De Gouwe boekt duideli jke zege op Groningen (1-7) Raadsvergadering Waddinxveen Medisch ABC Schaaknieuws VAN EEUWEN Vragen D ’66 over zoetwaterkanaal VAN EEUWEN Artiesten gevraagd voor Irene Fonds TOOS-jongens in aktie tegen Donar Rijke oogst in lectuurbox Rode Kruis Jeugd heeft spannende bingo-avond bij V.O.O. Be Fair volleybal git Iraw VIEUX DOURAND SCHOTSE WHISKY Veldwijk N.V. I fl© i ir GOUDSE BIOSCOPEN Slijterij Damnieuws (foto Sjaak Noteboom) Opendeur-dienst BOEKHANDEL Financiering van land- en tuinbouw De eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau siert sinds vrijdag de borst van de heer C. H. Compeer. Burgemeester Van der Hooft kwam hem dit koninklijke brons opspelden als eerbewijs voor de veertig jaar, dat hij als timmerman trouw is geweest aan Speelgoed- en Houtwaren- fabriek G. Okkerse N.V. Dat gebeurde in de kantine van het bedrijf, waar mevrouw Com peer en de kinderen natuurlijk het grote feest meebeleefden. Directeur G. Okkerse, die hier tussen de jubilaris en de bur gemeester op de foto staat, had alle hulde voor deze uit stekende vakman en dankte hem voor zijn goede werk met een geschenk onder couvert. Mevrouw Compeer kreeg een mooie fruitmand. Namens de collega’s bood de heer J. van Gennep de jubila ris, die een verwoed sportvisser is, een prachtige hengeluitrus- ting aan. Tot slot sprak de heer Com peer een dankwoord, waarna hij op een receptie heel wat vriendenhanden kreeg te druk ken. WADDINXVEEN Onder de 147 gemeenten in Nederland, waar het Rode Kruis lectuurboxen heeft staan, is Waddinxveen in het jaar 1970 weer een plaats op de ladder gestegen. In 1969 was Waddinxveen zevende gemeente naar opbrengst van de lectuurbox. Het afgelopen jaar steeg het naar de prachtige zes de plaats. WADDINXVEEN De Waddinx- veense gemeenteraad vergadert he denavond om 8 uur op het raadhuis ter behandeling van de volgende agenda: WADDINXVEEN Zaterdag 16 januari werd in de gymnastiekzaal aan het Koningin Wilhelminaplein een verenigingswedstrijd georgani seerd tussen de jongensploegen van T.O.O.S. en D.O.M.A.R. uit Den Haag in de leeftijdsgroepen van 10 t/m 11 jaar en 12 t/m 15 jaar. Er werd zeer geanimeerd geturnd, waarbij de atleten en atleetjes krach tig werden gesteund door een talrijk en enthousiast publiek. De TOOS- jongens van 12-15 jaar moesten de eer aan Donar laten, die met een fysiek wat sterkere ploeg naar Wad dinxveen waren gereisd. WADDINXVEEN Na de gezel lige, maar wat dun bezochte bingo- avond voor volwassenen, die de Vereniging voor Openbaar Onder wijs (V.O.O.) vrijdag organiseerde, was er zaterdagmiddag in het Gere formeerd Verenigingsgebouw een bingomiddag voor de jeugd. Meer dan 120 kinderen, voornamelijk leerlingen van de vier openbare lage re scholen, streden een gezellige en spannende strijd om de meer dan honderd grotere en kleinere prijzen. WADDINXVEEN De eerste uitwedstrijd bracht het eerste heren- waterpoloteam van De Gouwe naar Emmen, waar het uitkwam tegen de Groningse vereniging G.Z.P.C. G.Z.P.C., dat vorige competitie naar de 2e klas promoveerde en de vorige week Z.P.A. met 147 versloeg, leek een moeilijke dobber te worden. De Gouwe startte voorzichtig, mede omdat de afmetingen van het veld ongebruikelijk zijn voor de binnenbaden (30 x 20 meter). De thuisclub gaf de Gouwe-verdediging in het begin veel werk, maar zag dankzij het goede werk van doelman Bas den Oudsten geen kans te scoren. De Gouwe kwam dicht bij een treffer, toen achterspeler Jan Kraan doorbrak, maar zijn schot stuitte af op de paal. Kort daarna nam de Gouwe de leiding, toen Arie Troost zijn bewaker Paul