Tweede team van Be Fair de eerste klasse naar de kant 26 man naar meester in Lezers Schrijven Hondevuil Schakers staan er uitstekend voor „De Gouwe” blijft over BZPC in veldslag ook een bril heeft een eigen modebeeld 10 o deskundig advies en volledige service lp optiek lorrt JUIST MEVROUW AUTOBEDRIJF GEBR. v. d. HAAR Pagina 4 Damnieuws Kaartavond W.S.E. Voor al schoonmaakartikelen uw naar ETC. ETC., Eikenlaan 54 leplaan 1 22 Tel. 24 01 Nutsspaarbank WADDINXVEEN Bepaald ruig ging het zaterdagavond toe bij B.Z.P.C.- de Gouwe in het Bodegraafse zwembad de Kuil. AI vóór de wedstrijd heer ste onrust toen bleek dat scheidsrechter Van der Marei niet aanwezig was. Uit het publiek werd toen de Woerdense scheidsrechter Tinie Phaff gehaald die het wel aandurfde. Er werden in deze wedstrijd totaal 26 spelers naar de kant gestuurd, waarvan totaal zeven spelers zich vroegtijdig konden gaan kleden. Dat het hoger geklasseerde de Gouwe tenslotte met 34 aan het langste eind trok was eigenlijk maar een formaliteit. De inhoud van de in deze rubriek opgenomen brieven valt buiten ver antwoordelijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de Inzender aan de redac tie bekend zijn, komen voor plaat sing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzen dingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. WADDINXVEEN In Gouda heeft het 2de herenteam van Be Fair het kampioenschap volleybal in de tweede klasse behaald. In een drie-setter werd het laag geplaatste Rad./MVC 6 verslagen. De eerste set gaf een duide lijk sterker Be Fair te zien. Met veel machtsvertoon aan het net werd het visite-kaartje afgegeven (215). o.a. KWIKKIE VLOERWASSERS HUISHOUDTRAPPEN KASTPAPIER PLAKPLASTIC, 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 Gouda (Advertentie) (Advertentie) DE BRON GOUDA Tengevolge van de samen voeging van de Stadsspaarbank te Gouda met de Nutsspaarbank, is thans aan de Nutssparbank te Gouda een tegoed van circa 70 miljoen toevertrouwd. Op verzoek van het Bestuur van de Nutsspaarbank te Gouda is de heer Mr. J. W. Blankert toegetreden tot dit Colle ge. Het Bestuur van de Stichting Nuts spaarbank te Gouda is nu als volgt samen gesteld: G. Bouwmeester, voorzitter, E. C. van den Bovenkamp, vice-voorzitter, mn J. A. van Bronkhorst, H. P. C. de Balbian, A. Goedewaagen, dr. E. Grendel, C. Hup- kes, mr. J. W. Blankert. contactlensspecialist korte tiendeweg 12 gouda tel. 01820 - 13033 kleiweg 108 gouda tel. 01820 - 16033 kerkweg 189 waddinxveen tel. 01828 - 4303 Mr. OPTICIEN J. GRIT WADDINXVEEN De voetbalver eniging W.S.E. houdt heden, donderdag avond, om acht uur een klaverjas- en pandoeravond in het clubgebouw War- naarplantsoen. VLIEGVAKANTIE Wij brengen en halen u van het vliegveld met onze confor- tabele 4. en 7-pers. wagens. Wi-Bu-Tax, Tel. 2828. Dealer van De Reu Sta- en Toercaravans (te zien in Moordrecht) eventueel met standplaats. Opel kadett car. 2 en 4-drs. 1966-1968 1969 1969 ’68-’69 B.Z.P.C. begon in de sterkste opstel ling; de Gouwe miste Gijs v.d. Leden. De Gouwe nam via Jan Kraan een voorsprong (01). B.Z.P.C. kwam echter snel terug en voor het einde van de eerste periode stond het 21 voor de thuisclub door doelpunten van Pim Batelaan. In de tweede periode werd het zelfs nog 31 door een vleugelschot van Jan Pak. De Gouwe wenste zich hierbij niet neer te leggen, maar vocht stevig terug, en voor dat de tweede periode was afge lopen was de stand weer in evenwicht door doelpunten van Jan Kraan en Leo van Nieuwenhuyzen. In de derde periode nam de Gouwe zelfs de leiding door een treffer van de zeer goed spelende Leo van Nieuwenhuyzen 34. Dat Bodegraven alles en alles probeer- om deze achterstand weg te werken, is te begrijpen, maar de middelen die het ge- WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van damclub Excelsior werden in het Geref. Verenigingsgebouw de 21e en 22e ronde gespeeld. De uitslagen (21e ronde): F. van Kempen-C. H. Kramp 02; J. de Wit-J. de Heer 02; G. Heeren sr.