iedereen Ruitersport voor aan van Eindelijk is het zo ver Nu komt de doorbraak in zicht... GESLOTEN All-round timmerman GRANDIOZE OPENINGS REKLAME Rooster spreekuren Anne Frankcentrum Oplossing puzzel van 28 januari Ruiten sloopauto’s ingegooid Voorlichting over Jeugdnatuurwacht Manege „De Goudse Hout” werkt hard aan bouwplan Optimistische aanloop „Atelier Gepensioneerden De Woningbouwver. FOTO FILM SJAAK NOTEBOOM „Waddinxveen” DE ZILVERVLOOT 10% overheidspremie BONDSSPAARBANK Pagina 3 Waddinxveen Plattelandsvrouwen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Vanaf ZATERDAG 20 FEBRUARI a.s., ’s middags na 5 uur tot en met WOENSDAG 3 MAART is Foto Sjaak Noteboom Passage - Waddinxveen «k DOKTERS DIENSTEN NUTSSPAARBANK Unieke opzet Sporttoto Inventaris h jeugdspaarplan^^ Voldoening WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 30- 15 tn ie Remonstr. Gem.: geen dienst. n MOERKAPELLE (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) 1 WADDINXVEEN Maandag 1 maart om acht uur houdt de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen te Waddinxveen een bijeenkomst in het Ger. Verenigingsge bouw. Het onderwerp is: „Abortus: Ja of Nee?” Hierover zal spreken Dr W. Spoel stra te Stolwijk. Alleen diegenen welke als zodanig een opleiding heb ben genoten dan wel als zodanig in de praktijk werk zaam zijn geweest gelieven te reflecteren. Voor een vakman wordt een goede beloning in het vooruitzicht gesteld en goede secundaire arbeidsvoor waarden. te Waddinxveen, vraagt voor spoedige indiensttreding een (leeftijd tot 50 jaar) voor de onderhoudsdienst. ;ld rk Maar nu opletten, in de Waddinxveense Courant van donderdag 25 februari a.s. komt de grote openingsadvertentie waarin u alles kunt lezen over een Zo ziet het vooraanzicht van de nieuwe manege van „De Goudse Hout” er uit op de tekening van architect Heppener. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds J. van den Heuvel; 18.30 uur ds D. van Vliet. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 18.30 uur: ds J. van den Heuvel. Bethelkerk: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 17 uur: T. van ’t Veld. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: ds P. J. D. van Malssen, Leider dorp. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds D. J. Modderaar; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. J. Mod deraar; 17 uur: ds B. Koekkoek. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Elke donderdagmiddag van 16.30-17.30 u. PEDICURES Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur. mevrouw L. van Dijen-van Dam. Elke eerste donderdagmorgen van de maand van 9.00-12.00 uur - mevrouw Van Haas-de Kroon. Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 15.30 uur: ds A. F. Honkoop, Moerkapelle. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. WADDINXVEEN Zat. 20 feb.: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Zon. 21 feb.: E. M. L. Hem- minga, Dorpstraat 66, tel. 2078. Apotheek Van Doom beide dagen dicht. Spreekuren Maatschappelijk Werkster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop, Burgem. Colijnstr.: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur; wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. Ned. herv. gem.: 10 uur: ds W. G. J. van der Sluijs; 19 uur: ds P. Vermaat, Vlaar- dingen. ie il- WADDINXVEEN Op het bin nenterrein van autosloperij Bras aan de Noordkade zijn in de nacht van maandag op dinsdag de ruiten van een veertigtal sloopauto’s ingegooid. De tweedehans-waarde van deze rui ten wordt geschat op 1.750, De politie vermoedt, dat baldadige jon gelui schuld hebben aan deze illegale slooppartij. m st! 1 1 t WADDINXVEEN Vrijdag 19 februari worden in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan twee voorlichtings