Voorzitter contra van Vloten: Ontsierend incident tijdens discussie over onteigening COGVO staat nu achter HAVO aanvraag voor Bingo met Toi-Toi Velden Oranjewijk worden verbeterd KOORZANG Brugkoor wil zang dienend maken in inrichtingen autohandel n.v. „De Lantaarn” Onafhankelijk Nieuwsblad Kiploempia een administratief medewerker „DE BRUG” Keuze was het Uiterste reis-en passagebureau VAN GINKELNV WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad heeft met de stem van de heer Havenaar (SGP) tegen het voorstel van B. en W. aan vaard om 24.800,beschikbaar te stellen voor de verbetering van de sportvelden in de Oranjewijk. Dit geld is nodig voor de uitbreiding van de drainering, waarvoor in de begro ting 1971 geen geld was uitgetrok ken. Ruilbeurs vanGinkelnv kerkweg 207 waddinxveen tel.01828-4488 Zingen bij het orgel Fluwelensingel 59 a Gent (PvdA) over de stand van za ken met betrekking tot de aanvraag van een HAVO-Atheneum. WADDINXVEEN Het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs (COGVO), dat de minister van Onderwijs en Wetenschappen adviseert in de toe wijzing van vergunningen voor de bouw van scholen voor voortgezet onderwijs, heeft Waddinxveen ge plaatst op het deelplan 1973-1975 voor de stichting van een HAVO- Atheneum. Dat wil zeggen, dat het COGVO vóór de sluitingsdatum van 1 februari een dergelijke school, die dan vorm zal krijgen in een samen werkingsschool, voor Waddinxveen zal aanvragen. Dit kon wethouder Lips vorige week mededelen in ant woord op een vraag van de heer Van „Ach, dat weet ik niet,” antwoord. „Dat vertrouwen moet u hebben in een raadslid,” meende de heer Van Gent. „Er is mij geen reden gegeven, dat ik dit vertrouwen moet hebben”, was de slotopmerking, waarmee burge meester Van der Hooft de zaak toen afsloot. WADDINXVEEN „Ik vertik het om beschuldigd te worden dat ik te vlug ben en de mensen niet het woord geef en laat praten zo lang als ze wil len.” Dat waren de woorden van burgemeester C. A. van der Hooft tijdens een vervelend incident, dat de raadszitting van vorige week donderdag weer eens ontsierde. De heer S. Pille en mevrouw A. Pille-Pille zijn dinsdag 9 februari vijftig jaar getrouwd. Zaterdagmiddag 6 februari van 3 tot 5 uur kan men in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan het gouden echtpaar op een receptie gelukwensen. De heer Pille, die uiteraard aan iedereen bekend is als oud-wethou- der en oud-raadslid voor de Partij van de Arbeid heeft vooral zijn sporen verdiend op het terrein van de vakbeweging en het sociale werk. Hij vond in zijn echtgenote hierin een zeer enthousiast en actief medestrijdster. Simon Pille werd geboren in Middelharnis. Al op zeer jeugdige leeftijd moest hij, na zijn opleiding tot timmerman, helpen de kost te verdienen. In 1916 kwam hij voor het eerst als meubelmaker naar Waddinxveen, waar hij zich in 1920 voor goed vestigde. Hij werkte in de omgeving in de bouw en trouwde in 1921. Zijn vrouw, die op 11 -jarige leeftijd al een betrekking moest zoeken, vond in haar vrije tijd kans om te lezen en werd zo aangetrokken tot de socialistische beweging. Zij was van 1927 tot 1960 bestuurslid van de plaatselijke SDAP (PvdA), vele jaren voorzitster van de Vrouwen groep, lid van het gewestelijk bestuur en lid van het provinciale be stuur van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. De heer Pille was van 1923 tot 1946 bestuurder van de bouwvak- bond, van 1924 tot 1947 penningmeester van de SDAP (PvdA), van 1923 tot 1959 lid van de Bestuurdersbond van het NVV, waarvan 26 jaar voorzitter. Beiden hebben zich ook verdienstelijk gemaakt op cultureel gebied in de wereld van zang en toneel. De heer Pille, die van 1939 tot zijn pensioen heeft gewerkt bij car- rosseriefabriek Verheul, werd in 1937 wegens zijn werk als vakbonds- besturder ten behoeve van de werklozen door de toenmalige prinses Juliana onderscheiden met een legpenning. In 1963 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau en bij zijn afscheid van de raad ontving hij verleden jaar het ere-burgeschap van Waddinxveen. Olie op vuur „Vertrouwen” „Ik dacht, dat u dit vertrouwen in mij wel kon opbrengen,” zei de heer Van Vloten tot de burgemeester. 9, Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2220 DONDERDAG 28 JANUARI 1971 (Advertentie) (Advertentie) Advertentie) (Advertentie) Op ons kantoor is plaats voor: Sollicitaties aan: lejong's GOUDA Telefoon 01820 -17122 Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Wiens taak grotendeels zal bestaan uit de debiteuren bewaking. Snackbar bij de Elzenhorst (J. v. d. Drift) WADDINXVEEN Speeltuinvereni ging „De Paddestoel” houdt zaterdagmid dag 30 januari om 2 uur een ruilbeurs in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. niet zo maar wat, doch iets bijzonders en lekker, mm. Normale prijs 1,30 per stuk, doch komend weekeinde voor u 1,15. Kom en proef onze Kiploempia En u weet het, alle dagen, be halve woensdag, geopend. MAROKKO 15 d. hotelvliegreis 716 PORTUGAL 15 d. hotelvliegreis 721 15 d. appartementsvliegreis ƒ420 Vraag voor uw vakantie- of zakenreis deskundig en on afhankelijk advies bij on derstaande reisspecialisten. WV BULGARIJE 15 d. hotelvliegreis 567 TUNESIë 15 d. rondreis 720 15 d. bungalowvliegreis ƒ432 COSTA dorada 15 d. hotelvliegreis 517 15 d. appartementsvliegreis 361 WADDINXVEEN Zondagavond 7 februari om 9 uur is iedereen weer har telijk, welkom in de Ontmoetingskerk om een half uurtje bij het orgel te zingen. De gewijzigde houding van het COG VO, dat in eerste aanleg alleen Gouda en Alphen in het deelplan had opgenomen, vloeit voort uit de alleszins verrassende uitslag van de enquête, die de ’’groep van 18”, initiatiefnemers tot een samenwer kingsschool, heeft ingesteld naar de be langstelling voor een HAVO-Atheeum. De wethouder schreef deze zeer posi tieve prognose toe aan de snelle verstede lijking van Waddinxveen. Het bestuur van het COGVO was door de cijfers ten zeerste verrast. Het vond het cijfermateri aal zo voor zich zelf spreken, dat het niet nodig werd geoordeeld dit verder te veri fiëren. Ondanks de tegenkanting van de Goudse wethouder van onderwijs wordt Waddinxveen nu in het deelplan 1973- 1975 opgenomen. De raad toonde zich even verrast als verheugd over deze wending. De heer Van Schie (KVP) feliciteerde wethouder Lips met het bereiken van dit resultaat: „Het is nooit een gemakkelijke toer een eenmaal genomen besluit gekeerd te krij gen,” vond hij. antwoord kwam werd het voorstel als aangenomen beschouwd. De heer Van Vloten wilde toen weer in discussie gaan, waarop de burgemeester de raad vroeg te beslissen of deze hem nog verder wilde laten praten over dit onderwerp. De Speciaalzaak voor Gewijde Muziek. Gramofoonplatencentrum Kerkweg 191, Waddinxveen Tel. 01828 - 5325 Abonnement: 2,67 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 7,35 binnen het verspreidings gebied en 12.35 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. van diverse koren en zang verenigingen o.l.v. Ate de Jong en Arie van Gent, orgel: Paul Ruiter. Zingt nu de macht van Jezus naam, Naar u, o Heer, Heel de aarde zal zich buigen, ’k Moet de Heiland met mij heb ben, Ode, Een in geest en streven, Hoe goed is ’t u te prijzen, Lobe den Herren, Alles wat adem heeft, Ko raal uit cantate no. 147. Deze 30 cm stereo/monoplaat tegen inlevering van deze adver- Qfl tentie van 10,80 Zj nu voor V Ter vervulling van deze vacature zoeken wij een ac curate en actieve jongeman met administratieve erva ring. Daarbij is het onderhouden van een prettig (mondeling en schriftelijk) contact met onze relaties