deze maand zestig jaar Lezers Roode Kruis biedt Schrijven voor 7 mln hulp Vuilniszakken Waddinxveen heeft aan int weinig partij Oplossing puzzel van 14 januari bondsspaarbank voor alk» geldzaken f 1 „Bond Heemschut” bestaat 5 Ij De „miljoenenerfenis” BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK Ws Pagina 2 Damnieuws .c. Veldtochten y Plattelandsvrouwen door Tom Lodewijk Op een ondanks de vele regens der laatste dagen uitstekend bespeelbaar veld boekte Waddinxveen-zaterdag zijn zoveelste overwinning. Het op de derde plaats staande Spirit, moge lijk nog een titelkandidaat, werd met een 40 nederlaag op een onover brugbare achterstand gezet. Ger. Bijbelstichting DEN HAAG Het Nederland sche Roode Kruis heeft het afgelo pen jaar voor een recordwaarde aan hulp geboden aan slachtoffers va i natuurrampen en conflicten in twin tig verschillende landen. In totaal kostte deze hulpverlening in 1970: 7.325.454,88. - BURGERLIJKE STAN AMSTERDAM De Bond Heemschut bestaat dit jaar 60 jaar. De Bond werd op 2 februari 1911 in Amsterdam opgericht met als doel: het waken voor de schoonheid van ons land. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen dit jaar diverse evenementen plaatsvinden en aktiviteiten worden ontplooid, welke het bestuur thans voorbereidt. Zo zal op 25 februari een bijzondere bestuurvergadering worden gehouden waar in aanwezigheid van de minis ters van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, de voorzitter, dr. R. Hoegen, een rede zal houden, waarin hij een toekomstvisie van de Bond zal geven. Exposities Mbuma-zending po?. Behalve aan het kantoor Kanaalstraat 9, houdt de Bondsspaarbank-Nutsspaarbank voor de bewoners van de wijken Groenswaard 1 en 2 ook iedere woensdagmiddag van 2-5 uur zitting in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad te Waddinxveen y V 'V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 (Advertentie) Ir. W. J. DE VOS. goed. Dat was een tante die GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I WADDINXVEEN De „Gerefor meerde Bijbelstichting tot Handhaving van de Statenvertaling” houdt dinsdag 9 februari om 19.30 uur een bijeenkomst in het kerkgebouw van de Chr. Afge scheiden Gemeente aan de Dorpstraat 5, waarop ds Venema uit Zwijndrecht het woord zal voeren. I I I l I I I l I I l l I I I 8 I I I I I I I I HORIZONTAAL: 1 polshorloge; 11 fi naal; 12 kalong; 14 M.O.; 15 sub; 17 rijm; 18 Em.; 20 arm; 22 wederik; 25 dra; 26 heus; 28 lelie; 29 koen; 30 onder; 32 nuf; 33 koket; 34 N.S.; 35 ree; 37 bar; 38 de; 39 imker; 40 ronde; 41 en; 43 oer; 45 dia; 46 LM.; 47 hotel; 49 nou; 51 Saone; 53 oven; 54 woerd; 56 tree; 57 uil; 58 tac tiek; 60 keu; 61 T.C.; 62 mul; 63 bob; 65 N.W.; 66 edelen; 69 Napels; 71 meesten tijds. VERTICAAL: 1 pi; 2 ons; 3 lauw; 4 sa bel; 5 hl; 6 R.K.; 7 larie; 8 olijk; 9 gom; 10 en; 11 forens; 13 gereed; 14 mahonie hout; 16 peluw; 19 mantelmeeuw; 21 mud; 23 den; 24 rif; 25 dok; 27 sermoen; 29 kordaat; 31 rekel; 33 kanis; 36 eer; 37 bod; 42 novice; 44 boete; 46 ineens; 48 tel; 49 N.O.C.; 50 Uri; 52 ork; 54 Wales; 55 debat; 58 tule; 59 kopij; 62 mee; 64 bed; 67 dm; 68 N.T.; 69 N.N.; 54.Wales; 55 debat; 58 tule; 59 kopij; 62 rhee; 64 bed; 67 dm; 68 N.T.; 69 N.N.; 70 L.S. Na loting werden de boekenbonnen toegekend aan Hans v.d. Hoek, W. de Zwijgerlaan 15 7,50) en mevr. Van Gils- Zweerman, Pr. Bernhardlaan 60 5, beiden te Waddinxveen. De aanvallen van Waddinxveen, meest al goed opgezet, strandden vaak op de buitenspelval, of op de trage acties der buitenspelers, die geen enkele maal met een dieptepass aan het werk konden wor den gezet, omdat hun sprintsnelheid te gering was. In feite was alleen de Bruin met een