Be Fair-dames maken zich Skania resoluut los van met TOOS-jeugd komt met drie kringtitels thuis Nederlaag tegen Walvisch kost De Gouwe de leiding Be Fair tegen Woubrugge verder dan gelijkspel contactlenzen: beter zien en er ’’beter uit zien” J F F L. |F' CHU vergaderde Feestavond V.0.0. KNAC autojaar- boek deskundig advies en ^volledige service Schaaknieuws I p optiek |ortt LJ fe» - i Boekhandel Veldwijk N.V. II I i F I x z j - ZZ’Z-, w'&Zty-i, Pagina 5 Cross Waddinxveen Kies uw auto EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Foto’s en technische f 3.90 gegevens van alle personenauto’s die er op de markt zijn Passage 1 45 MAX TAILLEUR WADDINXVEEN Be Fair heeft het er zaterdag lelijk bij laten liggen. Tegen lantaarndrager Woubrugge kwam het in eigen huis niet verder dan een 11 gelijkspel en daar mochten de mannen van het Warnaarplantsoen eigenlijk niet eens ontevreden mee zijn. Het feit, dat Piet Oskam en Ton de Boom op het appèl ontbraken was beslist geen voldoende verontschuldiging voor het uitermate povere spelletje, dat de Waddinxveners hun publiek voorschotelden. Voor jongens van 6 tot 16 jaar gratis kleurig Stabo race-banenboekje. Gewel dige Stabobanen in de eta lage. Komt dat zien! Wielaard voor de giets, Dorpstraat 26, tel. 2009. WADDINXVEEN Het is de Gouwe te Emmen niet gelukt de leiders plaats te behouden. De Gouwe moest na een harde maar fraaie wedstrijd in de gastheren zijn meerdere erkennen met 85. De Walvisch speelde vrijwel de gehele wedstrijd via zijn uitstekende middenvoor van de Putten, waar Henny v.d. Bosch geen afdoend antwoord op had. WADDINXVEEN Aan de vooravond van het gouden jubileum hebben de selectieploegen van T.O.O.S. voor een daverend jubile umgeschenk gezorgd. Bij de strijd om de kringtitels van de Turnkring Gouda en Omstreken wisten zij drie titels naar Waddinxveen te brengen en daarbij vele ereplaatsen. Plattelandsjongeren WADDINXVEEN Van de anderhalf uur, die normaal wordt uitge trokken voor een wedstrijd in de promotieklasse hadden de Be Fair dames maar 1/3 nodig. Na precies 31 minuten spelen konden de Be Fair- en Skania- dames de kleedruimte weer opzoeken. Be Fair had in deze drie setten weinig tegenstand van Skania 2. Ontspannend spelend werden moeiteloos de punten bij elkaar geraapt. z F r 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 (Advertentie) Mr. OPTICIEN J. GRIT contactlensspecialist De Be Fair-defensie, die nogal Woubrugse aanval af te slaan. Programma: Zaterdag 6 februari 6.00 uur de Gouwe 1-D.W.R. 1 heren 7.15 uur B.Z.P.C. 2-de Gouwe 2 dames 7.45 uur de Gouwe a-L.Z.C. a jongens 9.00 uur L.Z.C. b-de Gouwe b jongens 9.15 uur Vi vax 1 -de Gouwe 5 heren Dinsdag 9 februari: 8.35 uur G.Z.C. 3-de Gouwe 3 heren Woensdag 10 februari (vriendsch.): 7.45 uur G.Z.C. b-de Gouwe b jongens 8.05 uur G.Z.C. a-de Gouwe a jongens 9.45 uur G.Z.C. 1-de Gouwe 1 heren Zaterdag 13 februari: 6.00 uur B.Z.P.C. 1-de Gouwe 1 heren in Bodegraven. Bik, loeihard buiten bereik van Van Bruggen in de hoek schoot. Het werd hierna allemaal erg onvrien delijk. Er werd meer gevallen en ge schreeuwd dan gevoetbald. Maar dat zette voor geen van beide partijen zoden aan de dijk. Wel kostte het linkshalf Burggraaf we gens natrappen een vroegtijdige gang naar de kleedkamer en Kraan van Be Fair we gens onbesuisd spel een notitie in het arbitrale boekje. SPRUITENZADEN! STIE- KEMA nr. 1 vroeg en mid- delvroeg, Roem van Kloos terburen (Bos), Groenen boom laat. Glory A.B. enz. Joh. Kats CAzn, Nurnans- dorp, tel. 01865-579. Lijstaanvoerder in de 2de klasse heren Be Fair 2 had weinig moeite met DOS 4. Uitslag 3—0. Heren 3, spelend in de zelfde klasse, had ditmaal ook de smaak weer eens te pakken. Rad./MVC 6 werd met 30 ver slagen. In de eerste set scoorde Be Fair met de regelmaat van een klok; setstand 15-2. De tweede set gaf ook weinig moei lijkheden: 15-7. Rad./MVC 6 wilde zich niet zomaar gèwonnen geven en vormde in de derde set meer tegenstand. Bij de stand 12-6 leek Be Fair ook nu ruimschoots naar winst te gaan. Enkele nonchalante ogenblikken waren de stimu- korte tiendeweg 12 gouda tel. 01820 - 13033 kleiweg 108 gouda tel. 01820 - 16033 kerkweg 189 waddinxveen tel. 01828 - 4303 De nieuwste prijs 7.90 BOEKHANDEL VELDWIJK N.V. Passage 145, Waddinxveen, telef. 