ZO ZIEN HELDINNEN ER UIT overplaatsing: Druk werk en Schulte doen Van Tol en raadszetel afstand van Waddinxveen streeft naar verpleeghuis bejaarden Verkeersspiegel Kruiskerk nog open Jongen bij botsing ernstig gewond Enige medewerker(ster)s „De Lantaarn” ADVISEURS Reis van bejaarden naar Oostenrijk Onafhankelijk Nieuwsblad DE STICHTING NUTSSPAARBANK TE GOUDA reis-en passagebureau Tweede wissel VAN GINKEL NV WADDINXVEEN Op het kruis punt van het Koningin Wilhelmina- plein en de Willem de Zwijgerlaan is maandagmiddag omstreeks kwart voor vijf het achtjarig jongetje J.P. uit de Vondellaan op zijn fiets in botsing gekomen met een personen auto. Het kind is, nadat dokter Van der Linde eerste hulp had verleend, met een zware hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en schaafwon den overgebracht naar het St Jozef- ziekenhuis in Gouda. WADDINXVEEN De restau ratiewerkzaamheden aan de Gere formeerde Kruiskerk aan de Kerk- weg zijn nog niet begonnen. Door een misvatting meldden wij in ons blad van vorige week, dat de ere diensten reeds waren overgeplaatst naar het Gereformeerd Verenigings gebouw. Dit is tot op heden niet het geval. WADDINXVEEN De heren F. M. van Tol (AR) en A. W. Schulte (WD) hebben zich genoodzaakt gezien te bedanken voor hun lidmaat schap van de Waddinxveense gemeenteraad. De heer Van Tol heeft zijn besluit genomen in verband met zijn drukke werkzaamheden, de heer Schulte, die majoor der artillerie is, moest bedanken, omdat hij wordt over geplaatst naar een post in het buitenland. De aftredende raadsleden zullen worden opgevolgd door respectievelijk de heer P. Noordam en mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. IT’ijk eens goed naar die meisjes links en rechts op deze foto: zo zien heldinnen er nu uit, In hun midden zit Marleen Otterspeer, die maar wat blij is, dat zij van die dappere vriendinnen als Wiesje en Anita Rooks heeft. Anders was het vorige week woensdag misschien niet zo goed met haar afgelopen toen ze door het ijs van de sloot langs de Kromme Esse zakte. Wiesje en Marleen, beiden negen jaar, en zesjarige Anita waren bij de slootkant aan het spelen. In een wilde rondedans tuimelde Mar leen plotseling op het ijs, dat het meteen begaf. Wiesje Rooks bedacht zich geen moment, maar ging het dunne ijs op, haar vriendinnetje te hulp. Tn haar schrik maaide de luid schreeuwende drenkelinge met haar armen, zodat Wiesje haar niet te pakken kon krijgen. „Hou je armen stil en schreeuw niet zo, meid,” commandeerde Wies en dat bracht Marleen tot rust. Toen kon Wiesje haar gijpen. Maar alleen lukte het haar niet Mar leen op het ijs te trekken. Toen kroop ook kleine Anita met al haar zes jaren het ijs op. Samen met zus hees ze Marleen uit het wak. Wonder boven wonder hield het dunne ijs de drie meisjes. Tn galop, Marleen druipnat, ijskoud en onder de modder, gingen ze ■1 naar huize Otterspeer, waar moeder gelukkig thuis was om haar drenkelinge te verzorgen. De volgende dag waren de meisjes het hele bange avontuur al bijna vergeten. Maar vader en moeder Otterspeer niet. Die kwamen familie Rooks heel hartelijk bedanken voor het dappere werk van de twee heldinnetjes. WADDINXVEEN Nauwelijks is het Anne Frank-centrum geopend, of er is in Waddinxveen weer een nieuw initiatief geboren om de zorg voor de oudere generatie uit te breiden. Op initiatief van het sociaal-medisch team, waarin artsen, verpleegsters, geestelijkheid en maatschappelijk wer kers en -werksters samenwerken, is een plan ontworpen om in Waddinxveen te komen tot de stichting van een verpleeghuis voor lichamelijk gebrekkige bejaarden. Deze groep is nog vrij aanzienlijk. Het zijn degenen die voort durende verzorging nodig hebben en eigenlijk te zware patiënten zijn voor een bejaardenhuis. 130 bedden vanGinkelnv1 kerkweg 207 waddinxveen* tel.01828-4488. Geslaagd Stichting Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2219 DONDERDAG 21 JANUARI 1971 Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Snackbar bij de Elzenhorst. vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties te richten aan de directie van de bank, Oosthaven 12, Gouda. Het ongeluk gebeurde, doordat de klei ne fietser plotseling voor de auto langs linksaf wilde slaan in de richting van de tuimel. De bestuurder van de auto kon een aanrijding niet meer vermijden. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828)4788 (van maandag t.e.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Wanneer de restauratie begint volgen hierover nadere mededelingen. De veiligheid van het verkeer kent tientallen facetten. Zij vinden hun weerslag in die artikelen van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens en van het Wegenver keersreglement, die wij allen ken nen. Of althans: allen horen te kennen. In de praktijk is dat he laas niet altijd het geval. Wij zijn z o gehaast, zo ondoordacht, zo egoïstisch in het verkeer Een deskundige, die niet alleen de theorie van het verkeer tot in de puntjes beheerst, maar ook in praktijk dag in dag uit met het verkeer te maken heeft schreef voor ons blad een vijftigtal artike len over verkeersveiligheid. Geen diepzinnige beschouwingen, geen geleerde uiteenzettingen. Nee, ge woon wat kanttekeningen, recht op de man af. Gewoon van die zaken, waarmee u en ik en ieder een dagelijks in het verkeer te maken krijgen. Vandaag houden wij u die ’VERKEERSSPIEGEL’ voor de eerste maal voor. In de komende vijftig weken zult u hem steeds weer in ons blad treffen. Wij hopen dat u er goed in kijkt. Al zou dat over het gehele voor ons liggende jaar maar één gewon de in het verkeer schelen dan is de winst geboekt, die wij met deze serie voor de verkeersveiligheid hopen te behalen. bracht. Op deze vergadering waren aan wezig het voltallige bestuur van de Prote- stants-Christelijke Stichting Bejaarden tehuis Souburgh, het dagelijks bestuur van de Stichting Dienstverleningscen- trum, het dagelijks bestuur van de Stich ting Waddinxveense Bejaardenhuisves ting, de vertegenwoordigers van het sociaal-medisch team, bestuursleden van het Groene Kruis, de directrice van Sou burgh, de leidster van het Anne Frank- centrum en de wethouders Huizer en Lips. en de VVD geen algemene beschouwin gen kon houden. Mevrouw Oosterhoek-Waagmeester, die de heer Schulte opvolgt, woont met haar man en achtjarige zoon sinds zeven jaar in Waddinxveen. Haar man kwam met een in het bestuur van de plaatselijke af deling van de VVD, waarvan hij nu voor zitter is. Zij heeft altijd grote belangstel ling gehad voor politiek en volgde uit deze interesse onder meer een cursus „burgerschapskunde” en later - hoewel zij er geen notie van had ooit tot het raadslidmaatschap geroepen te worden - een speciale cursus ’’gemeenteraad”. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Waddinxveen. De bedoeling is aan de noord-oostzijde van het huidige complex een semi-permanente uitbreiding tot stand te brengen. Een en ander betekent dat men te Wad dinxveen zeker niet de tijd voorbij laat gaan bij het realiseren van plannen die een nog betere verzorging van de bejaar den kunnen brengen. Vorige week werd onder leiding van burgemeester C. A. van der Hooft in de raadszaal een bijeenkomst belegd waarin deze plannen naar voren werden ge- I De WD-fractie, die na de verkiezing I beer Kroes tot wethouder nog met «n lid in de raad overbleef, is na de ge- I Dlee^,eraadsverkiezingen voor de tweede een wissel toe. Mevrouw Van I oode moest nog voor haar beëdiging I °or persoonlijke omstandigheden haar I «tel beschikbaar stellen voor de heer I chulte. Deze is in de kleine vijf maan- I raadslidmaatschap nog enige I >Jd ziek geweest, zodat hij onder meer de I begrotingsbehandeling niet kon bijwonen Als doel wordt voor ogen gesteld de bouw van een verpleeghuis met een op- name-capaciteit van circa 120-130 bed den. Aangezien de verwezenlijking van dergelijke bouwplannen geruime tijd in beslag zal nemen en veel barricades ge nomen zullen moeten worden, heeft het bestuur van Souburgh zich bereid ver klaard door verbouwplannen een voor lopig opvang van patiënten mogelijk te maken voor ca. veertien patiënten. Hierover was reeds contact opgenomen met het architectenbureau Stuurman te Behalve dat wij een eigen interessant Spanje pro gramma presenteren, zijn wij tevens adviseurs en all round boekingskantoor voor tientallen ANVR reis organisaties. Enkele daar van zijn: VOOR VLIEGREIZEN Eurotours/Yetclub, Air tour Nespanda, Fit, Sterreizen, Europa Express, Centouri/ Sunliner (Club 18/30), Ho telplan, Magneet, Christof- fels, Chr. Reisstichting, NC RV, D-Tours, BBI, Arke, Trans Europa, Marysol, Broere, Groeneveld/Club