betere Quick kreeg een enorm enthousiast Groeneweg tegenover zich. Van der Haak werd net buiten het straf schopgebied hardhandig gestuit, een schot van Minne scheerde de lat. Aan de andere kant moest Van der Weijden tweemaal snel reageren toen schoten van de Quick- aahval van richting werden veranderd door de verdediging. Om een lang verhaal kort te maken: beide partijen kregen kansen, die of door de verdedigingen werden opgevangen of door pech om zeep gingen. De spanning bleef tot het uiterste bewaard. En dat was dan de vergoeding voor het gebrek aan doelpunten. Hier is Moerkapelle dan in de aan val tegen het Boskoopse Floreant. Een van de zeldzame ogenblikken dat de blauw-witten wat kracht in hun ongeïnteresseerde partijtje leg den. Floreant won dan ook met 30. Daar hoefde Moerkapelle- doeiman Kouwenhoven zich overi gens geen verwijt voor te maken want hij weerde zich kranig. WADDINXVEEN Uitslagen 14e ronde Groep A voor de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak vereniging: J. H. Smit-W. van Vuuren afgebr.; A. A. van Oort-P. Broer 01; W. van Oort- A. van der Starre 10; Drs. W. H. Wient- jens-P. Perdijk 10; H. Schoenmaker-L. Wolfs 01; J. Kleiweg-A. Littooy 01; A. Versluis-A. Oomkens 10; A. van der Ende-A. van Dijke 01; L. Wolfs-J. H. Smit J-J. Uitslagen 15e ronde van de jeugdcom- petitie: G. v.d. Born-G. Burger 10; H. Kooy- man-P. v.d. Hoek L. de Kooter-A. Schrooder 10; K. Zuidam-N. Littooy afgebr.; F. van Dijien-C. Hofman 10; P. v.d. Berg-H. van Kooten 10; W. v.d. Eyk-P. Overdijk 01; O. Glasbeek-W. de Waardt 10; D. J. Dullemond-J. Vos kuilen 10; J. van Weele-E. van Beest 01R. Koenen-T. Goor 01E. van Beest-P. Overdijk 01; J. Voskuilen-C. v.d. Berg I0; P. Overdijk-A. Schrooder 01; W. v.d. Eyk-A. Schrooder 10. 8— 16 Rad./MVC 1 8—14 9— 14 9—14 9—12 6—8 8—6 Teylingen Olympia Be Fair 2 M.S.V. Skania 1 De Valken D.A.C. G.V.C. Skania 2 Tornado D.V.C.-Be Fair 4 30; Heren - Be Fair 3-Olympia 2 13. Programma (dames promotieklasse): 19 dec. 14.30 uur: Be Fair 2-TeyIingen 1 19 dec. 16.00 uur: Be Fair 1-M.S.V. 1 Dames (1ste klasse): 19 dec. 17.30 uur: Olympia 2-Be Fair 3 Meisjes Junioren A: 19 dec. 14.30 uur: Dos A-Be Fair A Jun. B: 18 dec. 20 u.: Be Fair A-Olymp. D Heren 2de klasse: 19 dec.: Be Fair 2-Be Fair 3 Heren 3de klasse: 19 dec. 18.00 uur: Jupiter 4- Be Fair 4. Mede hierdoor en door een fout in de Waddinxveense defensie kwam Lenig en Snel in de 25e minuut aan de leiding: Brandenburg verscheen alleen voor doel man Kwaadsteniet en scoorde beheerst: 1—0. In de tweede helft was er maar één ploeg in de aanval en dat was Waddinx veen. Er werd bijzonder fel gespeeld en de gastheren konden alleen door grof spel en een grote dosis geluk overeind blijven. Lenig en Snel stond onder grote druk door de snelle aanvallen die vanuit de Waddinxveense verdediging werden op gezet, maar zij mondden allemaal uit in hoge voorzetten, die uitstekend werden WADDINXVEEN De heer R. Gay- kema, heilgymnast-masseur is in Haarlem geslaagd voor het staatsexamen fysiotech- niek en heeft nu de bevoegdheid gekregen van fysiotherapeut. Het doelpunt waarmee Schoonhoven gelijk kwam werd bovendien gemaakt na het verstrijken van de officiële speeltijd, maar de scheidsrechter telde terecht tijd bij voor blessures en onnodige