l I I Oktober November :Vf| ZSRZWStJ i p te'" WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART woensdag 30 dec. 1970 i I De Gouwe besluit het seizoen met een daverend zwemfeest, waarop de eregast P-i-i-i-p-o-o-o heet. Constructiever zijn de gedachtenwisse lingen over een HAVO-Atheneum in de vorm van een ontmoctingsschool, geinspi- reerd door „de groep van 18”. Het gaat er naar uitzien, dat die school een kans maakt. De gemeenteraad wil er in elk ge val eentje aanvragen. Boskoop pruttelt dat het Van der Hooft niet in het College van Overleg van het Intergemeentelijk Overlegorgaan wil. Zoet maar, dokter komt zo op zaal Mevrouw De Hartog, de eerste bewoon ster van de bejaardenflats in het Anne Frank-centrum, neemt blij haar sleutels in ontvangst ten overstaan van sociaal werkster mejuffrouw Van Drimmelen, burgemeester Van der Hooft en wethou der Van Tol. In Zevenhuizen wint de heer Van Leeu wen bijna een kwart miljoen in de voet- baltoto. De Luifelbaan viert zijn tweede ver jaardag met een braderie, die regenachtig, maar niettemin geslaagd is. De Groen van Prinstererschool wint de jeugdbrandweerwedstrijden en daarmee een fraaie wisselbeker. Werk aan de win kel voor wethouder Huizer, die hem mag uitreiken. Er wordt een begin gemaakt met de aanleg van de verlichting van de Hene- gouwerweg en dat kap het eind betekenen van vele gevaren. Arie Troost, ons aller chef-badmeester en zwemleraar en poloheld, trouwt met Kate Brunnckreef. Die hij uiteraard kent uit de zwemwereld. De begroting van Waddinxveen sluit, maar de belasting moet wel weer om hoog. Vox Jubilans viert het 25-jarig bestaan, manége Reigersburgh het 10-jarig. Twee mooie feesten. Voor Hervormd Waddinxveen een ge beuren van belang: de Bethelkerk, waar voor alle gemeenteleden zo gul hun of fers hebben gebracht, wordt in gebruik genomen, compleet met luidklok. Het winkelcentrum Groensvoorde wordt door burgemeester Van der Hooft met een vuurwerk opengeknald en hij krijgt daarvoor een verdiend kusje van Mariel Koot. De Waddinxveense raad schaft de rondvraag af en daarmee een haard van ruziekansen. Touringcarbedrijf Buitelaar bestaat 50 jaar. Hoe vier je zo’n feest nu origineel? Ja, nogal wiedes: met een bustochtje. Altijd nijvere speeltuinvereniging De Paddestoel organiseert een best geslaagde jaarbazar. Als door een wonder ontsnapt het jonge Waddinxveense echtpaar Van der Loo uit het wrak, dat er na een nachtelijke botsing van hun auto overblijft. Ellen Kerver, zo vinden de kenners bij een wedstrijd van een groot-winkelbedrijf, is de liefste baby van Waddinxveen. Hoort, zegt het voort. Er is een prettig gesprek geweest tussen de gemeentebestu ren van Boskoop en Waddinxveen. Kom daar vandaag de dag eens om Ze gaan het nu iedere twee maanden opnieuw proberen. Want zoiets verveelt nooit. Oud-raadslid Maarten Schouten, vecht jas voor de arbeiders, sterft op 80-jarige leeftijd. „Vaarwel, Weegje,” is de laatste grim mige kreet van de snoek van een meter lang, nadat-ie met al z’n vijftien pond zo dom geweest is in het aas van meneer De Jong te happen. Op een spoorovergang tussen Waddinx veen en Zevenhuizen kantelt een vracht auto en Zevenhuizense spoorman Noor- land rent zo hard, dat hij nog net de ma chinist van een aanstormende trein kan waarschuwen. In het Weegje en de Gouwe is het slecht zwemmen, zeggen Gedeputeerde Staten in een rapport. Koud ook, zo eind oktober, dunkt ons. De Middenstandsvereniging is al bezig met haar Sinterklaasactie, die onder meer een vliegtocht belooft aan veertig Wad dinxveense jeugdjes. „Chantage”, Kleinzielig”, „Onwaar dig”. Dat zijn zo de woorden, die als pe pernoten door de Waddinxveense raads zaal vliegen als ze daar nog eens gezellig napraten over de hearing. Gemeentesecretaris Jenné wijdt een (voorlopige) accommodatie voor de goed florerende hockeyclub in. r I Cfa

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 12