-I. J. C. den Toom 20; C. Blonk-A. Zwanen burg 11; A. Blom-A. Compeer 20; T. Twigt sr.-L. Heeren jr. 1—1H. Boele- A. A. Rietveld 20; T. Driesse-B. van Eijk 20; G. v.d. Zijden-W. v.d. Heijden 2—0; A. Compeer-J. Vermeulen 02. 22e ronde: H, Boele-G. Heeren sr 11 T. Driesse-A. A. Rietveld 02; C. Blonk - J. de Heer 1—1; L. Heeren jr-I. J. C. den Toom 02; T. Twigt sr-G. v.d. Zijden 1—1; F. van Kempen-P. Swart 02; B. van Eijk-A. Zwanenburg 02; A. Blom- J. de Wit 2—0; C. Stolker-D. Twigt 2—0. lingen ingedamd worden. Het lukte toch nog en de 1512 setwinst bepaalde de totaaluitslag op 30. Programma promotieklasse zaterdag 20 februari: dames Be Fair 2-MSV 1 14.30 uur; heren Be Fair 1-KVC 1 16 uur; Programma overige teams: 20 febr. dames Be Fair 3 uit tegen Zeven klappers 1; 19 febr. dames Be Fair 4 uit tegen Olympia 3; 20 febr. dames Be Fair 5 uit tegen DVC 1; 20 febr. meisjes asp. Be Fair uit tegen Dosko; 20 febr. jongens jun. Be Fair-Zevenklappers 13.30 uur. Van de teams ih de promotieklasse speelden dames 1 en 2 met wisselend re sultaat. Het tweede team verloor nogal onnozel met 13 van DAC en heeft dui delijk een inspirator nodig. Dames 1 star- te stroef tegen het als 3de geklasseerde Teylingen. Toch werd vrij vlot met 15-7 de eerste set gewonnen. Teylingen deed ook in de tweede set weinig positiefs te rug en de nu wat makkelijk draaiende Be Fair dames scoorde dan ook regelmatig 155. Bij de stand 80 voor Be Fair in de derde set leek niets erop dat Teylingen wat ’’tegen” zou doen. Maar de goedlach se Leidse dames deden dat toch. Makkelijk spelend werd Be Fair over- spoeld door aanvallen. Met veel kunst en vliegwerk moest de scoringsdrift van Tey- den afgerasterd, zodat daar geen honden kunnen komen. Voor de vijfentwintig gulden hondenbelasting, die elke hond oplevert, kunnen heel wat meters kippe- gaas worden aangeschaft. Redactie). Ondertrouwd: A. de Jong en H. C. van Steenbergen; C. van den Brink en C. van den Berg; N. van Driel en E. de Bruijn. Geboren: Jolinda, d.v. L. R. van der Linde en M. S. van der Kolk; Nicolette Johanna Fréderique Elisabeth, d.v. A. T. G. van Ewijk en N. F. F. M. Welschen; Maria Johanna, d.v. H. C. Remmerswaal en J. J. E. Borsboom; Helena Maria, d.v. C. van Eijk en A. Biesheuvel. Overleden: van den Berg, Alida e.v. H. Riemers, oud 74 jaar; Hoogendoorn, Her manns, oud 62 jaar; den Hartog, Margje w.v. M. van Velde, oud 82 jaar. Gehuwd: L. B. M. Bresser en N. Konijn. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: damesfiets, zwarte ceintuur, bruine handschoen, rechter wollen da- meshandschoen. Verloren: groene damesportemonnee met inhoud, bruine kralen ketting, zilver kleurig jongenshorloge, aktetas met in houd, 1 paar volleybalschoenen, groene sjaal, zwarte maillot, bruine linkerkinder- schoen, zwarte portefeuille met inhoud, donker blauw vistram tasje met inhoud, bruine damesportemonnee met inhoud, bruin speelgoed konijn. GZC a-de Gouwe a jongens 34 Idem GZC 1-de Gouwe 1 heren 76 Idem B.Z.P.C. 1-de Gouwe 1 heren 34 B.Z.P.C. 2-de Gouwe 2 heren 10 B.Z.P.C. b-de Gouwe b jongens 15 Z.C.L. a-de Gouwe a jongens afgelast Programma: Zaterdag 20 februari: 8.45 uur de Gouwe 4-Donk 2 Heren Zaterdag 27 februari: 18.00 uur De Gouwe 1-Z.C.E. 1 heren 19.35 uur B.Z.P.C. 4-de Gouwe 4 heren 21.15 uur Vivax 1-de Gouwe 1 dames De kersverse volleybalkampioen Be Fair 2 was dinsdag al weer ijve rig aan de training. Alleen aan voerder Frans