vieren Waddinxveen neemt volle Rijswijk winst mee uit terug vorm INSCHRIJVING LEERLINGEN Protestants Christelijk Basisonderwijs donderdag 18 februari Vakantiereizen van de spoorwegen Autoslaaptreinen zijn zeer in trek Ruim 200 miljoen aan brandschade Buitelaar gaat zijn gouden schilders] ubileum I I „De Gouwe” vindt tegen DWR B; l w I I IE j W 0 fBS I PaginafS Gietbak EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! op De jonge Buitelaar bleek goed gemikt te hebben, want nu - vijftig jaar later - heeft hij hij nog steeds een bloeiend schilders- en behangers bed rijf in Waddinxveen. Een jubileum dus, dat de firma op 19 februari met een recep tie voor haar relaties hoopt te vieren en dat tegelijkertijd zijn hoogtepunt zal vinden met de ingebruikneming van een geheel nieuw bedrijfspand aan de Julianas traat 28. Receptie WADDINXVEEN Een koude winterse februari-dag in het jaar 1921. Over de Gouwe tjokt van Gouda uit moeizaam een bootje voort. Na een lange reis wordt aangelegd aan de Noordkade 25 in Waddinxveen. Opvaren den: naast veel huisraad het echtpaar W(illem) Buitelaar uit Stolwijkersluis. De 27-jarige Buitelaar is huisschilder en vindt dat hij in zijn vaders zaak vol doende vakkennis en ervaring heeft opgedaan om op eigen wieken te gaan drijven. Zijn pioniersgeest doet hem onbewust gevoelen dat er in Waddinx veen waarschijnlijk meer potten verf, meer rollen behang en meer glas nodig zal zijn dan in het kleine Stolwijkersluis. Van Gogh in Arnhem RIJSWIJK Opnieuw heeft Waddinxveen koploper Rijswijk verdiend verslagen. Werd de vorige wedstrijd met een 10 stand voor Waddinxveen 19 minuten voor tijd wegens regen gestaakt, nu werd de gehele wedstrijd overgespeeld en opnieuw boekte Waddinxveen een 10 zege. - z-fl ’H WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Donderdag 11 februari 1971 (foto Sjaak Noteboom) (Advertentie) Voor onderstaande scholen te Waddinxveen, voor bestaat gelegenheid tot aanmelding van leerlingen voor de kursus 1971-1972 van 7 tot 8 uur in de betreffende scholen: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Deze school is in aanbouw en start m.i.v. augustus 1971. „Koningin Juliana”, Peter Zuidlaan, tel. 4055. Hoofd: P. Speijer, Jan Luykenstraat 7, tel. 3563. „De Savornin Lohman”, Groensvoorde. (opgave in de „Koningin Julianaschool”). Hoofd: C. J. Olsder. „Eben Haëzer” - Jan Dorrekenskade. Hoofd: P. de Lijster, Stationsstraat 19, tel. 2587. „Groen van Prinsterer”, Herman Heijermanslaan, tel. 3679. Hoofd: P. Willemstein, J. van Lennepstraat 7, tel. 4518. „Rehoboth”, Onderweg 7. Hoofd: B. Krins, Sweelinckhof 2, tel. 2586. „Willem van Oranje”, Oranjelaan, tel. 2424 Wnd. Hoofd: J. H. Visse, Henegouwerweg 14. Dinsdag 16 februari: 8.00 uur de Gouwe-BZC meisjes UTRECHT Het pakket meerdaagse zomer-vakantiereizen van de Nederland se Spoorwegen omvat dit jaar niet minder dan 244 reizen, die volledig zijn verzorgd, inclusief de excursies. WADDINXVEEN Het eerste zeven tal van de Waddinxveense zwemclub De Gouwe heeft zich na de 85 nederlaag tegen Walvisch goed hersteld. De Gouwe startte met snel aanvalsspel, waarop het bezoekende D.W.R. niet het juiste ant woord vond. Vrijdag 19 februari dus feest voor schilders- en behangersbedrijf Buitelaar vijftig jaar in verf, behang en glas en alles wat daarbij komt en tevens ingebruik name van