VéR-RUIM UW BLIK TOT 56.766.000.000.000.000.000.000 km Schoolexamen 9 maart is voor VERKEERSSPIEGEL ■gH«i E j v.dBERGi V erkeersop voeding kind dringende noodzaak Spectrum ruimteatlas M. HEEMSKERK N.V. BEKENDMAKING Kruiswoordpuzzel ONZE WEEKENDTOPPER! Veel belangstelling voor „mini-trips” 4T Feestavond V.0.0. Ruil nu uw oude stofzuiger in Koffiefilter Philips Ladyshave nü 27,75 na inruil 153, Gemeente Waddinxveen VERKOOPSTER De PHILIPS-Stereo-Cassetterecorder met boxen nü 483,— Pagina 7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Donderdag 11 februari 1971 Dorpstraat 33 Waddinxveen tel. 2218 met warm- voor snel en Van 173,- Van 31,80 Boekhandel G 680122 7 v a»- rt □7 is. 7° F houdplateau voor 4 koppen geurige koffie Veldwijk n.v. passage 1 45 veilig ontharen Kerkweg 135 - telefoon 2818 Luifelbaan 6 - telefoon 4682 ”De bestuurder brengt zijn voertuig tot stilstand (en parkeert) aan de uiterste rechterzijde van de rijbaan. Hij mag dit aan de linkerzijde, indien art. 80 RVV. PARKEER ALS HEER Deze week Stereo-opname en -weergave 2x6 Watt uitgangsvermogen aansluitingen voor: pick-up, tuner, microfoon en 2 boxen. normale prijs 463,— 2 Boxen 1 00,— 563,- si py Q’BURGERLIJKE STAND Patrick Moor© VOORWOORD van professor Sir Bernard Lovell Van 44,60 I1Ü 39,50 Niet volmaakt weekend-voordeel INHOUDSOVERZICHT Met spoed gevraagd: Hoog loon. - Bij toerbeurt om de week vrij. 6 tf s i /o ',so S3 'S st tv Si 1> \3o St Si VS JJ Vf V» ¥t> </s f/ vs Sa ós iv u St (fr.) van ge- nm SL Onder de inzenders van de goede oplossing orden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzenden tot uiterlijk 26 febr. a.s. Waddinxveen, 11 februari 1971 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, H. Jenné. C. A. van der Hooft. Het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen op de scholen wordt voor de lagere scholen op dinsdag 9 maart gehouden. De jaarlijkse school- verkeersproef wordt georganiseerd door de afdelingen of consuls van Veilig Verkeer Nederland, in samenwerking met de politie, het onderwij zend personeel en andere vrienden van ’’veilig verkeer”, gedreven door het oogmerk: Meer veiligheid op de weg voor en door het kind. Het ver- keersonderwijs en het verkeers-examen op de scholen zijn geboren uit een dringende noodzaak, want jaarlijks komen er in ons land ongeveer 400 kinderen bij verkeersongevallen om het leven. Het zal je kind maar wezen. Er verongelukt ongeveer de helft te voet, een derde per fiets en de overige op andere wijze. Gedurende vorengemelde termijn kan een ieder schrif telijk bezwaren bij ons college indienen tegen de door ons te verlenen vrijstelling. die vergeten of niet willen weten, dat men in beginsel altijd rechts moet stoppen en parkeren. Links stoppen en parkeren zonder dat dit rechts is verboden is fout en moet daarom worden nagelaten. niet mag parkeren? Nieuw is ook het verbod te par keren op minder dan 3 mtr van een doorgetrokken as lijn of verkeersheuvel; zulks om te voorkomen dat een passerend voertuig over de moeten uitwijken of de doorgang tussen de vlucht- 3. ATLAS VAN DE MAAN Met volledige informatie over de maan. Met de wereldvermaarde maankaarten van Rand McNally; zowel de voorzijde als de achterzijde van de maan in tekst en beeld volledig onthuld 4. ATLAS VAN HET ZONNESTELSEL Met alle gegevens van recente onderzoekingen. Met grote overzichtskaart en afzonderlijke kaarten van elke planeet. Met de Marinerfoto’s van Mars. Geheel gebaseerd op de officiële NASA-bronnen. 