Waddinxveen beeft uitvalsweg Mr Klaasesz maakt droom twaalf jaar waarheid van bedrijfsleven herten voor Voeren fataal Défilé van E. Brants erelid van tennisclub Bingo-en met VOO Negativisme Gouwe-nieuws 1 „DE LANTAARN” n Onafhankelijk Nieuwsblad rentebijschrijving 18 t/m 29 januari 1971 reis-en passagebureau SNACKBAR wv De jaarlijkse op de spaarboekjes is van Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen ALLE BESTEMMINGEN VAN GINKEL NV Alle foto’s van het werkbezoek van commissaris Klaasesz zijn van Sjaak Noteboom. nieuwe autoweg drie kilometer rijden is naar Wad dinxveen. Even later reed mr Klaasesz als eerste de 3300 meter van deze Beyerincklaan (-vernoemd naar de voor de Zuidplaspolder zeer verdienstelijke hoofd ingenieur M. G. Beyerinck-) af, in gezelschap van zijn echtgenote, van een feestelijke blijde burgemeester Van der Hooft en van zijn kabinetchef mr Dinger van Kruin ingen. WADDINXVEEN Een van de herten uit de hertenkampen in het Warnaarplantsoen is dinsdagmorgen gestorven. Een tiental andere herten is ernstig ziek. Zij lijden aan darmaandoeningen, veroorzaakt door verkeerd voedsel, dat het publiek hen heeft gegeven. „De men sen mogen de herten niets geven, helemaal niets. Anders gaan ze alle maal kapot, dan kan je ze wel meteen slachten!” zo waarschuwt dierenarts J. Slager met de grootste nadruk. „Geef ze niets, helemaal niets”, zegt dokter Slager, „want ze gaan gegarandeerd kapot. Als de mensen willen voeren laat ze het dan de eenden geven: die kunnen er tegen!” of het nu om vakantie- of om zakenreizen gaat, kunt u via ons bereiken. Enkele voorbeelden van 15-daagse vliegreizen (A apparte- mentsvliegreis, H hotel- vliegreis) WADDINXVEEN Eindelijk is het dan zover: Waddinxveen heeft zijn nieuwe in- en uitvalsweg naar Rijksweg 12. De commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft maan dagmorgen een droom van bijna twaalf jaar tot waar heid gemaakt door met een simpele handbeweging een Ivlag weg te trekken, die tot dan een wegwijzer ver hulde, waarop te lezen staat dat het langs de gloed- Ironie van Ginkel nv kerkweg 207 waddinxveen tel.01828-4488 „Vooruit dan maar” Burgemeester Van der Hooft liet al deze plagerijen stralend lachend over zijn hoofd gaan. Hij had zijn weg gekregen, een lang verbeidt mo ment, dat zijn bevestiging kreeg in de plechtige onthulling van een weg wijzer. In hun kielzog volgde een lange rij auto’s gevuld met notabelen en men- sen, die zich op enigerlei wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor het tot I stand komen van deze zeven meter brede autoweg, de nieuwe, naar de eerste 1 dijkgraaf IJserman genoemde landbouwweg en de tot vijf meter verbrede 1 Tweede Bloksweg. Op deze beide parellelwegen hadden zich in een lang lint j de autoparken opgesteld van nagenoeg het gehele Waddinxveense bedrijfs leven. In een indrukwekkend défilé trok dit keurkorps van de plaatselijke I energie kort daarop aan de hoge gasten voorbij. Pin op de neus -« 26e JAARGANG - Nr. 2218 (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Een vlotte service. De gehele week ook zaterdags en zondags geopend v.a. 15.30 tot 23.00 ’s avonds. - ’s woens dags gesloten. kSTl( te geb >edru| Bn -hi cmbr In verband met de gestegen kosten is de toegangsprijs tot het spaardersbad in Gouda met een kwartje verhoogd. jONDERDAG 14 JANUARI 1971 Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN Na het succes van de vorige Bingo-avonden, die een batig saldo van 128,opbracht voor de grote feestavond van 12 februari, organiseert de Vereniging Openbaar Onderwijs (V.O.O.) opnieuw zo’n gezellig evenement op vrij dag 15 januari. Om 20.15 uur is het dan in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw weer „bingo” geblazen. Iedereen heeft dan weer kans op mooie prijzen en in elk geval de garantie voor