een gloednieuwe bedrijfsruimte aan de Julianastraat. Wie de firma hier mee wil feliciteren en eens wil rondkijken is welkom op een receptie die wordt ge houden tussen 17.00 en 19.30 uur. behang of materialen worden verkocht. In de toekomst hoopt de heer A. C. Buite laar ook aan dit facet van het schilders bedrijf meer aandacht te besteden. Voor al wil hij zich meer gaan toeleggen op de behangverkoop. Uitslagen: LWV b-de Gouwe b jongens 05 GZC 5-de Gouwe 4 heren 45 de Gouwe 1-DWR heren 40 BZPC 2-de Gouwe 2 dames 02 LZC c-de Gouwe b jongens 1-3 Vivax 1-de Gouwe b jongens 13 de Gouwe a-LZC a jongens 50 Aan het programma dat reeds op 1 mei begint en duurt tot half september zijn dit jaar drie reizen toegevoegd. Allereerst een achtdaagse reis naar Drente met As sen als standplaats en voorts twee buiten landse reizen, namelijk een achtdaagse reis naar het Zwarte Woud met verblijf in Triberg en negen- en veertiendaagse rei zen naar Stansstad aan het Vierwoudste- denmeer. Ook in deze sector is het verloop der boekingen zeer gunstig. Dat de drie nieu we reizen „bestsellers” worden staat nu reeds vast. Verder zijn vooral de reizen naar Twente, Zuid-Limburg en het Duit se Sauerland zeer in trek. Programma: Zaterdag 13 februari: 6.00 uur BZPS 1-de Gouwe 1 heren in Bodegraven 6.00 uur ZCL-de Gouwe a jongens 7.35 uur BZPC b-de Gouwe b jongens 7.55 uur BZPC 2-de Gouwe 2 heren Het spreekt vanzelf dat na de tweede wereldoorlog, toen in Waddinxveen de nieuwbouw op gang kwam, de firma Bui telaar ook haar beste tijd kreeg. Naast veel nieuwbouw-schilderwerk (4000 wo ningen), zijn er ook 10 scholen, 2 kerk gebouwen en 2 bankgebouwen van de no dige kleur voorzien. De primeur voor Waddinxveen had en heeft de firma Buitelaar met de aanschaf van een zgn. gietbakinstallatie waarmee radiatoren van lak worden voorzien. Tot voor kort werden deze altijd gespoten of ook wel met de kwast bewerkt, maar met dit apparaat wordt de radiator als ’t ware in zijn geheel in de lak gedompeld, wat niet alleen een mooier resultaat heeft, maar natuurlijk ook veel sneller gaat. In de nieuwe bedrijfsruimte met een vloeroppervlakte van 250 m2 kan Buite laar met zijn medewerkers uiteraard veel beter uit de voeten. Het is wel niet inge richt als winkelverkoop, maar dat wil niet zeggen dat aan doe-het-zelvers geen verf, UTRECHT Gedurende het gehele jaar 1971 worden circa 100 meesterwer ken uit het Rijksmuscum KrölIer-MUller, waaronder een groot aantal Van Gogh’s, geëxposeerd in het gemeentemuseum Arnhem. De Nederlandse Spoorwegen stellen voor deze tentoonstelling speciale TT-biljetten beschikbaar die zowel gel den voor de trein als het museum. Bij de Prins Willem-Alexander- tunnel tegenover de Prinses Bea- trixlaan is sinds enige dagen een verkeersspiegel aangebracht. De gevaarlijke „dode hoek” in het uit zicht wordt hierdoor weggenomen, een geruststelling voor menig be narde automobilist. (foto Sjaak Noteboom) Het oude pand aan de Noordkade is ten offer gevallen aan de sanering en het mag voor de heer Buitelaar een bekroning zijn van vijftig jaar hard werken dat deze nieuwbouw juist nu gereed kwam. Welis waar wordt de zaak sinds enkele jaren door zijn zoon A. C. Buitelaar gedreven en staat ookal weer een kleinzoon Buite laar gereed om als hij volgend jaar van de schildersschool komt zijn aandeel in de