49. 53. tram- of spoorrails, of wan neer voor de rechterzijde van de weg een „stop”- verbod geldt. Men mag dus niet links stoppen en parkeren wan neer er rechts van de weg een „parkeer”-verbod bestaat! Dit in het algemeen moei lijk te begrijpen verschil is van het geld, want na vier jaar nieuwe bepaling kon men dat toch weten. Overigens blijken er velen te zijn die ook niet weten, Ondertrouwd: A. van den Berg en A. Noordm* - -- Geboren: Juliette, d.v. H. Jansen en H. A. Bergh; Carina, d.v. J. P. de Bruijn en E. van Meerveld; Hermina Elisabeth, d.v. N. A. Blom en H. Kattenberg; Franziska Chirstina, d.v. T. A. Smedinga en G. Bor ger. Overleden: Noorlander w.v. H. van den Berg, Jannigje, oud 85 jaar; Cazius, w.v. G. Klapwijk, Marrigje Cornelia, oud 68 jaar. Gehuwd: M. J. L. Toebak en G. L.M. Wubben; W. J. den Hertog en J. W. Ver- weij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Burgemeester en wethouders van Waddinxveen ma ken bekend dat zij voornemens zijn aan de heer W. van Berkel, wonende Noordeinde 5 te Waddinxveen, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het bestemmingsplan in hoofdzaak 1954, zulks t.b.v. de bouw van een woonhuis aan het Noord einde, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen sec tie A 629. Het verzoek om vergunning voor de bouw van ge noemd woonhuis ligt met de daarbij behorende stuk ken vanaf 12 februari 1971, gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie, afd. algemene zaken c.a. voor een ieder ter inzage. SS WADDINXVEEN Voor de grote feestavond, die de Vereniging voor Open baar Onderwijs (V.O.O.) morgenavond om 20.15 uur in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw organiseert, zijn nog toe gangskaarten verkrijgbaar bij mevrouw F. v.d. Cappelle, Potgieterstraat 9, tel. 4182 en bij mevrouw C. de Groot, Vijverlaan 34, tel. 2972 en des avonds aan de zaal. Het toneelgezelschap VIOS uit Woer den geeft een opvoering van de thriller „Bemoeial”, er wordt bingo-gespeeld o.l.v. F. v.d. Capelle en er is tot slot gele genheid tot dansen op muziek van „De Genico’s” tot 2 uur. UTRECHT De minitrips van de Nederlandse Spoorwegen mogen zich in een stijgende belangstelling verheugen. Speciaal de reizen naar Twente, Montfer- land, Z.uid-Lirnburg, Brabant, Bergen (NH) en Terschelling zijn in trek. De trips naar Zuid-Limburg en Terschelling gaven in de periode van half oktober ’70 tot half januari ’71 een stijging te zien van 30 a 40% vergeleken bij dezelfde pe riode van het jaar daarvoor. Ook de minitrip naar Friesland doet het uitstekend. Opvallend is dat er min der belangstelling bestaat voor Amster dam. Maar daar zijn een paar belangrijke oorzaken voor aan te wijzen. Allereerst de Rembrandt-tentoonstelling die vorig jaar een zeer groot aantal bezoekers trok en daarnaast het feit dat dit seizoen door een aantal congressen (denk maar aan het grote ASTA-congres) de hoofdstedelijke hotelcapaciteit was uitgeput. Wat de minitrips naar het buitenland betreft, geeft ook het aantal boekingen voor Brussel een stijging te zien en blij ven Londen en Parijs ’’toppers”. Fietsen en bromfietsen mogen niet op de rijbaan worden geparkeerd. Daar voor moet worden gebruik gemaakt van trottoir of berm. Ongeacht met welk voertuig dient men voor het is, mag men beslist niet links van de rijbaan par keren. Inplaats van in zulke Een verkeerd of slordig ge- situaties in de straat te gaan parkeerd voertuig kenmerkt keren om aldus rechts, in de de