-31 r I fl llfc i d BK I j 1 S3 I d Juli i September Augustus lol g WH J 1 I «t y-» 31 I ET ■IIMh MMH 'W W' Hl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - woensdag 30 dec. 1970 Maar er is er maar één, die het duizend ste brevet van dit jaar heeft. En dat is ons aller Lianne Mooyenkind. De bulderwind kan de tonnetje-vaar- ders op de Gouwe niet afschrikken, want ze hebben natuurlijk allemaal een zwem diploma. De waememend chef financiën van Waddinxveen, C. Groenewoud, vertrekt naer Wassenaer. Er is een afscheid in de raedszael. „Vox Jubilans” maakt een jubileum- bevrijdingsplaat „Ik hou van Holland” en burgemeester Van der Hooft mag de eer ste hebben. De heer G. Hubertus, onderwijzer aan de Theo Thijssenschool, die meer dan veertig jaar in het vak zit, neemt afscheid van het onderwijs. Het tweede en vijfde team van De Gou we worden kampioen en de Zuidplas- manege heeft een ruiterfeest waar je u tegen kunt zeggen. Dit waren sportberich ten. Op 72-jarige leeftijd overlijdt de heer H. A. van Berkesteijn, sympathiek mens, bijna niet weg te denken uit de Waddinx- veense meubelindustrie. Moerkapelle krijgt de lang verbijde goedkeuring voor zijn bestemmingsplan West. Haastige spoed is zelden goed. Dexge- meente wou het zwembad zo gauw klaar krijgen, dat nu voor 175.000,aan de betegeling moet worden gedokterd. De dames van De Gouwe poloën het kampioenschap bij elkaar. Het Sniep-zwembad boekt alweer een kwart miljoen bezoekers. Zo’n vijf- tot zesduizend man (en vrouw) per dag telt toch aan. De molens bij Zevenhuizen worden aangesloten op telektriek. Mevrouw Van Roode, voor de VVD gekozen tot lid van de nieuwe raad, trekt zich om persoonlijke redenen terug. Zij wordt opgevolgd door de heer Schulte. En hoewel een majoor in de raad natuurlijk nooit weg is, nee dat echte vrouwelijke element legt hij er toch niet in. In Moerkapelle wordt scheidende wet houder Hoogerdijk met koninklijk goud gelauwerd. Er wordt een amateurtoneelgroep gebo ren in Waddinxveen en met de naamge ving „Toi-toi” wensen de leden elkaar al vast succes toe. Architect Verweij, die al zoveel moois voor Waddinxveen heeft gebouwd, viert met zijn bureau Stuurman het zilveren jubileum. Concordia houdt zijn jaarlijkse taptoe: een feest, mensen, een feest. - Dokter Helleman is 25 jaar arts. Hij wil van geen feest weten, maar de gemeente kan het toch niet nalaten hem te verras sen met een ets. De jongens van Klaas de Vries winnen het schoolvoetbaltoernooi, de mannen van Mulleman het bedrijfsenzovoorts. Het bestuur van de stichting Dienst- verleningscentrum wordt geïnstalleerd, een verzameling van noeste zwoegers. Ir. B. van Dam wordt benoemd tot lid van de Eerste Kamer. Niet gek voor een Waddinxvener De Waddinxveense firma Van Willigen mag het Alpha-hotel in Amsterdam van vloerbedekking voorzien. Het is een knots van een kast, waar 15.000 vierkante meter tapijt in gaat. P. A. Zeilstra, die alle woedende stor men van de huizenzoekende burgers over zich heen moet laten gaan en dat doet „als een glimlachende diplomaat” is in zilve ren overheidsdienst en wordt dies gehul digd. De Turkse minister van arbeid bezoekt zijn landgenoten, die bij de Kabelfabriek werken. Hij stelt zich voor als „Seyfi Oz- türk” en daarna had hij voor iedereen net zo goed Turks kunnen spreken. Geen woord te verstaan, heus, geen woord Burgemeester Van der Hooft is op Zwitserse vakantie en vindt die bloem bakken aan de gevels (echt van dat ty pisch Zwitserse fleurige) ook wel iets voor Waddinxveen. De laatste bejaardenmiddag van het seizoen wordt gezellig gehouden in een boomgaard. De schoolmelkkaart wordt ingevoerd en dat bespaart Waddinxveense moeders veel zorg en de meesters en juffrouwen veel rompslomp. Driewerf zilveren hulde: voor opper Olree van de plictsic, voor meneer Brenk- man van de financiën en voor meneer De W'ild van de plantsoenen. Hoera, hoera, hoera. Eindelijk wordt dan de hearing gehou den van de gezamenlijke politieke partij en. De burgemeester komt niet. Wel een hoop mensen, die hun zegje zeggen en daarna nog even wijs (en soms eigenwijs) zijn als tevoren. Het is bijna zo hoog als ereburger van Waddinxveen. En die benoeming is dan weggelegd voor Simon Pille, die de ge meenteraad gaat verlaten en nu dank ont vangt voor zijn vele en goede werk. Gaat D’66 nou toch een wethouder leveren? Wordt het toch Van Vloten. Zou-d-ie? Zou-d-ie werkelijk? Nee, hoor! De Jeugdnatuurwacht brengt een be zoek aan Dierenpark Wassenaar. De heer M. Laurier is 25 jaar bij triplex- fabriek Van Stijn. Burgemeester Van der Hooft voelt zich diep gegriefd over de wijze, waarop de Waddinxveense raad de wethoudersver- kiezingen heeft voorbereid en steekt dit niet onder stoelen of banken. Het lijken vier niet zo heel leuke jaren te kunnen worden De nieuwe gemeenteraad houdt open baar beraad over de wethoudersverkie- zing van volgende maand. Lips, Huizer en Kroes gaan het worden. De Nederlandsche Middenstandsbank opent een vestiging aan de Kerkweg. Er wordt weer gejubileerd: de heer C. C. van der Klauw, administrateur van Openbare Werken staat in het zilver en bakkerijgrondstoffenfabriek Broer in het goud. Op de negentigste verjaardag van wijlen koningin Wilhelmina wordt bij haar mo nument de Moeder des Vaderlands met een bloemenhulde geëerd. Conny Glasbeek vindt de Amerikanen „ontiegelijk” vriendelijk en ze kan het weten: ze is er geweest in een uitwisseling van jonge ruiters en amazones. W Er duikt een personenauto in de Gou we en de mannen van de Waddinxveense brandweer mogen laten zien, dat die dui- kerspakken niet voor nop zijn aange schaft. De Jan Ligthartschool mag een koffie zetapparaat aanschaffen. En ook kop-en- schotels. Anders drinkt het zo slordig. Handwerkjuffrouw E. C. Vis en mees ter J. H. Visse zijn veertig jaar bij het Christelijk Nationaal Onderwijs. Bij de huldiging komt er voor juffrouw Vis een zilveren Oranje-Nassau uit de bus. In Waddinxveen biedt een knusse knutselbus onderdak aan fervente verver- tjes. Op voorstel van raadslid Van Schie vraagt Waddinxveen of het drie wethou ders mag krijgen inplaats van twee. Het mag. Renate Kerver wordt geboren en daar mee heeft Waddinxveen 18.000 inwoners. Burgemeester Van der Hooft komt een spaarbankboekje met evenveel centen aanbieden. De heren Van den Berg en Van der Heyden zijn veertig jaar bij Van den Berg Molenbouw en daar heeft de koningin graag een medaille voor over. SS - Wim Bron, steun en toeverlaat van Be Fair, vertrekt professioneel naar het Rot terdamse Excelsior. - - «fc' j h a

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 11