Herstel van Be Fair-heren I tegen geladen Jodan Boy s Pech voor Sikma Haastrecht iets sterker dan nijver WSE (2-3) Den Besten Broer en ZUS de besten weer waren Hengelvergadering Keukenhof-treinen Centrale expertise voor autoschade Vissen in ’t Haagje ras I o toww Automobielbedrijf VAN LOON ZN SIMCA1501 Eerste Waddinxveense Accucentrale „LEWA” ft: ê’Tl J Pagina 5 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Donderdag 11 februari 1971 (foto’s Sjaak Noteboom) Si Maak een proefrit bij: 72 Loterij Gouweruiters Zaterdag is de viering van het gouden jubileum van gymnastiekvereni ging T.O.O.S. dan begonnen met een receptie in het Anne Frankcen- trum, waar een eindeloze stroom mensen bestuur en vooral ook de pioniers kwam gelukwensen. Natuurlijk was ook burgemeester Van der Hooft present en hij zei het heel duidelijk: „TOOS, wat ben je toch mooi!” Voor ere-voorzitter N. Bontenbal en penningmeester T. A. Alblas, twee van de oprichters, bracht de burgemeester een fraaie ets van oud-Waddinxveen mee. Voorzitter Jaap Akkerhuis (rechts) ging voor in applaus. Later ging hij met zijn hele bestuur en de mannen van het eerste uür op de jubileumkiek. 9 WADDINXVEEN Zaterdag organiseerde de Atletiekvereniging Wad dinxveen de 3e cross voor de crossconipetitie van de afdeling Gouda op de dijk aan de Alberdingh Thymlaan. Aan dit spektakel werd door bijna twee honderd atleten en atletes deelgenomen, waaronder uiteraard ook weer ver schillende leden van de organiserende vereniging. Evenals de vorige cross toonden broer en zus Wim en Ghyta den Besten hun kunnen door beiden als eerste te finishen bij resp. de jongens D en de meisjes D, De wedstrijden tussen WSE en Haastrecht worden altijd gekenmerkt door een prettige verstandhouding, ook als er grote belangen op het spel staan. En dat was deze keer zo, want beide ploegen konden de puntjes best gebruiken om zich een beetje verder van de laatste plaats te werken. Haastrecht haalde tenslotte met 2—3 de volle buit binnen. Bijna kampioen 35% korting op nieuwe 1,5 jaar garantie WADDINXVEEN Na de nederlagen tegen Zovoc en Dos, heeft Be Fair in de overgangsklasse heren zich op fraaie wijze hersteld. Tegen een geladen Jodan Boys, dat zich wilde revancheren voor de nederlaag in de thuiswedstrijd kwam een herboren Be Fair-ploeg in het veld. De in de laatste weken wat minder doortastende aanval kwam juist in deze streekderby weer tot het juiste niveau. OW""" fe If <4 Y O (Advertentie) (Advertentie) UTRECHT In de periode van 10 april tot en met 20 mei zal een aantal treinen op het traject Amsterdam-Rotter dam in Lisse een speciale stop maken voor bezoekers van de Keukenhof. De treinen stoppen in Lisse op zaterdag en zon- en feestdagen. singen bij de jongens D waren: J. Hon- koop 14e. M. Honkoop 16e en P. Versluis 26e. WADDINXVEEN In de loterij van De Gouweruiters zijn de volgende prijzen gevallen: 2364 Pony-veulen; 880 gouden armband; 2499 vouwfiets; 151 radio; 3067 doos bon bons; 1473 bloemengieter; 376 baddoek- set; 308 Washandje; 2608 zaklantaarn; 2602 bloempotten; 0047 broodmandje; 2349 fles advocaat; 2244 nijptang en ha mer; 2229 fles sherry; 385 kalenderdoek. Bij de meisjes D werd verder M. Eind hout 3e, A. van Vliet 8e en A. Boolman 11e, terwijl E. Vliegenhart, P. Boolman, E. Beumer en J. Evenhardis min of meer in de middenlinie eindigde. Bij de meisjes A liep C. Burghoorn zich naar een goede 4e plaats. Verdere plaat- 5. Dik van Yperen (Sportclub Reeuwijk); 6. Dik Verkade (AAV ’36); 7. K. Sleeu- wenhoek (Sportclub Reeuwijk), 8. H. Boon (AVS). Heren drie ronden: 1. H. Schep (AVS), jongens A: 1. P. Peters (AV ’47) 14 min. 06.7 sec. Jongens B: 1. H. Spertol (AAV é36) 1 min. 16.5 sec. Jon gens C: R. Lensink (AV’47) 4 min. 33 sec. Jongens D: 1. Wim den Besten (AV Wad dinxveen) 3 min. 34.2 sec. Meisjes A: 1. Nora Sytzema (AV ’47) 5 min. 21.1 sec. Meisjes B: Tineke Krechting (Gouda) 3 min. 41 sec. Meisjes C: 1. M. de Ruiter Nieuwe Markt 19-21 Gouda Tel. 01820-15000 Heren II met drie punten voorsprong op Zevenklappers en nog twee wedstrij den te spelen, heeft ook dc laatste klip omzeild. Olympia II werd met 13 in eigen huis verslagen. Het nog ongeslagen team moet a.s. zaterdag tegen Rad./MVC 6 winnen om het kampioenschap te be halen in de 2e klasse. Olympia heeft het Be Fair niet gemak kelijk gemaakt. Luid schreeuwend tracht te men het altijd rustige Be Fair uit even wicht te krijgen. Bij een 50 achterstand werd een time out gebruikt. Het bracht de nodige rust en het bijna voormalige eerste team van Olympia werd terug gedrongen. Hoewel de 1315 setwinst dit niet doet vermoeden is Be Fair niet in gevaar ge weest. In de tweede set ging de voor deze klas se zo sterke aanval van Be Fair weer draaien. Leo Pol verving de in het eerste team vastgespeelde Wim v.d. Burgh voor treffelijk. Setstand 815. Het publiek zorgde door intimidatie ervoor rat Be Fair zijn zevende set in deze competitie verspeelde: 159 won De jonge Waddinxveense atlete Ghyta den Besten was ook zater dag in de cross door geen van de andere meisjes te houden. (foto Sjaak Noteboom) Finish van de cross voor de meis jes, waaruit wederom Ghyta den Besten als nummer één te voor schijn kwam. (foto Sjaak Noteboom) De uitslagen zijn: heren zeven ronden: 1. Kees van der Heul (Schoonhoven) 23 min. 47.8 sec.; 2. Leo Vergeer (Gouda) 24 min. 12.6 sec.; 3. Rob de Smet (Gouda) 24 min. 39.9 sec.; 4. Thomas Stolk (Gouda); ACCU’S Direct van fabriek Bij inlevering van oude accu Bezoek aan huis. Bel Waddinxveen 01828-3054. WADDINXVEEN Zaterdag gingen twee atleten van „Waddinxveen” naar Den Bosch om daar deel te nemen aan de indooratletiekwedstrijden. Van deze twee was A. Sikma wel zeer ongelukkig, want halverwege zijn race over de 1500 meter moest hij opgeven wegens de grote hin der van zijn enkelblessure, terwijl hij nog steeds in de kopgroep meedraaide. Voor C. Versluis begon deze dag beter door zijn sprong van 5.56 meter bij het ver springen. Door een ongelukkige chrono logische indeling begon voor hem het polshoog en hoogspringen, gelijktijdig, waardoor beide prestaties het normale niveau niet bereikte en hij hierbij dus snel was uitgeschakeld. (AVW) 2 min. 27.4 sec. Meisjes D: Ghyta den Besten (AV Waddinxveen) 2 min. 34.8 sec. Direct in het begin al leek de gevaar lijke Versteeg succes te boeken, maar zijn schot ging voor langs het doel. Aan de andere kant schoot Compeer bij een aan val van WSE tegen de paal en zag Theo Geers een goed schot bekwaam door doel man Edemaan gekeerd. Toen na een half uur Disseldorp alleen maar kon redden ten koste van een straf schop bleek dit uitstel van executie: Bras schoot van elf meter hard raak. Tien minuten daarna bracht Versteeg Haastrecht zelfs op 02. Voor rust wist J. Toor de achterstand nog tot 12 te verkleinen met een zuiver schot. WSE ging er na de thee hard voor wer ken. maar Haastrecht was over het alge meen toch wel de iets sterkere ploeg. Dat werd door Versteeg met een goed schot tot uitdrukking gebracht in 13. Compeer had hierna andermaal pech met een schot tegen de paal. Th. Droog zag hoe Edemaan zijn harde schot fraai keerde. Tenslotte was het Toor, die WSE op 23 bracht. Ondanks een heftig offensief wisten de Waddinxveners de bekwaam verdedigen de