bijeenkomsten gehouden van de Jeugd natuurwacht. De leerlingen van de vijfde klassen van alle elf lagere scholen zullen dan in twee groepen - één om 1.30 uur en één om 2.45 uur - een film kunnen zien en van de heer C. H. Voorhoeve, direc teur van de stichting „Natuur en Jeugd”, kunnen horen, wat voor prettig en nuttig werk de jeugdnatuurwachters doen. Hier na krijgen belangstellende kinderen gele genheid om zich op te geven als lid. Jaar lijks zijn er altijd rond de driehonderd enthousiastelingen. Deze zullen officieel worden geinsta- leerd op vrijdag 5 maart om half vijf, eveneens in het Hervormde Wijkgebouw. Daar burgemeester Van der Hooft dan met vakantie is zal (waarschijnlijk) wet houder Lips de installatie-plechtigheid verrichten. Maanden is er achter de schermen enorm hard gewerkt aan een belangrijke uitbreiding van ons bedrijf en Sollicitaties alleen schriftelijk te richten aan de secre taris der vereniging, Stationsstraat 39 te Waddinxveen. Bezoek alleen na schriftelijke oproep. WADDINXVEEN ”Wij staan aan het begin van een vol jaar en bij leven en welzijn kunnen we mogelijk de KINDERziekten van onze JONGE ver eniging, bestaande uit OUDE mannen te boven komen. Een goede samen werking is in elk opzicht een eerste vereiste en is een zaak voor ons allen. We hopen en wensen dat in 1971 de sfeer onder het werk zal blijven, zoals die tot nu toe is geweest, dat het vertrouwen in de leiding zal worden be stendigd, dat ieder met plezier zijn tijd en kracht zal geven ,dat anderen met ons mee zullen doen en dat alles in goede gezondheid”. Met deze woorden, waaruit een blij optimisme doorklinkt, eindigt secretaris C. Ouds- hoom zijn jaarverslag van de Coöperatieve Vereniging ’’Atelier voor Ge pensioneerden Waddinxveen”. HORIZONTAAL: 1 bestek; 7 honing; 13 otter; 14 aak; 16 menie; 17 keel; 18 varia; 20 snek; 21 nu; 22 lijnolie; 24 Ir.; 26 neef; 28 ring; 31 Cr; 33 L.K.; 34 bik; 36 ka; 37 ba; 38 half; 40 koers; 42 psalm; 44 Ate; 45 het; 46 een; 47 ras; 48 vest; 50 gemet; 52 maat; 53 O.L.; 54 op; 56 rek; 57 bij; 58 re; 59 truc; 61 pols; 63 p.a.; 64 Leer dam; 67 Ir.; 69 lens; 71 leven; 72 heep; 74 aster; 76 dak; 77 horde; 78 moeras; 79 karpet. VERTICAAL: 1 bok; 2 eten; 3 steun; 4 tel; 5 er; 6 baronie; 8 om; 9 Nes; 10 in nig; 11 nier; 12 gek; 14 aan; 15 kil; 18 vijf; 19 air; 22 lek; 23 eik; 25 schavot; 27 elf; 29 nap; 30 hamster; 32 ratel; 34 boter; 35 kreek; 37 blaar; 39 les; 40 keg; 41 set; 43 ara; 49 tor; 51 meerval; 52 mijl; 55 pul; 57 bom; 59 tante; 60 cel; 61 pan; 62 sjerp; 63 peso; 65 eed; 66 dek; 68 rede; 69 lam; 70 S.E.R.; 72 hor; 73 pet; 75 Ra; 77 ha. Na loting werden de boekenbonnen toegekend aan mevr. M. A. de Waal-v.d. Put, Jan van Bijnenpad 17 7,50) en de heer C. Dijkshoorn, Beethoven laan 10 5,beiden te Waddinxveen. Teneinde de kinderen uit Gouda en omgeving voor het lage bedrag ad 4, per lesuur te kunnen laten rijden, ziet het bestuur zich verplicht de gelden via ren teloze leningen bijeen te brengen. Indien bedragen tegen een hoge rente moeten worden geleend, zal dit zonder meer een prijsverhoging van de lesgelden teweeg brengen. hetgeeh de doelstelling van de vereniging n.l. „de ruitersport voor een zo groot mogelijk deel van de bevolking mogelijk te maken” zou dwarsbomen. Voor zover bekend is een opzet als thans in Gouda wordt verwezenlijkt, in geheel Nederland nog nergens voorgekomen. Vrijwel overal elders is de „ruitersport” nog voor velen een te dure sport en kan slechts door een beperkte kring aan deze genoegens worden deelgenomen. Dit zal in Gouda zeer binnenkort voorbij zijn. Gezien de enorme toevloed van leden die wordt verwacht, is reeds rekening gehou den met de mogelijkheid tot verdere uit bouw van de stallen, daar het „paarden - en ponybestand” gelijke