uittrappen. In de eerste set hadden de Radius dames nogal wat moeite om zich aan de vrij lage zaal aan te passen en hiervan profiteerden de Be Fair-dames door met harde smashes de verdediging van Radius keer op keer in moeilijkheden te brengen. Bij 12-6 leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Radius coach Guus v.d. Boven kamp zag echter kans om door veel spe- lerswisselingen Wil Boom c.s. uit hun concentratie te brengen. Zo kon Lenie de Mol, de uitblinkster bij Radius, d.m.v. haar doortastende aanval de stand weer in evenwicht brengen (12-12). Even leek het er op dat Be Fair terug zou komen, maar coach/trainer Feijen moest tenslotte toezien hoe met (13-15) de vreugde over het winnen van de eerste set in het Radius kamp gevierd werd. Be Fair liet in de tweede set meteen zien dat het verlies van de eerste set een vergissing was geweest. Met Joke Appel en Tineke Mulder op de diagonaal zorgde het ervoor dat het de aanval in handen kreeg en hoewel men verdedigend nog al wat steken liet vallen, konden de Wad dinxveense dames toch de overwinning behalen (15-10). De in de derde set snel opgelopen ach terstand 1-9 was te veel van het goede. Wel haalde Be Fair nog op tot 7-9 maar daarna was het Radius dat met dezelfde setstand (10-15) een 12 voorsprong nam. Toch leek Be Fair beter en met de no dige ervaring van Wil Boom en een beter wordende spelverdeelster Jopie de Vries trok Be Fair de partijen weer op gelijke hoogte (15-10). De vijfde set met een weergaloos aan vallende Tineke Mulder, bracht de Be Fair dames de volle winst. Door deze 3-2 overwinning op Radius M.V.C. heeft Be Fair nu alleen de leiding in de promotie klasse.. Het succes van het eerste team werd deze week ook nog dunnetjes overgedaan door het in deze zelfde klasse uitkomende tweede. Het speelde deze week twee wed strijden en behaalde evenzovele overwin ningen: met 2-maal 3-0 werden Skania 2 en G.V.C. een illusie armer gemaakt. On danks het drukke programma van dit team, het speelde twee wedstrijden, en enkele speelsters versterken als invalsters het eerste - zit er toch een mooie klasse ring in. Ook het eerste herenteam van Be Fair deelde in de feestvreugde. Met 3-1 werd Skania overwonnen. Met Donar uit Lei den leidt Be Fair in de promotieklasse. Op 9 januari wordt uitgemaakt wie van de twee overblijft als leider. Dan wordt in Waddinxveen de eerste ontmoeting tussen beide teams gespeeld. Zover is het nog niet ook al wordt er wel naar toe gespeeld. De wedstrijd tegen het laag geklasseerde Skania gaf wat ruim te voor wat experimenten. Het resulteerde in de eerste set tot verlies ‘van 13-15. Coach Ad Boonstoppel kon zijn troe pen echter weer in het gareel krijgen zo dat het vrij zwak spelende Be Fair met 3-1 de overwinning behaalde. Het technisch betere Quick startte met een licht veldoverwicht. Toch kwam de eerste gevaarlijke aanval van Groeneweg: de Haagse doelman had de grootste moei te met een hard schot van A. Minne. Hier uit volgde een corner, waarop G. v. Vliet net overschoot. Quick nam hierna het heft in handen. Met goede aanvallen, geleid door de snel le midvoor Schifferli werd de Groeneweg- defensie onder druk gezet, maar pal en lat stonden succes in de weg. Zo knalde in de tiende minuut Kraber tegen de paal waar na in de 19-de