In vriendschappelijk gesprek: Waddinxveen en Boskoop Zoetermeerweg met zien tunnel onder de Gouwe discussieavond Film- Bethel te koop en gebruik „drugs over Waddinxveen is Record voor woningbouw gemeente van eerste klasse WESTLANDSE KOREN Kom „De Lantaarn” L v. Gelderschool” □gBOOT RAIFFEISENBANK Ml WADDINXVEEN ■M I lp 7 f12.80 I Onafhankelijk Nieuwsblad a A Reis prijsbewust kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven Bospark V P. Verbakel overleden reis-en passagebureau ram VAN GINKEL NV vanGinkelnv 1 kerkweg 207 waddinxveen* 1 tel.O1828-4488j WADDINXVEEN De woning bouw in Waddinxveen heeft in het jaar 1970 een record bereikt: er kwamen 726 nieuwe woningen ge reed. In 1969 waren dit er 261. Vo rig jaar werden er 54 krotten opge ruimd tegen 59 in 1969. Het hoeft maar weer eens een heel klein beetje te winteren of de schooljeugd is er als de kip pen bij om te kijken hoe ver je kan gaan met het nieuwe laag je, dat de vijvers aan het Die- derik van Schagenplantsoen dan bedekt. Linke soep. De enige, die er zeker wel bij va ren zijn de brutale eendjes: voor hen schiet er bij dat ris kante kinderspel altijd wel een brokje strooibrood over. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Het Ministe rie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening heeft Waddinxveen met ingang van 1 januari 1971 inge deeld bij de gemeenten van de eerste klasse. Het college van B. en W. had reeds herhaaldelijk gepleit voor een overgang van de tweede naar de eer ste klasse. Deze nieuwe normindeling gaat inhouden, dat het ministerie hogere subsidies gaat toekennen in de bouw van huurwoningen, waardoor de huurprijs van deze nieuw te bouwen huizen lager kan worden. In procen ten is deze toekomstige verlaging moeilijk uit te drukken. In de nog te bouwen woningen van lagere huur- klasse zal de huurprijs door de inde ling in de eerste klasse wellicht twin tig gulden of meer per maand kun nen gaan schelen. Ook op de bouw van duurdere woningen tot een bouwprijs van 72.000,kan volgens de nieuwe norm nu subsidie worden gegeven. WADDINXVEEN/BOSKOOP De colleges van burgemeester en wet houders van Waddinxveen en Boskoop zullen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verzoeken de toekomstige provinciale weg nr 23, de Zoeter meerweg, met een tunnel onder de Gouwe door te voeren. Deze weg zal wor den aangelegd tussen de twee gemeenten in en voeren van de Henegouwer weg naar Zoetermeer. Het wordt een aansluiting op de nieuwe weg over de Winterdijk tussen Gouda en de Gouwe. Dit besluit hebben de twee colle ges dinsdag genomen tijdens de twee maandelijkse samenspraak, die dit maal op het Boskoopse gemeente huis werd gehouden. Bejaardenmiddag I Voor de moderne middenstan- I der die zijn dagontvangsten j I veilig wil stellen, heeft de Raiffeisenbank een pasklare oplossing: de nachtkluis. Na sluitingstijd van de bank kunt u daar uw geld 1 deponeren. Volmaakt be- j veiligd tegen brand, dief- I stal of verlies! Een rustig i gevoel als het om I bedragen gaat die u niet I in huis wilt houden! I De Raiffeisenbank I b edt deze zekerheid. I Vraag eens nadere I inlichtingen. x voor een kwaliteits ’j\,. piano of orgel SALADE koopt u bij ons SALADES 1 5 cent goedkoper U zult er een unieke collectie' electronjsche orgels en piano’s aankeffen van vele merken, modellen en prijzen. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Ms 'frC Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2221 DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 (Advertentie) nachtkluis (Advertentie) service (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) WADDINXVEEN De Hervormde gemeente van Waddinxveen heeft beslo ten het oude Bethel-gebouw te verkopen. Voor het jeugdwerk, dat nu nog in dit ge bouw is ondergebracht, zal plaats worden gemaakt in het Hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan, dat binnenkort zal worden vergroot. Ook kunnen zo nodig ruimten van de nieuwe Bethelkerk voor het verenigings werk w orden gebruikt. Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Groensvoorde 14, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Zowel in de gemeenteraad van Wad dinxveen als in die van Boskoop zal in de vergadering van april een ontwerprege ling inzake het bospark worden voorge legd. De colleges hebben dinsdag een ge sprek gehad over een gemeenschappelijke regeling ten aanzien van dit recreatie gebied. Een gewichtige overweging hierbij was, dat het van belang is, dat één deskundige van het Instituut Stad en Landschap voor WADDINXVEEN De vierde open bare lagere school in Groenswaard zal de naam „Leon van Gelderschool” gaan dra gen. De onderwijskundige prof. dr. Leon van Gelder, hoofdleraar aan de Rijks universiteit te Groningen, naar wie de raad vorige maand de school vernoemde, heeft geen bezwaar tegen het gebruik van zijn naam. Deze bezwaren kwamen wel van de Kees Boekestichting, toen de raad de school in eerste aanleg de naam van wij len Kees Boeke had gegeven. Op 1 januari 1971 waren er 152 wonin gen in uitvoering. In de loop van dit jaar worden nog 325 woningen in uitvoering genomen (Victorwijk 88, Groenswaard II 88, Henegouwerweg 48 en Groenswaard L-Kerkweg 101), zodat voor 1971 in to taal 477 woningen op het bouwprogram ma