Dijkstra te vlug af was (0-1). DEN HAAG Het Neder- landsche Roode Kruis ,dat per 1 januari het werk van de Stichting Prinses Irene Fonds heeft overgenomen, zoekt amateur-artiesten die bereid zijn geheel belangeloos en slechts tegen vergoeding van werkelijke onkosten af en toe een avond op te treden voor bejaarden en/of zieken. Om aan de doelstellingen van het Prinses Irene Fonds een rui mer gestalte te geven, zal wor den getracht in de toekomst in meer ziekenhuizen, revalidatie centra, verpleeg- en verzor gingstehuizen en vooral in richtingen voor bejaarden ont spanning te brengen. •2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN donderdag 21 januari 1971 G.Z.P.C. Encyclopedie voor gezondheid en ziekte Gebonden prijs 12.50 Advertentie) U bent van harte welkom bij Slijterij Wijnhandel WADDINXVEEN In de Ontmoe- tingskerk (Beethovenlaan) wordt zondag middag 24 januari om 5 uur een open deur-dienst gehouden, waarbij iedereen welkom is. Ds J. van Drie, studenten predikant te Delft, zal een kort woord spreken over het thema „De mens en zijn broeder”. Aan deze dienst werkt mede het ’Groot I.J.E.-koor Rotterdam” o.l.v. Frits Heu- veling met Wim van Herk orgel en Piet van Winkelhof, slagwerk. heeft nog diverse drankjes voor oude prijzen. Franse eau de Vie nu nog per fles 11.50 Whyte Mackay per fles 14.95 Rhynenburger normaal 9.85 nu per liter 8.95 Brederolaan 4 Zuidkade 3 Gouwe 3 heren; 20.35 uur: de Gouwe 2- Barracuda 1 dames; 21.20 uur: de Gouwe 1-Donk 1 dames. Reunie: Do. en Vr. 8.15 u., Za. 7-9 u., Zo. 3-5 u_: „Duel der wanhopigen” (14 jr). Zat. (nachtvoorst.) 11 u.: „Liftsters” (18 jr). Zo. 7-9 u., Di., Wo. 8.15 u.: „Fanto- mas” (14 jr). Thalia: Vr. 8.1’ u., Za. 9.15 u.. Zo. 7-9.15 u., Ma Di. en Wo. 8.15 u.: „Satyricon” (18 jr). Za. 2.30-7 u., Zo. 3-5 u.; „Shala- ko” (14 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Jacht naar een gouden ketting” A.L. Schouwburg: Vr. 8.15 u., Za. en Zo. 7- 9.15 u., Ma., Di. en Wo. 8.15 u.: „M.A.S. H.” (18 jr). Za. 3 u. en Zo. 3-5 u.: „In zeven sloten tegelijk” A.L. Passage - Telefoon 2620 WADDINXVEEN In het kader van een nauwere samenwerking tussen de drie standsorganisaties, t.w. L.T.B., Holland- sche Maatschappij van Landbouw en de C.B.T.B., is de heer A. van den Hoek, H.I.D. voor Zuid-Holland, bereid gevon den op dinsdag 26 januari om 20 uur voor de leden van deze drie organisaties een causerie te houden over de financie ring van de Land- en Tuinbouw. Hierbij komen uiteraard ook aspecten als be- drijfsvergroting en sanering aan de orde. Dat deze zeer deskundige hoofdambte naar, die de ’’taal van de boer” spreekt en dagelijks voor de belangen van de agra rische bevolking op de bres staat, maar ook keihard de zwakke plekken aanwijst, hiervoor naar de cantine van de Goudse Veiling wil komen zal zoveel mensen trekken dat de organisatoren hopen dat de cantine groot genoeg zal zijn. ging van de Gouwe wist deze minuut stand te houden. Toen even later een G.Z.P.C. er naar de kant werd verwezen, was het Eef Overdam die de bal in het net frommelde: 14. Henny v.d. Bosch gaf de gevaarlijke Ni- hof van G.Z.P.C. geen schijn van kans, waardoor de soms goed opgezette aanval len niet konden worden afgerond. Het einde van de derde periode bereikte de Gouwe met een stand van 15 door een treffer van Arie Troost. In de laatste periode van deze harde, doch sportieve wedstrijd, welke goed ge leid werd door scheidsrechter Oberink, liep de Gouwe nog verder uit door een treffer van Gijs v.d. Leden (16). Toen Leo Nieuwenhuyzen voor de tweede keer de kant mocht opzoeken en de G.Z.P.C. dit