DAT WAS DAN 14/V der Hooft mm vffe hemtfllem, l&URM/ET OVFF MoFPff’APFLLG Want wnalwan 7D&/ ö^qa/^a/ ACM7FP AAP 57MA// Januari Februari Maart II m1 Wal 09 - - 1 - (EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART woensdag 30 dec. 1970 Marike van Veen van de Willem van Oranjeschool heeft zo’n mooie tekening gemaakt voor de vijftigjarige KLM, dat ze een dagje naar Parijs mag. Vooruitstrevend als ze zijn denken de Waddinxveners nu al aan de viering van de zilveren bevrijdingsdag. Er moet een tienkamp bij zijn, dat staat vast; Burgemeester Van der Hooft heeft gas ten in zijn ambtswoning. Ongewenste. Hun lievelingskostje is dak, doodgewoon dak. Ze vreten er steeds meer brokjes van op. Corynetidae, zo heten deze smulpa pen. Gemeentewerken gaat ze uitroeien. En neemt dan meteen de gescheurde aan recht, de lekkende afvoer en de ondeugde lijke ventilatie in de keuken van mevrouw Van der Hooft onderhanden. Opstand in Moerkapelle. Het volk wa pent zich tot aan de tanden en stelt zich grimmig op achter de banieren van zijn I. J. P. Laat Van der Hooft maar komen, we lusten hem rauw. Waddinxveens bur gemeester reageert als een wijze vader: „Pappa is niet boos, pappa is alleen maar verdrietig.” Hoera voor de Spoorwegen. Ze laten weten, dat met ingang van de nieuwe dienstregeling Waddinxveen elk half uur in beide richtingen een treintje krijgt. En de duivenhouders van „De Storm- vliegers” krijgen daar een eigen inkorf- centrum; Klein verdriet in Zevenhuizen. Een hinde, ontsnapt uit een hertenkamp, wordt door een auto overreden. Er waren twee kleine Bambi’s op komst; Er wordt een kleine Woelwater verwel komd. Dat is dan een kleuterschool van het Christelijk Nationaal in Groenswaard; De gemeenteraad geeft de eerste sub sidie voor het Jeugd- en Jongerencentrum en dat is een blijde last om mee te nemen op een weg, die nog heel lang en moeilijk gaat worden; De beloofde causerie van burgemeester Van der Hooft doet het plan Groens waard Hl als een speelse aangelegenheid uit de doeken. Maar o, Ia, la, het laatste woord is er nog lang niet over gesproken; Good-old Ververs neemt afscheid van de Vereniging Openbaar Onderwijs. Hij heeft daar zo z’n best gedaan, dat hij er een zilveren speld voor krijgt; De winkeliers van de Passage hebben op het gemeentehuis een oriënterend ge sprek over de overdekte galerij. Ze vinden het plan heel mooi, maar ook van dat hele dure; De heer L. Grootens gaat Moerkapelle verlaten om directeur te worden van ge meentewerken in Goedereede. Ze gunnen hem dat in Moerkapelle, maar vinden het niet écht leuk: hij was net zo’n goeie; Ook in Zevenhuizen wordt „Jeugd- en Jongerencentrum” een gevleugeld woord; De heer Van Heteren laat in de raad merken, dat hij daar om de drommel wel de Gemeentebelangen zit te dienen en vraagt om naambordjes op de burelen van de gemeentelijke ambtenaren, zodat je weet wie wie is. Burgemeester Van der Hooft vindt het een lekker modem ideetje en zo, maar de bordjes zijn er nog steeds niet. In de gemeenteraad weer eens gesput ter: moeten er nu garages komen achter die winkels aan het KW-plein in Wad dinxveen of een speelterreintje? Het wor den garages. Bij Verbakel maakt J. H. van Fulpen de veertig dienstjaren rond en dat bete kent feest met een zilveren medaille van de koningin. "li I ii I I I I ii ii ii ii II ii II ii II II ii I ii ii ii I ii II ii II II I II ii i ii ii ii II II II ii I ii II ii II II ii ii ii I ii >-'l Al weer feest bij Verbakel. Nu is het vijftig jaar geleden, dat de oude heer van de marskramerij overstapte op een vast winkeltje in Waddinxveen. Hij krijgt er een gouden penning van de Kamer van Koophandel voor. Jan van Nielen overlijdt en dat stemt velen droevig. Hij was een man, die veel voor anderen heeft gedaan, groot stimula tor van de bejaardenreizen en lange tijd motorcommandant van de brandweer. Voor al zijn verdiensten werd hij geëerd met de gouden Oranje-Nassau-mcdaille. Hear, hear, de hearing komt op 13 april. Had je gedroomd. Het zal september wor den. Blij zijn ze ook in Waddinxveen bij het Rode Kruis: in het lectuurkastje konden ze vorig jaar 1650 boeken en 1862 kilo tijdschriften vinden. En dat is een hele boel veel; In Waddinxveen is het gerommel rond het benzinestation bij het zwembad, dat van vorig jaar zo’n wrange smaak naliet, nog niet bedaard. Gedeputeerde Staten vinden niet goed, dat de grond aan de heer Rupke wordt verkocht. En omdat de raad dat wel goed vond gaat deze in een spoedvergadering de zaak hogerop gooi en. Tot voor de Kroon. Toemaar. Het Christelijk Waddinxveens Mannen koor, beter bekend als het „Brugkoor”, ontwikkelt plannen tot oprichting van een filiaal, een zogenaamd Knapenkoor. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Gezamenlijke plannetjes gaan ze ook maken in het Intergetneentelijk Overleg orgaan Gouda en Omstreken en daar is Waddinxveen dan ook bij; „De Vogelvrienden” zijn trots op hun meneer Versluis, die met zijn kanaries op de Nationale Bondskampioenstentoon- stelling in Rotterdam verscheidene kam pioenstitels in de wacht sleept; In die raadsvergadering gebeurt er waarachtig bijna iets aardigs. De heer Lammertse stelt voor de presentiegelden te schenken voor Biafra. Maar het gaat niet door, want de Vereniging van Neder landse Gemeenten is bezig aan een geza- menllijk plannetje; Je kan er steeds weer donder op zeggen dat er in Moerkapelle gedonder is rond de jaarwisseing. Ditmaal niet zozeer door de opgeschoten jeugd alswel door woon wagenbewoners, die het zo bont maken dat de politie hen met de blaffer in de hand moet wegjagen bij het raadhuis; Het begin van het jaar heeft meer droefs voor Moerkapelle: oud-burge- tneester Steenbakker, die achttien jaar het dorp bestuurde, overlijdt op Nieuwjaars dag aan een hartaanval; Waddinxveen begint het jaar maar met een verlanglijstje: jeugdcentrum, instruc- tiebad en sporthal staan bovenaan de ur- gentielijst. Aan het einde van het jaar zal blijken dat alleen heel misschien eens ergens in 1971 als alles dan ook meezit en zo, dat dan misschien een instructie- bad mogelijk wordt Burgemeester Van der Hooft laat zich ontvallen, dat hij voor elke partij of groe- pering als spreker wil optreden. D’66 hapt meteen toe en strikt hem voor een cause rie in februari; En wie horen we daar ’’hearing” zeg gen? Zo vroeg in het jaar al? De mensen van de Partij van de Arbeid. Ja, over Groenswaard HL Het staartje van deze muis blijft maandenlang te zien; Het krijgt daarbij ernstige concurrentie. Want de privé-mijmering van burgemees ter Van der Hooft over een nauwe samen- I werking van kleine gemeenten leidt tot een lange serie paniekreacties, die grap pig zouden zijn als ze niet zo dom waren; Gezelliger is de stemming in Zeven huizen. Daar halen ze onder mekaar drie rooie ruggen op om de dekselse schaatser Jan Bazen te laten trainen opdat hij nog harder gaat rijden dan-ie al doet; Tegenover deze dubbele Zevenhuizense lach staat de traan, die weggepinkt wordt uit d’ooghoek van allen, die dominee J. Bos na 15 jaar zien vertrekken bij de Gereformeerde Kerk; Maar in datzelfde dorp ook van je hiep- hiep-hiep-hoera: de meisjes en ook de jongens van De Zevenklappers ballen zo kranig volley, dat ze kampioen worden; Het Cash- and Carrybedrijf, dat vorig jaar bij zijn komst heel Moerkapelle op de kop zette, gaat nu al weer verdwijnen. Zo zie je. De Immanuëlkerk krijgt een nieuwe herder in de persoon van ds Flink. Van Zwolle uit lonkt men intussen naar de gereformeerde predikant ds Koekkoek, maar die zegt „nee” op dat beroep. In Zevenhuizen metselt koninklijke commissaris Klaasesz de eerste steen voor een bejaardentehuis. Siem Versloot neemt afscheid als onder- commandant van de Waddinxveense brandweer. Hij krijgt de medaille voor dertig jaar trouwe dienst. „Ik heb het niet gedaan voor het mooie pakkie,” zegt hij. Toch stond het hem aardig In Groenswaard wordt de nieuwe Mgr Bekkersschool in gebruik genomen. Huisarts C. A. de Geus promoveert in Utrecht tot doctor op een proefschrift over „Huisarts en kankerpatiënt”, dat door het gehele land in medische kring maar ook daar buiten grote aandacht trekt. w' v

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 5