zien J)ie rooien zijn erg gezien E? Dronkemansgevecht Rooster spreekuren Anne Frankcentrum AUTOSCHJ bondsspaarbank voor alle geldzaken Waddinxveen laat gouden echtpaar Pille dank met aanbieding kleuren-tv s II t lil JlifM ||f BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK I i I GLASBEEK Kies een FOCWA-bedrijf Voor verheffing van de vrouw Pagina 3 Waddinxveen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Serenade Geen tweede Aan de stok (foto Sjaak Noteboom) E KERKE WADDINXVEEN Een veer tigjarige Waddinxvener is zaterdag avond in Gouda bij een dronkemans vechtpartij met een Marokkaan met een mes in het gezicht gestoken. Zijn vrij onbetekenende verwondingen zijn in een ziekenhuis verbonden. Even later zat het slachtoffer be- pleisterd-en-al weer in een café. De Marokkaan, die geen verblijfsver gunning heeft, is aangehouden. Het lijkt het meest waarschijnlijk, dat hij zal worden uitgewezen. DOKTERSDIENSTEN Maandag rolden vier vrachtwagens van de firma C. van der Lely N.V. uit Maasland naar het St Huybertsgeregt achter het Diederik van Schagenplantsoen, elk met een bouwelement voor een bungalow. Als alles-goed loopt - en waarom zou dat niet? - krijgt de koper, een parti culier uit Hoogvliet, vrijdagmiddag zijn huis kant en klaar opgeleverd met sleutel en al. Van der Lely maakte in zijn „woningfabriek” die bouwelementen aan de lopende band, steeds twee-en-half bij elf meter groot. En met het samenvoegen van deze elementen kan men panden van willekeurige grootte bouwen: twee elementen, vier, vijf, u zegt het maar. Een kantoor van veertien elementen kan ook. In het Waddinx- veense geval duurt het vijf dagen om de woning gereed te krijgen: één dag voor de fundering, vier voor het afwerken. Dat laatste bestaat uit „vastbouten, dichtmonteren, afmonteren en wegwezen”, zoals ze het bij Van der Lely zeggen. De elementen zijn dan ook kant en klaar wanneer zij de fabriek ver laten: behangen, betegeld, voorzien van binnendeuren, toilet, boile, CV-kachel en ga zo maar door. De bungalow aan het St Huybertsgeregt krijgt een woonkamer, drie slaapkamers, een keuken, een badkamer, een toilet en een bergging met CV-ketel. In tegenstelling tot het gangbare type, dat een plat dak heeft, krijgt dit huis een schuin dak. Goedkoop is de hele zaak niet: ongeveer tachtigduizend gulden zonder de grondkosten. Maar daar heb je dan ook in vijf dagen een huis voor. Vooral in Duitsland vindt dit systeem, waar de firma Lely het unicum van bezit, veel aftrek. Nood lenigen En hij besloot, door tranen geroerd: „Als mijn vader eens wist wat er van mij is terecht gekomen. Getuige uw grote opkomst meen ik wel, dat ik in mijn werk geslaagd ben. Ik heb het altijd gedaan met als uitgangs punt, dat ik nood wilde lenigen waar ik die maar zag.” door een reisdeken weg te trekken van een tot dan mys terieus voorwerp was het voor weinigen nog maar moeilijk te raden, wat daar onder uit zou komen: een pracht van een kleuren-tv, gezamenlijk geschenk van een eindeloos aantal Waddinxveners, dat zo Adri en Siem Pille dank bracht voor alles, wat zij samen aan hulpvaardigheid hebben opgebracht. Mevrouw Van der Torren gaf hier ook nog een persoonlijk plaag- geschenkje bij: zij bood „rooie rakker” Pille als reisgids door etherland een radiogids van de AVRO aan. Het was een pracht van een geschenk en in zijn dankwoord aan alle gevers toonde bruigom Pille, dat hij en zijn vrouw er erg blij mee waren door toe te geven: „We hadden inderdaad een oude, twaalfjarige rot-tv.” Maar voor het zover was mocht mevrouw Van der Torren dan als ene helft van het feest comité - (de andere was burgemeester Van der Hooft) - vertellen van het waarom van dit kleurrijke cadeau. In de tien dagen dat men de actie voor het geschenk op touw had gezet had het haar ontroerd om te ontdekken hoe gezien het echtpaar Pille bij de gehele bevolking is. En toen kwam het al zo bekende oude verhaal, dat op deze middag toch nog maar eens verteld moest worden. WADDINXVEEN „Kort