rijstijl van de bestuurder. Wist u al dat u op de rij baan van voorrangswegen liger een straatje om te gaan buiten de bebouwde kom en die straat van de andere kant in te rijden, zodat men normaal rechts van de weg kan parkeren op die helft parkeren in beginsel ge bruik te maken van daar voor bestemde weggedeel ten, zoals parkeerstroken en parkeerhavens. Men mag zowel links als rechts stoppen en parkeren op wegen met éénrichting- verkeer. Het is geoorloofd links te stoppen en te par keren als dat rechts niet mogelijk is door aanwezige waar het is toegestaan. Wat in dit opzicht voor heen mocht is thans ver boden. Door onbekendheid doorgetrokken aslijn zou hiermede worden nog dagelijks velen verrast met de gewraakte „bon”. Zonde heuvel te gering zou zijn. Langs een doorgetrokken gele streep aan de rijbaan- kant mag men eveneens niet parkeren. geen slippertje in de wet geving, mar is bewust zo ingesteld. Wanneer er dus rechts een parkeerverbod bestaat en de weg niet tevens éénrichtingverkeer Gevonden: bruine herenportemonne met inhoud, zwarte dames glacé handschoe nen. paar voetbalschoenen maat 42. Verloren: doublé dameshorloge, bruine want, zilveren ketting, gouden schakel armband, herenzakhorloge met ketting, doublé schakelarmband, bankbiljet, brui ne suède herenwant, rode damesporte- monnee met inhoud, doublé armband, rode jongensfiets. is buiten twijfel. En dat, ondanks de vaak geringe zorg die wij als ouder op dit terrein aan onze kinderen b' steden omdat wij dat maar zonder meer overlaten aan de school. Draag daarom ook uw steentje bij Repeteer de verkeersregels eens met uw kinderen, maant hen regelmatig tot voorzichtigheid, corrigeer hun ge drag wanneer dat nodig is en wee vooral een goed voorbeeld! Dal noopt tot goed volgen. Mocht u voor de moeilijkheid zitten dat uw kind als meer van de v keersregels afweet dan uzelf, repe teer dan aan de hand van eventur van school meegekregen leermidde len of schaf u de „verkeerscode” aan uitgegeven door Veilig Verkeer Ne derland en de A.N.W.B. a 2,50. Een prachtig boekje met vele kleuren foto’s, dat in geen gezin mag ont breken. Het resultaat van de ver- keersproef zal dan tweeledig zijn: het verkeersdiploma voor het kind en een misschien zeer nodige opfris sen van de verkeersregels voor de ouders. 26. pers. vnw. 27. meisjesnaam 29. met de ploeg omwerken 31. meisjesnaam 33. instituut voor onderwijs 36. meisjesnaam 38. onder andere (afk.) 39 drank 40. het H. Roomse Rijk (lat. afk.) 41. vogelziekte 43. pers. vnw. 44. reeds 47. anno (afk.) 49. zangnoot 50. geestig 51. met spoed 52. strijdperk 54. verbinding 57. leed doormaken 58. tafelgerei 60. als eerder (afk.) 61. godheid 62. voorzetsel 64. deel van de mond 67. Indische dakbedekking 69. onvruchtbaar 72. zeepwater 74. overheids instelling 77. water in Friesland 78. stofmaat 79. dierengeluid 80. inhoudsmaat (afk.) neen. Maar vast staat, dat zij belang rijk voor zijn op velen (ouderen) die dat onderwijs niet genoten. Hoeveel kinderen in het verkeer beschamen niet reeds ouderen? Niemand ver geet alles van school, en daar on* zullen vroeg en/of laat de verkeers- lessen op school zeker vruchten dra gen. Nooit zal kunnen worden vastge steld in hoeveel gevallen een kind aan de dood ontsnapte doordat het verkeersonderwijs op school genoot maar dat zich die gevallen voordoen 58. nagerecht 59. bepaalde ziekte 63. handvat 65. goud (fr.) 66. verbinding 68. eerwaarde heer (lat. afk.) 70 onbep. vnw. 71. bestaat 73. familielid 75. voorzetsel 76. flink 78. zelfzuchtige 80. kerel 81. schrijflijn 82. familielid 83 bloem 1. WAARNEMING EN EXPLORATIE VAN DE RUIMTE Inleidend gedeelte met overzicht van de waarnemingen in de loop der tijden, de geschiedenis van onze kennis van het heelal, de technische gegevens van het ruimte onderzoek, de recente geschiedenis van de ruimtevaart. 