een eerste vereist. uit een groot aantal vakan tiereizen (aantrekkelijk zo wel qua bestemming als qua prijs), die wij u in 1971 kunnen biden: TURKIJE 15 d. hotelvliegreis 776 JOEGOSLAVIë 15 d. hotelvliegreis 510 IBIZA 15 d. hotelvliegreis 453 15 d. appartementsvliegreis 359 WADDINXVEEN Door regelmatig uitvoeringen te gaan geven in bejaarden centra, ziekenhuizen, gevangenissen, psy chiatrische inrichtingen, e.d. wil het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor „De Brug” de zang in dienst van de ge meenschap gaan stellen. Het bestuur van deze nu ruim vier jaar bestaande zangvereniging heeft tot deze nieuwe weg besloten na de zeer positieve reacties, die in het verleden na soortgelij ke, maar dan zeer incidenteel gegeven uitvoeringen werden ontvangen. De leden van het koor zijn van mening dat op deze manier een aangename vrije tijdsbesteding tevens een nuttig karakter gaat krijgen. Voorlopig gaat men er van uit één maal per twee maanden een dregelijke uitvoe ring te geven. Het koor wil in deze nieu we activiteit alle daarvoor in aanmerking komende inrichtingen in Waddinxveen en met een zeer ruime straal rond deze ge meente betrekken. Het repertoire van het mannenkoor is zodanig samengesteld dat er een veel zijdige keuze is. Men legt zich namelijk toe op vier categoriën liederen, te weten: 1. Geestelijke muziek, 2 negro spirituals, 3. Russische muziek en 4. volkstnuizek, bij voorkeur van Nederlandse herkomst. De muzikale leiding is in handen van dirigent J. A. H. Verhoeff uit Zevenhui zen. Om dit ambitieuze programma te kun nen realiseren wil het koor verzekerd zijn van een flinke uitbreiding van het leden tal. Een ieder die deze activiteiten daad werkelijk wil steunen, wordt verwacht aanwezig te zijn op maandag 8 februari des avonds om 8.00 uur in het gerefor meerd verenigingsgebouw aan de Stati onsstraat. Leden van alle kerkelijke groe peringen zijn van harte welkom. Als mi nimum leeftijd is 16 jaar gesteld. Voorts kan men nadere inlichtingen over het koor krijgen bij de voorzitter de heer P. den Hertog, Zuidkade 144, telef. 4425, of bij de secretaris de heer M. Mos, Dacosta weg 15, tel. 4882, beiden te Wad dinxveen. Het verbeteren van de toplaag zoals het ontluchten van de grasmat met de prik- rol, het bemesten, het bezanden en de on- kruidbestrijding en het doorspuiten van de bestaande draineringsbuizen kan in eig enbeheer en gedeeltelijk door de ver enigingen worden uitgevoerd. Hiervoor is wel een post op de begroting beraamd. De heer Boere (PvdA) was blij met het voorstel, daar de velden zich in een abo minabele toestand bevinden. Hij vroeg wel bij het aanbrengen van de verbeterin gen zoveel mogelijk rekening te houden met het competitieseizoen. De heer Van Heteren (Gemeentebelan gen) sprak de hoop uit, dat bij de aanleg van de sportvelden in het sportpark De Sniep lering zal worden getrokken uit de slechte ervaringen in de Oranjewijk. De burgemeester kon hem gerust stel len met de mededeling, dat de nieuwe sportvelden op goede kleigrond komen te liggen en niet op slechte veengrond zoals in de Oranjewijk. De heer Havenaar stemde tegen, zoals hij dat principieel bij (nagenoeg) alle voorstellen betreffende de sport pleegt te doen. (foto Sjaak Noteboom) „Ik heb gesproken met een van de drie betrokkenen en heb enigszins de indruk, dat tot nu toe niet het uiterste is gedaan om verkrijging van de grond in der minne te realiseren. Het college moet explicieter zijn in zijn mededeling tot hoever het kan gaan tot verkrijging in der minne. Het is niet voldoende een prijs te noemen en dan geen verdere bereidheid tot praten te heb ben.” Het antwoord van de burgemeester luidde: „Dan is u onjuist ingelicht en zou ik graag willen dat u morgen aan de sec retaris of aan wethouder Kroes meedeelt welke van de