niet wist te benutten, was het voor de Gouwe zeker dat de voor sprong niet meer in gevaar kon komen. In de laatste seconden kreeg de Gouwe nog een strafworp toegewezen die door Gijs v.d. Leden werd benut: 17. UITSLAGEN: de Gouwe c-G.Z.C. b jongens 012 de Gouwe 4-0 .Z.V. 2 heren 21 de Gouwe 3-G.Z.C. 4 heren 32 Vivax-de Gouwe a jongens 11 G.Z.P.C. 1-de Gouwe 1 heren 17 PROGRAMMA: Dinsdag 19 januari: 7.55 uur O.Z.V. 1-de Gouwe 1 Dames de Gouwe 2-A.Z.C. 3 heren 9.30 uur. Zaterdag 23 januari: 18.00 uur de Gouwe 1-Wilskracht 1 heren in Bodegraven; 19.35 uur: A.Z.C. 4- de Opmerkelijk was het, dat - zoals in het gehele land - de opbrengst in tijdschriften iets terugliep: in 1969 kwam er 1862 kilo gram in de box, in 1970 was dit 1413 ki logram. Het aantal boeken, dat via deze weg aan het Rode Kruis en daarmee aan tal loze leesgrage patiënten werd geschon ken, steeg daarentegen van 1650 exem plaren tot 1841. Hoewel men uitzonderlijk blij is met de fraaie opbrengst van de box aan de Kerkweg wil het Rode Kruis er wel op wijzen, dat bij de patiënten juist aan tijd schriften zeer grote behoefte bestaat. Het is duidelijk, dat deze dan van een niet al te oude datum moeten zijn. prijzen te pakken had: het werd een rookworst „voor allemaal thuis” en een spannend boek. Alle kinderen onder de zeven jaar mochten tenslotte een zak drop komen uitzoeken en met een paar gratis verlo- tinkjes kregen zij, die met het bingo-en er naast hadden gevist toch ook nog kans op een prijsje. Als laatste verrassing kreeg een aantal leerlingen boeken mee voor hun school bibliotheek. V.O.O. had er in alle opzichten een fijne middag van gemaakt. Het technisch kunnen van de T.O.O.S.- ploeg was hiertegen (nog) niet opgewas sen. Het resultaat van deze strijd was dat Donar 133.6 punten vergaarde en TOOS 132.2 punten, een uitslag verkregen door sommatie van de beste drie van elke ploeg op elk onderdeel. Anders verliep het bij de allerjongste wedstrijdtumers. Hier versloeg T.O.O.S. de tegenstander met 142,5 om 140,9 pnt. De T.O.O.S. ploeg heeft in zijn geheel beoordeeld beslist aan de verwachting voldaan en met deze knapen kan de toe komst met vertrouwen tegemoet worden gezien. het plan Oranjelaan. 16. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van een onteigeningsplan. 17. Begrotingswijzigingen. 18. Rondvraag. Juffrouw Greet van Triest, leid ster van de christelijke kleuter school ’’Kruimeltje” in Waddinx veen, werd vorige week mevrouw Amersfoort. Ze ging daarvoor de gang naar het raadhuis in Alphen, waar leraar Oebele Amersfoort haar tot zijn vrouw maakte. In de Goede Herderkerk werd het hu welijk daarna ingezegend. En na tuurlijk waren er toen alle krui meltjes uit Waddinxveen aanwezig om in mooie feestpakken een ere haag voor hun juf en haar echt genoot te vormen. Al die kinderen volgden gespannen de getallen op het scorebord om ze dan snel op het eigen bingo-formulier weg te strepen. Er werd met groot enthousiasme en heel sportief gespeeld. Zo sportief, dat een buurmannetje, dat wel eens een getal vergat, gauw werd gewaarschuwd. „Altijd bijna een prijs maar nooit net helemaal”, verzuchtte Judith Berghuijs, „Toch wel leuk hoor.” Korin de Groot won een prijs en koos prompt de taart, die ze zelf samen met haar moeder had gebakken: „Ik vind hem zelf ook zo lekker,” wist ze uit ervaring. Niemand blijder dan Carla Hogerdijk met haar kleerkast voor de poppenkleer- tjes: „Ik kom de volgende keer beslist weer.” René van Driel, die driemaal een prijs won mocht ook driemaal kiezen. Het was niet moeilijk: „We wonen hier een jaar. In Amsterdam hadden we