2. ATLAS VAN DE AARDE De aarde bezien vanuit de ’ruimte’, met ’ruimteopnamen’ die de betekenis van de ruimtevaart voor de cartografie van de aarde demonstreren. De NASA en de US Geological Survey hebben indrukwekkende foto’s en ander materiaal beschikbaar gesteld; tot nu toe niet in boekvorm gepubliceerd I Verticaal 1. clubgebouw 2. maanstand (afk.) 3. voor 4. onmeetbaar getal 5. oosterse titel 6. vreemde munt (afk.) 7. venster 8. hetzelfde (afk.) 9 deel van de hals 10. gelaats- beschildering 12. oosterse titel 13. deel van een tocht 15. bars 17. belevenis in de slaap 19. aansporen 22. de somma 24. geestdrift Horizontaal 1. lang jaspand 4. familielid 6. meisjesnaam 10 kans 11. vogel 14. bekende Aziatische kustplaats 16. ambtshalve (lat. afk.) 17. onverstandig 18. voorzetsel (eng.) 19. water in Brabant 20. sportterm (afk.) 21. zijrivier van de Donau 23. dubbelklank 25. soort hagedis 28. verder gaan 30. klein roofdier 32. verlaagde toon 34. voorzetsel 35. kiemen 37. vervangen 42 landbouw werktuig 44. uitroep 45. lidwoord (fr.) 46. -’rondtoon 47. mdheid 48. mort onderwijs fk.) ‘j die solliciteert -te vloeistof 55. bijwoord 56. stofmaat Het staat vast dat de ongevalskan- sen toenemen naarmate men in het verkeer minder onderlegd en bedre ven is. Voor kinderen geldt dat in het bijzonder, waarbij nog komt dat zij zich de vele en velerlei gevaren van de weg minder of helemaal niet bewust zijn, zodat hun wispelturig en onberekenbaar gedrag hen voor een belangrijk deel doet leven bij de gratie van de andere weggebruikers. Gelukkig is het verkeersonderwijs een verplicht leervak op de scholen, doch dat wil beslist niet zeggen dat ouders en opvoeders dat onderwijs niet mede ter hand dienen te nemen. Terwille van de verkeersveiligheid in het algemeen en van die van on ze kinderen in het bijzonder zijn wij verplicht aan de verkeersopvoeding van onze kinderen aktief deel te ne men en daaraan voortdurend werk zaam te zijn, zodat zij zich zullen ontwikkelen tot verantwoordelijke en goede weggebruikers. Wij dienen te bedenken dat het gaat om mensenlevens, en nog wel van onze kinderen. Wie de verkeersregels niet kent zal ze ook niet weten toe te passen. Wie om zijn verkeerd ge drag in het verkeer niet wordt ver maand of gecorrigeerd zal een slor dig weggebruiker worden en blijven en een gevaar zijn op de weg voor zich zelf en anderen. Daarom dient de jeugd theoretisch, maar ook prak tisch te worden gevormd. Zo jong mogelijk. Dank past aan het onderwijzend personeel dat aan de verkeersop voeding van onze kinderen zoveel zorg besteedt en hen opleidt voor de lang niet gemakkelijke jaarlijkse school-verkeersproef. Die proef eerst schriftelijk en later praktisch is de proef op de som van het op school (en thuis?) geleerde. Het kind dat volgens vastgestelde maat staven ’’voldoende” haalt ontvangt het prachtige verkeersdiploma. Jong (goed) begonnen is veel wonnen. Het behalen van het verkeersdiplo ma wil niet zeggen dat het dan vol maakte weggebruikers zijn. Helaas gaan richting van het verkeer te parkeren, is het veel vei-

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 7