GT. VOOR AUTOBUSREIZEN De Jong’s Tours, Magneet, Snel Co, Megga, Broere, Cebuto, Europa Express, Snelle Vliet. VOOR TREINREIZEN Railtour, Trans Europa, Ho telplan, Christoffels, BBI, NS. Ook vele mogelijkheden voor cruises (o.a. op de Middell. Zee) en Rijnreizen. Vraag voor uw vakantie- of zakenreis deskundig en on afhankelijk advies bij on derstaande reisspecialisten. WV WADDINXVEEN Een aantal Wad dinxveense bejaarden heeft het stoutmoe dige plan opgevat om met zoveel moge lijk leeftijdgenoten in het voorjaar op een tiendaagse vakantiereis naar Oostenrijk te gaan. Het is een door een groot reis bureau speciaal voor bejaarden georga niseerde reis per touringcar naar het lief lijke bergdorp Kirchberg, waar in het goede hotel Schatzbühel zal worden ge logeerd. De vakantiereis, die op 17 mei begint, gaat inclusief ziekte- en ongevallenver zekering 250,kosten. Alle bejaarden uit Waddinxveen wor den in gelegenheid gesteld met deze reis mee te gaan. Als men meer wil weten of zich meteen wil opgeven kan men daar voor terecht bij de heer J. van Heezik, Jan van Bijnenpad 127 of de heer L. H. van Heijst, Jan van Bijnenpad 185, telef. 4773. De heer Noordam, die naast de heer De Lijster, die nu fractieleider wordt, de AR-partij in de raad gaat vertegenwoor digen is geen onbekende: in september natn hij afscheid van de raad, waarin hij van 1958 af zitting had gehad. De heer Van Tol, die in september nog bereid bleek eventueel zijn wethouder schap te prolongeren, heeft zijn besluit na ampel beraad genomen. Nu er geen i wethouderschap meer is, dat hem noopt zich anders in te stellen, wil hij zijn aan- i dacht meer concentreren op zijn zaak en hoopt hij ook wat meer persoonlijke vrij heid te vinden. „Ik wil even onder de druk uit van al tijd bezet te zijn. Ik heb het altijd graag gedaan, maar het was meestal ook zater dag en soms tegen mijn principe in ook zondags werken om de zaken klaar te krijgen,” zo zegt de heer Van Tol. Op de achtergrond speelt ook een rol het feit, dat het hem niet gemakkelijk valt het no dige surplus aan enthousiasme op te brengen nu hij als „gewoon” raadslid de I zaken meer op een afstand volgt. WADDINXVEEN De heer B. J. Teule, onderwijzer aan de „Willem van Oranjeschool”, is geslaagd voor het exa men Handenarbeid M.O. In grote eenstemmigheid werd het be sluit genomen tot realisering van het plan om in deze gemeente een stichting op te doen richten voor de bouw en exploitatie van een verpleeghuis voor lichamelijk gebrekkige bejaarden (niet voor psy chisch gestoorden). Er werd reeds een bestuur van de stichting in oprichting samengesteld. Voorzitter zal zijn de wethouder van sociale zaken, thans de heer H. Huizer. Namens Souburgh namen zitting de he ren M. Both, C. v.d. Bas en D. K. Wielin- ga, namens het bestuur van de stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting de heren F. M. van Tol, G. R. van Ringelen- stein, F. Th. Brenkman, namens de stich ting Dienstverleningscentrum Waddinx veen de heren Jac. van Steijn, J. G. Bak ker en Mevr. H. E. C. Haspels-de Bijl namens het sociaal-medisch team ds J. v. d. Heuvel, dokter P. v.d. Linde en zuster P. de Boer en namens het Groene Kruis de heer H. Jenné. Als leden van de bouwcommissie wer den aangewezen de heer H. Huizer, voor zitter, Jac. van Steijn, secretaris, F. Th. Brenkman, penningmeester en F. M. van Tol, vice-voorzitter en verder de heren C. v.d. Bas, dokter P. v.d. Linde en M. Both. De heer Van Steijn zal het secretariaat van de stichting in oprichting op zich nemen. Abonnement: 2,67 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 7,35 binnen het verspreidings gebied en 12.35 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Mevrouw Oosterbroek vindt het be langrijk, dat in een gemeenteraad ook een vrouwelijke visie wordt gegeven en ge looft ook, dat een vrouw meer tijd zal vinden om offers te brengen voor dit werk. Haar persoonlijke interesse gaat vooral uit naar het onderwijs en de soci ale sector. Onze klanten komen van verre, want er wordt geroe pen over de kwaliteit van onze produkten. Wij ge bruiken alleen le klas grondstoffen. Weekeindr eclame niet 3 doch 4 stokjes SATé voor 2,75. Mmmm, en lek ker. U kunt onze bijzondere pindasaus ook per bekertje kopen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1