betrokkenen dit is geweest. Ik ken alle gevallen te uit en te na. We hebben met allen uitbundig gepraat.” Wethouder Huizer liet horen, dat naar zijn mening de onderhandelingen zelfs wel eens te ver gaan. „Het is nooit goed.” Hierna vroeg de voorzitter of nog an dere leden het woord wensten of dat iemand over het voorstel stemming ver langde. De heer Van den Roovaart (CHU) gaf toen als zijn mening, dat het niet juist is wanneer afzonderlijke raadsleden contact opnemen met partijen in een stadium, waarin B. en W. hiermee in onderhande- ling zijn. Hierna vroeg de voorzitter of de heer Van Vloten aantekening verlangde te hebben tegengestemd en toen daarop geen Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828)4788 (van maandag t.e.m. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). En daarop volgde de felle uitval, waar in de burgemeester de gedachte van de hand wees, dat hij niet ieder het volle pond zou geven. Een opmerking van de heer Van Gent (PvdA) gooide toen olie op het vuur: „Wat is er eigenlijk aan de orde: een op merking van de heer Van den Roovaart of het voorstel?” zo vroeg hij. De voorzitter raakte toen duidelijk ver gramd: „Ik vraag de heer Van Vloten of hij aantekening van tegenstemming wenst. Hij zwijgt. Het voorstel wordt aangeno men. Dan wil de heer Van Vloten nog een opmerking maken, waarop ik de raad het woord geef over de vraag of men hem verder wil laten praten. We beginnen aan een volgend punt en dan vraagt de frac tievoorzitter van de Partij van de Arbeid waar het eigenlijk over gaat”. De heer Van Gent kwam hiertegen op met een fel: „Ik accepteer niet als een kleine jongen te worden behandeld.” Hij gaf daarna toe, dat de voorzitter op formele gronden het debat kon beëindi gen maar niet op het motief van de heer Van den Roovaart, dat raadsleden onbe voegd verklaart met potentiële kopers te spreken. De heer Van Vloten voede hier aan toe, dat ook hij zich wel degelijk het recht voorbehoudt met mensen te praten wan neer hem dat goeddunkt. WADDINXVEEN De Waddinx- veense amateurtoneelvereniging ’Toi-toi’ houdt zaterdag 30 januari om 8 uur een grote Bingo-avond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. Iedereen is hartelijk welkom voor deze strijd om aantrekkelij ke prijzen, waarbij een gezellig muziekje niet zal ontbreken. Het hoofddoel van dit festijn is de ver sterking van de verenigingskas, waaruit de vele kosten moeten worden bestreden van de eerste toneeluitvoering van ’Toi- toi’. Deze wordt gegeven op 12 maart, eveneens in het Verenigingsgebouw waar dan het blijspel „Grand-gala des Artistes” ten tonele zal worden gebracht. Het gebeurde bij de behandeling van een voorstel tot voorlopige goedkeuring van een onteigen:'ngsplan. Deze onteige ningen moeten zo nodig gaan gelden voor enige percelen grond, die de gemeente moet verwerven om het uitbreidingsplan in onderdelen ,,Groenswaard” en het uit breidingsplan „Zuidkade” te realiseren. Op een opmerking van de heer Have naar (SGP), dat onteigening altijd een on plezierige kwestie is, gaf de voorzitter ten antwoord, dat hij het hier volkomen mee eens was. „Onteigening is het laatste wat je doet. We moeten eerst proberen het eens te worden en met twee van de drie eigena ren bereiken we zeker een accoord. Met de derde lukt dit waarschijnlijk niet. En dan moeten'we als stok achter de deur en omwille van de tijd een onteigeningsplan hebben, opdat de rechter in geval van nood op een goedgekeurd onteigenings plan de grondprijs kan vaststellen.” De heer Van Vloten (D’66) bracht hier op in het midden, dat naar zijn mening de toelichting van B. en W. te summier was geweest en dat niet de conclusie mocht getrokken worden, dat de commissie voor openbare werken en bedrijven accoord was gegaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1