alleen een bal kon, maar hier hebben we een fijne tuin.” En dus werd de eerste keus een zak met tuingereedschap. René, die in de zomer een bloemkweker helpt, vindt het fijn in Waddinxveen. Zeker, nu hij nog twee WADDINXVEEN De groep aspi ranten jongens van Be Fair volleybal, die kortgeleden gestart is, kan nog enige ver sterking gebruiken. Jongens van 11 jaar en ouder kun nen zich aanmelden bij het secretariaat: Pr. Marijkestraat 35, tel. 2728. De trai ning van deze groep heeft plaats in de sportzaal aan de Staringlaan op zaterdag. De trainingstijden zijn van 12.15 tot 13.30 uur. UITSLAGEN: Dames Be Fair 2-Be Fair 1 03 Dames Be Fair 3-Dosko 1 03 Dames Be Fair 4-Jupiter 2 13 Jongens jun. Be Fair-Olympia 22 Heren Be Fair 1-LUSV 1 32 Heren Be Fair 2-Jupiter 2 30 Heren Be Fair 4-VCH 3 3—0 Heren Vires 1-Be Fair 3 31 PROGRAMMA: Promotieklasse Dames: zaterdag 23 jan.: Be Fair 1-Skania 1 14.30 uur; Idem Rad./ MVC 1-Be Fair 2 16.15 uur; vrijdag 22 jan.: Heren Zovoc 1-Be Fair 1 21.00 uur. 1ste klasse dames - 23 jan.: D.O.S. 1-Be Fair 3 14.30 uur; Idem 2e klasse: Be Fair 4-Rad./MVC 3 17.00 uur; 3de klasse - 22 jan.: Be Fair 5-Dos 3 20.00 uur. Meisjes jun. 23 jan.: Be Fair B-Olympia C 16.00 uur; Meisjes asp. 23 jan.: Be Fair-Olym pia 2 13.30 uur; Heren - 2de klasse, 21 jan.: Vires 1-Be Fair 2 19.30 uur; Idem 22 jan.: Be Fair 3-Zevenklappers 2, 21.00 uur; 3de klasse - 23 jan.: Thor 2-Be Fair 4, 16.00 uur. In de tweede periode kreeg G.Z.P.C. een numerieke meerderheid toen Troost op de kant zijn zonden mocht overden ken. De thuisclub profiteerde hiervan en scoorde via Ernst Pienter 11. De Gouwe kwam goed terug. Toen een speler van G.Z.P.C. uit het water was ge stuurd, strafte Eef Overdam dit direkt af: 1—2. Nog voor het verstrijken van de tweede periode voerde de Gouwe de stand op tot 13 via Troost, die met een onthaal doelman Boekhout van G.Z.P.C. passeerde. In de derde periode startte de Gouwe met een man minder, doch de verdedi- DEN HAAG Het lid der Provin ciale Staten, mevrouw W. Hartemink- Trouw (D’66) te Naaldwijk heeft, mede namens de heer ir. N. F. I. Schwarz (D’ 66) te ’s-Gravenhage bij Gedeputeerde Staten de volgende vragen ingediend: Naast het tracé Waddinxveen-Voor- burg voor het zoetwaterkanaal aangege ven in statenstuk 200.8 is thans in studie een alternatief waarbij van de roeibaan in de Delftse Hout gebruik gemaakt zal worden, voorgesteld door de Delftse wethouder Elfferich en de Nootdorpse burgemeester Winkel. 1. Is het juist dat het roeibaantracé een aantal voordelen biedt, w.o. minder kunstwerken noodzakelijk, minder parti culieren betrokken bij grondaankoop, minder agrarische bedrijven aangetast, verscheidene millioenèn guldens lagere kosten, eerder gereedkomen, terwijl de doelstelling, n.l. het aanvoeren van zoet water naar Delfland en Rijnland ook door het roeibaantracé wordt bereikt? 2. Is het juist, dat de gemeentebesturen van Nootdorp, Pijnacker en Zoetermeer, het polderbestuur van Nootdorp en de NV Ned. Spoorwegen de voorkeur geven aan het roeibaantracé? 3. Wanneer moet de beslissing vallen over het definitieve tracé? 4. Zijn Gedeputeerde Staten bereid beide plannen ter discussie te stellen in openbare vergaderingen van de vaste commissies van advies en bijstand voor waterschapszaken, ruimtelijke ordening en milieubeheer, recreatie en natuurbe scherming voordat de beslissing bedoeld in vraag 3 is genomen? De bedoeling van bovenstaande vragen is, zeker te stellen dat beide tracés met hun kosten, voor- en nadelen in open bare discussie worden gebracht voordat de definitieve beslissing valt en op een moment dat er nog vrije keuze is. 