Op bruisende feestavond: CHRISTINA JARIG Huldiging bij NKV Lezing over drugs II III Openbaar Onderwijs dankt B. van Gent met erespeld Feestelijke musical van kleuterschool Getuigen gezocht: Auto rijdt door na aanrijding Voldoende tellers in Waddinxveen PSALMEN DAVIDS 10.90 „De Lantaarn” ADVISEURS BOOT bondsspaarbank voor alle geldzaken Kom J" voor een kwaliteits piano of orgel kijken en vergelijken bij BOOT in Bodegraven BW f4 BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK Onafhankelijk Nieuwsblad 2 betalen Eerste Waddinxveense Accucentrale „LEWA” „DE BRUG” Thriller '6 Pretsfeer reis-en passagebureau 3 nassi- of bamihapjes halen Prinses Christina, jongste dochter van Koningin Juliana en prins Bernhard, is vandaag 24 jaar geworden. Ter gelegen- VAN GINKEL NV Bejaardenmiddag 35% korting op nieuwe 1,5 jaar garantie WADDINXVEEN Op de Juliana van Stolberglaan tussen de Prins Bernhardlaan en het Koningin Wil- helminaplein is maandagmiddag om streeks half drie een vrouw op een fiets geschept door een auto, die haar achterop reed. De bestuurder van deze auto is zonder zich om het slachtoffer te bekommeren doorge reden in de richting Boskoop. De groepscommandant van de Rijks politie verzoekt getuigen van deze aanrijding zich te melden aan het bureau Kerkweg 228, tel. 3000. De bij het ongeluk betrokken auto is een grote Amerikaanse wagen van don- ker-beige kleur. WADDINXVEEN De 85-jarige heer B. van Gent is onderscheiden met de zilveren erespeld van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs Neder land. Hiermee werd deze pionier hulde gebracht voor het zeer vele, dat hij voor het openbaar onderwijs heeft gedaan. Het gebeurde op de eerste grote feestavond, die V.O.O. vrijdag gaf in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. Voor het front van zo’n tweehonderd leden haalde voorzitter A. A. de Bruin de heer Van Gent en met hem de heer W. Kruiswijk uit Boskoop naar voren. Twee ereleden en oprichters van de Vereniging Volksonderwijs, de voor loopster van V.O.O. 1 X vanGinkelnv kerkweg 207 waddinxveen tel.01828-4488. U zult er een unieke, collectie electronische. orgels en piano's aantreffen van vele merken, modellen en prijzen. -- heid van deze verjaardag maakte fotograaf Max Koot dit portret. t J 4 Behalve aan het kantoor Kanaalstraat 9, houdt de Bondsspaarbank-Nutsspaarbank voor de bewoners van de wijken Groenswaard 1 en 2 ook iedere woensdagmiddag van 2-5 uur zitting in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad te Waddinxveen - Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2223 DONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Advertentie) (Advertentie) Dit weekeinde als reclame: (Advertentie) Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Beter kan het niet. - Kom en overtuig u en u wordt voor altijd klant. De aangereden wielrijdster is met rug klachten opgenomen in een ziekenhuis. WADDINXVEEN De volkstelling in Waddinxveen kan - indien niet op het laatste ogenblik tellers zich moeten af melden - vlot gaan verlopen. De bijna honderd vrijwilligers, die voor de telling nodig zijn, hebben zich opgegeven. Gisteravond is de eerste voorlichtings avond voor de volkstellers geweest, van avond volgt een tweede. De nodige formulieren zullen woens dag 24 en donderdag 25 februari worden uitgezet en maandag 1 en dinsdag 2 maart weer worden opgehaald. Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. WADDINXVEEN Dinsdag 23 fe bruari om half drie wordt in de recreatie ruimte van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad weer een sociëteits- middag voor bejaarden gehouden. Vergeet U die advertenties van het Gemeentebestuur en van V.O.O.