2620 T. - lans voor Radius om terug te komen. Bij de stand 12-10 bracht coach Gerrit Koele een verandering aan in het team, waarna Be Fair de weg omhoog weer vond: 15-10. Heren 4 tenslotte distancieerde zich van de smadelijke nederlaag van verleden week op een volkomen ongeïnspireerd Olympia 4 werd een duidelijke 30 over winning behaald. Setstanden: 16-14, 15-4, en 15-1. Programma: dames 3 - Rad/MVC 2 20 uur (5 febr.); dames 4 - VSTS 1 18.30 uur (6 febr.); Thor 2-dames 5 15.30 uur (6 febr.); heren 3 - Jupiter 2 21 uur (5 febr.); Olympia 2- heren 2 15.30 uur (6 febr.); Jod. Boys 2- heren 4 16 uur (6 febr.). WADDINXVEEN Zaterdag 6 fe bruari zal de 3e cross voor de Goudse crosscompetitie worden georganiseerd door de A.V. Waddinxveen. Deze cross wordt gehouden aan de Alberdingh Thym laan (nabij de nieuwe begraafplaats) en begint om 14.30 uur. Er zal worden ge start in alle junioren- en seniorengroepen en er worden tussen de 175 en 200 deel nemers verwacht. Gezien de gunstige lig ging van het parcours is het voor toe schouwers mogelijk dit geheel te over zien. k Heel goed werkte de jongensploeg van 12 t/m 15 jaar, bestaande uit Fred en Erik de Ruyter, Siem Oskam, Kees Slob, Arno Kleyweg en Albert Verwey. Deze ploeg behaalde een hoog puntentotaal van 138.15 p., dat perspectieven biedt bij de districtswedstrijden op 28 februari a.s. te Den Haag. WADDINXVEEN Uitslagen huis houdelijke competitie senioren van de Waddinxveense schaakvereniging: le ronde Groep I: L. Wolfs-W. v. Oort 10; W. v. Vuuren-J. H. Smit 10; Drs Wientjens-P. Perdijk 10; I. van Oort- P. Broer 01. le ronde Groep II: A. Littooy-I. Klei weg 10; A. v.d. Starre-P. v.d. Munt 10; G. de Willigen-A. Oomkens 10; A. A. van Oort-W. Verstoep 10; A. Versluis-A. H. Schoemaker 01. Uitslagen 20 ronde junioren: G. v.d. Born-A. Schrooder 10; P. v.d. Hoek-W. v.d. Eyk 10; L. de Kooter-N. Littooy 10; K. Zuidam-F. van Dijen 10; P. v.d. Hoek-C. v.d. Berg 1O; O. Glas- beek-D. I. Dullemond 10; W. v.d. Eyk- R. Koenen 10; K. van Kooten-E. van Beest 10; H. Kooyman-G. Burger C. v.d. Berg-I. van Weele 01; P. v.d. Berg-n.o. 10. Uitslagen 2e ronde Groep I senioren: W. van Vuuren-W. van Oort afgebr.; Drs Wientjens-L. Wolfs afgebr.; I. van Oort- I. H. Smit 01; P. Broer-P. Perdijk 10. Groep II: W. Verstoep-A. H. Schoe maker 01; A. Oomkens-A. Versluis 01; A. van Dijke-A. Littooy 01; I. Kleiweg-A. A. van Oort 01; A. v.d. Ende-G. de Willigen 0—1. Uitslagen 21e ronde junioren: G. v.d. Bom-P. v.d. Hoek afgebr.; P. Overdijk- N. Littooy 01; W. de Waardt-W. v.d. Eyk 01; D. I. Dullemond-E. van Beest 10; P. v.d. Berg-G. Burger 10; L. de Kooter-K. Zuidam afgebr.; H. v. Kooten- C. Hofman 10; G. Oudijk-R. Koenen 1—0. Stand aan de kop: 1. G. v.d. Born 15| pnt en 3 afgebr.; 2. G. Burger 15 pnt en 1 afgebr.; 3. N. Littooy 13 pnt en 2 afgebr.; 4. L. de Kooter 12| pnt en 3 afgebr.; 5. P. v.d. Hoek 12J pnt; 6. P. v.d. Berg 114 pnt. In de derde periode liep de Walvisch uit tot 63, door treffers van Van Hei ningen en v.d. Putten (2x). De Gouwe vocht terug, en zag zelfs kans de achter stand tot 65 terug te brengen door doelpunten van Gijs v.d. Leden en Leo van Nieuwenhuyzen. De Gouwe trachtte hierna nog een gelijkspel te forceren, nam teveel risico, waarvan de Walvisch ge bruik maakte door nog tweemaal te sco ren en de achterstand op 85 te bepalen. HOUTEN SCHILDERIJ LIJSTEN, tientallen model len. Boekhandel Burger, Dorpstraat 80, W’veen. Van der Putten die de gehele wedstrijd de bal goed kreeg aangespeeld van zijn snelle vleugelspelers