Antwoord college van Delicatessen van Eeuwen Kerstzangavond van Eeuwen LAATSTE NIEUWS Kerstsuite Alleen de AR f 2,95 Twee ongelukken op Henegouwerweg Twee inbraken aan Kerkweg tegen samenwerkingsschool u IS Ik voor Uren, dagen, maanden, jaren. Dirk Jansz. Zwart bespeelt het orgel van de St. Michaelskerk te Zwolle voor Deze grandioze stereo kerstplaat alleen bij Pagina 3 vervolg van pag. 1 ZUIDKADE 3 WADDINXVEEN Inbrekers zijn in de vroege ochtend van don derdag op vrijdag actief geweest in de Passage aan de Kerkweg. Er werd ingebroken bij de firma’s Mulder en Kranenburg. Open-deurdienst Een triest overzicht van de ravage in de grote fabriekshal van Leyland Motor Corporation, het vroegere ’’Verheul”, nadat woensdagavond de vernietigende brand had toegeslagen, (foto boven). Het leek haast een wonder, dat toen het dak van deze puinhoop was afgelicht er nog enige autobussen te voorschijn kwamen, die nagenoeg alleen maar waterschade hadden geleden (foto onder). Bij alle narigheid, die deze catastrofe met zich meebracht, bij die enorme schade van tientallen miljoenen guldens, is er een groot licht punt: alle medewerkers van Leyland hebben zich van de eerste minuut af ingezet om te redden wat er te redden viel. En nadat er zo op het eerste gezicht niets dan een troosteloze massa verwrongen staal was overgebleven hebben al die Leyland-mensen, jong en oud, laag en hoog, de handen uit de mouwen gestoken om te helpen met ruimen, met slopen en met alles, wat er op ieder moment moest worden ge daan, onder de inspirerende leiding van de heren D. Wolters en Drs. J. P. J. De Kleermaker. Ook van de buitenwacht, van willekeurige burgers, van alle kanten werd spontaan hulp geboden. Dat geeft moed om aan een nieuwe toekomst, aan een nieuwe opbouw van het bedrijf te beginnen. AI weet nu nog niemand precies in welke richting die op bouw precies zal gaan, zeker is het dat Leyland terugkomt op de rand van Gouda en Waddinxveen. (foto’s Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Op de Hene gouwerweg is donderdagavond een 58-jarige bromfietser uit Gouda aan gereden door een personenauto toen hij de weg over stak om aan de over kant op het fietspad te komen. De man is ernstig gewond opgenomen in een ziekenhuis in Gouda. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad heeft vori ge week met overgrote meerderheid het voorstel van B. W. aanvaard om voor 1 februari 1971 bij de Mi nister van Onderwijs en Wetenschap pen een goedkeuring aan te vragen voor de stichting van een HAVO- Atheneum in de vorm van een sa menwerkingsschool. Slechts de twee hoofdige Anti-Revolutionaire fractie 'an Tol-De Lijster wenste geacht te worden tegen te hebben gestemd. j&gsg ■OS «öilSM WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 17 dec. 1970 (Advertentie) (Advertentie) o WILLEM KON. WILHELMINAPLEIN 47 WADDINXVEEN I Rode zalm Gerookte zalm Gerookte paling Shrimps Gaffelbitter Crab Kreeft Escargots Schildpadsoep Sauzen Asperges Gember Grape fruit partjes Paté’s Witte druifjes Medewerkenden zijn: Hervormde Ge mengde Zangvereniging „Vox Jubilans” o.l.v. Andries Noordegraaf; Hervormd Jeugdkoor „De Zangvogels” o.l.v. de heer H. Brinkhorst; Feike Asma - orgel; Ben van Dijk - trompet; Frans Vreugden- Hil - trompet; Meditatie: ds T. van ’t Veld. Een extra accent vormt de medewer king van het Moluks Jongerenkoor van de Moluks Protestantse Kerk in Neder land dat enkele gospelsongs en andere lie deren ten gehore zal brengen. WADDINXVEEN De Hervormde Gemengde Zangvereniging „Vox Jubi lans” geeft vanavond om 7.45 uur een kerstzangavond in de Bethelkerk. De heer Van den Roovaart hoopte, dat de christelijke partners een zo goed mo gelijke - „ik zeg niet: een zo gróót moge lijke” - inbreng in het bestuur zullen krij gen. „Misschien kan het feit, dat kinde ren van verschillende richting op school met elkaar spreken zelfs leiden tot een primitieve vorm