voor de kleine waarheid van Eeuwen van Eeuwen zilveren jubileum viert Geref. diensten in Verenigingsgebouw Ouders maken zelf ontwerp kleuterspeelplaats Gereformeerd Kerkkoor Uitslag expositie P.V. De Sperwer Peuterspeelgroep „Hummelhof” „Richard, daar gaan je honderdnegentig gulden essfêos Nog oude galt lia ECHTE KOOPJES prijzen Bovendien Veldwijk nv 10% korting AT f -7 -,A." Pagina 3 WADDINXVEEN „In vele opzichten is Waddinxveen een bij- Geb. f 17.50 GOUDSE BIOSCOPEN BURGERLIJKE STAND BOEKHANDEL zo ver gevorderd, dat in de raads vergadering van donderdag 21 janu ari reeds een voorstel over deze zaak kan worden verwacht WADDINXVEEN Na ruim 2 maanden draaien, heeft de nieuwste peuterspeelgroep in Waddinxveen, „Hummelhof”, haar bestaansrecht al bewezen. Gestart werd in het ge bouwtje van de N.P.V. aan de Mau- ritslaan met twee groepen, een van twee en een van drie ochtenden per week. Veiligheid Wanneer het college van B. en W. zich tenslotte met de voorgestelde opzet kan verenigen, waarbij uiter aard de financieringsmogelijkheid een grote rol zal spelen, zal de ge meenteraad de beslissende stem krij gen. De voorbereiding in gemeente lijke kring is op dit moment nog niet WADDINXVEEN Het comité „Speelvelden voor de jeugd” heeft in samenwerking met de stichting „Ruimte voor de Jeugd” een plan uitgewerkt voor de kleuterspeelplaats, die als eerste van de twee proefterreinen kan worden aangelegd aan de oostzijde van de Nicolaas Beetslaan. Het plan, waarvan de kosten worden begroot op 11.800,— inclusief BTW is voor gelegd aan het college van burgemeester en wethouders, dat de Dienst Openbare Werken om advies heeft gevraagd. Veelzijdige opzet Met deze conference heette de commissaris van de koningin, mr Klaasesz, maandag een welkom aan Richard Miel Slootweg, die op oudejaarsavond werd geboren als negentienduizendste inwoner van Waddinxveen. Het gebeurde in de recreatiezaal van het Anne Frank- centrum, waar al die bejaarde bewoners vertederd toezagen, hoe bur gemeester Van der Hooft deze belangrijke baby van zijn ouders over nam om hem in de armen van mevrouw Klaasesz te leggen. De kleine Richard liet deze verwennerij volslagen ongeïnteresseerd en in diepe slaap over zich heen gaan. De ouders van Richard, de heer en mevrouw F. E. Slootweg, die nu een kleine acht jaar aan de Prinses Beatrixlaan wonen, namen i daarom maar met gerede trots de hulde voor hun zoon in ontvangst. En ook het spaarbankboekje met negentienduizend centen of hon- derdnegentig gulden inleg, dat de commissaris namens het gemeente bestuur aanbood. Hij gaf dit echter niet eerder in handen van vader Slootweg dan nadat hij de sluimerende rechthebbende verontschul digend had toegevoegd: „Nou, Richard, daar gaan ze, jouw honderd- negentig gulden.” Ook ter ere van deze negentienduizendste waren er bloemen voor mevrouw Slootweg en een kolossale feestmand van de middenstands- vereniging, die werd aangeboden door de heren Jongejan en Van Mourik. 