kreeg hierdoor me nige kans. In de eerste periode ging de strijd gelijk op. De Gouwe kreeg toen zelfs enkele aardige scoringskansen die echter niet werden benut. De Walvisch nam via een uitval de leiding door laarsma, die door een treffer van Arie Troost werd beant woord. In de tweede periode was het van de Putten die voor de tweede maal de Walvisch de leiding gaf (2—1). De Gou we kwam ook nu goed terug, ditmaal door Gijs v.d. Leden die scoorde 2—2. De Walvisch, dat toen reeds de toon aangaf zag wederom kans de leiding te nemen door de gevaarlijke v.d. Putten die de stand op 32 bracht. Nog voor het verstrijken van de tweede periode was het Leo van Nieuwenhuyzen die de stand in evenwicht bracht 33. De grote verrassing bij deze wedstrij den was het werken van de meisjes van 10-12 jaar van T.O.O.S., die vorig jaar nog met 30 punten door Pro Patria wer den verslagen. Nu bleven zij slechts tien punten op hen achter en behaalden een fraaie tweede plaats, hetgeen recht geeft op deelneming aan de districtswedstrij den in maart. Margriet de Boon van T.O.O.S. be haalde bij de jeugdturnsters de titel met ruime voorsprong op haar clubgenote Marleen Verweij. Els Konijn werd hier vijfde. Cockie de Boon behaalde bij de dames een derde plaats achter twee dames van Pro Patria. Bij de jongens van 10-12 jaar moest leider Lammens met een nagenoeg geheel nieuwe ploeg aantreden, want van de ploeg die vorig jaar een derde plaats be haalde bij Nationale wedstrijden was al leen Walter de Ruyter nog over. De ove rige jongens waren door hun leeftijd te oud geworden. De nieuwe ploeg heeft de moeilijke oefenstof op een enkel onder deel na goed gedraaid en behaalde hier mee de kringtitel. I WADDINXVEEN De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) orga niseert vrijdag 12 februari om 20.15 uur haar jaarlijkse grote feestavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De toneelvereniging V.I.O.S. uit Woer den geeft dan een opvoering van de mys terieuze thriller „Bemoeial” van lack Popplewell in een vertaling van Alfred Pleiter. Er wordt ook bingo gespeeld onder lei ding van Frans v.d. Capelle. Tot slot is er tot twee uur ’s-nachts gelegenheid tot dansen op muziek van de Genico’s uit Gouda o.l.v. Gerard Ravensteijn. De toegangsprijs is voor leden 2,50 en voor niet-leden 3,50. Kaarten zijn van heden af verkrijgbaar bij mevrouw Van de Capelle, Potgieterstraat 9, telef. 4182, en bij mevrouw De Groot, Vijver ban 34, tel. 2972. Woubrugge wilde er van begin af wel tegen aan. Het kwam keer op keer voor het Be Fair-doel. waar de verdedigers menig steekje lieten vallen. De Wou- brugse-voorhoede was echter van niet ge noeg kaliber om van deze misgrepen te profiteren. Tegen de spelverhouding in kwam Be Fair in de eerste helft nog aan een voor sprong. Bij een snelleuitvalbracht links buiten Kloet de bal bij Van Mourik, die met een boogballetje doelman Wit ver schalkte (10). Het protest van Wou brugge wegens buitenspel, dat niet geheel ten onrechte scheen, maakte op de nogal weifelend leidende heer Stedehouder geen indruk. Na rust was het al een even slappever- toning als daarvoor. Na een klein half uur kwam Woubrugge gelijk toen Hoek WADDINXVEEN Sinds de oprich ting van de Plattelands-Iongerenvereni- ging in 1963, heeft de vereniging enigs zins een verandering ondergaan. Lang zamerhand ging men zich steeds meer richten op de gehele Waddinxveense jeugd van boven de zestien. Dit streven versterkte zich nog, toen de Plattelands- longerenvereniging in 1970 een roep naam kreeg, namelijk Putchy. Sinds de oprichting is het ook de gewoonte ge worden, om elk jaar een grote feestavond te geven, toegankelijk voor iedereen, on geacht de leeftijd. Zo’n langzamerhand traditioneel ge worden feestavond is er op vrijdag 5 fe bruari ook weer in het Geref. Ver. Ge bouw. De avond begint om acht uur. Het eerste deel bestaat uit een toneelstuk, op gevoerd