dieptepass bereikbaar, hij -stond echter nog al eens buitenspel, ook bij Waddinx- veens eerste treffer hetgeen echter arbiter De Jong ontging. Een door Noordam in geschoten bal, caramboleerde via de ach ter de doelman staande de Bruyn in het net 10. Ij* 1 WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van „Excelsior” werd de twintigste ronde gespeeld. De uitslagen: H. Boele-R. van Dijk 20; A. Blom-F, van Kempen 20; C. H. Kramp-A. Zwanenburg 20; G. v.d. Zijden-J. de Heer 20; G. Heeren-B. van Eijk 02; A. Koster-Th. Leferink 11; C. Stolker- J. C. den Toom 11; P. Swart-C. Blonk 11; J. de Wit-J. Vermeulen 02; J, Vermeulen-A. Compeer afgebr. rische monumenten aan te kopen en te restaureren. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. steeds op de uitwerking van zijn wenk brauwen vertrouwd en nu dit openlijk verzet. Hoe moest hij dit tegenover de partij verantwoorden. Inmiddels had het vrouwtje een zak gepakt en die met in spanning van alle krachten op de kar ge hesen. Toen Pjotr dat zag begon de vonk nog meer te gloeien. „Wacht maar, moe dertje, ik neem de andere”. Maar Nikita had de wenkbrauwen van de opzichter zo sterk zien bewegen. De vrees die in hem wakker werd deed hem de kar in grote vaart voortduwen. In snel tempo bewogen de laarzen van de man nen van de ophaaldienst het straatje uit. Pjotr als laatste, sjouwend met de zak en wild gebarend. Waddinxveen begon dirct met een groot overwicht, met de bedoeling de weerstand van Spirit te breken. De thuisclub, die de uitwedstrijd maar net met 33 had kun nen afsluiten, was aanvankelijk nog al be vreesd voor de meest productieve ploeg in deze afdeling. Het bleek echter een on gegronde vrees, want met name de voor hoede bleef onder de maat. WADDINXVEEN De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Waddinx veen houden maandag 15 februari des avonds om acht uur in het Geref. Vereni gingsgebouw een avond over verslaving. Vooral aan het gebruik van drugs zal de nodige aandacht worden besteed. De heer J. de Vos, verbonden aan het Consultatie bureau voor Alcoholisme te Rotterdam zal hierover een lezing houden met daar aan verbonden een discussie. Het bestuur is van mening dat dit onderwerp dermate actueel is, dat men besloot deze avond open te stellen voor iedereen die hiervoor belangstelling heeft. bestuur adviseren en die waarschuwen als in de provincies aantastingen dreigen. In 1967 kwam een commissie cultuur leven 1815-1940 tot stand om de aandacht te vestigen op het cultuurgoed uit deze wat veronachtzaamde periode, om deze te bestuderen, gegevens vast te leggen en de vernietiging van waarden uit dit tijd vak te helpen voorkomen. In 1911-1913 en 1920 werden meer daagse kongressen georganiseerd en daar na werden van 1927-1940 monumenten dagen gehouden in samenwerking met alle organisaties op het gebied van de monumentenzorg. In de jaren 1919-1934 en 1943 werden tentoonstellingen georga niseerd. De ter gelegenheid van het gou den jubileum georganiseerde tentoonstel ling „Levend Erfdeel” trok in het gehele land grote belangstelling. De Bond gaf van 1940-1954 een Heem- schutserie, bestaande uit 74 delen, uit en sinds 1968 een nieuwe reeks Fibula- Heemschutboekjes in populaire, hand zame vorm, die de verschillende facetten van het heemschutwerk en de monumen tenzorg belichten, stedeboekjes, boekjes over ambachten, volkskunst en onder werpen die karakteristiek voor land of gewest geacht kunnen worden. GOUDA In de kerk van de Gere formeerde Gemeente in Gouda wordt zaterdag 13 februari om 14.30 uur een streekvergadering gehouden van de Mbuma-zending. Sprekers zijn ds F. Mal ian en ds A. J. Wijnmaalen. Voor de rust kon de thuisclub niet ver