Haastrecht-defensie niet verder te pas seren. Een teleurstellinkje voor voorzitter Verhoef, die voor de aanvang op een ge- lijkspelletje had gegokt. Zijn collega De Wildt keek liever niet in het koffiedik maar bepaalde zich tot een ’’geef mij maar een kop koffie.” DEN HAAG De Nederlandse Ver eniging van Automobielassuradeuren (N.V.V.A.) heeft besloten over te gaan tot de oprichting van Centrale Expertise- diensten, die ten behoeve van motorrij- tuigverzekeraars expertises zullen uitvoe ren aan beschadigde motorvoertuigen. De eerste Centrale Expertisedienst zal werkzaam zijn in het gebied van de ge meenten ’s-Gravenhage, Voorburg, Rijs wijk en Wassenaar. Olympia. Een rustig spelverdeler als Ad Boonstoppel werd node gemist. Na zijn verlate komst, kon in de vierde set weer gebruik van hem worden gemaakt. Frans Rahms kwam aanvallend meer tot zijn recht, terwijl Frans van Erk de nodige vechtlust in de ploeg bracht. Mede door zijn inspirerende spel werd de vierde set in 12-15 winst omgezet. Uitslag Olympia 2-Be Fair 2 13. Van de overige teams was het vooral dames IV dat met een 30 overwinning op VSTS 1 de aandacht op zich vestigde. Setstanden: 1512, 159 en 152. Dames III behaalde een verdienstelijk gelijkspel op het hoger geplaatste Rad./ MVC II. Setstanden 15—3, 9—15, 16— 14 en 1416. Het derde herenteam had het weer moeilijk met zich zelf en deelde de pun ten met Jupiter II. Setstanden: 1614, 15—9,4—15 en 8—15. Programma 13 februari: Rad./MVC 6- Be Fair 2, 16.00 uur in het Coornhert te Gouda. Supporters gevraagd om het laat ste tikje te geven naar het kampioenschap. Zaterdag 13 februari 14 uur: Jod. Boys 1-Be Fair 3 (dames); Ide ml 3.30 uur: Be Fair 4-Rad./MVC 4 (dames); vrijdag 12 februari, 21.00 uur: Be Fair 5-Olympia 4 (dames); Zaterdag 13 februari, 17.30 uur: Be Fair-VSTS (meisjes asp.); Idem 14 u.: VCH 1-Be Fair 3 (heren); Idem 18.30 u.: Be Fair 4-VSTS 2 (heren); Idem 14.30 uur: Jupiter-Be Fair (jongens jun.). De eigenaars van beschadigde voer tuigen blijven ook bij dit systeem vrij in de keuze van de garage of het reparatie bedrijf. Ervaringen in het buitenland hebben aangetoond, dat het werken in een klein rayon de kwaliteit van de expertises en de snelheid waarmede deze worden uitge voerd ten goede komt. WADDINXVEEN Het bestuur van de Hengelsportvereniging Waddinxveen heeft van de ’s-Gravenhaagse hengelaars vereniging een uitnodiging ontvangen voor het houden van een tweekamp, met als prijs een wisselbeker. De eerste wedstrijd is in Den Haag op zaterdag 6 maart in het water lang de Soestdijkse Kade. De tweede wedstrijd wordt gehouden in september of oktober in een nader uit te kiezen water. Inschrijven voor de wedstrijd op 6 maart bij C. Broer, W. Buninglaan 8, telef. 4379 vóór 16 februari 7 uur ’s avonds. Om de tweekamp te laten slagen rekent het bestuur op een zo groot mogelijke deelname aan beide wedstrijden. Bij de jongens C sprintte T. Versluis zich noch naar een 7e plaats met achter zich A. Schrooder die als 13e eindigde. Bij de jongens B was het P. v.d. Lans die de clubkleuren verdedigde en op een zeer goede 5e plaats eindigde. Bij de heren was M. Droog deze maal de beste met een 18e plaats, met vlak ach ter zich de andere strijdenden. De 4e en laatste van deze crossen zal op zaterdag 20 februari worden gehouden in Schoon hoven. WADDINXVEEN De hengelsport vereniging Waddinxveen houdt dinsdag 16 februari om 20 uur haar jaarvergade ring in het Gereformeerd Verenigings gebouw. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Vijf bestuursleden waren aanvankelijk van plan te bedanken voor hun functie, omdat zij meenden niet genoeg mede werking van de leden te krijgen. Na vele besprekingen heeft het gehele bestuur zich bereid verklaard aan te blijven, maar dan in de volgende samenstelling: H. Elkhuizen, voorzitter, E. L. Wicherts, secretaris, G. Rijnsburger, penningmees ter en C. Broer (wedstrijdcommissaris), C. M. Visser, D. P. Verhoef en J. Hoogen- doom, leden. Uit een enquête, die de N.V.V.A. on der de in Nederland werkende motorrij- tuigverzekeraars heeft gehouden, is ge bleken. dat bij verzekeraars grote belang stelling bestaat voor centrale expertise- diensten. Het onderzoek heeft aange toond, dat de eerste Centrale Expertise dienst verzekerd kan zijn van een groot aantal opdrachten van het verzekerings bedrijf. De eerste Centrale Expertisedienst zal worden gevestigd in Den Haag. Teneinde het aantal van meer dan 8.000 expertises per jaar te kunnen verwerken, zullen ten minste vijf experts worden aangetrokken, alsmede enige administratieve krachten. De Centrale Expertisedienst zal de vorm van een stichting krijgen. De assu radeuren, die van de dienst gebruik ma ken, zullen op omslagbasis een bepaald bedrag verschuldigd zijn, dat lager zal liggen dan de thans gebruikelijke tarie ven. Ondanks de afwezigheid van Henk Terstappen draaide het op alle fronten nu veel beter. Be Fair trok vanaf het begin het initiatief naar zich toe door met het soede blok Evert Jan van Beek en Arie van Tol de zo gevreesde harde aanvallen van de Gouwenaars af te stoppen. Door de uitstekende verdedigingsakties geïn spireerd kon nagenoeg foutloos worden opgebouwd en kon de aanval weer eens een vuist maken. Bij de tussenstand 92 hervond Jodan Boys even zijn ritme. Coach Ad Boon stoppel onderkendè dit gevaar en vroeg bij 95 een Time-Out aan. Hierna is Be Fair niet meer in moeilijkheden geweest en het won de eerste set met 1510. In de tweede set ging alles nog beter. Arie van Tol en Lupo Westerhuis braken door met snelle verrassingsaanvallen. Het verzet van Jodan Boys was volledig ge broken. Illustrerend: bij de stand 63 waren de beide Times-Out al gebruikt. Nog drie punten voegde Jodan Boys aan dit totaal toe, in 9 minuten tijd werd de tweede set afgesloten met 15-6. Gelet op het vertoonde spel leek een 30 overwinning binnen bereik. Maar iets te ongeconcentreerd spelend gaven Jaap Duykers c.s. in het begin van de derde set te veel punten uit handen, waar door Jodan Boys steeds een voorsprong kon behouden, getuige de tussenstanden bij de drie times-out: 4-5, 9-11 en 12-13. Een steeds beter draaiende Ad Anker for ceerde zelfs match-point op 1514. Slor dig serveren in die fase werd door Jodan Boys vakkundig afgestraft: 1517. Hiermee bleek het kruit van de Gou wenaars nagenoeg verschoten te zijn, want in de vierde set deelde Be Fair de lakens uit. Bij de stand 145 leek het een beke ken zaak, maar nog gaf Jodan Boys zich niet gewonnen. Tot 1410 haalde het op maar toen kon een gelukkig Be Fair het beslissende punt scoren. Met deze 31 overwinning zit Be Fair weer in de lift. De dames van Be Fair krijgen steeds meer haast. Tegen het ’sJGravenzandse G.V.C werd in 20 minuten de volgende score bereikt: 15—0, 155 en 153. Bij Be Fair scoorden alle speelsters al kwa men sommige dames nauwelijks aan het net. Het tweede damesteam is wat aan het afzakken. Het verloor met 13 van de Valken. Setstanden: 915, 15—9, 715 en 615. Programma promotie-klasse: dames 13 februari 14.30 uur: Be Fair 2- DAC 1; dames 13 februari 16.00 uur: Be Fair 1-Teylingen 1; heren 12 februari 21.00 uur: Achillespees 2-Be Fair 1, plaats TH-Delft. i/is F - ’W,. i- z,!

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5