door eigen leden. Het tweede deel uit een groot bal m.m.v. een goede band, in dit geval de Sunny Side. Als een goed geoliede machine konden de speelsters de opslag en tegenaanval van Skania verwerken om vervolgens zelf de aanval op te zetten. De uitslag werd dan ook 30 met de setstanden 15-7, 15-7 en 15-4. Volgende week komt het nog onbeken de G.V.C. 1 uit ’s-Gravenzande op be zoek: een fellere tegenstand kan dan zeker worden verwacht. Het eerste herenteam werd in Schoon hoven naar een kansloze 30 nederlaag gespeeld. De ploeg is de laatste tijd duide lijk van slag af en zal daarom a.s. zater dag tegen Jodan Boys moeten waarmaken dat dit van tijdelijke aard is. Programma promotie-klasse: Dames: 6 februari 14 uur: Be Fair 2-De Valken 1; Idem 15.30 uur: Be Fair 1- G.V.C. 1; heren: 6 februari 17 uur: Be Fairl-Iodan Boys 1. In .de eerste klasse dames heeft Be Fair 3 het niet kunnen redden tegen lijstaan- voerster lupiter 1. Ondanks verwoede te genstand moesten de Waddinxveense da mes een 31 nederlaag incasseren. Na met 20 achtergestaan te hebben kwam in de derde set de ommekeer: met de duidelijke cijfers 8-15 leek een gelijk spel nog mogelijk. De inspanningen van de derde set waren wat te veel geweest, want de vierde set moest met ruim ver schil verloren worden gegeven. Setstan den 15-9, 15-11,8-15 en 15-8. Dames 4 en 5 verloren resp. van V.C.H. en THOR. WADDINXVEEN In het Gerefor meerd verenigingsgebouw hield de afde ling Waddinxveen van de CHU vorige week een ledenvergadering mede in ver band met de komende verkiezingen voor de leden van de Tweede Kamer van de Staten-Generaal. Na de afwerking van de jaarverslagen gaf de voorzitter mevrouw Groenendijk-Bernard het woord aan de algemeen secretaris van de CHU drs G. van Leijenhorst uit Gouda, die sprak over het onderwerp: „De samenwerking van de KVP, AR en CHU. Spreker stelde allereerst de vraag hoe men de jeugd bij de christelijke politiek moet betrekken. Het is een bijzonder moeilijke zaak deze wat enthousiaster te maken en het verband tussen politiek en de Bijbel bij te brengen. Hierna ging drs Leijenhorst terug naar de geschiedenis van de CHU die oor spronkelijk bestaat uit kiesverenigingen met een hoofdbestuur. Hij vergeleek dit met de kerkeraden van de kerkelijke ge meenten en de Synode. Vervolgens gaf spreker een uiteenzetting van de reorga nisatie na 1967, toen de verkiezingen voor de CHU niet zo plezierig waren ver lopen. Allereerst is een centrale ledenad ministratie ingevoerd, waaraan grote be hoefte bestond. Het zou wenselijk zijn ook de leeftijden en de opleidingen van de le den te weten, opdat men dan kan zien welke voorraad er is voor verschillende functies. In 1967 is ook besloten tot de samen werking tussen de drie grote confessione le partijen. Dat is gekomen omdat poli tiek zakelijk is en deze drie partijen veel overeenkomst met elkaar hebben op het gebied van de sociaal-economische poli tiek, onderwijs en dergelijke. Er werd zelfs gesproken over een fusie, maar de heer Leijenhorst stelde zich hier wat huiverig tegenover. Deze zaak moet met de grootste voorzichtig heid worden uitgewerkt. Er is een groot verschil tussen samenwerking en fusie. Bij de drie partijen is een kernprogram ma en een Unieprogramma. Bij de ver kiezingen wordt de campagne gevoerd met het Unieprogramma, opdat de kie zers weten wat de volgende regering zal gaan doen. In de daarop volgende discussie kwam ook het jongerenbeleid ter sprake, waar op onlangs een rapport is verschenen, dat in de Unieraad van de CHU is bespro ken. Drs. van Leijenhorst was van me ning, dat men niet moet wachten tot er een commissie komt, die zegt hoe wij de jeugd voor de politiek moeten interesse ren, maar dat het plaatselijk, misschien in groter verband moet worden bezien, hoe de jongeren aangesproken moeten worden. 1 eens mis greep, weet hier een

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9