van evangelisatie,” zo zei de CHU-spreker. Bij Mulder, waar men binnenkwam door verbreking van een raam aan de zijkant, verdween een grote partij textiel zoals dertien kostuums, jekkers, jassen, overhemden, sokken en zakdoeken. Bij Kranenburg namen de dieven, die een ruit aan de achterzijde hadden gefor ceerd, een casettewisselaar, een radiover- sterker en een platenspeler met versterker mee. Tenslotte werd uit de Hervormde kleu terschool aan de Onderweg een busje met spaargeld van de kinderen gestolen. Ook in plaatsen in de omgeving waren (ver moedelijk dezelfde) inbrekers zeer actief. Aan het antwoord van wethouder Kroes ontlenen wij het volgende: O de dienst van Openbare Werken heeft verkeerstellers aangeschaft om steeds re cente gegevens beschikbaar te hebben over het verkeer, dat meer en meer aan dacht vergt; het idee van een ringweg rond Wad- dinxveen (D’66) lijkt aantrekkelijk en een belangrijke aanzet daartoe is reeds aan wezig. Nieuwe ideeën hierover zijn wel kom; de plastic huisvuilzakken zullen voor taan onder KOMO-keur worden afgele verd en 0,6 mm dik worden inplaats van 0,5 mm. Bij de samenstelling van de nieu we wijkindeling voor de ophaaldienst van De heer Huizer bracht in zijn maiden speech als wethouder onder meer het vol gende naar voren: het bestuur van het Anne Frank- centrum is bereid de recreatiezaal in het weekeinde open te houden. Er zal dan met het oog op kinderen toezicht moeten zijn, waarvoor een beroep moet worden WADDINXVEEN Zondagavond om 7 uur wordt een Open-deurdienst in de Immanuëlkerk gehouden. Bij deze dienst is iedereen van harte welkom. De dienst staat in het teken van het kerstfeest. De heer A. J. van Heusden uit Utrecht zal spreken over het onder werp: „Met grote blijdschap geven wij kennis Ook wordt er gezongen met begeleiding van het orgel. De heer Uitbeijerse stelde nuchter, dat protestant-christelijk onderwijs in deze vorm absoluut niet haalbaar is. Hij was zelf verrast in eigen kring zoveel voor standers voor de samenwerkingsschool te hebben aangetroffen. „En tenslotte staan aan iedereen nog steeds dezelfde wegen open: wie zijn kind niet wil toevertrou wen aan een samenwerkingsschool kan het altijd nog sturen naar een bijzondere school in een andere plaats. Daarin is niets veranderd.” Zaterdagmiddag belandde een 28-jarige bromfietser uit Hazerswoude na een on geluk op de Henegouwerweg eveneens in het ziekenhuis. Hij raakte in botsing met een auto, die in de file bij de Hefbrug ter hoogte van de Kromme Esse de doorgang niet vrij liet. Hij liep daarbij inwendige kneuzingen op. gedaan op vrijwilligers. Er is kort geleden een regeling getroffen door de medewer king van de Vrijwillige Vrouwelijke Hulp verlening; hoewel het college geen invloed heeft over de gang van zaken in ’’Souburgh”, dat onder beheer van een particuliere stichting staat, is het van mening, dat de vrijheid van de bewoners van een derge lijk tehuis zoveel mogelijk gewaarborgd moet blijven. (De Partij van de Arbeid had geklaagd dat rond de verkiezingen haar propagandisten aanvankelijk werden bemoeilijkt in hun contact met de inwo ners van Souburgh. Deze klacht zal door het college ter kennis van het bestuur worden gebracht); er kwamen in 1970 in totaal 607 wo ningen gereed en 44 woningen werden aan de bewoning onttrokken. Er zijn nu 269 woningen in aanbouw en de woning voorraad per 1 december bedroeg 5289; Er staan 316 woningzoekenden op de wachtlijst tegen 419 op 1 januari 1970; in 1970 werd tot op heden door 85 huurders gebruik gemaakt van doorstro- mingsmogelijkheid, waarvan 40 naar het Anne Frank-centrum. Er zijn nog steeds veel huurders die in te goedkope woning wetwoningen wonen; er zijn besprekingen gaande over voor zieningen voor bedlegerige en zieke be jaarden; ”doe het zelf” verbetering van de oude woningen aan de Kerkweg zou op min stens 7.000,— a 8.000,per woning komen en dan is nog niet