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 19 november en 9 december 1970. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven. 4. Voorstel tot benoeming van ambte naren van de burgerlijke stand. 5. Voorstel tot het verlenen van bouw en grondvoorschotten en tot verkoop van grond aan de R.K. woningbouw vereniging „St. Joseph”. 6. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend crediet t.b.v. de bouw van een 4 1-klassige Chr. Nat. kleuterschool. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend crediet t.b.v. de bouw van een R.K. kleuterschool in Groenswaard I. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend crediet t.b.v. de bouw van de 12-klassige prot.-chr. school voor basisonderwijs. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor verbetering van sportvelden in de Oranjewijk. 10. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen op de hoek leplaan- Esdoornlaan. 11. Voorstel tot overname van de Noord- eindsevaart en de vaart achter de Dorpstraat. 12. Voorstel tot wijziging van een raads besluit inzake verkoop van grond. 13. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer P. Rupke. 14. Voorstel tot verkoop van industrie terrein. 15. Voorstel tot verkoop van grond in WADDINXVEEN Het 2de achtttal van de Waddinxveense schaakvereniging behaalde op 14 januari haar derde over winning tegen Rock 2 met maar liefst 6-2. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: I. van Oort-I. v.d. Ent 10; A. Littooy-W. Molendijk 10; H. Schoe- maker-C. Hordijk 0—1; A. A. van Oort- W. Barendswaard 10; W. Verstoep-L. van Passie 01; J. Smit-H. ,C. la Grand 10; A. van Dijke-B. Pont 10; A. v.d. Ende-G. Timmerman 10. Uitslagen van de huishoudelijke com petitie senioren: I. Kleiweg-W. v. Vuu- ren 01; A. Oomkens-P. Broer 01; A. Versluis-W. van Oort 01; A. van der Starre-L. Wolfs J-J; G. de Willigen-Drs. W. H. Wientjens afgebroken. Uitslagen 18e ronde van de jeugdcom- petitie: L. de Kooter-G. v.d. Born afg.; G. Burger-N. Littooy 10; P. v.d. Hoek- P. v.d. Berg 10; K. Zuidam-H. Kooy- man J-|; W. de Waardt-E. van Beest J-J; R. Koenen-W. v.d. Eyk 01; A. Schrooder-Th. Goor 10; I. van Weele- C. v.d. Berg 01. WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van Excelsior werd in het Gereformeerd Verenigingsgebouw de 18e ronde gespeeld. Uitslagen: T. Twigt-G. Heeren 20; R. van Dijk-D. Zwanenburg 02; C. H. Kramp-P. Swart 11; A. A. Rietveld-L. Heeren 20; F. van Kempen-C. Stolker 11; T. Driesse-G. v.d. Zijden 20; A. Blom-C. Blonk 20; A. Koster-D. Twigt 02; I. de Wit-B. van Eijk 02; I. de Heer-W. van der Heijden 20; H. Boele- Th. Leferink 20; I. Vermeulen-A. Zwa nenburg 02; J. de Wit-H. Boele 02. Het betreft hier grote groepen mensen, die niet in staat zijn dit amusement buitenshuis te zoeken en de komst van artiesten zelf niet kunnen betalen. luist in de maan den januari, februari en praait, wanneer bejaarden vaak helemaal niet naar buiten kunnen, worden voorstellingen van individuele ar tiesten of amusementsgroepen bij zonder op prijs gesteld. De voorkeur gaat uit naar pro gramma’s van een licht genre: mu ziek (accordeongroepen), toneel (een echt blijspel), cabaret (niet te moeilijk) en variété (goochelaars e.d..) Wie zich wil aanmelden kan al tijd bij het bestuur van de plaat selijke afdeling van het Nederland- sche Roode Kruis in de eigen om geving terecht of bij het Prinses Irene Fonds van het Nederland- sche Roode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag, tel. 070-184200, toestel 314.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 7