der afstand nemen, zelfs kreeg Spirit nog uitzicht op de gelijkmaker. Maar ondanks enige misverstanden tussen uitblinkers Vink en Westdijk, waardoor levensgrote mogelijkheden ontstonden, konden zij toch het net niet vinden. Na de thee gaf de betere conditie der Waddinxveners de doorslag. Uit een aan val, waaraan de gehele voorhoede deel nam, wist Noordam te scoren 20. Nog was het kruit niet verschoten, een dieptepass van De Groot bereikte Hans de Bruyn, die vervolgens een achterhoede speler omspeelde, en met de uitlopende doelman ook geen moeite had 30. Het laatste woord was wederom aan De Bruyn. Een door de gehele Waddinx- veense voorhoede ingeschoten bal, welke schoten door spelers en houtwerk werden geretourneerd, kwam opnieuw bij hem terecht. Met een hoge knal verdween de bal achter de wanhopig springende goalie 4—0. In twintig gevallen werd een geldelijke bijdrage (met een totaal van 1.449.882. 48) geleverd via het Internationale Com té van het Rode Kruis of de Liga van Rode Kruisverenigingen of rechtstreeks aan de zusterverenigingen in een getrol- fen land; 68 maal werden uit Nederland zendingen hulpgoederen verstuurd (met een totale waarde van 5.875.572,40 Dat laatste gebeurde 34 maal per schir 21 maal per KLM en haar LA.T.A-pari- ners, 8 maal per Rode Kruis-chartervlieg- tuig, 3 maal per trein en 2 maal per vlieg tuig van de Koninklijke Luchtmacht. De meeste hulp ging naar Oost-Pak- stan (vloedgolf), Peru (aardbeving), Nige- ria/Biafra (burgeroorlog), Turkije (aard beving), Roemenië (overstromingen), Jordanië (burgeroorlog) en Jemen (hon gersnood). De andere dertien landen, waaraan wegens calamiteiten hulp werd geboden, waren Marokko, Togo, Tune sië, India, Libanon, Brazilië, Grieken land, Joegoslavië, Cambodja, Nepal, Ka meroen, de Filippijnen en Zambia. De eerste Heemschut-akties hadden groot succes, het waren veldtochten tegen de lintbebouwing en tegen de ontsierende reklames langs de openbare weg. De Bond Heemschut ontwierp de eerste schoonheids- en welstandsverordeningen, die alierwege door de provincies en ge meenten werden overgenomen. Om zijn nationale taak goed te kunnen behartigen, begon de Bond in 1923 met de uitgifte van de tweemaandelijkse peri odiek genaamd „Heemschut”, riep hij in 1933 een commissie in het leven, die zich speciaal bezig ging houden met de weg in het landschap en richtte hij in 1939 pro vinciale commissies op, die het hoofd- (vrij naar een recent voorval in Waddinxveen). De laarzen van Pjotr en Nikita stampten over de straat. Het oude paard dat de vuilniskar trok sjokte trouw met hen mee. Dit was een bijzondere dag in hun leven. De Volksraad had al eerder besloten als teken van technische vooruitgang de zware ijzeren kuipen af te schaffen en ze te vervangen door kunststof zakken. Maar nu was de bepaling van kracht ge worden dat alleen zakken gebruikt moch ten worden waar het portret van de grote leider op was afgebeeld. Pjotr en Nikita waren niet helemaal tevreden. Soms wa ren ze verplicht de grote leider in het ge zicht te grijpen en het was al voorgeko men dat het huisvuil zijn gezicht open barstte. Toch deden ze trouw hun plicht. Daarin gesterkt door de aanwezigheid van Iwan, de opzichter. Deze liep in zijn fijn lakens pak, dat sterk afstak bij het grauwe linnen van de arbeiders, steeds enige meters achter hen aan. Hij hield hen scherp in de gaten, wel beseffend dat deze eenvoudige boeren de bureacrati- sche voorschriften mogelijk zouden over treden. Voor de zoveelste maal die dag stonden daar weer een paar zakken zonder por tret. Pjotr gluurde naar de opzichter. Die trok zijn zware wenkbrauwen vragend omhoog. Weet je nu nog niet dat dit te gen de voorschriften