minuut een kogel van Mol via de onderkant van de lat weer het veld insprong. Met uitvallen probeerde Groeneweg een bres te slaan in de hechte Quick- verdediging, maar schoten van D. van der Haak en G. van Vliet werden bekwaam gestopt. Een hevig Haags offensief vlak voor rust strandde op de vastberadenheid van De Kooter en De Jong en in uiterste nood op doelman Van der Weijden. WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van Excelsior werd in het Geref. Verenigingsgebouw de dertiende ronde gespeeld, waarvan de uitslagen waren: C. Stolker-L. Heeren 20; A. A. Riet veld-!. Vermeulen 20; A. Compeer-D. Twigt 1—1; J. de Heer-B. van Eijk 2—0; A. Zwanenburg-G. v.d. Zijden 02; D. Zwanenburg-F. van Kempen 11; T. Driesse-P. Swart 02; G. Heeren-J. de Wit 20; H. Boele-C. H. Kramp 11. De leden worden er op attent gemaakt dat in verband met de kerstdagen en de jaarwisseling de clubavonden zijn verzet naar maandag 21 december en maandag 28 december. Het tweede herenteam, uitkomende in de tweede klasse, had met Dosko geen enkele moeite. Het klasse-verschil was zeer duidelijk zichtbaar in het vertoonde spel. Be Fair-aanvoerder Frans Rahms had dan ook geen problemen, temeer om dat Jan v.d. Spek een uitmuntende vorm demonstreerde. Met 30 verlies werd Dosko naar Stolwijk teruggezonden. Het puntenverschil met nummer twee: Zevenklappers 2 bedraagt slechts 3 pun ten. Toch lijkt een kampioenschap voor Be Fair weggelegd. Uitslagen overige teams: Jongens Jun. - Be Fair Dos 30; Meis jes asp. - Be Fair-Dosko 03; Heren - Standen promotie klasse: HEREN Be Fair Donar Zovoc Punch 3 DOS Jod. Boys K.V.C. Achillespees 96 Jupiter 84 Kangeroes 3 7—2 LUSV 6—0 Skania 70 Toen kwam de thuisclub terug en mede door te hard spel gingen de Waddinxve ners te nerveus spelen, wat tot gevolg had dat de rust inging met een 22 stand. Na de rust wilde Zwamerdam gewoon door blijven stormen en kostte wat kost de overwinning behalen. Nu echter ging RCV niet meer opzij. Het kreeg daardoor enkele goede kansen, waaruit zelfs drie maal werd gescoord. Al deze doelpunten werden afgekeurd wegens buitenspel. De strijd werd steeds ruwer vooral van de zijde van de thuisclub, waardoor scheidsrechter Bezoen genoodzaakt was twee spelers van Zwammerdam een offi ciële waarschuwing te geven. Toen 10 minuten voor het einde alleen verwijdering van spelers nog maar nut gehad zou hebben, maar de scheidsrech ter om begrijpelijke redenen hier niet aan wou beginnen staakte hij de strijd. WADDINXVEEN Zaterdag 5 decem ber organiseerde de H.S.V. Waddinxveen een St. Nicolaas-concours in de Amstel. Zeven hengelaars, waaronder een jeugd lid. bonden de strijd met elkaar aan. Zij vingen in twee uur tijd 437 vissen waar van 130 maatvissen. De totale lengte van alle gevangen vis was 5983 cm. •De prijzen werden na een sportieve strijd als volgt gewonnen: 1 C. Broer 1536 cm, 114 st.; 2. W. Hoo- gerdijk 1512 cm, 108 st.; 3. J. van Egdom 1128 cm, 82 st.; 4. N. de Graaf 718 cm, 54 st.; 5. M. Hoogerdijk sr 527 cm, 38 st.; 6. M. Hoogerdijk jr 490 cm, 36 st.; 7. Co ra Broer 72 cm, 5 st. Meeste maatvis W. Hoogerdijk 37 st. De jeugdprijs ging naar Cora Broer. De grootste vis vingen W. Hoogerdijk en C. Broer: een voorn van 20 cm. '•A 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5