geleden wou iemand bij de heer Pille naar de televisie kijken om Drees senior te zien. Het leek naar niks, zou oud is dat toestel. Pas nadat Pille er een dreun op had gegeven kwam er een beeld.” Dit onthulde zaterdagmiddag in het Hervormd Wijkgebouw het oud-gemeenteraadslid mevrouw F. T. van der Torren-Veendorp in haar feestrede ter ere van het echtpaar Pille, dat daar met een receptie zijn gou den bruiloft vierde. Toen zij kort daarop het jubileren de bruidspaar vroeg om ook een onthulling te doen Behalve aan het kantoor Kanaalstraat 9, houdt de Bondsspaarbank-Nutsspaarbank voor de bewoners van de wijken Groenswaard 1 en 2 ook iedere woensdagmiddag van 2-5 uur zitting in het Jan kenmerk voor vakwerk het Anne Frankcentrum aan van Bijnenpad te Waddinxveen ~-Z. Noordkade 24 Tel. 01828-2588 Üfocwa (Advertentie) MOERKAPELLE arrrna1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Donderdag 11 februari 1971 De burgemeester zei, dat Waddinxveen de heer Pille altijd dankbaar zal blijven voor wat hij heeft betekend: „Zonder je Het geschenk van Waddinxveen voor het gouden echtpaar Pille: een gloednieuwe kleuren-televisie. (foto Sjaak Noteboom) Bethelkerk: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds D. van Vliet. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: ds K. J. H. Burgy, Den Haag. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds D. I. Modderaar; 17 uur: ds Fr. de Jong, Alphen a.d. Rijn; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds Fr. de Jong; 17 uur: ds D. J. Modderaar. Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 19 uur: ds H. Rijksen van Gouda. Oud Geref. Gent.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Remonstr. gem.: 10 uur: ds G. A. Hooij- kaas. Volk Ev. Gem. Bethel Boskoop, Burgem. Colijnstr.: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. WADDINXVEEN Zat. 13-2 dr C. A. de Geus, Pr. Beatrix- laan 6, tel. 2676. Apotheek Van Doorn, Pr. Bernhardlaan 3, tel. 4162, geopend. Zon. 14-2 J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Apotheek Van Doom ge sloten. Spreekuren Maatschappelijk Werkster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge- bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. Ned. Herv. Gem.: 10 uur en 18.30 uur: ds W. G. J. van der Sluijs. Wij zijn W van d* Nederlands* Vereniging van Carrosseriebed^va*. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Elke donderdagmiddag van 16.30-17.30 u. PEDICURES Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur. mevrouw L. van Dijen-van Dam. Elke eerste donderdagmorgen van de maand van 9.00-12.00 uur - mevrouw Van Haas-de Kroon. (Advertentie) Die twee toespraken kregen een even onverwacht als daverend intermezzo: de harmonie „Voortwaarts” kwam op top- sterkte aanrukken om de gouden echte lieden een serenade te brengen, besloten met een schallend „Lang zullen ze leven.” Datzelfde lied had aan het begin van de receptie ook al geklonken uit de kelen van de dames van de Vrijwillige Vrouwe lijke Hulpverlening, die elk met twee rode rozen moeder - en ook dochter - Pille een typisch vrouwelijke huldeblijk kwamen brengen. In eindeloze stroom kwam'iedereen, ja letterlijk iedereen de gouden bruidegom met zijn gouden bruid de hand drukken. En natuurlijk kon in die lange rij een tweede burgervader niet ontbreken: de 84-jarige heer Oorschot „Burgemeester van Souburgh”, die compleet met ambts keten en eretekenen de heer en mevrouw Pille een feestelijk bord met „Hulde aan het Bruidspaar” kwam aanbieden, dat hij zelf had gemaakt. Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf Is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman I Uw auto is er in goede handen. Mevrouw Van der Torren hield de feestrede op de gouden bruiloft van „rooie rakker” Siem Pille en zijn vrouw Adri. (foto Sjaak Noteboom) dat deed burgemeester Van der Hooft dan ook met hartelijkheid. „Mevrouw Van der Torren heeft je dan wel uitgescholden voor „rooie rakker”, maar blijf maar zo rood als je altijd bent geweest: dan doe je het goed.” De heer Pille sprak tenslotte een dank woord. Zoals gezegd gaf hij hierin toe, dat zijn vorige tévée niet zo best meer was. Maar buiten die grap was hij zeer serieus. Hij haalde herinneringen op, onder meer aan zijn oude werkgever Jan Ver heul, die hem destijds het „erebaantje” gaf de autobussen voor periodieke goedkeu ring bij de ambtelijke instanties te bren gen. Zeer nabij heeft mevrouw Van der Torren de heer Pille ook gekend als mede- raadslid en in zijn kwaliteit van wethou der. „We hebben het in die tijd vaak met elkaar aan de stok gehad, maar bij het afscheid waren we altijd de beste vrin den. En zo moet het zijn in de politiek.” Met het kleurentoestel bood mevrouw Van der Torren het gouden bruidspaar een album met de namen van de gevers aan en de belofte voor een installatie met alles erop en eraan. Natuurlijk moest ook de andere helft van het feestcomité zijn zegje doen. En ijdel te maken: ze moeten maar eens een tweede zien te vinden die samen met zijn vrouw heeft verricht wat jij hebt ver richt”, zo zei de heer Van der Hooft, waarbij hij onderstreepte, hoe deze vele verdiensten werden beloond met het rid derschap in de Orde van Oranje-Nassau en het ereburgerschap van Waddinxveen. „Dit is zo’n soort laatste jubileum. Stromen vrienden, oude bazen, oude col lega’s van de fabriek hebben je willen huldigen met dit geschenk. Eerst dachten we, dat een zwart-wit-tv al mooi zou zijn, maar we hadden eigenlijk onze zinnen ge zet op dit. We heben maar twee dagen moeten aarzelen: toen wisten we, dat we het bijelkaar zouden krijgen.” En tot slot zei de burgemeester: „Heel het college is hier aanwezig om dit oud- raadslid en deze oud-wethoudertezeggen: bedankt voor wat u beiden voor onze ge meenschap hebt gedaan als vrienden en als heel deskundige mensen, die wisten wat ze moesten doen voor ons volk.” Die huldewoorden betroffen natuurlijk ook mevrouw Pille. Maar ze kon eigen lijk wel het meest trots zijn op de spon tane slotkreet van de heer Van der Hooft: „Meid, je ziet eruit alsof je er nog wel vijftig jaar tegen kan.” Mevrouw Van der Torren kent vooral de bruid heel goed. Al van vijftig jaar geleden, uit de tijd, dat de SDAP zo’n beetje op gang kwam. „Dat was in een tijd, dat u en uw man „die rooien” werden genoemd. U begon meteen met sociaal werk onder de arbei dersvrouwen. U zorgde, dat ze naar de avondcursussen gingen, dat ze zich kon den ontwikkelen en ontspannen, u heeft alles gedaan tot verheffing van de vrouw. En u is daarbij nooit op de voorgrond getreden: erger, u hieid zich steeds ver borgen.” Een recenter initiatief: in 1953, tijdens de watersnood, werd de Vrijwillige Vrou welijke Hulpverlening uit de grond ge stampt. „En zoals altijd was het mevrouw Pille, die er weer als eerste bij was. Ik geloof, dat dit het mooiste is geweest, dat u ooit heeft gevonden: die samenwerking van vrouwen van alle richtingen, van alle rang en stand.” Toen kwam uiteraard ook de heer Pille aan de beurt: „die rooie rakker”. Me vrouw Van der Torren moest alleen maar herinneren aan het jcindervoedingscomité, aan de collectes, die Pille tenslotte samen met haar man in een chocoladedoos na telde om te laten blijken dat de bruide gom een man van het eerste uur was. BANKEN Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur: Nederlandse Middenstands Bank. Elke woensdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Algemene Bank Nederland. Elke woensdagmiddag van 14.00-17.00 u.: Nutsspaarbank. Elke donderdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Coöperatieve Raiffeisenbank. Elke vrijdagmiddag van 13.00-16.00 uur: Algemene Bank Nederland. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds D. v. Vliet; 18.30 uur: ds I. H. Cirkel, Bodegraven. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds H. lon- gerden, Veenendaal; 18.30 uur: ds T. van ’t Veld. Uw bedrijf voor betere en snelle service! in

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9