een leuke avond. De prijs van de deelnemerskaarten is 0,50. V.O.O. laat ook de jeugd met bingo aan zijn trekken komen. Zaterdagmiddag 16 januari om 2 uur kunnen de meisjes en de jongens in het Verenigingsgebouw hun krachten meten. Ook dan zijn er leuke prijzen te winnen. Op deze middag voor de bingo-jeugd kos ten de deelnemerskaarten een kwartje per stuk. WADDINXVEEN De tennisvereni ging „Waddinxveen” heeft op haar jaar lijkse ledenvergadering de heer E. C. P. Brants benoemd tot erelid. De heer Brants heeft zijn functie als voorzitter, die hij van de oprichting af gedurende tien jaar met stuwende kracht bekleed heeft, neergelegd. Ook penningmeester W. Oosterom, wiens verdiensten voor de vereniging eveneens groot zijn, trad af. Het nieuwe bestuur is als volgt samen gesteld: A. A. W. Pruijmboom, voorzit ter, A. Beek, vice-voorzitter, mevrouw W. Pouderoyen, secretaress, G. Cohen, penningmeester en R. Kleist, lid. iweekblad voor Waddinxveen Abonnement: 2,67 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 7,35 binnen het verspreidings gebied en 12.35 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De herten krijgen van hun verzorgers van de Plantsoenendienst meer dan voldoende voedsel van precies uitgebalanceerde samenstelling. Dit voer wordt geleverd door de dierentuinen Blijdorp en Artis. Vooral in de wintermaanden komt het publiek in de overigens zeer begrijpe lijke verleiding de hertjes iets extra’s toe te stoppen en eens fijn te verwennen. Een verwennerij, die zoals nu is gebleken ernstige ziektes, ja zelfs de dood ten gevolge kan hebben. Het is in alle gevallen verkeerd om de beesten onoordeelkundig te voeden. Ook van goed brood raken zij overvoerd, hetgeen kwalijke darmstoomissen kan veroorzaken. Veel ernstiger is het echter, dat de herten ook zeer gevaarlijke rommel als zwaar beschimmeld brood en plastic zakken naar binnen krijgen. De gevolgen hiervan zijn fataal. De gemeente, die voorheen in onwetendheid het voeren van de herten als gezellige bezigheid misschien wel onbewust heeft gestimuleerd, heeft nu bord jes bij de hertenkamp opgehangen om te waarschuwen tegen het voederen. ITALIAANSE RIVIERA ƒ538 (H) INDIA 2336 (H) CANARISCHE EIL. 507 (A) 750 (H) NOORWEGEN 760 (H) COSTA BLANCA 365 (A) ƒ446 (H) OOSTENRIJK 557 (H) KENYA 1136 (H) Voor alle inlichtingen over deze reizen, over tal van andere bestemmingen, over zakenreizen en over ons ei gen Van Ginkel Spanje- programma kunt u zich wenden tot onderstaande reisspecialisten. Bij Winkelcentrum Groens- voorde parkeerterrein Elzen horst is geopend: WADDINXVEEN Burgemees ter C. A. van der Hooft van Wad dinxveen heeft eerst telegrafisch en daarna ook per brief bij de hoofdredactie van de Rijnland- sche Courant en van de Goudsche Courant ernstig geprotesteerd te gen wat hij noemt ”de onjuiste be richtgeving met betrekking tot de opening van de nieuwe wegen”. Onder een vette kapitale kop eindigt de betrokken verslaggever het voor Waddinxveen even be langrijke als feestelijke gebeuren aan met „COMPLETE WANOR DE BIJ OPENING NIEUWE WEG”. Het negativisme wordt dan voortgezet met als belangrijk ste vermelding het feit, dat de rijkspolitie tientallen automobilis ten, die al maanden lang de ’sluip route’ over de westelijke parallel weg gebruikten, op de dag van de opening terugstuurde, waardoor „een verkeersopstopping ontstond zoals die maar zelden zal voor komen.” Eerst daarna weet de verslag gevers dan nog te vermelden, dat de commissaris van de koningin de uitvalswegen, waarvoor Wad dinxveen meer dan tien jaar heeft geijverd, ook werkelijk in gebruik heeft gesteld. (J. v.d. Drift) Ter kennismaking Speciale openingsreclame. - Alleen le klas produkten - Grote sorte ring warme hapjes - Salades, ijs in heerlijke smaken. ---- V Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.e.