7 j 77^ E WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN donderdag 14 januari 1971. TELEVISIEFEUILLETON van Jan Mens 3 delen in één band Passage 145 diegenen die hun I I (Advertentie) Waddinxveen bij Slijterij Wijnhandel Slijterij Wijnhandel Zevenhuizen Tel. 2620 Ouders uit de Vondelwijk noord-oost, die nog willen meehelpen aan de realise ring van de plannen wordt verzocht zich te verstaan met mevr. J. J. Koorengevel- van Eek, Potgieterstraat 6, tel. 4017. voor PORT SHERRY VERMOUTH FRANSE WIJNEN DUITSE WIJNEN Brederolaan 4 Zuidkade 3 Jonge doffers boven 200 kb: le L. de Bruyn; 2e N. L. v.d. Zijden; 3e C. A. Bode; 4e W. Berkensteyn; 5e A. de Bruyn; 6e C. van Dijk; 7e D. Verkade. op kelderrestanten WADDINXVEEN De verbouwings werkzaamheden aan de Gereformeerde Kruiskerk aan de Kerkweg zijn begon nen. Ten tijde van de verbouwing zullen de diensten, die anders in de Kruiskerk worden gehouden, in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat worden gegeven. Late jonge doffers: le W. Breedijk. Late jonge duivinnen: le J. C. Koren; 2e D. Degenhardt. Aangewezen viertallen: le Gebr. Metselaar; 2e W. Berken steyn; 3e T. H. Twigt. Mooiste oude doffer D. Verkade; Mooiste oude duivin Gebr. Metselaar Mooiste jonge doffer L. de Bruyn. Mooiste jonge duivin Gebr. Metse laar. Mooiste gehele tentoonstelling Gebr. Metselaar. Ondertrouwd: M. J. L. Toebak en G. L. M. Wubben; M. J. Jansen en A. M. A. M. Dessing. Geboren: Cornelis Paulus, z.v. C. Drost A. N. Rehorst; Joanna Maria Francisca, d.v. J. W. A. van der Lugt en E. A. M. Elsenburg; Remco Anthonie Johannes, z.v. C. van Haren en M. C. A. de Bot; Mike Martinus Johannes Franciscus, z.v. H. R. Luiten; Angèle, d.v. W. v.d. Wiel en J. J. H. van Welzenis; Jan Martijn, z.v. J. M. ten Napel en S. H. Benkelman; Den nis, z.v. D. Jager en W. M. Meerveld; Dirk Pieter Marinus, z.v. J. Goudkuil en M. Heemrood; Robert Jan, z.v. J. G. Aartsen en M. N. Bos; Marcel Ever, z.v. W. A. van der Starre en F. Vurens. De leiding is in de enthousiaste han den van de kleuterleidster Mej. Bauer, geassisteerdr door Mej. Goossens Gezien de lange wachtlijst is op de ouderavond besloten nu ook met twee middagen te beginnen. Deze groep is bedoeld voor de wat oudere peuter, van ruim 3 jaar en zal daarom iets meer gericht bezig kunnen zijn dan de jongerengroep. Op de mid- daggroep kunnen nog een paar kinderen geplaatst worden. De kleineren en middagslaapje nog niet kunnen missen, kunen op de inmiddels wel wat uitge dunde wachtlijst worden gezet. Voor in lichtingen kan men zich wenden tot: Mevrouw Klinkenberg, Prins Bemhard- laan 15, tel. 4300 en Mevr. Kneteman, Const. Huygenslaan 49, tel. 4020. Reunie: Do., Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u.: „Gringo tegen Diablo” (14 jr). Zo. 7-9 u., Di. en Wo. 8.15 u.: „De dodenlijst van A.M.” (14 jr). Thalia: Vr. 8.15 u„ Za. 9.15 u., Zo. 7-9.15 u., Ma., Di. en Wo. 8.15 u.: „Satyricon” (18 jr). Za. 2.30-7 u., Zo. 3-5 u.: „De vier kante rekruut” A.L. Za. 10 u., Wo. 2.30 u. „Samenzweerders” Schouwburg: Do. en Vr. 8.15 u., Za. en Zo. 7-9.15 u., Ma. en Di. 8.15 u.: „M.A. S.H.” (18 jr). Zat. 3 u„ Zo. 3-5 u.: „De zwarte wreker uit Mexico” (14 jr). een kleuterwipje. een glijbaantje, uitkomend in een hoek van de zandbak. een ’’hellend vlak”, dit is een soort houten viadukt, met diverse klimmoge- lijkheden waar een circuit onderdoor gaat, een asfaltpaad- je, waar de kleuters met stepjes, scooters, skelters