is? Doorlopen en staan laten. Op dat moment kwam het vrouwtje, waarvan de zakken waren, naar buiten gerend. „Ach kameraad, neem ze toch alstublieft mee. Ik heb deze zakken van mijn zoon gekregen als afscheid toen hij de dienst in ging. Ze zijn zo duur, ik heb er nog meer, ik kan ze toch maar niet weggooien?” In Pjotr begon een vonk van de revolutie te gloeien. „Het mag niet, moedertje,” zei hij dapper, „maar als je ze zelf op de kar gooit kunnen wij er niets tegen doen!” Hij keek uitdagend naar de opzichter. Deze was in verwarring gebracht; hij had overdadige portiets veelkleurig ijs, links zat een heer op leef tijd een dame te bestuderen, die zeer hooghartig voor zich uit zat te kijken, maar zich van de studiën blijkbaar goed bewust was en een zeer voordelige pose had aangenomen. Een violist liep het café door, stond bij diverse tafeltjes stil, speelde bij het oor van dames die dit zich óf met een lieve glimlach lieten welgevallen, of van verlegenheid niet wisten hoe zich een hou ding te geven. Het was hongaarse muziek en die raspte Frits op zijn gespannen zenuwen. „Gezellige tent hier de enige in heel de stad,” vond Jean ne die met een gewend gebaar ging zitten op de stoel die een gedienstig kelner voor haar aanschoof. Frits wist wel gezelli ger plaatsen om eens vertrouwelijk te praten met het meisje van je dromen, de mensen zaten hier zowat bij elkaar op schoot. De ober stond in afwachting. „Mevrouw, meneer?” Mevrouw, zei die vent. „Sherry maar”, zei Jeanne achteloos. Extra dry.” „Sherry extra dry. En meneer?” „Mij ook maar van ’t zelfde,” zei hij haastig. Hij had liever een goeie kop koffie gehad, maar hij durfde het niet te be stellen. Hij loerde tersluiks naar de wijnkaart. Sherry 2,50. Alsjeblieft. Zaten ze daar even voor twee knaken op te drinken. Extra duur vanwege de muziek natuurlijk. Nu, die muziek kon hem gestolen worden. Hoge sprongen kon hij anders niet maken nu, met die twaalf en een halve piek in zijn zak, als het zo doorging. Hij had voor zichzelf uitgekiend dat ze daar wel twintig koppen koffie voor zouden kunnen drin ken, maar vergeet het maar. De ober bracht de glazen. „Proost,” zei Frits als man van de wereld. Ze hief haar glas en terwijl ze de eerste dronk nam, keek ze hem aan over de rand. Hij kwam er van in de war. Pracht- ogen had ze, en zoals ze nu keek wist hij, dat dit samenzijn ook voor haar een diepere betekenis had. „Heb je sigaretten?” vroeg ze. Nerveus tastte hij in zijn zak. Lompe boer, om daar niet uit mezelf aan te denken, schold hij zich. Hij offreerde haar het doosje, met spitse vingers koos ze er een uit,- wachtte tot hij haar het vuur gaf. Zijn hand trilde. „Rook je zelf niet?” vroeg ze. Hij rookte meestal een pijp, maar daar was het hier de om geving niet naar. „O ja,” zei hij, en toen gelant, „maar eerst jij.” „Hier,” zei ze, „neem deze, en ze stak hem haar eigen siga- De Bond Heemschut is in wezen voort gekomen uit een protest. Een protest te gen de aantasting van de historische schoonheid van ons land, tegen afbraak en vernieling van waardevolle monumen ten, stadspoorten, torens, kastelen, mo lens, tegen het nodeloos dempen van grachten, het nodeloos bepleisteren van fraaie bakstenen gevels en het verkwan selen van kunstwerken. Bezinning en studie als uiting van groeiende veront waardiging tegen de aantasting van de schoonheid waren er aan het begin van deze eeuw wel. De beschrijving van his torische monumenten in Noord-Holland en Amsterdam van de hand van de archi- tekt A. W. Weissman kreeg grote be kendheid. In .1906 werd de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten opge richt. De heer Weissman meende echter dat de strijbaarheid