Rahms was verhin derd. Staande v.l,n.r. Dick den Hertig, Frans van Erk, Bas van Estrik, coach Wyso Westerhuis en Jan van der Spek. Geknield v.l.n.r. Ad Boonstoppel, Leo Pol en Wim van de Burgh. (De enige afdoende maatregel zou zijn: een verbod tot het houden van honden. Het is zonder meer duidelijk, dat dit on zin zou zijn. Er zijn gemeenten, waar de Algemene Politie Verordening alleen toe staat honden aan de lijn op de openbare straat te brengen. Hier komt in praktijk niets van terecht, het hieraan verbonden „uitlaten” op de rijbaan is levensgevaar lijk, controle is niet effectief te maken. Een aantal wenken: tracht de kinderen te leren ook bij hun spel een beetje te kijken waar ze lopen. Er zijn in Waddinxveen speeltuinverenigingen. Er is in Waddinx veen een actiecomité „Speelvelden voor de jeugd”, dat zeer actief is en bepaald meer steun van meer ouders verdiend. De gemeente staat met raad en daad achter deze initiatieven. En nog een suggestie: misschien zouden in een aantal plant soentjes stukken speelgrond kunnen wor- Het is weer bijna voorjaar en de tijd komt weer aan, dat de kinderen weer meer buiten kunnen spelen dan in de winter. Maar nu het probleem. Er zijn bewo ners van de flat aan de Tesselschadelaan en omgeving, die een hond bezitten. Dit zou in feite niet zo erg zijn, indien men de honden beter zou „opvoeden”. Men laat de honden hun behoefte doen op het grasveld. U begrijpt wel wat de gevolgen zijn. De kinderen lopen door het honde vuil. Hun schoenen zijn vies en dan is het naar moeder toe, die de vieze troep maar moet opruimen. Daarbij worden ook de trappen bevuild. Ook komt het voor dat de kleintjes graag een tentje willen bou wen. Daar komen vanzelfsprekend de kens aan te pas, welke op het grasveld worden gelegd. Zoudt u denken dat een kind kijkt of er hondevuil ligt? De vraag kan rustig beantwoord worden met neen. Nu is de vraag: Is er aan deze onhygië nische toestand van gemeentewege iets te doen? Namens de bewoners van de flat: P. GROOTENDORST Tesselschadelaan 40 WADDINXVEEN Door met grote cijfers (1J-8|) van Schiebroek 2 te win nen is de Waddinxveense schaakvereni ging nog volop in de running om het kampioenschap in haar afdeling. Met nog twee wedstrijden te spelen, n.l. tegen Reeuwijk en Europoort 4, ligt de kans nog geheel in eigen hand, zoals uit on derstaande stand blijkt. WSV 8 pnt uit 5; Europoort 4 8 pnt uit 5; Reeuwijk 8 pnt uit 5; Spangen 3 6 pnt uit 5; Sahah Mata 2 3 pnt uit 5; Schie broek 2 3 pnt uit 5; Messemaker 2 2 pnt uit 5; E.B.S.V. 2 pnt uit 5. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd tegen Schiebroek zijn als volgt: H. Meenderman-W. van Vuuren 01; G. Ogthoom-L. Jongsma 01; J. P. La Riviere-Drs W. H. Wientjens 0-1; H. v. Ketel-L. Wolfs 01W. van Ommeren-J. van Oort 01; C. Teeman-P. Broer 01; N. Bok-A. van der Starre J-J; J. Krijger- G. de Willigen J-J; Stolk-A.. Versluis 0 1Stavast-W. van Oort bruikte hadden weinig meer met water polo te maken. Doelman Bas den Oudsten kreeg nog veel werk, maar hij was niet meer te passeren. Tien seconden voor tijd kreeg B.Z.P.C. nog wel een strafworp toegewezen, maar Jan Pak treuzelde te lang zodat deze door scheidsrechter Phaff het feest niet liet doorgaan. De Gouwe won dit gevecht en dat was dan wel de enige prettige herinnering die de Waddinxveners mee naar huis namen. Zaterdag 27 februari ontvangt de Gou we leider Z.C.E. in het Bodegraafse zwem bad De Kuil. Leden die naar deze wed strijd gaan kijken wordt er nog op gewe zen dat zij hun lidmaatschapskaart bij zich hebben, anders moeten zij entree be talen. De stand in de tweede klasse A is nu: Z.C.E. 612; de Gouwe 610; de Wal- visch 6—10; Kn. A.Z. 5—8; D.W.R. 6—7; B.Z.P.C. 5—6; G.Z.P.C. 