etc. rustig en velig kunnen rijden. koppen van heipalen, als zit- en springblokken. en voor moeders, al dan niet met kin derwagens, een vijftal banken, zodat het grut in de gaten gehouden kan worden. Het terrein is aan drie kanten door water omringd; daarom wordt de speel plaats van een zeer solide hekwerk voor zien. Dit heeft tevens het voordeel, dat de kleintjes maar aan één kant van het terrein af kunnen en dus beter in de gaten gehouden kunnen worden. Twigt; 5e T. H. Twigt; 6e A. de Bruyn; 7e W. Berkensteyn. Oude duivinnen boven 500 km: le Gebr. Metselaar; 2e J. de Kok; 3e Gebr. Metselaar; 4e H. van Dijk. Jonge doffers onbevlogen: le Gebr. Metselaar; 2e L. Slootjes; 3e F. Rip; 4e W. Berkensteyn. Jonge doffers tot 200 km: le Gebr. Metselaar; 2e F. Vink; 3e J. C. Koren; 4e A. de Bruyn; 5e T. den Ouden; 6e W. Breedijk; 7e J. Versloot. L. de Bruyn. Oude duivinnen onbevlogen: le J. C. Koren; 2e N. van Vliet; 3e Gebr. Metselaar; 4e A. de Bruyn; 5e Uitslag expositie: Oude doffers onbevlogen: le Gebr. Metselaar; 2e P. Vink; 3e Gebr. Metselaar; 4e P. Vink; 5e H. van Dijk. Oude doffers tot 200 km: le W. Berkensteijn; 2e Gebr. Metse laar; 3e T. H. Twigt; 4e P. Vink; 5e N. L. v.d. Zijden. Oude doffers tot 500 km: le J. Versloot; 2e F. Rip; 3e W. Bree dijk; 4e Gebr. van Kempen; 5e J. Versloot; 6e L. Slootjes; 7e Gebr. Metselaar. Oude doffers boven 500 km: le D. Verkade; 2e A. de Bruyn; 3e W. Breedijk; 4e Gebr. Metselaar; 5e WADDINXVEEN Het Gere formeerd Kerkkoor ’Dient den Heer’ viert deze maand zijn zilveren jubi leum met twee concerten. Het eerste wordt gegeven op maandag 25 janu ari in de „Koepelkerk” in de oude Brabantse vestingstad Willemstad, de eèrste protestantse kerk van Nederland. Het tweede concert is op dinsdagavond 26 januari om 20 uur in de Ontmoetingskerk in Waddinx veen. Het koor wordt in beide concerten be geleid door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland o.l.v. Josef Kloköcnik en door Henk van Nieden, die 25 jaar orga nist van het koor is. Het is voor de eerste maal dat een N. van Vliet; 6e J. de Kok; Oude duivinnen tot 500 km: le Gebr. Metselaar; 2e N. L. v.d. Zij den; 3e Gebr. Metselaar; 4e T. H. Jonge duivinnen onbevlogen: le F. Rip; 2e N. L. v.d. Zijden; 3e N. L. v.d. Zijden. Jonge duivinnen tot 200 km: le Gebr. Metselaar; 2e N. van Vliet; 3e W. Berkensteyn; 4e L. Slootjes; 5e H. Oskam; 6e A. de Bruyn. Jonge duivinnen boven 200 km: le Gebr. Metselaar; 2e P. Vink; 3e N. L. v.d. Zijden; 4e T. H. Twigt; 5e J. de Kok; 6e H. Oskam; 7e J. de Kok Zoals bekend heeft het actiecomité, dat vorige zomer werd opgericht, een gewillig oor gevonden bij het gemeente bestuur. In een vruchtbare samenspraak werd in principe overeengekomen, dat de gemeente terreinen en (oud) materiaal zal beschikbaar stellen, het grondwerk zal verzorgen en financiële steun zal verlenen. De ouders zullen daar tegenover stellen het ontwerp, de inrichting, de opbouw en het onderhoud van de speelveldjes en te vens voor beheer en toezicht zorgen. Enige tijd geleden werd besloten dat als proef twee speelveldjes mochten worden ingericht: een speelveld voor de school jeugd in Groenswaard en een kleuter speelplaats aan de Nicolaas Beetslaan. Voor