n wei Hg I u 1|| Illi 1- 1 Mil L F gEijft WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - woensdag 30 dec. 1970 De spanningen in de Waddinxveense raad laaien weer op: de burgemeester en wethouder Lips staan lijnrecht tegenover elkaar als het gaat over de gegevens in zake het woningbestand, die nodig zijn voorde hearing. Jan van Noort, chauffeur bij de reini gingsdienst, was een graag geziene figuur en dat merkt hij goed aan de hartelijke manier, waarop ze hem uitwuiven naar zijn pensioen. Slagerij Van Tilburg - u weet wel, van die paasossen - bestaat 65 jaar. Eindelijk, eindelijk een nieuwe predi kant voor de Hervormde kerk: dominee Van Vliet doet zijn intrede. Bij de buren, dat is bij de politie, neemt daarentegen wachtmeester Niezing af scheid om verder in Rhenen het gajes achter de Vodden aan te gaan. Terwijl de bloemen (bij wijzen van spreken) nog op de ruiten staan is de Camping Zevenhuizen al volgeboekt, ook voor het seizoen 1971. In Waddinxveen installeert wethouder Van Tol de schoolraad, waar men al zo lang naar heeft uitgekeken. Ronnie Brandhorst, vijf hele jaren oud, wordt een belangrijk figuur: hij komt in de boeken van gymnastiekvereniging TOOS te staan als duizendste lid. Het staat nu al vast dat de heren Pille en Lammertse van de Partij van de Arbeid straks niet terug zullen komen in de ge meenteraad: ze krijgen geen verkiesbare plaats. De heer Lammertse is daar zo ver drietig om, dat hij zich uit de partij terug trekt en de resterende tijd op een zelf standige zetel uitzetelt. In Moerkapelle bij Van der Vlist hou den ze een echte modeshow met heuse mannequins. De EHBO in Waddinxveen viert het gouden jubileum en eert daarom de heer R. H. Bezoen als een van de stugge wer kers met een zilveren medaille. Jaap Kroon is vijftig jaar chauffeur bij Westnederland, voorheen Citosa. Hij doet daar nog de lijndienst, is als het moet par- keerchef en gaat nog steeds niet uit de weg voor een flinke toerrit. De brandweer van Zevenhuizen krijgt een nieuwe behuizing. Jaar in jaar uit heeft hij ze opgespeld, die koninklijke onderscheidingen. Nu staat burgemeester Van der Hooft zelf in de Lintjesregen. In Den Haag speldt me vrouw Klaasesz hem het Ridderkruis in de Orde van Oranje-Nassau op de borst. De zesde klassers van de Jan Ligthart- school zijn er vroeg bij: ze komen in de gemeenteraad eens luisteren wat al die grote meneren hebben te bekokstoven. De burgemeester heeft een heel hartelijk welkom voor deze leergierige gasten. Een triomfantelijke feestdag voor het Brugcentrum: gedeputeerde dr Eysink rijdt met een oud autootje de tunnel open, die Zuidkade en Nesse verbindt. In Waddinxveen wordt een zeer indruk wekkende Verzetsexpositie gehouden die 6400 bezoekers trekt. Vooral de belang stelling van de jeugd voor de gebeurtenis sen in de jaren 1940-1945, waar zij in feite zo ver van af staat, is treffend. De Lions Club Waddinxveen werkt aan plannen om gepensionneerde mensen, die zich een beetje onthand voelen, op een zogenaamd „bejaardenatelier” voor nut tig werk in te schakelen. De schakers van de Waddinxveense Schaakvereniging hebben al hun tegen standers zo afgemat, dat ze kampioen worden. In Waddinxveen worden verder onder scheiden luitenant-kolonel Hengsdijk, sergeant-majoor Van der Spek, de heren Muller, Van Zanten en Pijpers en in Moerkapelle de heer Van der Knijff. Sociaal werkster mejuffrouw Van Drimmelen is 25 jaar bij de overheid en dat geeft een reuzefeest in Waddinxveen, waar „Ciska” een begrip is Het complex van bejaardenflats en dienstverleningscentrum zal worden ge noemd naar Anne Frank. Een gaaf idee van de 18-jarige Ada van Steijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 6