nog niet voldoende tot haar recht kwam en riep de vertegen woordigers van alle organisaties waarvan hij steun in zijn streven naar een samen bindende organisatie kon verwachten, op 27 april 1909 in het Muntgebouw te Am sterdam bijeen. Onder hen waren verte genwoordigers van kunstenaarsverenigin gen, architektenbond, toeristenorganisa ties en studieclubs van oudheidminnende in Nederland. Deze bespreking mondde op 2 februari 1911 uit in de oprichting van de Bond Heemschut. Was het eerst een bundeling van orga nisaties, spoedig al stond de Bond ook openvoor partikuliere leden. De Bond Heemschut besloot zelf geen historische monumenten in eigendom te verwerven, maar zich geheel te koncen- treren op de strijdbaarheid. Wel werkte de Bond krachtig mee aan de oprichting van plaatselijke organisaties en van in stellingen die zich ten doel stelden histo- ret tussen de lippen. Het bracht hem in verwarring, hij proef de lipstick, en het gebaar bracht hem door z’n intimiteit van z’n stuk. Het was warempel, of ze hem een zoen gegeven had. maar ze had het op een keurig geraffineerde manier gedaan. Snel bood hij haar een andere aan. „Sherry is niet best,” zei ze misprijzend. „Kon anders wel voor ’t geld,” liet hij zich ontvallen. Hij wist meteen dat hij dit niet had rhoeten zeggen. „De muziek is er ook in gecalculeerd,” zei ze terechtwijzend. „En die is ook niet best”, rechtvaardigde hij zich. „Vind je? Ik houd wel van zigeunermuziek. Lekker op windend. Jammer dat je hier niet kunt dansen.” Haar grote donkere ogen speurde de zaal rond, de primas had haar al gezien, kwam bij hun tafeltje staan, speelde zijn zoetgevooisde wijs aan haar admirabele oorschelp. Ze luisterde met een glim lachje, al was het een haar toekomende hulde. Frits voelde zich hopeloos opgelaten, aller aandacht was op hun tafeltje gericht, hij zag de blikken naar Jeanne gaan. Gek, hij zou er trots op moeten zijn dat juist hij hier met haar zat, zij, zonder twijfel een van de knapste, zo niet de knapste hier. Maar hij vergat zijn geïrriteerdheid, want toen de violist een ander tafeltje opzicht waren Jeanne’s donkere ogen alleen voor hem en informeerde ze naar zijn werk, naar zijn plannen Zo was hij in het gesprek verdiept, dat hij niet merkte dat haar glas leeg was, maar de ober zag het wel. Ze knikte alleen. Dat was genoeg. „En meneer?” Meneer had zijn glas nog niet eens leeg. Schuldig nam hij een grote slok. „Voor mij maar een koffie”, zei hij. Jeanne trok de wenkbrauwen op, hij merkte het niet. In ieder geval scheelde het driekwart op een sherry. Tegelijk haatte hij zichzelf, haatte hij zijn hele bestaan. Dat je hier moest zitten met het liefste meisje van de wereld en rekening moest houden met het feit, dat je maar zo weinig geld in je zak had. Een felle jaloersheid brak bij hem baan op al die anderen, met name op Henri Hermans, die niet op een tientje hoefden te kijken, die in auto’s konden rijden. Stel je voor, dat hij straks Jeanne in zijn wagen kon laten instappen, naast haar zitten in de veilige beslotenheid van de auto, haar mee kon voeren naar een mooie stille plek als wist hij niet zeker of Jeanne daar zo veel van hield als hij. Zij was het die met een snelle blik op haar polshorloge het sein gaf tot opbreken. „Ik eet bij familie in de stad,” zei ze. Wordt vervolgd (De bijdrage van de heer De Vos mist naar onze smaak enkele essentiële ele menten, die voor goed volkstoneel toch echt wel vereist zijn. We doen hem ter aanvulling de volgende suggesties: het vrouwtje is uiteraard een hulpbehoeven de weduwvrouw, de zoon ging niet in dienst maar naar Siberië. Ook de twee kleinere broertjes wacht binnenkort deze deportatie, daar zij tijdens