verdere ontwikkeling te leveren, maar de oprichter voelt zich nog steeds bij het wel en wee van het bedrijf betrokken. Eenmaal kwam hij zelfs alleen voor de Rijswijk-doelman toen de Rijswijkse ver dediging tegen elkaar stonden te schel den en hij alleen door kon lopen, maar hij faalde en schoot tegen de doelman op. Even kwam Rijswijk nog terug, maar doelman De Joode stond paraat en met een goede sprong tikte hij de gevaarlijk ingeschoten bal tot hoekschop. Rijswijk begon fel en probeerde al in het begin de bezoekers te overbluffen, maar deze hielden het hoofd koel. Het offensief liep al gauw af. Er ontspon zich een gelijk opgaande strijd, met weinig kansen voor beide ploegen. Toch was het Rijswijk dat dicht bij een doelpunt kwam, toen bij een hoekschop de bal de lat schampte. Eenmaal moest doelman De Joode alle zeilen bijzetten bij een terugspeelbal van rechtsachter Bonefaas. Ook de lange Rijswijk-doelman liet zien dat hij van klasse was en pakte alle ballen gemakkelijk. Vooral toen midden- veldspeler Bras uit een vrije schop kei hard inschoot plukte hij de bal rustig. Even voor de rust begon het te regenen, maar de strijd werd nu niet gestaakt. Na de rust ving Waddinxveen de gast heren goed op in de eerste fase van de strijd en nam toen het heft in handen. Met goede combinaties en lange diepte- passes werd de Rijswijksverdediging on der druk gezet en in de 15e min. namen de bezoekers verdiend de leiding. De bal werd uit een hoge voorzet van rechts weg gekopt door een verdediger, waarna de bal precies voor de voeten belandde bij spelverdeler Van der Sluis. Met een machtig schot versloeg hij de Rijswijk- doelman kansloos (01). Waddinxveen bleef het spel beheersen en vooral op het middenveld was het de Rijswijkers de baas. Had spits Kollman niet een off-day gehad wat kansen benut ten betreft dan waren de Waddinxveners zeker met grotere voorsprong uit Rijswijk teruggekomen. De Gouwe nam in de eerste spel-perio- de een 20 voorsprong. Eerst scoorde Leó van Nieuwenhuyzen na een snel ge nomen vrije worp. Kort hierna bracht Eef Overdam, die wederom een goede wedstrijd speelde, de stand op 20. DWR dat met snelle uitvallen trachtte de Gouwe-verdediging te verrassen, zag geen kans hier doelpunten uit te halen, mede door fraai verdigend werk van doelman Bas den Oudsten en midachter Henny v.d. Bosch. Na een zware overtre ding van een Gouwe-verdediging kreeg DWR een strafworp toegewezen, die ech ter uitstekend door doelman Bas den Oudsten werd gestopt. In de tweede periode kreeg De Gouwe een strafworp toegewezen na een over treding van de DWR-er E. Schouten. Jan Kraan benutte de kans met een keihard schot in de hoek: 30. De Gouwe kreeg in dezelfde periode nog een numerieke meerderheid, maar zag geen mogelijkheid hiervan te profiteren. In de derde periode waarin de strijd steeds zwaarder werd en het spelpeil zak te. moest eerst E. Boeren van DWR het water verlaten, spoedig gevolgd door Gijs v.d. Leden van de Gouwe. Beide ploegen wisten van deze - zij het zeer korte - meerderheid niet te profiteren. Eef Overdam hielp de Gouwe aan het slot van deze periode aan een riante 40 voorsprong. Een tekort aan conditie, die in zo’n zware wedstrijd nodig is, uitte zich bij beidé ploegen in vele overtredingen. Scheidsrechter'J. van Duyne was genood zaakt in de vierde spelperiode verschei