voorzien in rio lering en dergelijke; het Groene Kruis stelt zich voor ogen een dépandance te stichten in Groens- waard Hl als er tevens een tunnel is, waarlangs de Vondelwijk voor deze dé pendance bereikbaar is. Er is echter een groot gebrek aan artsen en verpleegsters; er worden nog steeds onderhandelin- gen gevoerd over de bouwplannen van bejaardenwoningen langs de Kerkweg. In het college is nog geen overeenstemming bereikt inzake de opzet van deze plannen, mede in verband met de huurprijzen. Fel trad hierop de heer Van Schie (KVP) in het strijdperk: „Tachtig procent van de ouders van leerlingen op protes- tant-christelijke scholen hebben zich vóór verklaard. U moet HEN het schild van vrijheid boven het hoofd houden. Hoe kunt u het woord ’’vrijheid” in uw banier handhaven als u deze cijfers ziet?” De heer Van Schie benadrukte, dat in de be stuursvorm dc keuze van levensbeschou welijk onderwijs van de ouders voldoende garantie krijgt. De voorzitters van de twee andere protestants-christelijke fracties, Uitbeijer- se (Herv. kiesver./SGP) en Van den Roo- v.'.art (CHU). verklaarden zich, hoewel zij voorstander zijn van bijzonder onderwijs, voor het voorstel. Van vele kanten werd waardering uit gesproken voor het werk van de ..Groep van 18". dat uiteindelijk resulteerde in de enquête, waaruit kon blijken, dat de be- langstelling voor een HAVO/Atheneum in Waddinxveen veel groter is dan men had gedacht en dat de wil tot samenwer king tussen de openbare, protestants- christelijke en katholieke stromingen ook alle verwachtingen overtreft. •'iamens de AR-fractie voerde de heer De I-ijster aan, dat hij niet tegen een openbare school is, maar wel tegen de nu voorgestelde conceptie. Als christen-ouders willen wij voor °nze kinderen scholen, waar het evan gelie vrije toegang heeft en het hele on- derv. ,js doortrekt. Zo alleen sluit de zich aan bij het gezin, dat zich onderworpen stelt aan Gods Woord. Voor ons is dit offer te groot. Het wordt de af braak van het christelijk onderwijs. Wij zullen het als een erezaak beschouwen de christelijke school te beschermen achter oen schild van vrijheid.” huisvuil zal een vaste dag voor het op halen van grof vuil in iedere wijk worden ingesteld; de invoering van een ophaaldienst van een maal per week zal kosten besparen, maar er kan nog geen exact bedrag ge noemd en gereserveerd worden. Na een half jaar zal er meer bekend zijn; de verbetering van het spoorlijn viaduct in de Sniepweg zal worden gerea liseerd als onderdeel van de aansluiting van de Tweede Bloksweg op de Sniepweg. Het wachten is op een nieuwe duiker voor de afvoer van het polderwater, waar voor de Spoorwegen momenteel een plan uitwerken; O komend voorjaar kan worden begon nen met de uitvoering van de reconstruc tie van het Noordeinde. Het besluit tot verlenen van een aanvullend krediet hier voor wacht op goedkeuring van Gedepu teerde Staten; 9 zo spoedig mogelijk komt er een plan tot reconstructie van de Brugweg. Dit werk zal gereed moeten zijn als de nieuwe provinciale weg 25, waarop de Brugweg aansluiting krijgt, in gebruik wordt ge nomen aansluitend op de aanleg van provin ciale weg 25 zal, naar wordt verwacht, een aanvang worden gemaakt met de provin ciale weg 23 langs Groenswaard en Von- deiwijk, waarin de tweede oeververbin ding over de Gouwe is opgenomen. Het tijdstip hiervan wordt geschat op 1975 of 1976; 0 er is een lichte verbetering te constate ren in het oponthoud van het wegverkeer bij de hefbrug als gevolg van de toezeg ging van het provinciebestuur bij grote verkeersdrukte de brug wat langer voor de scheepvaart gesloten te houden; van het buurtcomité Vondelwijk noord is vorige maand een uitgewerkt plan ont vangen voor de aanleg van een speelveld je aan de Nicolaas Beetslaan. Er komt spoedig een voorstel om hiervoor gelden beschikbaar te stellen. X-

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 9