tred moet hou den met het aantal leden. Zoals het er thans naar uitziet, zullen d egelden voor de verwezenlijking van de nieuwbouw wel rond komen. Een ge maakte begroting toont aan dat de aan getrokken gelden weer op korte termijn zullen kunnen worden terugbetaald. De terugbetaling geschiedt NIET door uit- loting, doch op iedere lening wordt per jaar (al naar gelang de resultaten) een ge lijk percentage terugbetaald. Daar de vereniging mogelijk geen rentelast heeft voor haar gebouwen en de gehele levende have van de vereniging; alsmede de daar bij behorende zadels, hoofdstellen etc. gratis door de leden ter beschikking zijn gesteld is een snelle aflossing alleszins mogelijke. Reeds thans mogen meerdere pony’s en paarden worden gekocht, doch de ruimte voor stalling ontbreekt, terwijl tevens economisch wordt bekeken hoe groot het paardenbestand dient te zijn om zo goed mogelijk te draaien. Teneinde eventueel in aanmerking te komen voor een subsidie van de sport toto, zal binnenkort ook bij de Goudse Hout het totoformulier kunnen worden ingeleverd. Ook uit deze werkzaamheden hoopt het bestuur weer extra inkomsten te kunnen verwerven. De exploitatie van de foyer zal geheel door de eigen leden worden verricht, zo- In een zeer modern en sfeervol bedrijf van pensioneerden beheerst, is tenslotte deze passage uit het verslag: ”De onderlinge verhoudingen zijn prima. Er wordt zoveel mogelijk ge tracht het werk zo te verdelen, dat ieder kan doen wat hem het beste ligt. Natuurlijk dient er enige leiding te zijn bij het werk, waarvoor be stuur en werkleiders aansprakelijk zijn. Voorzitter Vente is hierbij de stuwende kracht, die overal op let. Het spreekt vanzelf, dat we gezien onze leeftijd - geen volwaardige ar beiders meer zijn, waarbij komt, dat we voor bezigheden geplaatst wor den, die we voorheen niet hebben gekend en waarvoor we een zekere aanlooptijd nodig hebben om die. naar behoren te kunnen uitvoeren. Voorop staat echter, dat het af te le veren werk aan de gestelde eisen moet voldoen. Over het algemeen waren onze opdrachtgevers tevreden over de afwerking.” Het is eigenlijk geen jaarverslag - zoals de heer Oudshoorn zelf zegt - maar een kwartaalverslag: drie maanden heeft in het afgelopen jaar het werk op volle toeren gedraaid. ’’Atelier voor Gepensioneerden”. Het begon in april met een idee van een aantal leden van de Lions Club. Zij wilden bejaarde heren, die niets meer om handen hadden en toch lust en fut genoeg hadden iets te preste ren een manier geven om hun ener gie kwijt te raken. In nuttig werk, waarmee ze dan bovendien een ex traatje konden verdienen voor van die uitgaven, waar je anders niet een, twee, drie toe overgaat. Na een aantal voorbesprekingen en vergaderingen werd een coöperatie ve vereniging opgericht, die in okto ber met zestien leden aan het werk ging. Leden, die zelf voor hun atelier in de school aan de Alexanderstraat dat het batige saldo ook weer kan worden aangewend om de leningen zo snel moge lijk af te lossen. In het maandelijkse blad van de vereniging worden de leden op geroepen zoveel mogelijk donateurs te werven. Ook hieruit verwacht het bestuur een behoorlijk bedrag aan vaste inkom sten, temeer daar deze donateurs gratis toegang hebben tot de gebouwen en alle sportevenementen, zoals dressuur- en spri ngwedst ri j den Gezien het enorme enthousiasme van het bestuur en de medewerking der leden en van het Goudse bedrijfs leven zit het er in dat de gebouwen nog dit jaar met een toegezegde gro te ’show’ (waaraan thans reeds wordt gewerkt) feestelijk zullen kunnen worden geopend. GOUDA De grootse plannen van de Rijvereniging „De Goudse Hout”, die ook in Waddinxveen vele leden telt, beginnen steeds meer gestalte te krij gen. Het definitieve ontwerp is gereed. Het