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Mr Klaasesz, gehaaid als altijd wan- neer hij het rapier van de ironie kan hanteren, greep deze kans met beide handen. Hij begon zijn rede met het aan spreken van de burgemeester en de chef van zijn kabinet. „Ik begrijp het natuur lijk wel: ik ga volgend jaar met pensioen, maar aan deze chef van het kabinet zit Met een simpel handgebaar ont hult commissaris Klaasesz een wegwijzer: een droom van twaalf jaar wordt voor Waddinxveen waarheid. u nog een hele tijd vast.” En nadat hij de weg voor geopend had verklaard drukte hij eerst burgemeester Van der Hooft en daarna demonstratief mr Dinger van Kruiningen de hand. Maar ook in het serieuze deel van zijn openingswoord liet de commissaris weer een hele serie clowneske grappen los. „Op mijn weg hierheen heb ik in de verleiding verkeerd mijn wagen een tijd je langs de kant te parkeren. De burge meester is meer dan tien jaar lang bezig geweest om tot dit moment te komen. Ik dacht dat het misschien wel leuk zou zijn om hem zich nog een poosje over die jaren te laten bezinnen. En ik hoopte, dat u dan natuurlijk buiten zou staan en niet in zo’n mooie tent.” Mr Klaasesz zei de verbinding van Waddinxveen met Rijksweg 12 hiervoor alleen uit de dossiers te kennen: en ver haal van tien jaar lang. „Nu die eenmaal klaar is zou je haast geloven dat alles rozegeur en maneschijn is. Nu is er vol gens de burgemeester niets of niemand beter dan de provincie, iets waar hij ove rigens gelijk ih heeft.” „Maar,” zo ging de commissaris ver der, „tien jaar geleden was alles niet zo best. Toen die eerste aanvraag kwam dachten wij: „Kom, kom, we zullen wel eens kijken als er eerst eens wat nieuwe wijken zijn gebouwd.” En daarna beging de burgemeester zijn tweede fout: hij bleef aandringen. Toen dachten we: „Als dat nu van zo geweldig belang is voor Waddinxveen dan moet Waddinxveen maar een heel flink percentage in aanleg en onderhoud betalen”. Maar tenslotte hebben we met een „vooruit dan maar” in alles toegestemd.” Ruim vijf miljoen gulden heeft dit ge- I hele, door het architectenbureau N.V. Bouwkundig Ingenieursbureau Stuurman uit Waddinxveen ontworpen project ge- I kost. Het is uitgevoerd door de aanne mingsbedrijven G. van Herk N.V. en L. Bos, beiden uit Nieuwerkerk aan de IJssel. In een geimproviseerde ontvangsttent I gewaagde burgemeester Van der Hooft I in zijn welkomstwoord van een enorme feestdag, waarop aan de leefbaarheid van Waddinxveen weer een machtig iets wordt toegevoegd. „Het is daarom zo belangrijk omdat wij jaren geleden al met de plannen zijn begonnen en die nu eindelijk hebben mogen uitvoeren dankzij de volledige medewerking van de provincie, die voor de volle honderd procent de exploitatie kosten draagt. Dat is een uitzondering, waarmee de provincie heeft getoond écht te willen helpen.” De burgemeester liet in een toespeling weten, dat hij de nieuwe autoweg graag naar mr Klaasesz had willen noemen, maar dat diens kabinetchef hem duidelijk had gemaakt dat hij de pin op de neus zou krijgen. .Eigenlijk zouden we het ook „Samen- werkingsweg” kunnen noemen,” zo vond de heer Van der Hooft, waarna hij een opsomming gaf van de talrijke instanties en bedrijven, die voor het tot stand ko- men van dit wegencomplex de handen hebben ineengeslagen: bestuur en tech nische dienst van de Zuidplaspolder, Provinciale Waterstaat, Rijkswaterstaat, het streekbedrijf voor gas en water, de ANWB, de Nederlandse Spoorwegen, de dienst Openbare Werken, architect en aannemers. In het begin van zijn toespraak had burgemeester Van der Hooft gezegd, dat I de aanwezigheid van kabinetchef Dinger I van Kruiningen nog eens extra beklem- I toonde, dat deze dag voor de gehele pro- I vincie van groot belang is.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1