het houtsprok- kelen betrapt werden bij het vragen om een bete broods teneinde hun ergste hon ger te stillen. Het is verder ondenkbaar, dat de barse opzichter de straat uitstapt alvorens hij het trillende wijfje met zijn knoet heeft teruggegeseld naar haar need’rig stulpje. Dat ir De Vos heeft ver geten de snijdende noordooster en de on barmhartige hagelslag in zijn verhaal in te voeren is een nalatigheid, waarvoor wij geen enkele verantwoordelijkheid kunnen of durven aanvaarden. Redactie). Gevonden: doublé dameshorloge, zwart witte poes, zwarte ijsmuts, beige kinder- portemounee met inhoud, sleutelbos, bruine bontmuts, gele das, rode spencer- vest, gele damesparapluie, rode-zwarte damesparapluie, zwarte herenparapluie, zwarte, witte bontmuts, bruine suède want. Verloren: sleutelbos, bruine meisjeslaar zen, herenhorloge, witte bontmuts, bruine suède want, blauwe wollen wanten, paars met wit gestreepte sjaal, donker blauwe vistram fas met inhoud, grijze leren he renhandschoen, d. blauw regenpak, don kerrode portemonnee met inhoud, groene damesportemonnee met inhoud, gouden schakelarmband, groen étui met inhoud, rood kinderfietsje, rode kindertractor. Ondertrouwd: L. B. M. Bresser en N. Konijn. Geboren: Henricus Antonius Maria, z.v. H. A. M. Overkamp en A. H. Wiezer; Johannes z.v. A. Prins en M. Gorissen; Anna Margaretha Jacoba, d.v. M. van der Linden en A. C. de Groot; Leo Christofer z.v. L. T. Bradshaw en J. E. F. Putto; Nico, z.v. R. G. A. Gouw en A. Veldhui zen; Ellen, d.v. J. C. van Wilgen en W. van der Leede. Overleden: Matze, Cornells Otto, oud 56 jaar; Gorzeman, Dina e.v. A. Kroes, oud 70 jaar. Frits bekeek Anke nog eens van wanten wist, dat zag je zo. „Wil je de tekeningen es zien?” „Graag zelfs, ik ben erg benieuwd”. „Nou, als je volgende week komt, zal ik zorgen dat ze hier zijn.” „Da’s afgesproken. Ik heb er heus belangstelling voor. Ik wil wel es zien hoe juMie die modernste opvattingen verwer ken.” Aardige meid, vond Frits. Maar vergeleken bij Jeanne - nee. En dan zo veel ouder! Toch vond hij het jammer dat Lies en zijn moeder opeens haar aandacht opeisten, hij had wel graag even met haar doorgepraat. Een vrouw die belang stelde in je werk. Maar had Jeanne ook niet naar zijn werk gevraagd? Jeanne volgende week zou hij haar alleen moeten spre ken, en dan zou het wel uitkomen, dat ze ook niets moest hebben van die opschepperige troep. Met inspanning keek hij iedere dag in de bus naar haar uit maar het werd donderdagmiddag, toen hij haar opeens in de stad zag lopen. Als een haas liep hij een blokje om. „Houd de dief,” riep een jongen. Hij kwam haar op de hoek tegen en had net zijn adem voldoende onder controle, om niet te staan hijgen. „Hé Frits.” „Hé Jeanne, d;ï’s toevallig.” „Ga je al naar huis?” „Nee ik blijf in de stad, Balletles.” Balletles. Geen wonder, met zo’n gracieus figuur. „Ga je aan ’t ballet?” Hij zag haar reeds als primadonna, dan had hij natuurlijk geen enkele kans. „Welnee, ’t is maar voor de aardigheid. Ik wou eigenlijk ergens een kopje koffie gaan drinken, maar alleen is daar niet veel aan.” De schat! Ze gaf hem de uitnodiging in de mond! Haastig berekende hij of hij genoeg geld bij zich had. „Mag ik zullen we samen?” „Welja waarom niet? Een alleen is maar verdrietig.” Frits liep weer op rozen. Nu zou hij de kans krijgen met haar te praten onder vier ogen. „Laten we naar Le Couturier gaan. Daar is muziek.” „Best,” zei Frits, een beetje uit de koets gevallen. Le Coutier zat om deze tijd altijd vol. Met moeite vonden ze een tafeltje in het restaurant. Rechts zaten twee corpulente dames hun taille nog te vergroten met

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2