is van de architect R. L. C. Hep pener uit Reeuwijk, die heeft toegezegd de werkzaamheden tegen zeer aan trekkelijke voorwaarden te zullen verrichten. De kosten van het totale plan zullen ca. 350.000,gaan bedragen, doch de vereniging is erin geslaagd het Goude bedrijfsleven ’’warm” te krijgen voor de uitvoering van dit plan. Naar het zich laat aanzien is thans reeds een besparing becijferd van 100.000,daar deze bedrijven (veelal voor kostprijs of tegen uitzonder lijk lage prijzen) leveringen of diensten gaan verrichten. Thans is de vereniging reeds verzekerd van de medewerking van Goudse Beton Mortelcentrale N.V. voor levering van mortel, Schildersbedrijf G. v.d. Heuvel voor schilderwerk, IJzervlechtersbedrijf A. Huisman voor levering ijzer en vlecht werk, N.V. Goudse Glashandel (H. de Jong) voor levering glas, Electro Techn. Bureau J. Groenendijk voor electriciteits werken, Timmerfabriek J. Hoogendoorn en Zn voor kozijnenwerk etc„ Sikkens/ Navego voor levering verf etc. en A. de Waard voor de dakbedekking. Voor de levering en werkzaamheden wil het bestuur nog andere bedrijven be naderen. Is de medewerking van deze bedrijven enorm, ook kort geleden gestartte inza meling van gelden onder de leden van de vereniging is een groot succes. In nog geen week tijds is reeds een bedrag groot 81.000,door de leden toegezegd, ter wijl de actie nog maar pas op gang is. Komende week hoopt het bestuur aan de niet-leden van de vereniging een brief te zenden, waarin ook daar steun zal worden gevraagd. Maar daarvoor moeten wij ons bedrijf tijdelijk gaan sluiten, want het is onmogelijk tijdens deze werkzaamheden u op de juiste wijze van dienst te zijn. BANKEN Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur: Nederlandse Middenstands Bank. Elke woensdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Algemene Bank Nederland. Elke woensdagmiddag van 14.00-17.00 u.: Nutsspaarbank. Elke donderdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Coöperatieve Raiffeisenbank. Elke vrijdagmiddag van 13.00-16.00 uur: Algemene Bank Nederland. het nodige meubilair en andere in ventaris, vooral gereedschappen, bij een brachten. Ook de leden van de Lions Club hielpen hierin mee, zo dat het atelier behoorlijk toegerust kon starten. Er werden een paar werkbanken gekocht en de inventa ris werd tegen brand verzekerd. Bij de voorbereiding hebben de Lions de gepensioneerden met raad en daad terzijde gestaan. Zij stelden zich met een krediet ook garant voor het beginkapitaal, waardoor de ver eniging werkelijk van de grond kon komen Een veertiental leden heeft de laat ste drie maanden van 1970 geregeld op het atelier gewerkt, gedeeltelijk in een ochtend, en gedeeltelijk in een middagploeg. Het werk bestond tot nu toe uit eenvoudige handelin gen die echter toch nauwkeurigheid vereisten: het in elkaar zetten van bollenbakjes, het monteren van pop penhuisjes, kinderzitjes, bijzettafels en televisiekasten. Klanten waren in hoofdzaak vier fabrikanten uit Waddinxveen. Deze gaven tot nu toe voldoende opdrachten, maar er zal zo mogelijk ook werk uit andere plaatsen worden aangenomen. Het Atelier voor Gepensioneerden is inmiddels als bedrijf ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. No taris In ’t Hol hielp graag bij het opstellen van de statuten, die nu op koninklijke goedkeuring wachten. Secretaris Oudshoorn zegt in zijn verslag, dat het vierde kwartaal van 1970 alle leden voldoening heeft ge schonken in de bezigheid, die het eerste doel is van de coöperatie. ”Wie uitsluitend bij ons zou willen komen voor het tweede doel ”een geldelijke beloning” kan beter weg blijven,” schrijft hij. En zeer tekenend voor de sfeer, die het werken op het Atelier voor Ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 7