- Waddinxveen op pagina 6 niet te lezen ACCU’S Direct van fabriek Bij inlevering van oude accu Bezoek aan huis. Bel Waddinxveen 01828-3054. nuut leeg was. Van het sluitingsuur „twee uur” kwam niets terecht. Het werd drie uur en nog later in een bijna carnavaleske pretsfeer. Toen het dan eindelijk afgelopen moest zijn bracht voorzitter De Bruin onder kla terende bijval van de feestvierders dank aan de actieve organisatoren van deze avond: Coby de Groot, Bozé van der Vel de, Edie en Henk van Ek en Frans van de Cappelle. De heer De Bruin memoreerde, hoe deze twee voorvechters van het openbaar onderwijs, samen met oud-voorzitter T. Ververs, onder meer de stoot hebben ge geven tot het realiseren van het kleuter onderwijs in Waddinxveen. De heer Ververs, die op deze avond niet aanwezig kon zijn, en de heer Kruis wijk waren reeds eerder bij een eerdere gelegenheid met de zilveren erespeld ge decoreerd. WADDINXVEEN De leerlingen van de openbare kleuterschool ,,’t Haze- veld” gaven vorige week donderdag een uitvoering van de musical „Waar is Hans je?” en dat was natuurlijk een groot ge beuren, zowel voor de kinderen ais voor de ouders en vele andere belangstellen den. Er was de laatste weken enthousiast ge repeteerd en zo kwamen de liedjes en spelletjes vlot over het voetlicht. Ér was van alles te zien zoals een markt en een circus met een echte directeur, die zijn woordje wel wist te doen. Erg leuk waren ook de clowntjes Doedel en August en niet te vergeten de dansende beer, die zich aan het slot ontpopte als de vermiste Hansje. De opvoering had ook een beetje pech tegen, doordat een van de „ministers” door een ongeval niet van de partij kon zijn. Er kwam gelukkig geen kabinets crisis van: een nieuwe, ijlings benoemde minister kweet zich uitstekend van zijn taak. Zo werd het een buitengewoon ge slaagde middag, waarop ouders en kinde ren, maar zeker ook de leidsters, met veel plezier kunnen terugzien. Eén enkel be- denkinkje: de vele kleine broertjes en zusjes van de jonge medespelenden maak ten in hun onschuldig enthousiasme toch wel een beetje erg veel lawaai. Het zijn schatjes, maar ze zijn nog te jong om al dat feestelijke gedoe rond de grote broer tjes helemaal te verwerken. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Nederlands Katho liek Vakverbond geeft vrijdag 19 februari om 19.30 uur een grote feestavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. Op deze avond zal een twintigtal leden ge huldigd worden ter gelegenheid van hun 25-, 40 of 50-jarig lidmaatschap van het verbond. Bij deze huldiging zullen diver se districtsbestuurders aanwezig zijn. Een NKV-toneelgroep uit Gouda geeft een opvoering van het blijspel „Gasten in eigen huis”. Tot slot is er tot 2 uur bal-na met medewerking van „The Mixers” uit Schiedam. En dan was er tot slot het „bal-na” op muziek van de Genico’s. Een feest op zichzelf, waarbij de dansvloer geen mi- Jan van Weelden speelt 24 niet ritmische Psalmen op Ham mondorgel. Kant 1: Psalm 1, 19, 27, 62, 65. 