staan. therapeut en zijn in een oud klooster wonende vriend (auteur), die samen ver tellen over hun magische en mystieke er varingen als gevolg van druggebruik (hash en LSD). In het midden van de film zien we een kerk in Amsterdam, waar een kleine groep mensen bijeengekomen is om fijn met elkaar muziek te maken: een muzièk- sessie. In het laatste deel zien we de drie personen terug, tesamen met enkele van hun vrienden op een feestje waar hishisch gebruik wordt: een rook-sessie.” Na de vertoning van deze film is er gelegenheid tot discussie met een forum, waarin o.a. zitting hebben: Ds. Roos, Dr. J. Rienstra en de Waddinxveense arts P. v.d. Linde jr- Ook voor de toekomstige provinciale weg nr 26, de Westelijke handweg (Krim- penerwaardweg), die van de Krimpener- waard door zuid-Waddinxveen via de Achterofpolder naar Boskoop en Hazers- woude zal gaan lopen, hebben de colleges een wens. Zij zullen Gedeputeerden vra gen het tracé meer naar het westen te ver leggen dan volgens de oorspronkelijke op zet het plan is. WADDINXVEEN Zondag 7 februari zal er des avonds om 7 uur in de Imma- nuelkerk aan de Pr. Beatrixlaan een Jeugddienst gehouden worden, waarin door Ds. Roos uit Gouda gesproken zal worden. Aansluitend op deze dienst (om ca. 8 uur) is er over het onderwerp „Drugs” door een aantal plaatselijke kerkgenotschappen gezamenlijk een film en discussieavond georganiseerd voor de jeugd van Waddinxveen. In de grote zaal van deze kerk zal door de socioloog Dr. J. Rienstra de door hem zelf gemaakte Nederlandse speelfilm vertoond worden. Dr. J. Rienstra zelf zegt over deze film het volgende: „De film is zodanig ge maakt dat vertoning mogelijk is voor een zeer ruim publiek, dat weinig of geen kennis heeft over of ervaring met soft drugs en/of soft-druggebruikers. De film heeft een reportage-achtig karakter en be staat uit vijf met elkaar samenhangende fragmenten. In drie delen wordt de kijker geconfronteerd met drie verschillende druggebruikers, elk gefilmd in eigen om geving, met eigen vrienden. In gesprek ken vertellen zij over hun rookervaringen en de invloed hiervan op hun levens wijze. De drie personen zijn: 1. een meis je, wonend in een commune, 2. een stu dent eh politiek activist en 3. een kreatief WADDINXVEEN Dinsdag 9 febru ari om half drie wordt in de recreatie zaal van het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad weer een sociëteits- middag voor bejaarden worden gehou den. Uw vakantie is een der hoogtepunten van het jaar. Alleen een reisspecialist is goed genoeg om dat hoog tepunt voor u te verzorgen. En alleen een reisspecialist kan tegen concurrerende prijzen de beste reizen bie den. Zoals onderstaande 15-daagse vliegreizen: (A) appartementsvlieg- reis (H) hotelvliegreis COSTA DEL SOL 356 (A) 572 (H) MALLORCA 341 (A) ƒ452 (H) RHODOS 601 (H) COSTA BRAVA 336 (A) 438 (H) MALTA 572 (A) 794 (H) Vraag ’’reisprijsbewuste” inlichtingen over deze rei zen, over zakenreizen of over het eigen Spanjepro- gramma bij onderstaande reisspecialisten. WV ZOJUIST VERSCHENEN Willem Hendrik Zwart, orgel Geprezen zij des Heilands naam, Mijn herder is de Here God, Orgelsolo: als God, mijn God, Looft nu de Heer, Nu triomfeert des vaders zoon, Wees mijn leidsman, Jezus is ons licht en leven, Daal bij het huiswaarts gaan uw zegen, Gij dienaars van Hem, Be veel de Heere uwen wegen, Heer, wij staan nu hand in hand, Die ehre Gottes. Deze 30 cm stereo/monoplaat tegen inlevering van deze adver tentie van 15. nu voor De Speciaalzaak voor Gewijde Muziek. Grammofoonplatencentrum „DE BRUG” Kerkweg 191, Waddinxveen Tel. 01828 - 5325 (Ook verkrijgbaar op de markt) Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.em. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). elk van beide gemeenten een structuur plan zal maken. In het gesprek deelden de twee colleges de conclusie, dat een krachtige bevorde ring van gewestvorming noodzakelijk is. Nadat de konsekwenties van de recon structie van de Noordeindseweg/Putte- kade waren besproken wisselden de Bos koopse en Waddinxveense vroedschap nog van gedachten over onderwerpen als bewegwijzering, rioolzuivering, vuilver werking en bejaardenzorg. De sfeer van de samenkomsten was zonder meer vriendschappelijk. Snackbar bij Elzenhorst (J, v.d. Drift) Een slaatje kopen kunt u over al. Maar een slaatje is nog geen salade. en waarom zouden we daar voor reclame maken? Goede wijn behoeft geen krans Huzarensalade 0,75 Russisch ei 1.30 Zalmsalade 1.60 Komend weekeinde alle Wat let U betalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ ORGEL- EN PIANOHANOEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN Telefoon 01726-2541 ■- - I Bezoek de toonzalen óf vraag r I brochures. WADDINXVEEN In het St. Jozef- zickenhuis in Gouda is zondag op 44- jarigc leeftijd de heer P. A. Verbakel na ernstige ziekte overleden. Hij was een van de adjunct-directeuren van N.V. Modemagazijnen en Woninginrichting Verbakel. Het stoffelijk overschot is gisteren op de R.K. begraafplaats ter aarde besteld. tk. Abonnement: 2,67 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 7,35 binnen het verspreidings gebied en 12.35 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. I E «-zwz-j E .,L

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1