65; Sedna 6 4; de IJssel 6—4; Wilskracht 6—3; ZIOS 6—1;Z.P.A. 6—0. Uitslagen: GZC 3-de Gouwe 3 heren 21 GZC b-de Gouwe b jongens 7—1 (vriendschappelijk) RlNAT Lorden letten ve jyensdui Imden fennaaitx janchett fitte no-i ttn. 37-42 HM Opel kadett Fiat 850 sport coupé Peugeot 204 en 504 Ford cortina GT, combi en lux 1965-1968 Renault gordini, R10 en 16 1966- 1970 Renault 4L bestel 1965 Ford 12m combi, coupé en lux 1965-1968 Peugeot familiale 1963 Simca 1301 en 1000 ’66-’7O Daf 33 best., 44 en 55 lux 1967- 1969 Ford corsair 4 drs. 1966 Ford 17m combi 4 drs. 1965 V.W. pick Up dubb. cab. en busje 1968-1970 Ford bestelwagen FT 900 1970 Austin en Morris 1300 1968 Audi 60 1966-1969 Opel rek. coupé en caravan 4 d. 1963-1968 Fiat 1500 en 124 fam. ’64-’69 Fiat 125 Speciaal 1969 NSU prinz 4 en 1000 ’67-’70 Glas 1700 1965 andere wagens op aanvraag wisselende voorraad, dege lijke garantie. Komplete behandeling van alle wagens. Eigen montage, spuiten en plaatwerken. Derde Kade 54 tel. 01820-15733 b.g.g. 01827-2607 Oosteinde 11a, Moordrecht 1 km van Julianasluis langs IJsseldijk Het geprikkelde Radius had in de twee de set andere bedoelingen. Het wist Be Fair bij te blijven en gebruikte bij de stand 56 een time-out. Het sorteerde duidelijk effect: de achterstand werd om gebogen in een 11—7 voorsprong. Be Fair vluchtte nu in een time-out: de geroutineerde Waddinxveners namen het initiatief weer en een goed opslaande Leo Pol buitte de zwakke plekken bij Radius uit. Bij de stand 1111 werd weer van opslag gewisseld maar Radius kwam niet meer tot scoren toe. De door Frans van Erk kundig gevoede aanval van Be Fair wel. Het was vooral Jan v.d. Spek die met een paar enorme klappen de nodige punten verzamelde (H-15). De derde set gaf voor Radius aanvan kelijk meer mogelijkheden. Het wat on nauwkeurig manoevrerende Be Fair moest Radius steeds naast zich dulden. Tot de stand 1112 vond Be Fair het wel genoeg. Bas van Esterik gaf met zijn opslag Radius nauwelijks gelegenheid tot een opbouw. Gedegen spelend behaalde Be Fair de overige punten (1115). Door dit kampioenschap promoveert Be Fair 2 automatisch naar de eerste klasse. Gelet op de kwaliteit van dit team moeten daarin nog vele mogelijkheden zitten. Het in degradatie-nood verkerende 3de damesteam heeft duidelijk gemaakt daar niets voor te voelen. In Gouda werd Jod. Boys 1 met 30 kansloos geklopt. Dames IV kon door omstandigheden niet volledig aantreden. Het moest Rad./ MVC 4 voor laten gaan. Uitslag 13. Setstanden 11-15, 15-13, 13-15 en 4-15. Ook dames 5 verloor: met 30 trok Olympia 4 aan het langste eind. De meis jes aspiranten verloren met 30. Van de heren teams kwam alleen nog heren 3 binnen de lijnen. De laatste weken werd niet meer verloren en ook tegen V.C.H. werd een punt verdiend. In de eerste set werd goed gebruik gemaakt van de hinderlijke zon die in de zaal scheen. V.C.H. kwam nauwelijks los en moest met 715 de set verloren geven. Het met verschillende invallers opere rende Be Fair kreeg in de tweede set lik op stuk en kon ondanks het goede spel van invaller Daan Bac het stoute stukje niet meer uithalen. Nu was het VCH dat won: 15-6. In de derde set klapte Be Fair volledig in elkaar, niets lukte meer en aanvoerder Kees Noppen had de grootste moeite om zijn mannen te kalmeren. In de vierde set had dit pas zijn uitwerking. Be Fair startte meteen met een voor sprong en heeft deze niet meer afgestaan. Rien Verstoep kon aanvallend leuke dingen doen die inspirerend werkten op het gehele team. Met 11-15 setstand ten slotte werd het gelijke spel 2—2 bereikt. Heren 4 kwam te vergeefs naar de zaal, de tegenstander kwam niet opdagen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 8