146, 32, 47, 68, 97, 100 en 98. Kant 2: Psalm 79, 86, 89, 33, 103, 130, 87, 116, 121, 122, 136 en 138. Deze 30 cm stereo/mono lang speelplaat met prachtige 4 kleurenhoes van het meer van Tiberias voor slechts Ss? Het toneelgezelschap VIOS uit Woer den, bestaande uit leden van de Woer- dense afdeling van V.O.O., gaf een voor stelling van de thriller „Bemoeial” en deed dat met zoveel overtuigingskracht, dat de spanning er tot het laatst inbleef. De beloning was een langdurig, dankbaar applaus en een bloemenhulde. In de pauze werd gezellig koffie ge dronken en was er ook tijd te vinden voor een uitgekiend spelletje „bingo” onder leiding van Frans v.d. Cappelle, iets waar ze bij V.O.O. altijd voor „in” zijn, ook al zouden die mooie prijzen niet op het spel staan. Abonnement: 2,67 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 7,35 binnen het verspreidings gebied en 12.35 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen J Gramofoonplatencentrum Kerkweg 191, Waddinxveen Tel. 01828 - 5325 (Ook verkrijgb. op de markt) Redakde en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 (van maandag t.exn. vrijdag uitsluitend tussen 8.30-17.00 uur). Met een daverend applaus ondersteun den de aanwezigen, onder wie de wethou der van onderwijs de heer P. Lips, de hulde, die de voorzitter aan deze mannen van het eerste uur bracht. Na dit officiële deel werd het dan met recht een feestavond. Alleen al de fleuri ge versiering van de zaal bracht iedereen in de goede stemming. ORGEL- EN PIANOHANDEL Kerkstraat 2-28 BODEGRAVEN Telefoon 01726-2541 brochures Snackbar bij de Elzenhorst (J. v.d. Drift) Velen vonden reeds de weg naar onze smulhapjes. Natuurlijk, alles is le klas kwaliteit en kersvers. Behalve dat wij een eigen interessant Spanje pro gramma presenteren, zijn wij tevens adviseurs en all round boekingskantoor voor tientallen ANVR reis organisaties. Enkele daar van zijn: VOOR VLIEGREIZEN Eurotours/Yetclub, Airtour Nespanda, Fit, Sterreizen, Europa Express, Centouri/ Sunliner (Club 18/30), Ho telplan, Magneet, Christof- fels, Chr. Reisstichting, NC RV, D-Tours, BBI, Arke, Trans Europa, Marysol, Broere, Groeneveld/Club GT. VOOR AUTOBUSREIZEN De Jong’s Tours, Magneet, Snel Co, Megga, Broere, Cebuto, Europa Express, Snelle Vliet. VOOR TREINREIZEN Railtour, Trans Europa, Ho telplan, Christoffels, BBI, NS. Ook vele mogelijkheden voor cruises (o.a. op de Middelt. Zee) en Rijnreizen Vraag voor uw vakantie- of zakenreis deskundig en on afhankelijk advies bij on derstaande reisspecialisten. WV bëtalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort HARTELIJK WELKOM BIJ WADDINXVEEN De heer J. van der Vos, medewerker van het Consultatie bureau voor Alcoholisme te Rotterdam, hield maandag voor de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een inleiding over het gebruik van drugs en stimulerende middelen. Vooral onder een grote groep jongeren tussen de 16 en 25 jaar neemt het gebruik van zogenaamde hard-drugs en soft-drugs geweldig toe. In deze leeftijdsgroep wor den meestal soft-drugs als hasjisch en marihuana gebruikt, het zgn. „stickie- roken”. Deze middelen geven een zekere gewenning, maar geen directe verslaving. De heer Van der Vos vertelde, dat de ge bruikers van deze middelen veelal onver schillig en ongeïnteresseerd worden, waardoor moeilijkheden in werk en stu die optreden. Na de pauze volgde een levendige dis cussie, waarin vooral de sociale achter gronden van de stickie-rokers en de con tacten in de huiselijke kring aan de orde werden gesteld. Ook werd veel aandacht besteed aan de ontspanningsmogelijkhe den voor deze jeugd en aan de vrije-tijds- besteding. Vele aanwezigen achtten een goede voorlichting op de scholen en vooral aan de ouders van groot belang. Het gehoor was de heer Van der Vos terecht dankbaar voor deze bijzonder in formatieve avond.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1