fe? Rjü f 1 fa I “H txix UP I n I Juni Mei w i u M r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - woensdag 30 dec. 1970 De raad besluit het een beetje gezelliger te maken aan de Peter Zuidlaan: daar gaat in de toekomst een volière komen. Zevenhuizen neemt afscheid van zijn secretaris Gijsenbergh, een man met dui zend (en één) verdiensten voor de gemeen te. In Moerkapelle doet ds Van der Sluijs intrede in de Hervormde kerk. De oudsten van de Jan Ligthartschool gaan een paar daagjes naar het Noord- hollandse kustplaatsje Groet en komen met kippevel terug: ze hebben (denken ze) een echt smokkelschip gezien. Ahoy! Weer is de Jan Ligthartschool op pad. De Nieuw-Amsterdam, Madurodam en Artis staan op het programma. De derde klasse van de MAVO weet ook van wan ten en gaat vijf dagen naar Loden (Enge land). De NKV-dames laten zich demonstre ren hoe een rijsttafel wordt gemaakt en eten hem daarna op. In de Ontmoetings- kerk. Dit was in tegenstelling tot het voor gaande géén kerkbericht. Be Fair ziet de promotie aan zijn neus voorbijgaan. Na twee beslissingswedstrij den mag Sportlust het hogerop gaan zoe ken. Hoeveel lieflijker dat tafereel bij de opening van kleuterschool Pinkeltje, waar een beeldig eekhoorntje ere-gast is. Bij de restauratie van de toren van de Hervormde kerk in Zevenhuizen wordt het hoogste punt bereikt. De nieuwe transportleiding, die drink water van Gouda naar Waddinxveen voert, komt in gebruik. Net op tijd. De volgende morgen begeeft een hoofdpomp van „De Rijnstreek” het, zodat we zonder die nieuwe aanwinst op een droogje had den gezeten. In de Waddinxveense gemeenteraad is het weer bal. Wethouder Lips zwaait met zijn portefeuille, Van Gent beukt op de tafel, Van Schie komt met een motie. De inzet? Juist, Groenswaard Hl. De 25-ste Sportweek wordt geopend en dat betekent het inluiden van een jubi leumfeest. Er komt een actie op gang voor speel velden voor de jeugd, die met veel sym pathie wordt ontvangen en inderdaad tot een succes(je) leidt. Ook Zaandam en Dronten kunnen ds Koekkoek niet bewegen de Gereformeer de kerk in Waddinxveen voor de hunne te ruilen. De chromsche patiënten op het Rode Kruisschip Henri Dunant worden in Gouda verrast door Waddinxveense scho lieren, die met allerlei aardige attenties komen. Een zilveren jubileum. Dank u, ja, dank u. Het Weekblad voor Waddinxveen be staat 25 jaar. Luitenant-kolonel Lucien Turcotte komt uit Canada naar Waddinxveen. Dat deed hij vijfentwintig jaar geleden ook al, langs een omweg, die van front naar front voerde. Hij was de eerste bevrijder, die toen hier binnenkwam. Vandaar. „Voorwaarts”, dat in september veertig jaar bestaat, wordt omgevormd tot een „brass-band”, dat is iets met veel kopéF- werk. Datzelfde doen enkele dames van de gemeentesecretarie, die onder aanvoering van Riet zelf de dames van de gedepu teerden, die met hun hoogedelgestrenge echtgenoten een etentje hebben in Royal, met bloemen verrassen. In Zevenhuizen gaat de eerste paal in de grond voor het belangrijke wegenre constructieplan. Op de Goudse atletiekkampioenschap- pen halen de jongens en meisjes van Wad dinxveen achteloos even zeven kampi- oensmedailles weg. Er zijn negen speciale gemeentelijke oorkondes te verlenen: aan de steunpila ren, die nu al 25 jaar de Sportweek in stand hebben gehouden. Ruim driehonderd Waddinxveense ouden van dagen krijgen hun jaarlijks reisje, waarop ze de mooiste plekjes van Nederland aandoen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen doet D’66 zijn intrede in de Waddinxveense raad en bezet de twee zetels, waarmee dit college is uitgebreid. In Zevenhuizen voetballen de Groene- weggers zich naar een promotie en de daaraan verbonden receptie toe. A De jeugdsocieteit Point Sixty Six brandt af, doordat een fles als vergrootglas werkt voor de brandende zon. Dat heet op de fles gaan. Wat de soos na nog een feest op een boot inderdaad doet. Na langdurig uitstel in verband met een visum vertrekt ds Oosterom dan toch naar Celebes om daar in het zendingswerk te gaan. L'' j. 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1970 | | pagina 7