dene spelers naar de kant te verwijzen. De eerste was Gouwe-midvoor Troost; DWR was niet in staat hiervan voordeel te trek ken, daar de Gouwe verdediging stand hield. Ondanks dat van beide ploegen nog enige spelers het water moesten verlaten - waaronder E. Schouten, die zich toen reeds kon gaan kleden daar het voor hem de derde keer was - had dit ook nu voor beide ploegen geen gevolgen. Geen van beide ploegen kwam meer tot scoren, zodat de Gouwe een ruime 40 overwinning boekte op het toch niet ongevaarlijke DWR, dat nu de aanslui ting bij de kopgroep in de 2e klasse A mist. UTRECHT Het aantal boekingen voor autoslaaptreinen die Nederland als vertrekpunt hebben, is in de afgelopen maand bijzonder hoog geweest. Vergele ken bij vorig jaar constateren de Neder landse Spoorwegen zelfs een toename van ruim 200%. De autoslaaptreinen gaan omstreeks de 30e maart weer rijden tot medio oktober. Tot dusver kon men tweemaal in de week van Amsterdam naar Narbonne reizen (op vrijdag en woensdag), maar dit sei zoen zal men daarnaast ook op donder dag kunnen vertrekken. Het programma van de Nederlandse autoslaaptreinen omvat nu reizen naar Frankrijk: Avignon, St. Raphael en Nar bonne; naar Italië: Milaan en Genua; naar Oostenrijk: Salzburg en Villach, naar Zwitserland: Biasca (bij Lugano) en naar Joegoslavië: Ljubljana. Het aantal reizigers dat met de trein op wintersportvacantie gaat, stijgt van jaar tot jaar. In het vorige wintersportseizoen, dat van half december tot half maart loopt, gingen circa 25.000 Nederlanders met de reisbureau-treine.n op vakantie. Het gaat hier om de Hotelplan-Express, de Bergland-Express en Bicentra-Express Tot nu toe werden voor deze express- treinen 20 a 30% meer boekingen geno teerd dan in het vorige seizoen. DEN HAAG De Inspectie voor het Brandweerwezen in Den Haag heeft be kend gemaakt, dat de directe brandschade in de periode januari tot en met oktober 1970, volgens voorlopige gegevens, 167.446.033,heeft bedragen. Hierbij wordt echter aangetekend, dat in dit be drag niet is opgenomen de schade aan gericht door enkele zeer grote branden, omdat het juiste schadebedrag hiervan nog niet bekend is. Volgens niet officiële gegevens zou dit schadebedrag tussen 41 en 42 miljoen gulden liggen. Het werke lijke schadecijfer zou dus in de buurt van 208.000.000,kunnen liggen. Ter vergelijking moge dienen, dat de directe brandschade in de eerste tien maanden van 1969 147.354.867,be droeg; in 1968: 242.312.505,1967: 155.030.065,—en 1966: 97.730.998.—. Vader, zoon en kleinzoon: drie generaties, die volgende week in het nieuwe pand aan de Juliana straat het gouden jubileum van schildersbedrijf Buitelaar gaan vieren. Uiteraard heeft de firma in deze vijftig jaar zijn ups en dows gekend. Vooral de eerste jaren waren moeilijk. Een uurloon van vijfenzestig cent liegt er niet om. Maar ook hier heeft vakmanschap uit eindelijk overwonnen. Hoeveel liters verf, meters behang en glas er zijn verwerkt valt bij benadering niet te zeggen. Wel dat er in de klanten kring nog steeds dezelfde namen voor komen als een halve eeuw geleden. Een van de grote objecten, waarin de firma Buitelaar een aandeel had was b.v. het schilderwerk van de nieuwe fabriek van Dobbelman aan de Noordkade, nu de Kabelfabriek. - i La.' y<-:.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 6