deze speelplaats is nu het ontwerp gereed. Naar aanleiding van een huis-aan-huis folder in de noord-oosthoek van de Von delwijk verklaarden 72 mensen zich be reid mee te helpen aan de opbouw van deze speelplaats, terwijl 11 mensen zich bereid verklaarden een plan op papier te zetten. Deze 11 mensen gingen hard aan het werk, en, in samenwerking met de „Stichting Ruimte voor de Jeugd” in Rotterdam was na nog geen twee maan den het ontwerp klaar. Het omvat naast het onmisbare zand (er komt een zandbak van fors formaat voor de kleuters en een intiem peuterbak- je) en de traditionele duikelrekjes en ri oolbuizen (in stervorm) ook: een terp in sikkelvorm, om op en af te hollen of steppen (en ’s winters met de slee er af!). een afdak met zijmuurtjes van paal tjes, waarin gaten bij wijze van ramen en deuren met een picknicktafel op kleuter- hoogte. Hier kunnen de kinderen allerlei „binnenspelletjes” doen. touyyen, touwlussen en een klimnet om aau te schommelen en in te klimmen. evenwichtsbalken, een ronde en een vierkante. Waddinxveens koor met orkestbegeleidin optreedt. De gemeenteraad stelde voor het concert in Waddinxveen een garantiesub- sidie beschikbaar. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan is een stereolangspeelplaat van het koor opgenomen. Het concert in Willem stad zal worden opgenomen door de Evan gelische Omroep. Het Gereformeerd Kerkkoor „Dient den Heer”, waarvan burgemeester Van der Hooft beschermheer is, werd 25 jaar geleden opgericht door emeritus-predi- kant ds W. J. Smidt, die thans in Voor schoten woont. Het koor, dat 85 leden telt, staat reeds tien jaar onder leiding van dirigent D. van den Bosch, die het tot grote bloei heeft gebracht. Na afloop van het concert in Waddinx veen houdt het bestuur een receptie in de hal van de Ontmoetingskerk. WAUuiwAvtiE,iN „in vete opziciueii is wauuuiAvcvu ccu bij zondere gemeente in Zuid-Holland en zeker op het gebied van de geboorteregeling. Daarbij houdt men hier nauwkeurig rekening met de komst van de commissaris. Vijf jaar geleden moest ik hier een 1 spaarbankboekje uitreiken aan de zoveelste inwoner en vandaag doe I ik dat weer. U heeft wel tijdig geweten, dat ik in januari 1971 langs T zou komen.” Geboren: Herman Adrianus, z.v. J. Zweere en H. H°uweling; Maria, d.v. G. den Toom en N. van der Spek. Overleden: Janna Maartje Kooijman, w.v. Jan Eindhoven, 83 jaren. Overleden: Schaap Eliza Petronella, w.v. H. Boon, oud 85 jaar; Minnee, Jacobus Samuel, oud 66 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine plastic tas met inhoud, dameshorloge met zwart bandje, blauw met witte sjaal, zilveren ketting met kruis je, 1 paar witte wollen wantjes, plastic tractor met aanhangwagen, houten kinder- schaats, sjaal, bankbiljet van 10,-, blau we jongensmuts. Verloren: doublé dameshorloge, d.bruine schoudertas met inhoud, beige want, zil veren armbandje met bedeltjes, zilveren armbandje met naamplaatje, gouden arm band met naamplaatje, groene gebreide kinderwant, blauwe vistram boodschap pentas met inhoud, sleutelbos, 2 valkpar kieten, rode damesportemonnee met in houd, doublé dameshorloge. FLAT: - tfz7 5 Y ''''A QQRD”

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5